Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 21 nov 2017, 23:22

rio_Ferdy88 je napisao/la:Znam ih dosta koji su se tako vratili iz Austrije a otisli studirat tamo, jednostavno nisu imali nikoga svog tamo, morali raditi da bi mogli platiti troskove i nisu mogli stici na faksu sve zbog toga i onda se vratili, jedino ostali ovi koji su se udali i ozenili.
Moj prijatelj se vratio. 750 eura za semestar uopce nije malo ako nemas nikog da te finansijski podrzi. Svi moji prijatelji koji su tamo uglavnom rade kao konobari kod turaka na crno
naprijed rejal

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Federer17 » 22 nov 2017, 00:19

Sveti je napisao/la: Doktori koji imaju svoje privatne praxe izlaze komotno na deset hiljada nekada i vise. Za doktore u bolnicama nisam siguran
Mislio sam na one koji bi otisli tamo raditi iz BiH ili okolnih zemalja, dakle radi se o bolnicama.

Onda ti privatnici i ne zaradjuju tako puno, ako se uzme u obzir da kod nas mnogi doktori uzimaju dobre pare u privatnim ordinacijama, iako im je to sporedni posao.

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la BIHfan » 22 nov 2017, 01:38

Federer17 je napisao/la:Sto auto na kredit, kada se za 3-4 milje eura moze kupiti nesto solidno?

Btw, kolika netto primanja ima jedan doktor opste prakse u Njemackoj ili Austriji? Citao sam svakakve price, od nekih, za mene, enormnih cifara, pa i do onih realno ne toliko velikih... zato bih volio da neko, ko iz prve ruke zna, napise koliko se to otprilike krece.
Doktor u bolnici, znaci frisak sa univerziteta ima nekih pocetnih 2300-2400 netto kako ja znam. Al to vremenom raste normalno, tako sto napredujes dalje. Od normalno ljekara, pa do toga da budes doktor, pa facharzt. Ja znam da öberarzt ima oko 8000 brutto platu mada ima ih i sa vecim ciframa jednakim chefarztu, a chefarzt ima i do 14000 eura brutto. Pricam znaci za Bavarsku jer tu zivim.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 22 nov 2017, 11:26

Federer17 je napisao/la:
Sveti je napisao/la: Doktori koji imaju svoje privatne praxe izlaze komotno na deset hiljada nekada i vise. Za doktore u bolnicama nisam siguran
Mislio sam na one koji bi otisli tamo raditi iz BiH ili okolnih zemalja, dakle radi se o bolnicama.

Onda ti privatnici i ne zaradjuju tako puno, ako se uzme u obzir da kod nas mnogi doktori uzimaju dobre pare u privatnim ordinacijama, iako im je to sporedni posao.
Algemeinarzt koji ima praxis ima mjesecno netto oko deset milja, sto je sve samk ne malo. Doktori koji imaju specijalizovane praxe zaradjuju mnogo vise radi prirode posla
naprijed rejal

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la theboss_RD07 » 25 nov 2017, 23:29

https://www.azubiyo.de/ausbildung/ausbi ... uslaender/

Ima neko iskustva sa ovom stranicom?

Avatar
Kaunas
Postovi: 13191
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 26 nov 2017, 01:50

Tek vidim temu. Dobra ideja @theboss :thumbup:
Pratim :kafa:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Vrebac
Postovi: 3060
Pridružen/a: 25 apr 2011, 20:47
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Vrebac » 26 nov 2017, 21:34

BIHfan je napisao/la:
Federer17 je napisao/la:Sto auto na kredit, kada se za 3-4 milje eura moze kupiti nesto solidno?

Btw, kolika netto primanja ima jedan doktor opste prakse u Njemackoj ili Austriji? Citao sam svakakve price, od nekih, za mene, enormnih cifara, pa i do onih realno ne toliko velikih... zato bih volio da neko, ko iz prve ruke zna, napise koliko se to otprilike krece.
Doktor u bolnici, znaci frisak sa univerziteta ima nekih pocetnih 2300-2400 netto kako ja znam. Al to vremenom raste normalno, tako sto napredujes dalje. Od normalno ljekara, pa do toga da budes doktor, pa facharzt. Ja znam da öberarzt ima oko 8000 brutto platu mada ima ih i sa vecim ciframa jednakim chefarztu, a chefarzt ima i do 14000 eura brutto. Pricam znaci za Bavarsku jer tu zivim.
Za austriju te cifre ne vrijede!

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 14 dec 2017, 16:03

Da li je istina da su u Austriji baš traženi varioci ? Meni rekoše da imaju veće plate od cnc operatera. Mada da bi završio za varioca moraš u Teslic ali bitno je da imamo 46 privatnih fakulteta.

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la theboss_RD07 » 14 dec 2017, 16:10

Jel zvanicno ovo od 1.1. da se bez vize moze radit in džermani?

Avatar
Kaunas
Postovi: 13191
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 14 dec 2017, 16:32

Demantovano cini mi se.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 14 dec 2017, 16:39

A neko raju naložio.

Avatar
anonimni
Postovi: 10102
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la anonimni » 14 dec 2017, 16:41

Pored onolike guzve u ambasadi vi vjerovali nekom fake portalu [emoji38]
Mislim da je i klix objavio demant toga, procedura je standardna i dalje, pa bujrum ganjati termin :mrgreen:

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Kaunas
Postovi: 13191
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 25 jan 2018, 20:23

Kolike su cijene smjestaja u Njemackoj? Neki manji jednosobni stan ili garsonjera i jel postoji neka stranica da se to moze naci?
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 26 jan 2018, 00:40

Kaunas je napisao/la:Kolike su cijene smjestaja u Njemackoj? Neki manji jednosobni stan ili garsonjera i jel postoji neka stranica da se to moze naci?
Zavisi gdje. Veliki, mali grad, naselje itd.

Ebaykleinanzeige
naprijed rejal

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Penaltiky » 26 jan 2018, 02:32

Kako otić u Norvešku a da nisi Ordagić :mrgreen:

Jel se još negdje osim u Njemačku moguće odselit legalno sa SSS i oko dvije godibe iskustva.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 26 jan 2018, 09:21

Penaltiky je napisao/la:Kako otić u Norvešku a da nisi Ordagić :mrgreen:

Jel se još negdje osim u Njemačku moguće odselit legalno sa SSS i oko dvije godibe iskustva.
Kanada.
Jedina mana je udaljenost od Bosne.
Ali standard, jezik su velika prednost. A Kanada je najbolja država što se tiče odnosa prema strancima.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la SMR187 » 26 jan 2018, 10:46

Penaltiky je napisao/la:Kako otić u Norvešku a da nisi Ordagić :mrgreen:
Budi Šerbečić :mrgreen:

Zna li neko kako se vrte cijene stanova u Neu Ulmu ? Onako prosjek pa naniže :mrgreen:
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 26 jan 2018, 10:48

jasmin10 je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:Kako otić u Norvešku a da nisi Ordagić :mrgreen:

Jel se još negdje osim u Njemačku moguće odselit legalno sa SSS i oko dvije godibe iskustva.
Kanada.
Jedina mana je udaljenost od Bosne.
Ali standard, jezik su velika prednost. A Kanada je najbolja država što se tiče odnosa prema strancima.
Da kojim slucajem nisam bio debil pa umjesto gimnaziju zavrsio tehnicara moja prva destinacija bi bila kanada. Ali se dugo ceka za vizu majka mu stara
naprijed rejal

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la _dreamer_ » 26 jan 2018, 10:51

theboss_RD07 je napisao/la:Zdravo raja!
Malo sam listao po ovom pdfu, mislim da nema nista otvoreno na ovu temu.

Prvenstveno sam otvorio temu jer imam par pitanja vezanih za odlazak u inostranstvo, a nisam htio da se post zagubi negdje u Chatu ili slicno, a vjerujem da se moze nac jos par forumasa kojima bi ova tema bila korisna.
Bilo kako bilo, zanima me kakve su mogucnosti za ausbildung stranaca u Njemackoj? Dolaze u obzir i Svicarska i Austrija, pa na kraju krajeva i bilo koja strana zemlja. Za koje struke se mogu skolovati stranci, koje mjesto je najlakse dobiti i koje su skole najlakse u smislu finansiranja.
Planirao sam ici preko jedne agencije sada u aprilu na ausbildung za medicinskog tehnicara, njegovatelja i slicno. To je sve sredjeno, kao sigurica, ali sam onda poceo razmisljati o drugim mogucnostima. Nisam pretjerano zainteresovan za tu struku, idem to raditi jednostavno jer nemam druge opcije.. Ovdje nemam pretjeranih mogucnosti s obzirom da imam samo zavrsenu gimnaziju.

Svjestan sam da je najlakse otici u Njemacku ako ces raditi kao medicinar, ali sta jos mogu? Npr. ja bih prije otisao na neko skolovanje u vezi masinstva i slicno. Ipak imam neko predznanje sa dvije godine fakulteta kod nas, jos me to i zanima. Takodjer me zanima elektrotehnika, racunari itd. itd.
Medicina je meni licno kao posao :puke: Ali sta se moze kad svi samo to nude.

Imam B2 certifikat sa Göthea, jezik pricam skoro pa tecno

hvala unaprijed
s informatikom neces sigurno pogrijesiti sto se tice Austrije, samo nemoj drustvene nauke.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la _dreamer_ » 26 jan 2018, 10:59

jasmin10 je napisao/la:Da li je istina da su u Austriji baš traženi varioci ? Meni rekoše da imaju veće plate od cnc operatera. Mada da bi završio za varioca moraš u Teslic ali bitno je da imamo 46 privatnih fakulteta.
ako mene pitas, nije. barem ne to da imaju generalno vece plate od informaticara. nekad su bili vise trazeni, ali rumuni itd su ubili trziste. tetak mi je varioc pa znam preko njega da nije sjajno
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.