Ljubav & Sex - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Da li neko stvarno vjeruje da Rio govori istinu?

Ne
193
49%
Da
199
51%
 
Ukupno glasova: 392

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Aerials » 26 jul 2017, 22:41

Federer17 je napisao/la:Pa eto, je li momak napisao da je djevojku drzao kao kap vode na dlanu i na kraju ga ostavila uz nevjerovatno glupo objasnjenje? Uz sve to, naglasavala mu je kako je fin, kako boljeg momka nikad nece naci, bla bla. Znaci, nije bilo sitnica, niti necega sto se vremenom ponavljalo, nego je tek onako odlucila da to bude kraj izmedju njih. Sad covjek treba strahovat da neca naletit' na istu takvu... (Sve ovo govorim jer sam iskusio gotovo 100% istu stvar, tako da znam o cemu pricam).
Ništa nije tek onako. Vjerovatno je postojalo nešto, samo nije htjela da govori. Tu dolazimo do pravog problema jer biti s nekim tri godine, a da mu ne možeš reći nešto otvoreno je meni besmisleno, ali postoje i takvi ljudi. Ovo sad ja tebi pričam iz iskustva.
Džaba mu što je fin i dobar, nije to sve što osoba treba da posjeduje da bi bila nekome "par".
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Raonffa » 26 jul 2017, 22:50

rio_Ferdy88 je napisao/la: Bila je neka koja je studirala medicinu pa se prebacila na ekonomiju, Meliha, ova druga je iz Lukavca, ona je isto na ekonomiji, zajedno su bile. Bilo ih je još sa tog područja, valjda su sa agencijom došli.
I jesi li pričao sa njima, jesi li "vježbao" te ulete i razgovore?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Federer17 » 26 jul 2017, 22:51

rio_Ferdy88 je napisao/la: Bila je neka koja je studirala medicinu pa se prebacila na ekonomiju, Meliha, ova druga je iz Lukavca, ona je isto na ekonomiji, zajedno su bile. Bilo ih je još sa tog područja, valjda su sa agencijom došli.
Jedinu Melihu koja studira ekonomiju, a koju poznajem, je Meliha R., ali mislim da nikad nije upisivala medicinu. :hmmmmm: Nebitno, drago mi je da si se proveo i, po tvojoj prici, barem malo oslobodio te barijere kad je u pitanju prilazak ljepsem spolu. Samo si treb'o biti jos malo konkretniji (ovim ne mislim na poziv u blud, vec razmjena broja i sl.).
Aerials je napisao/la: Ništa nije tek onako. Vjerovatno je postojalo nešto, samo nije htjela da govori. Tu dolazimo do pravog problema jer biti s nekim tri godine, a da mu ne možeš reći nešto otvoreno je meni besmisleno, ali postoje i takvi ljudi. Ovo sad ja tebi pričam iz iskustva.
Džaba mu što je fin i dobar, nije to sve što osoba treba da posjeduje da bi bila nekome "par".
A, sta moze biti drugo ako je momak vec bio ok prema njoj (savrseni ne postoje), osim da joj je dosadio, ili ima nekog drugog ko joj je u medjuvremenu postao simpatican? Postoje, i takvi ljudi su, po mom sudu, nesto najgore sto te moze snaci u zivotu. Nikakve ljudskosti i iskrenosti nemaju u sebi, nego su u pitanju teske egoiste koji ne mare ni za cim.

Upravo iz tog razloga sto kazes 'dzaba mu sto je fin i dobar', ja smatram da osoba treba biti onakva kakvom sam je opisao u jednom od prethodnih postova.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 26 jul 2017, 22:55

Raonffa je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la: Bila je neka koja je studirala medicinu pa se prebacila na ekonomiju, Meliha, ova druga je iz Lukavca, ona je isto na ekonomiji, zajedno su bile. Bilo ih je još sa tog područja, valjda su sa agencijom došli.
I jesi li pričao sa njima, jesi li "vježbao" te ulete i razgovore?
Ma pričao sam, jbg morao sam, nije sad ništa specijalno bilo, malo se družili i to je to, iako sam kod te jedne ofulao zicer, jer je ta njezina kolegica prenijela mom jaranu da joj se sviđam :mrgreen:

Nisam ja to znao iskoristiti, otrpatio je do apartmana i to je bilo to, dobio neki polljubac u obraz, iako je ispalo smiješno, malo me iznenadila, zaskočila bolje rečeno, pa sam joj se izmakao, kasnije skontao da je moglo biti i više od toga :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Aerials » 26 jul 2017, 22:56

@Federer može biti to da je vidjela da s njim nema budućnosti nikakve, da je on ljenčuga neka koja živi od danas do sutra i da misli samo na to kako će njemu biti u budućnosti, da ne dijele iste želje, uvidjela je možda da su dva različita svijeta, niko to osim nje ne zna. Ljudi se mijenjaju.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Raonffa » 26 jul 2017, 22:57

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la: Bila je neka koja je studirala medicinu pa se prebacila na ekonomiju, Meliha, ova druga je iz Lukavca, ona je isto na ekonomiji, zajedno su bile. Bilo ih je još sa tog područja, valjda su sa agencijom došli.
I jesi li pričao sa njima, jesi li "vježbao" te ulete i razgovore?

Ma pričao sam, jbg morao sam, nije sad ništa specijalno bilo, malo se družili i to je to, iako sam kod te jedne ofulao zicer, jer je ta njezina kolegica prenijela mom jaranu da joj se sviđam :mrgreen:
E 'bem te glupa :mrgreen:

Šalim se, dobro, ono kad sam ti govorio da deset puta nećeš uspjeti u tim uletima, tu sam računao i da promašiš zicer. Dobro, ne baš deset puta, al' eto jedna, dvije početničke greške se mogu tolerisati :D

Odnosno, moguće je odraditi taj ulet, zayebavati se, zezati, pričati, a da nemaš te namjere da je odvedeš u krevet, nekad hoćeš čisto da se zabaviš.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la kobe24 » 26 jul 2017, 22:59

Daj ba ljudi, kakve veze po 2-3 godine, sta ce vam to?! Pa, mati ti rodjena dosadi i gledas na sve nacine da se malo distanciras od nje na neko vrijeme, a kamoli neki 'stranac' s kim nisi krvno vezan. Veza od godinu dana je plafon i neka krajnja granica zabavljanja. To je i vise nego dovoljan period da upoznas nekog kako treba, a opet da ti ne dosadi. Ako se sve poklopilo i ako sve odgovara, nakon toga svakako ide brak i onda taj odnos poprima milion drugih dimenzija. Poslije, uz Boziju pomoc, dodju i djeca, pa onda tu svoju suprugu pocnes da volis i kao majku svoje djece, itd, itd. Ja sam misljenja da zaljubljenost uglavnom ne traje vjecno, kako haman sve zene na pocetku misle, pa onda u godini dana promijene 5 momaka i svakog vole beskrajno. :lol: Upravo iz tog razloga sto zaljubljenost (a i strast) ne traje zauvijek, dolazi do prezasicenja medju partnerima jer je sve postalo dosadno i monotono. Da li se ovaj nakon godinu dana zabavljanja ozenio, pa nakon jos jednu dijete dobio, pa sad ga vec ucio da pravi prve korake..., sigurno bi sve drugacije bilo. Nego, drzite se djeco serijata. :mrgreen:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Federer17 » 26 jul 2017, 23:01

@Aerials, sve znam, ali vjeruj mi da u takvim situacijama dajes sve od sebe kako bi promijenio tu osobu do koje ti je kao stalo. Ne mislim bukvalno 'promijenio' (njegovu narav i sl.), vec na naki nacin i pomogao da te nedostatke zajedno prebrodite. Tek kada vidis da ne pali od 5 pokusaja, povuces se i uradis to sto je ona uradila. A ne, ti si divan, najbolji, ali ne mogu vise da te volim. :D

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Lillard » 26 jul 2017, 23:03

Federer17 je napisao/la:@Aerials, sve znam, ali vjeruj mi da u takvim situacijama dajes sve od sebe kako bi promijenio tu osobu do koje ti je kao stalo. Ne mislim bukvalno 'promijenio' (njegovu narav i sl.), vec na naki nacin i pomogao da te nedostatke zajedno prebrodite. Tek kada vidis da ne pali od 5 pokusaja, povuces se i uradis to sto je ona uradila. A ne, ti si divan, najbolji, ali ne mogu vise da te volim. :D
Upravo. Samo kad bi one to shvatile.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Kawhi » 26 jul 2017, 23:03

Federer17 je napisao/la:
bavarian_bk je napisao/la: Ja sam 99,9 % siguran da nije u pitanju drugi. Ali siguran sam 100% da joj nisam dao povoda da promjeni osjećaje. Držao sam je ko kap vode na dlanu, znači i sama kaže, boljeg momka od tebe neću naći, ti si super al' nešto u meni trenutno ne da da te volim kao što jesam. I ono... Kontam, sihr ko kru' :roll: :lol:
DaBogda da se Kawhijeva tvrdnja ne obistini. :mrgreen:
Ne baš konkretno da je došlo do lizanja već :mrgreen: , ali našla je drugog koji joj nudi više od njega na neki način. Ovo je klasični izgovor koji i muškarci i žene rade kad u toku duge veze s nekim baš dobrim uleti neko treći. Ma nema drugog/druge, al te ne volim više isto. Moš mislit. :mrgreen:
Da ga je prevarila već onda bi izmislila neku sitnicu koju on radi i prekinula s njim. Lupam sad, al eto nakon 3 godine veze ti kao zasmeta što partner puši ili nešto slično. Da se malo spere krivica sa sebe i sa varanja.
Samo bi budala izašla iz duge, dobre i stabilne veze jer eto više ne voli ko prije. Svako ko napusti takvu vezu ima rezervnu opciju. Doduše, ne bih se iznenadio da ja to nekad uradim jer ne znam veće budale. :rol:
Monolog je napisao/la:Ne opravdavam varanje, ali žensko vara kad nedostaje ljubavi u vezi, a muško jer mu se digla ona stvar i vidi da može. Kad žensko prevari, zabrini se, jer nisi više broj jedan. Kad muško prevari, njegova izabranica je i dalje broj jedan, jer on nije uključio nikakve druge emocije u to varanje, nego je isključivo razmišljao spolovilom.
Neće niko varati kad voli. Možda mu je djevojka draža od one s kojom ju je prevario, ali mu sigurno nije broj jedan.
To tvoje je možda nekad bilo tačno dok bi još ženu sramota "po selu" pratila ako takvo što uradi pa je jedino ljubav bila dovoljan razlog da se riskira. Danas i žene varaju koliko i muškarci i varaju iz istog razloga.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 26 jul 2017, 23:03

Raonffa je napisao/la: Odnosno, moguće je odraditi taj ulet, zayebavati se, zezati, pričati, a da nemaš te namjere da je odvedeš u krevet, nekad hoćeš čisto da se zabaviš.
Ma nisam uopšte razmišljao o tome, upoznali se na plaži, i onda navečer dogovorili neki izlazak, njih dvije i jarani moji, i onda sam u međuvremenu saznao to, i nisam ništa očekivao da se desi, imali smo neku priču, ništa specijalno, al ona me zamolila da je otpratim i onda se desilo to što desilo, ko kad nisam navikao na takve stvari, pa se nisam snašao, dok sam skontao šta to znači prošao voz :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Pegi10
Postovi: 2829
Pridružen/a: 15 apr 2014, 20:10
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Pegi10 » 26 jul 2017, 23:04

Opet Rio baca bombe :mrgreen:
Na temi Film i Kinematografija postoje samo Nerminovic i neznalice :kafa:
Dantes, Bog za kompjutere :kafa:
Quarterbeg, kloc za muziku :kafa:
Katastrofa šta se sve snima, previše se ljudima pustilo.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Monolog » 26 jul 2017, 23:06

Kawhi je napisao/la:
Monolog je napisao/la:Ne opravdavam varanje, ali žensko vara kad nedostaje ljubavi u vezi, a muško jer mu se digla ona stvar i vidi da može. Kad žensko prevari, zabrini se, jer nisi više broj jedan. Kad muško prevari, njegova izabranica je i dalje broj jedan, jer on nije uključio nikakve druge emocije u to varanje, nego je isključivo razmišljao spolovilom.
Neće niko varati kad voli. Možda mu je djevojka draža od one s kojom ju je prevario, ali mu sigurno nije broj jedan.
To tvoje je možda nekad bilo tačno dok bi još ženu sramota "po selu" pratila ako takvo što uradi pa je jedino ljubav bila dovoljan razlog da se riskira. Danas i žene varaju koliko i muškarci i varaju iz istog razloga.
Ovo je uvijek tačno.
Žensku se moraš dopasti da bi prevarila onog s kojim je u vezi, dok će muško prevariti jer može i udarit će recku zbog toga. Zelen si. Žensko vara sa emocijama, muško ne. Budi siguran u to. To nema veze sa vremenom u kojem se neko nalazi.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Raonffa » 26 jul 2017, 23:08

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la: Odnosno, moguće je odraditi taj ulet, zayebavati se, zezati, pričati, a da nemaš te namjere da je odvedeš u krevet, nekad hoćeš čisto da se zabaviš.
Ma nisam uopšte razmišljao o tome, upoznali se na plaži, i onda navečer dogovorili neki izlazak, njih dvije i jarani moji, i onda sam u međuvremenu saznao to, i nisam ništa očekivao da se desi, imali smo neku priču, ništa specijalno, al ona me zamolila da je otpratim i onda se desilo to što desilo, ko kad nisam navikao na takve stvari, pa se nisam snašao, dok sam skontao šta to znači prošao voz :mrgreen:
Nema veze, desi se kažem ti, al' eto opet si dobio zlatno iskustvo, valjat će ti da se opustiš za neke naredne ulete i razgovore.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la legenda reala » 26 jul 2017, 23:09

Joj Rio :x cura je bila spremna za jednu ljetnu avanturu :thumbdown:

Ništa brate 45 dana si na odmoru, opet za desetak dana na more i biće to dobro :P
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Aerials » 26 jul 2017, 23:10

Lillard je napisao/la:
Federer17 je napisao/la:@Aerials, sve znam, ali vjeruj mi da u takvim situacijama dajes sve od sebe kako bi promijenio tu osobu do koje ti je kao stalo. Ne mislim bukvalno 'promijenio' (njegovu narav i sl.), vec na naki nacin i pomogao da te nedostatke zajedno prebrodite. Tek kada vidis da ne pali od 5 pokusaja, povuces se i uradis to sto je ona uradila. A ne, ti si divan, najbolji, ali ne mogu vise da te volim. :D
Upravo. Samo kad bi one to shvatile.
Možemo mi ovdje nagađati koliko hoćemo, djevojka je možda i pokušavala njemu nešto da kaže i objasni, ali on nije slušao jer je mislio da je sve okej onako kako on to radi, i nije vidio tu problem.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la DANTES » 26 jul 2017, 23:11

Monolog je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
Monolog je napisao/la:Ne opravdavam varanje, ali žensko vara kad nedostaje ljubavi u vezi, a muško jer mu se digla ona stvar i vidi da može. Kad žensko prevari, zabrini se, jer nisi više broj jedan. Kad muško prevari, njegova izabranica je i dalje broj jedan, jer on nije uključio nikakve druge emocije u to varanje, nego je isključivo razmišljao spolovilom.
Neće niko varati kad voli. Možda mu je djevojka draža od one s kojom ju je prevario, ali mu sigurno nije broj jedan.
To tvoje je možda nekad bilo tačno dok bi još ženu sramota "po selu" pratila ako takvo što uradi pa je jedino ljubav bila dovoljan razlog da se riskira. Danas i žene varaju koliko i muškarci i varaju iz istog razloga.
Ovo je uvijek tačno.
Žensku se moraš dopasti da bi prevarila onog s kojim je u vezi, dok će muško prevariti jer može i udarit će recku zbog toga. Zelen si. Žensko vara sa emocijama, muško ne. Budi siguran u to. To nema veze sa vremenom u kojem se neko nalazi.
Šta kao žene nisu seksualna bića? O vi naivna djeco... Kao što postoje yebači, postoje i yebačice, žene koje se vole poyebati jer to je uzbudljivo i zabavno
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Kawhi » 26 jul 2017, 23:13

Monolog je napisao/la: Ovo je uvijek tačno.
Žensku se moraš dopasti da bi prevarila onog s kojim je u vezi, dok će muško prevariti jer može i udarit će recku zbog toga. Zelen si. Žensko vara sa emocijama, muško ne. Budi siguran u to. To nema veze sa vremenom u kojem se neko nalazi.
Stalno mi govore na ovoj temi da sam mlad i zelen. :rol:

Ma nema to smisla. Možda si ti naletio na žene koje su iz emocije varale. Ja ih znam dosta koje su jer mogu, jer im ne valja sex s onim s kim su u vezi, ali im je dobar u drugim stvarima pa ga ne žele ostaviti, otišla bez njega na more pa da se provede i sličnih glupih razloga. Svako čini djela iz nekog svog razloga, al na kraju se sve svede na isto i kod muškaraca i kod žena.
DANTES je napisao/la: Šta kao žene nisu seksualna bića? O vi naivna djeco... Kao što postoje yebači, postoje i yebačice, žene koje se vole poyebati jer to je uzbudljivo i zabavno
Ispadoh ja ovdje najiskusniji nakon tebe i šećka.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Raonffa » 26 jul 2017, 23:14

legenda reala je napisao/la:Joj Rio :x cura je bila spremna za jednu ljetnu avanturu :thumbdown:

Ništa brate 45 dana si na odmoru, opet za desetak dana na more i biće to dobro :P
Dobro legendo, nije to baš jednostavno, pogotovo prvi put. Kad se ja sjetim, zamalo mi cura nije rekla "Hoćeš ga stavit više bolan" :rol: :rol:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Monolog » 26 jul 2017, 23:16

DANTES je napisao/la:Šta kao žene nisu seksualna bića? O vi naivna djeco... Kao što postoje yebači, postoje i yebačice, žene koje se vole poyebati jer to je uzbudljivo i zabavno
Niko to nije rekao.
Nisam išao od žene do žene koja je prevarila svog partnera i rekao da je ova to uradila iz ovog, a ona iz nekog drugog razloga.
Govorio sam u globalu.
Ukoliko djevojci nedostaje pažnje od njenog partnera, ukoliko joj je seks monoton, ukoliko nema više onog žara -> pa postoji velika mogućnost da će prvi naredni koji joj rasplamsa maštu, biti onaj kome će se predati i kojim će prevariti svog partnera.
Eh, muško koje vara, prevarit će bez ovog. Neće to biti sa emocijama, nego isključivo pražnjenje. To je otprilike to.

@Kawhi, evo navedoh razloge. Ne mislim bukvalno samo na ljubav, nego na izostanak nečega. Dok mušku ne mora ništa faliti, ako hoće prevariti, prevarit će jer, eto, može. I, da, jesi zelen. :D
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Ahrefs [Bot], kraljttbvb i 22 gosta.