QuizUp - Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Sistem takmicenja?

Anketa je završila: 14 dec 2017, 10:37.

Kup
12
60%
Liga
8
40%
 
Ukupno glasova: 20

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Sarmelino » 29 jun 2017, 15:05

Ma eto to bi bilo to sto se tema tice ja mislim..
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Aerials » 29 jun 2017, 15:08

Nema smisla ostaviti hemiju, fiziku i slične srednjoškolske stvari, a izbaciti matematiku.
Btw odigrajte par na Math: General, ako vam ono ne godi ne znam šta će. :rol:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Kawhi » 29 jun 2017, 15:10

Sarmelino je napisao/la:Ma eto to bi bilo to sto se tema tice ja mislim..
Samo jos naci 3 za izbacivanja.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19262
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la bodi123 » 29 jun 2017, 15:13

Kawhi je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la:Ma eto to bi bilo to sto se tema tice ja mislim..
Samo jos naci 3 za izbacivanja.
Pa nema potrebe da se izbacuje ništa, ko da je fiksiran broj tema :mrgreen:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 29 jun 2017, 15:15

U techu mogu dobiti bodija :kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Kawhi » 29 jun 2017, 15:24

bodi123 je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la:Ma eto to bi bilo to sto se tema tice ja mislim..
Samo jos naci 3 za izbacivanja.
Pa nema potrebe da se izbacuje ništa, ko da je fiksiran broj tema :mrgreen:
I ove sezone smo imali prevelik izbor. Nema smisla da sad jos vise imamo.

Btw treba staviti fiksiran broj tema po sezoni. Od 7 do 10 izabrati jedan broj i to je to.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Evolution87 » 29 jun 2017, 15:31

napraviste vi pravi bućkuriš od ovog kviza...
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la sekerbay » 29 jun 2017, 15:32

Aerials je napisao/la:Nema smisla ostaviti hemiju, fiziku i slične srednjoškolske stvari, a izbaciti matematiku.
Btw odigrajte par na Math: General, ako vam ono ne godi ne znam šta će. :rol:
Cekaj, izašli smo vam u susret, imali ste matematiku i to dovoljno dugo. U čemu je problem?
Jeste li toliko slabi u drugim temama da vas samo mat spašava?
Haman da jeste. Čim sam te dobio u tvojoj drugoj omiljenoj temi
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
sljivo
Postovi: 14325
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la sljivo » 29 jun 2017, 15:35

Izabrati deset generalnih tema koje pokrivaju sve (art, science, math, sport, history, geo, tech, gk, religion i/ili neku socio, tv i/ili internet)i igrati svaku sa protivnikom i koliko ispadne. Nema biranja, nema ova moja, ova tvoja.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 29 jun 2017, 15:36

bvb je napisao/la:
S-Y-L-A-R je napisao/la:Ma druga stvar je što se poredi sa najgorom temom koju je iko ikad predložio pa ne izgleda "toliko loše". Ponoviti ću, smijem ruku u vatru staviti da svi koji igraju ovo znaju odgovoriti na 95% pitanja sa te teme ali nemaju dovoljno vremena. Ono, da bih izračunao nešto od ovih glupih pitanja, moram odvojiti nekoliko sekundi i umjesto normalnih 19-20 bodova dobijaš 12-13 i desi se da izgubiš od nekog bolida koji samo lupa u prvoj sekundi čak i ako omaši neko zbog brzine. Ovaj kviz jednostavno nije za ovakav vid matematike, a vi kako hoćete.
Pa zato i postoji vrijeme jbt, odgovaraj za 1-2 sec ako mozes, ha ya. Sto se tice bolida koji te mogu dobiti jer hlupaju, zato onda birati Math kao svoju? Ako je to vec tako kao sto kazes to bi onda bio problem za one koji biraju to uvijek, meni naprimjer, a prednost za one slabije i sansa da uzmu brejk, zar ne? Kako bi inace bolid dosao do sanse da pobjedi?
Pa nije u tome poenta čovječe, ako ćeš da računaš i da bude tačno(što bi trebalo da je cilj, ne?), ne možeš da odgovaraš za sekundu, nisam azijat i ne koristim kalkulator. I problem sam ti objasnio, nije stvar brejka nego što tema ne vrijednuje da li znaš nešto ili ne. Onaj primjer sa kuglicama koji si naveo je na nivou onih dječijih zagonetki tipa koliko rođendana ima majka troje djece, ako je to znanje, onda jbg, šta ja tu raspravljam. Da se razumijemo, birao sam tu temu nekoliko puta jer mi matematika nikad nije bila mrska, ali je za ovaj kviz, stvarno besmislena.
sljivo je napisao/la:Izabrati deset generalnih tema koje pokrivaju sve (art, science, math, sport, history, geo, tech, gk, religion i/ili neku socio, tv i/ili internet)i igrati svaku sa protivnikom i koliko ispadne. Nema biranja, nema ova moja, ova tvoja.
Jedan od boljih prijedloga do sad
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Aerials » 29 jun 2017, 15:38

Sekere zahtjevam onda da se historija ukine, tu je bila dovoljno dugo. Šta fali?
Da ste vi ostali toliko dominantni u ostalim temama, ne bi vama ta jedna tema smetala. :)
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

S3lva
Postovi: 408
Pridružen/a: 11 jun 2017, 22:58
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la S3lva » 29 jun 2017, 15:40

Fazon je sto se ovdje biraju teme bez nekog veceg usaglasavanja. Dodje jedan lik i kaze treba ubaciti religiju ili fiziku bubam. Ako ce se vec ubacivat teme dajte da glasamo,a ne neka kvazitiranija da se prosipa.

Avatar
anonimni
Postovi: 10137
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la anonimni » 29 jun 2017, 15:41

sljivo je napisao/la:Izabrati deset generalnih tema koje pokrivaju sve (art, science, math, sport, history, geo, tech, gk, religion i/ili neku socio, tv i/ili internet)i igrati svaku sa protivnikom i koliko ispadne. Nema biranja, nema ova moja, ova tvoja.
Najpoštenije :)
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
bvb
Postovi: 2904
Pridružen/a: 28 mar 2013, 11:29
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la bvb » 29 jun 2017, 15:44

S-Y-L-A-R je napisao/la:
bvb je napisao/la:Pa zato i postoji vrijeme jbt, odgovaraj za 1-2 sec ako mozes, ha ya. Sto se tice bolida koji te mogu dobiti jer hlupaju, zato onda birati Math kao svoju? Ako je to vec tako kao sto kazes to bi onda bio problem za one koji biraju to uvijek, meni naprimjer, a prednost za one slabije i sansa da uzmu brejk, zar ne? Kako bi inace bolid dosao do sanse da pobjedi?
Pa nije u tome poenta čovječe, ako ćeš da računaš i da bude tačno(što bi trebalo da je cilj, ne?), ne možeš da odgovaraš za sekundu, nisam azijat i ne koristim kalkulator. I problem sam ti objasnio, nije stvar brejka nego što tema ne vrijednuje da li znaš nešto ili ne. Onaj primjer sa kuglicama koji si naveo je na nivou onih dječijih zagonetki tipa koliko rođendana ima majka troje djece, ako je to znanje, onda jbg, šta ja tu raspravljam. Da se razumijemo, birao sam tu temu nekoliko puta jer mi matematika nikad nije bila mrska, ali je za ovaj kviz, stvarno besmislena.
Vrtimo se u krug haman, ali nema veze. :D Moguce je da se ne vrednuje znanje na jednom pitanju, ali na sedam bogami vrednuje, a jos vise kad biras dovoljan broj puta i protiv odredjenih protivnika. Zato ti kazem, onaj ko misli da se ne vrednuje i da moze izgubiti jer ima previse srece i ne moze se stici izracunati za 2 sekunde ima opciju da ne bira temu, nista jednostavnije, zasto se ukidati onima koji zele da biraju, ne razumijem to, ne moze ovo gore sto si pisao biti argument za izbacivanje. Neka se izbaci, mozda ima argumenata, ali to nisu ovi o kojima pises, to je sve sto zelim reci.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 29 jun 2017, 15:53

Zašto onda zabraniti nekome da bira naruto, pivo ili tipove brašna ako mu to ide od ruke? Ako brzina računanja retardiranih izraza nije argument, onda dobro. Da li izbor većine može biti argument?
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Kawhi » 29 jun 2017, 16:01

Nego, gdje je Maestro da zavrsi RS? On i Hank najvazniji od ovih sto fale.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
bvb
Postovi: 2904
Pridružen/a: 28 mar 2013, 11:29
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la bvb » 29 jun 2017, 16:03

S-Y-L-A-R je napisao/la:Zašto onda zabraniti nekome da bira naruto, pivo ili tipove brašna ako mu to ide od ruke? Ako brzina računanja retardiranih izraza nije argument, onda dobro. Da li izbor većine može biti argument?
Pa ne znam, ako mislis da je isto kao math onda ne treba zabranjivati naravno. Ja ne mislim. Opet kazem, jeste problem racunanje, oni veliki brojevi ili neke druge gluposti, kao sto je i @sljivo pisao, slazem se oko toga, ali imas brate 7 pitanja, a ne jedno ili dvoje, na kraju znanje presudjuje a ne ti retardirani izrazi, zar ne? To ti je isto kao kad igras poker naprimjer, mozes uzet svakog u partiji od 10 ruku, ili cak 100 ili vise, ali igraj citav dan ili nekoliko dana i rezultat ce na kraju prevagnuti na stranu boljeg.

Sto se tice izbora vecine, moze biti argument. Samo ne znam sta u ovom slucaju znaci vecina i da li je to 50+%. Kada bi se tako odlucivalo za sve teme onda bi se vecina izbacila vjerujem. Meni recimo 7-8 glasova ZA za bilo koju temu znaci da ista treba da ostane.
Zadnja izmjena: bvb, dana/u 29 jun 2017, 16:05, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7535
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Maestro^^ » 29 jun 2017, 16:04

Kawhi je napisao/la:Nego, gdje je Maestro da zavrsi RS? On i Hank najvazniji od ovih sto fale.
Biće uskoro obračun za 1. mjesto Istoka , ne sekiraj se ti ništa. :mrgreen:
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Sarmelino » 29 jun 2017, 16:07

S3lva je napisao/la:Fazon je sto se ovdje biraju teme bez nekog veceg usaglasavanja. Dodje jedan lik i kaze treba ubaciti religiju ili fiziku bubam. Ako ce se vec ubacivat teme dajte da glasamo,a ne neka kvazitiranija da se prosipa.
Cuj tiranija.
Sve teme koje su dodane si imao barem 8 godina u skoli,90% njih svih 11-12 + neke na faksu.Osim CS nije nijedne bilo u kojoj samo nekolicina dominira.
Opce znanje pobogu.
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
huthut
Postovi: 242
Pridružen/a: 23 jul 2013, 19:26
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la huthut » 29 jun 2017, 16:09

A zašto izbaciti matematiku koja se igra, a ostavit tv, igre i knjige koji su birani protiv mene na istoku ukupno jedanput.
If you'd given me the choice of going out and beating four men and smashing a goal in from thirty yards against Liverpool or going to bed with Miss World, it would have been a difficult choice. Luckily, I had both.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Jabroni, nerkolfc i 45 gostiju.