Teretana

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88,Crixus

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la lumani » 22 mar 2017, 11:13

semcho je napisao/la:Pozdrav bilderi.
Ovako, ja sam mozda omasio temu, posto nisam bas u sektoru teretane nego u fitnessu, koji je u sklopu teretane. Tek sam poceo, imam nekih 113 kg, vec nakon prvog treninga, za kojeg smatram da sam se preforsirao, samo dobio motivaciju kada sam stao na vagu prije i poslije treninga. Idem vec par dana poslije vecere, tj. prije spavanja, odradim dobar trening, pijuckam limunadu bez sećera, sok od grejpa ili djumbira. Sad mene interesuje, posto vidim da se prodaju razni preparati, tipa animal cut, l-karnitin, kao sve to pospjesuje topljenje masnih naslaga, takozvani fat-burneri, koliko je to ustvari djelotvorno, koliku dozu treba uzimat i koliko cesto da bi se vidio neki rezultat, jer stvarno trebam skinut barem 15 kg!?

ako zelis smrsati onda treniraj na prazan stomak,a ne poslije vecere ;) Jesti pa trenirati :nene: not good za tvoje srce.

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la semcho » 22 mar 2017, 20:51

Joj to si u pravu, vidim ja lupa srce covjece, bas me trzne...

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la lumani » 23 mar 2017, 06:29

semcho je napisao/la:Joj to si u pravu, vidim ja lupa srce covjece, bas me trzne...

samo ti po svom,dobro se najedi pa treniraj :)

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la semcho » 23 mar 2017, 23:01

Ma trenutno nemam ni kad hodat po teretani, obaveze stegle, a hvala na savjetu u svakom slucaju...

nokee95
Postovi: 427
Pridružen/a: 14 jul 2015, 01:11
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la nokee95 » 25 mar 2017, 12:09

Jel ima neko pouzdan sa pika da prodaje whey, vidim ima ih dosta jeftinih ali jbg haj ga ti znaj sta ti moze poslati. Moze u pp link, hvala :)

D4d0
Postovi: 42
Pridružen/a: 13 apr 2015, 07:06
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la D4d0 » 13 apr 2017, 14:04

nokee95 je napisao/la:Jel ima neko pouzdan sa pika da prodaje whey, vidim ima ih dosta jeftinih ali jbg haj ga ti znaj sta ti moze poslati. Moze u pp link, hvala :)
Razumijem da neko kupuje mobitel, televizor, kuću, itd. preko oglasnika.. Ali nešto što unosiš u svoje tijelo... Jel stvarno toliko skupo kupiti u nekom dućanu (ili online)? Kolika je razlika u cijeni? Eto, ja kupim recimo u Flexshopu (evo link), po cca 40-60 maraka za 2kg, neka ulovim akciju... To stvarno nije puno...

PS Samo moje mišljenje... :kafa:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41212
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 apr 2017, 13:36

Sinoć odradio ruke i na kraju radim za triceps francuski potisak i na drugoj seriji mi nešto kao da škljocnu u području lakta, završim osjetim neku bol tu, ali ne uvijek nego kad dignem iznad glave ili kad pokušam ispraviti naglo, odnosno osloniti se na tu ruku, kad je savijena ništa, nije mi se nikad tako nešto desilo, prije toga sam uradio one supersetove za bicepse. Kad dodirnem taj vrh lakta osjećam neku bol, al taman na vrhu lakta, nema nikakvog oteka ili nekih drugih vidljivih znakova, samo ta bol, nije sad nepodnošljiva, nego ona tupa. Do čega bi moglo biti. :hmmmmm:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

FoSte95
Postovi: 12614
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FoSte95 » 14 apr 2017, 15:17

rio_Ferdy88 je napisao/la:Sinoć odradio ruke i na kraju radim za triceps francuski potisak i na drugoj seriji mi nešto kao da škljocnu u području lakta, završim osjetim neku bol tu, ali ne uvijek nego kad dignem iznad glave ili kad pokušam ispraviti naglo, odnosno osloniti se na tu ruku, kad je savijena ništa, nije mi se nikad tako nešto desilo, prije toga sam uradio one supersetove za bicepse. Kad dodirnem taj vrh lakta osjećam neku bol, al taman na vrhu lakta, nema nikakvog oteka ili nekih drugih vidljivih znakova, samo ta bol, nije sad nepodnošljiva, nego ona tupa. Do čega bi moglo biti. :hmmmmm:
Oho rio tebra sta mai, jesi se spremio za proljece/ljeto 2017 :kafa:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41212
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 apr 2017, 15:19

Spremam se, evo već 4 mjeseca bez veće pauze, da kucnem u drvo (tj glavu :mrgreen: ), samo ne bih volio da sad moram pauzirati zbog ovog lakta, valjda nije ništa ozbiljno. Jel imao neko sličnih problema :think:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la kobe24 » 14 apr 2017, 16:17

rio_Ferdy88 je napisao/la:Sinoć odradio ruke i na kraju radim za triceps francuski potisak i na drugoj seriji mi nešto kao da škljocnu u području lakta, završim osjetim neku bol tu, ali ne uvijek nego kad dignem iznad glave ili kad pokušam ispraviti naglo, odnosno osloniti se na tu ruku, kad je savijena ništa, nije mi se nikad tako nešto desilo, prije toga sam uradio one supersetove za bicepse. Kad dodirnem taj vrh lakta osjećam neku bol, al taman na vrhu lakta, nema nikakvog oteka ili nekih drugih vidljivih znakova, samo ta bol, nije sad nepodnošljiva, nego ona tupa. Do čega bi moglo biti. :hmmmmm:
Mozda si se preforsirao, pa je doslo do istezanja tetivnih vlakana i onda usljed tog fizickog naprezanja i opterecenja imas tendinitis (upalu tetive tricepsa). Tetiva se upravo hvata za olecranon (sami vrh lakta) i onda prilikom ekstenzije ruke imas bolove zato sto se ona tad najvise nateze. Hladne obloge, neki elasticni zavoji (bez prejakog stezanja) i po meni bi se to vrlo brzo trebalo rijesiti. Mada je moguce i da nije to u pitanju jer nemas otoka, a kod tendinitisa se to uglavnom javlja. :D
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41212
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 apr 2017, 23:33

Nema otoka, samo kad dotaknem vrh lakta osjetim bol, ili kad se oslonim na tu ruku svom težinom, moguće da je neka upala ili istegnuće, mazao sam nekim gelom, pa ćemo vidjeti dalje. Inače sam odradio trening i večeras, noge pa mi nije previše smetalo, sad odmoriti preko vikenda pa se nadam da ću moći nastaviti opet od pon akbgd :)

Skoro potrošio 2kg proteina, sad pošto sam skinuo taj višak kila, 5kg za 3 mjeseca, planiram neki gainer, da bi dobio na mišićnoj masi, ne treba mi previše, samo da se oblikuje, koji je po vama najbolji, vidim da je On pro complex gainer dosta hvaljen, nema previše kalorija, a proteina dosta, Masstech isto, ili je bolje da nastavim samo sa proteinima i uzmem nitrotech recimo, jer ima i malo kreatina pa će i to pomoći.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Teretana

Post Postao/la Klare » 14 apr 2017, 23:50

FoSte95 je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:...
Oho rio tebra sta mai, jesi se spremio za proljece/ljeto 2017 :kafa:
haha :D
ma jašta, vidiš ferdi nam se ozbiljno zadao, povećava puno kilaže, mišiće traže, a tetive trpe. :D
objasnio ti je kobe, nekad to prođe vrlo brzo, a nekad traje i po 2 mjeseca.
Mene je nekih 3 mjeseca mučilo to kod lakta, samo kod mene bilo sa unutrašnje strane, pa mi smetalo kad bi radio biceps i leđa,
a nije toliko bolilo da prestanem sa treningom.
Uglavnom nije ti ništa opasno, možeš odahnut' :mrgreen: , ali pitanje je koliko će to trajati.

ali sad ipak pretjeruješ sa gainerom i creatinom.
ja ti ne znam na to odgovoriti, neka se javi neko ko ima iskustva s tim.

Avatar
Baader
Postovi: 4512
Pridružen/a: 28 dec 2014, 19:08
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Baader » 15 apr 2017, 08:35

Da se mene pita, rekreativac nikad ne bi uzimao gainer.

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Quinlan » 15 apr 2017, 08:43

Ako ćeš piti pij protein što će ti gainer, ganjaš cistu mišićnu masu ;)

Civa
Postovi: 2979
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Civa » 15 apr 2017, 09:47

rio_Ferdy88 je napisao/la:Nema otoka, samo kad dotaknem vrh lakta osjetim bol, ili kad se oslonim na tu ruku svom težinom, moguće da je neka upala ili istegnuće, mazao sam nekim gelom, pa ćemo vidjeti dalje. Inače sam odradio trening i večeras, noge pa mi nije previše smetalo, sad odmoriti preko vikenda pa se nadam da ću moći nastaviti opet od pon akbgd :)

Skoro potrošio 2kg proteina, sad pošto sam skinuo taj višak kila, 5kg za 3 mjeseca, planiram neki gainer, da bi dobio na mišićnoj masi, ne treba mi previše, samo da se oblikuje, koji je po vama najbolji, vidim da je On pro complex gainer dosta hvaljen, nema previše kalorija, a proteina dosta, Masstech isto, ili je bolje da nastavim samo sa proteinima i uzmem nitrotech recimo, jer ima i malo kreatina pa će i to pomoći.
Evo odgovori Quinlan ako hoćeš baš mišičnu masu pusti se tih gainera. Nego kupi sebi protein. A moja preporuka bi ti bila
Battery whey gold isolate. Možda i najbolji protein sada na našem tržištu jer sadrži nevjerovatnih 99% kalorija iz proteina sa 19,2g BCAA i 16,2g L-glutamina na 100g. :salut:
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41212
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 apr 2017, 11:10

Pijem protein vec, Weiderov Gold Whey, ali posto treniram 5 puta sedmicno i to po skoro 2 sata, a zbog posla jedem samo jednom ili 2 puta mislio sam da uzmem taj gainer zbog kalorija, jer ih vise trosim nego sto unosim, zato sam i izgubio ovih 5 kg sto sam i htio, ali sad mi treba ta misicna masa, a protein pijem samo poslije treninga, ne stignem vise.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

FoSte95
Postovi: 12614
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FoSte95 » 15 apr 2017, 12:02

rio_Ferdy88 je napisao/la:Pijem protein vec, Weiderov Gold Whey, ali posto treniram 5 puta sedmicno i to po skoro 2 sata, a zbog posla jedem samo jednom ili 2 puta mislio sam da uzmem taj gainer zbog kalorija, jer ih vise trosim nego sto unosim, zato sam i izgubio ovih 5 kg sto sam i htio, ali sad mi treba ta misicna masa, a protein pijem samo poslije treninga, ne stignem vise.
Nego reci ti meni kakav je napredak, vide li se miške :kafa:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Baader
Postovi: 4512
Pridružen/a: 28 dec 2014, 19:08
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Baader » 15 apr 2017, 12:41

Ako mene pitaš, predugo ti traje trening.

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: RE: Re: Teretana

Post Postao/la Quinlan » 15 apr 2017, 14:06

rio_Ferdy88 je napisao/la:Pijem protein vec, Weiderov Gold Whey, ali posto treniram 5 puta sedmicno i to po skoro 2 sata, a zbog posla jedem samo jednom ili 2 puta mislio sam da uzmem taj gainer zbog kalorija, jer ih vise trosim nego sto unosim, zato sam i izgubio ovih 5 kg sto sam i htio, ali sad mi treba ta misicna masa, a protein pijem samo poslije treninga, ne stignem vise.
Pa pij protein tri puta dnevno, pred spavanje ili protein ili kazein ako možeš kupiti, čak možeš mladog sira najesti se ili ga izblenduj sa još nečim i popij :D

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Jeftha » 15 apr 2017, 14:49

Baader je napisao/la:Ako mene pitaš, predugo ti traje trening.
+1

45 minuta do 1 sat je optimalno.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Odgovori

Natrag na “Fitness & Bodybuilding”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.