Ljubav & Sex - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Da li neko stvarno vjeruje da Rio govori istinu?

Ne
193
49%
Da
199
51%
 
Ukupno glasova: 392

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: RE: Re: RE: Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la Federer17 » 18 avg 2017, 00:41

Sveti je napisao/la: A cekaj sad. Ja primijetih da imas dobar posao, vjerujem koji volis i koji ti donosi finu zaradu i dovoljno slobodnog vremena za sebe. Iskoristi to covjece. Kazes privlaci te tajland? Torbu na ledja i sedmicu dana odi tu. Za nekoliko mjeseci negdje drugo. Kakve kurceve veze ima ako nisi otisao na kafu sa djevojkom? Radi cega dozvoljavas sebi da te druge osobe dave konvencionalnim nacinom zivota ako ti mislis da nisi za toga. Mozda bas na jednom od tih putovanja naletis na nekoga, ili mozda sutra se u djiru najjeftinijeg filmskog kliseja sudaris sa djevojkom pored pravnog faksa i pomognes joj da pokupi papire s poda i sve to na putu ka teratani. Mislim, banalno je ali hocu ti reci da se takve stvari ne smiju da sile a primjecujem da je tebi najvise radi drugih doslo do guse i uradio bi sve da te roditelji/prijatelji potapsaju po ramenu i budu zadovoljni sve naustrb svoje srece. Meni je to iskreno pogresno, iako sam kao puno mladji prolazio kroz slicno stanje uma. Moje skromno misljenje je da te tradicionalno/konvencionalno ocekivanje okoline od tebe, odvlaci od tvojih pravih vrijednosti i cini robom istih tih ocekivanja koja ti danas/sutra nece nista dobro donijeti.

I nije ovo lazno ohrabrivanje, opet ti rekoh ne poznajem te, i ne moze me vise boljet qrac za nekog stranca koji patetise oko vezivanja i zena, nisi ni prvi ni poslednji. Ali po tvom pisanju vidim da si dobar momak, pametan, i cisto sumnjam da si kvazimodo level ruzni mongoloid pa te nijedna nece. Dakle problem je u tom grcu koji imas da se nesto "mora" samo zato jer narod tako ocekuje. Osjecaj se sretno u svojoj kozi buraz, imaj samopouzdanje kada su svakodnevne aktivnosti upitanju, a zene dodju i odu uglavnom sporednim putem. Na velika vrata se rijetko ko usrecio
:salut: :salut:

Jedan od najkvalitetnijih postova na ovu tematiku koje je ovaj forum imao cast da 'udomi'.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41224
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 18 avg 2017, 09:50

Sveti je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:...
A cekaj sad. Ja primijetih da imas dobar posao, vjerujem koji volis i koji ti donosi finu zaradu i dovoljno slobodnog vremena za sebe. Iskoristi to covjece. Kazes privlaci te tajland? Torbu na ledja i sedmicu dana odi tu. Za nekoliko mjeseci negdje drugo. Kakve kurceve veze ima ako nisi otisao na kafu sa djevojkom? Radi cega dozvoljavas sebi da te druge osobe dave konvencionalnim nacinom zivota ako ti mislis da nisi za toga. Mozda bas na jednom od tih putovanja naletis na nekoga, ili mozda sutra se u djiru najjeftinijeg filmskog kliseja sudaris sa djevojkom pored pravnog faksa i pomognes joj da pokupi papire s poda i sve to na putu ka teratani. Mislim, banalno je ali hocu ti reci da se takve stvari ne smiju da sile a primjecujem da je tebi najvise radi drugih doslo do guse i uradio bi sve da te roditelji/prijatelji potapsaju po ramenu i budu zadovoljni sve naustrb svoje srece. Meni je to iskreno pogresno, iako sam kao puno mladji prolazio kroz slicno stanje uma. Moje skromno misljenje je da te tradicionalno/konvencionalno ocekivanje okoline od tebe, odvlaci od tvojih pravih vrijednosti i cini robom istih tih ocekivanja koja ti danas/sutra nece nista dobro donijeti.

I nije ovo lazno ohrabrivanje, opet ti rekoh ne poznajem te, i ne moze me vise boljet qrac za nekog stranca koji patetise oko vezivanja i zena, nisi ni prvi ni poslednji. Ali po tvom pisanju vidim da si dobar momak, pametan, i cisto sumnjam da si kvazimodo level ruzni mongoloid pa te nijedna nece. Dakle problem je u tom grcu koji imas da se nesto "mora" samo zato jer narod tako ocekuje. Osjecaj se sretno u svojoj kozi buraz, imaj samopouzdanje kada su svakodnevne aktivnosti upitanju, a zene dodju i odu uglavnom sporednim putem. Na velika vrata se rijetko ko usrecio
A zadovoljan sam sa poslom, ali to nije nesto sto me usrecuje, to je osnova da mogu sebi nesto priustiti ali i dalje imam taj osjecaj neispunjenosti. A rado bih ja sad krenuo na taj put ali mi je samom bezveze, ne mogu naci nikoga. A jbg taj pritisak okoline je tu i nece se to promijeniti, to je tako u nasem drustvu, ne mogu pobjec od toga iako bih volio da mogu, jer cim nemas cure a u nekim si godinama odmah ide prica kako, sta ti fali, sta cekas, sto ne trazis, blablabla. Plus sto imas osjecaj da te jos smatraju glupim i manje vrijednim od ovih koji imaju djevojke ili zene. Odmah misle da nesto nije uredu s tobom, tako da ne mozes se boriti protiv toga, mozes sutit i trpit.

A u te kliseje ne vjerujem, to se desava samo na filmu, u stvarnosti ne, dovoljno sam se uvjerio. A iskreno zahvalan sam na svemu sto mi je dragi Allah podario, ali jednostavno ne osjecam se ispunjenim u potpunosti ili sretnim, jer osjecam da tu nesto fali, da to nije to sto zelim od zivota, ali dobro shvatam da se moraju i neki kompromisi napraviti, ne mozemo svi sve imati, jer stalno nam prodaju tu sliku savrsenog zivota, posao, stan, auto i porodica. Nije da mozes pobjeci od toga, jer si tu, krenuo si tim putem i sad ljudi ocekuju da ucinis i taj sljedeci logican korak, ali meni je to toliko tesko i komplikovano da bih najradije sve ispocetka i skole i trazenje posla i sve drugo sto ide. Stvarno meni iz ove pozicije i to djeluje lakse ostvarljivo nego naci nekoga sa kim bih mogao provesti zivot zajedno.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Lakoste
Postovi: 7883
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la Lakoste » 18 avg 2017, 10:21

Da niste na pogresnoj temi :D

Avatar
Sveti
Postovi: 10186
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la Sveti » 18 avg 2017, 10:26

Razumijem te, nije jednostavno. Osjecaj neispunjenosti je zayebana stvar, lako vodi ka depresiji, a ako se na vrijeme ne tretira i ka nekim ekstremnijim sklonostima. Moras se nac u necem, nadji neki hobi koji ce da te ispunjava, nadji se u necem. U mom slucaju je to bio film i kasnije gitara koja me je izvadila iz mnogo gowana. Probaj i ti. Jer kad imas nesto cime svakodnevno okupiras um, zaboravis na taj pritisak, koliko god umjetan bio. Kupi kera ili macku, jer je njihov tretman takodje nemjerljiv
Lakoste je napisao/la:Da niste na pogresnoj temi :D
u pravu si, moje izvinjenje :mrgreen:
naprijed rejal

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41224
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 18 avg 2017, 10:45

Donnie prebaci ovo na lj&s, ja sam na mobu ne mogu sad.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: odjeca, patike etc etc

Post Postao/la Ramsey16 » 18 avg 2017, 16:27

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Rio ba samo pozitiva :D
Neko nema pare neko srodnu dusu neko obrve ali sta je tu je bice bolje :D

Avatar
JackTheStripper
Postovi: 2847
Pridružen/a: 18 okt 2013, 13:00
Lokacija: Kod kmeta na sijelu
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la JackTheStripper » 18 avg 2017, 16:49

Tako mene nedavno upita jedan vrli znanac zašto nemam djevojku.

"Jer sam pedher", odgovorih mu kratko i jasno.
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

exampLe.
Postovi: 1703
Pridružen/a: 30 apr 2009, 11:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la exampLe. » 18 avg 2017, 19:02

Ljudi se previse zamaraju s tim "nemam djevojku" nacinom razmisljanja.

Kad si ti sretan, zadovoljan svojim zivotom i fokusiras se na druge stvari onda koke dodju same od sebe. Sve dok ti je jedina misao u glavi "joj da mi je naci djevojku/ruzan sam i nijedna me nece/nesto nije uredu samnom" i dok ti je to jedini cilj u zivotu takva ce situacija i ostati.

Avatar
Otelo
Postovi: 33457
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Otelo » 18 avg 2017, 19:08

exampLe. je napisao/la:Ljudi se previse zamaraju s tim "nemam djevojku" nacinom razmisljanja.

Kad si ti sretan, zadovoljan svojim zivotom i fokusiras se na druge stvari onda koke dodju same od sebe. Sve dok ti je jedina misao u glavi "joj da mi je naci djevojku/ruzan sam i nijedna me nece/nesto nije uredu samnom" i dok ti je to jedini cilj u zivotu takva ce situacija i ostati.
Što se više trudiš oko toga, imat ćeš manje uspjeha.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

meho-medo
Postovi: 3490
Pridružen/a: 16 maj 2011, 19:13
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la meho-medo » 18 avg 2017, 19:23

Rio svaka cast na hrabrosti i iskrenosti, jako je bitno sto slobodno o tome pricas. I mogu reci na neki nacin da sam slican tebi, ni ja nikad nisam imao curu, bilo je tu nekih šema, nekih izlazaka na kafu, al sve na kraju zeznem. No dobro, ja sam 8 godina mladji od tebe, mada znas kako kazu u ljubavi godine nisu bitne, il znas od 16 il ne znas :D

Druga stvar, tebe vjerovatno muci usamljenost u pojednim trenucima, i to razumijem, tako je i meni bilo kad su jarani s kojima se druzim nasli cure i onda oni svi zajedno izadju. Istina zovu oni i mene, al sta cu ja tu, meni prvom bude neugodno.
Vidim sveti ti je preporucio putovanje na tajland, al nije to to ako ides sam.
"Želio sam da se strpim i sustegnem od tebe ali, izdala me je ljubav u srcu koja za tebe od davnina traje. İ znaj da sam se u tebe zaljubio, i sada kad to znaš čini što hoćeš."
(İbn Qajjim)

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la theboss_RD07 » 18 avg 2017, 21:59

Treba samo gledat pozitivne strane na sve. Ja sam sa zadnjom curom prekinuo prije skoro dvije godine, i od tad nista. U medjuvremenu sam samo sa jednom curom shemio nesto ali nista, bacio vrijeme u vjetar.
Istina, problem je ta usamljenost s vremena na vrijeme, ali ima to sve i pozitivne strane. Znam cesto biti dosta nervozan, netolerantan sto se tice nekih stvari, ali kad nemam nikoga da moram tolerisati onda mi je i lakse. To je jedna pozitivna stvar.
Kao sto je mislim @Belmin rekao, imam svoje kriterije i ne pada mi na pamet da ih spustam pa makar umro sam. To je moja ideja savrsene zene pored koje bih bio sretan do kraja zivota (koja nema veze s izgledom p.s.) i to je to.
Pobrini se za sebe, to ti je najbitnije ostalo ce sve doci s vremenom.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 18 avg 2017, 22:00

Rio ako ti smeta okolina, drustvo koje te okruzuje, onda se slazem sa Svetim, iako zvuci tesko, ali stisni zube, odi na neko putovanje sam, promjeni okruzenje, dobro dodje, ja sam preselio iz Krajine u Sarajevo pa sam prodisao punim plucima, i ova promjena mi je mnogo dobrog donijela.

vjerovao ili ne, ali u vecini slucajeva vecina ljudi se spontano upozna, mada nemoj da ti to sad bude cilj putovanja, odi malo razgledaj svijeta izvan Bosne, ako imas priliku i izvan Europe to je jos bolje.

Jer ako imas vec takvu mogucnost, a ne iskoristis je, zalices kasnije samo tako, nemoj to dopustiti sebi.


ako to ne ucinis, onda promjeni klub za koji navijaš

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Rokoko87 » 18 avg 2017, 22:06

Ovo nit je ljubav, a Boga mi nije ni sex...
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11406
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Aerials » 18 avg 2017, 22:08

theboss_RD07 je napisao/la:Treba samo gledat pozitivne strane na sve. Ja sam sa zadnjom curom prekinuo prije skoro dvije godine, i od tad nista. U medjuvremenu sam samo sa jednom curom shemio nesto ali nista, bacio vrijeme u vjetar.
Istina, problem je ta usamljenost s vremena na vrijeme, ali ima to sve i pozitivne strane. Znam cesto biti dosta nervozan, netolerantan sto se tice nekih stvari, ali kad nemam nikoga da moram tolerisati onda mi je i lakse. To je jedna pozitivna stvar.
Kao sto je mislim @Belmin rekao, imam svoje kriterije i ne pada mi na pamet da ih spustam pa makar umro sam. To je moja ideja savrsene zene pored koje bih bio sretan do kraja zivota (koja nema veze s izgledom p.s.) i to je to.
Pobrini se za sebe, to ti je najbitnije ostalo ce sve doci s vremenom.
Ovo k'o da sam ja pisala.
Ma uvijek je bolje biti sam nego u vezi tek tako da bi se reklo da imaš momka/curu. Ne treba biti u vezi jer su svi oko tebe u vezi, pustite više društvo i šta će neko tamo misliti i reći.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Otelo
Postovi: 33457
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Otelo » 18 avg 2017, 22:15

Sreća, oko mene niko nije u vezi :D
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Marsal
Postovi: 22699
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Marsal » 18 avg 2017, 22:28

Rio furaju te, umrijet ćeš sam i nikad cure nećeš imat, bićeš onaj lik iz komšiluka što se nikad nije ženio i kojeg komšiluk nikad nije vidio u blizini neke djevojke.

I šta sad, proživi život najbolje šta znaš i boli te qrac. Veza i te pizdarije su svakako sranje, tu uvijek neko mora bit donji. Ako ne moš nagodit da budeš gornji bolje ti onda samom proživit ovo malo života

Imaš keša, a studentica koje imaju svoje potrebe ima uvijek :urnebes:
Odeš u Njemačku na godišnji i za 7 dana vratiš se iskusniji nego po foruma

Sad je možda malo rutavo, i meni je jbg, nekad bi čovjek rado podijelio neku dogodovštinu ili dan sa kakvom finom ženicom ali za 5-6 godina svi ti što su u vezi će zavidjet tebi :mrgreen: a kad im vidiš balavu kinderčad biće ti drago što te to sra.nje mimoišlo.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la jasmin10 » 18 avg 2017, 22:32

Marsal babo ljubavnih savjeta :mrgreen:

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18611
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 18 avg 2017, 22:46

Ja bih se ženio
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Donnie Darko » 18 avg 2017, 22:49

Bosniacum Lilium je napisao/la:Ja bih se ženio
Hos da ti sredim jednu turkinju sa njemackim papirima?

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18611
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Ljubav & Sex

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 18 avg 2017, 22:53

Donnie Darko je napisao/la:
Bosniacum Lilium je napisao/la:Ja bih se ženio
Hos da ti sredim jednu turkinju sa njemackim papirima?
Svidjele mi se Turkinje otkako sam statirao u onoj seriji. Njemačku volim kao svaki Bošnjak. Može :D
Zadnja izmjena: Bosniacum Lilium, dana/u 18 avg 2017, 22:54, ukupno mijenjano 2 puta.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: delko i 26 gostiju.