Teretana

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88,Crixus

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Besic » 04 mar 2017, 21:01

Odem u teretanu, sutra jedva podižem stvari, a na kraj treninga me drhtavica uhvati.
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
Android
Postovi: 6315
Pridružen/a: 22 jun 2012, 18:06
Lokacija: Široki Brig, HRHB
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Android » 05 mar 2017, 22:03

Imam par pitanja vezanih za kreatin. Aktivno treniram mjesec dana, pa bi li dobro bilo uzeti odmah ili bi jos malo trebao pricekati? Ako netko od vas uzima, koliko dnevno uzimate, i da li je potrebna faza punjenja, jer neki mi govore da treba, a neki ne, tako da sam u dilemi... I koji bi za pocetak preporucili?



Sent from my SM-A510F
...da Široki vječno ostane ponos naše Hercegovine...

HRHB

autogol
Postovi: 1989
Pridružen/a: 09 feb 2013, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la autogol » 06 mar 2017, 02:18

Android je napisao/la:Imam par pitanja vezanih za kreatin. Aktivno treniram mjesec dana, pa bi li dobro bilo uzeti odmah ili bi jos malo trebao pricekati? Ako netko od vas uzima, koliko dnevno uzimate, i da li je potrebna faza punjenja, jer neki mi govore da treba, a neki ne, tako da sam u dilemi... I koji bi za pocetak preporucili?



Sent from my SM-A510F
Ako nemas problema sa bubrezima koristi.
Nemas sta cekati,sad ti i treba jer ce ti navuci malo vode u misice i dobit ces na misicnoj masi sto ce te jos vise nafurat.
Ja licno uzimam 5g prije treninga sa bcaa i 5g poslije treninga sa proteinom,bcaa i dextrozom.
Ti mozes i samo poslije treninga 5g to je do tebe.
A preporucio bih mikronizovani kreatin monohydrat koji je kao brasno i dobro se rastvara u vodi,dok onaj obicni se ne rastvori sav i ostane ga u sejkeru.

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Jeftha » 07 mar 2017, 00:52

Je li dobra metoda jedan dan trening jedan dan odmor?
Jer kad idem tri dana trening, jedan dan odmor brzo se zasitim i uhvati me neki umor.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Marvin » 07 mar 2017, 01:44

Android je napisao/la:Imam par pitanja vezanih za kreatin. Aktivno treniram mjesec dana, pa bi li dobro bilo uzeti odmah ili bi jos malo trebao pricekati? Ako netko od vas uzima, koliko dnevno uzimate, i da li je potrebna faza punjenja, jer neki mi govore da treba, a neki ne, tako da sam u dilemi... I koji bi za pocetak preporucili?



Sent from my SM-A510F
Jel ti bas treba kreatin? Tj iz kojih razloga treniras? Trebas tu biti iskren prema sebi.
Kreatin djeluje uglavnom,al masu momaka sam vidio da se razocaraju gubitkom "misica" kad prestanu ga uzimati
Ishranu sredi,jedi cesto umjerene obroke i nista ti ne treba. Ako nisi u mogucnosti da to ispostujes onda uzmi kako ti kolega @autogol rece.
Jeftha je napisao/la:Je li dobra metoda jedan dan trening jedan dan odmor?
Jer kad idem tri dana trening, jedan dan odmor brzo se zasitim i uhvati me neki umor.
Najbolja je svaki dan,45 min po jednu grupu misica momacki odraditi. Brzo i efikasno. Pa dan-dva pauze. Dok dodje opet dan za prsa nit su ona nit triceps upaljeni,a nema umora. Ako ne onda nadji neku koja te ne umara previse.
Mada,iz iskustva pricam,ishrana je 70%. Hrani se uravnotezeno i svaka sema ce djelovati.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Rooney88 » 07 mar 2017, 11:47

Jeftha je napisao/la:Je li dobra metoda jedan dan trening jedan dan odmor?
Jer kad idem tri dana trening, jedan dan odmor brzo se zasitim i uhvati me neki umor.
3-1 je za ozbiljne bildere po meni, cak I takmicare. Gdje radis vise grupa misica svaki trening.

1-1 ili 5-2 su dobri treninzi ali samo po jednu grupu misica. Eksplozivno I jako (ako ne ganjas bulk masu I sl) gdje treninzi mogu trajati u intervalu od 30-40 minuta.
Prsa, ledja, ramena, ruke I noge svaki dan po jednu grupu I onda vikend odmor 2 dana. Ili dan radis jednu grupu pa dan odmaras.

Na ishranu obrati paznju, bitna je jednako koliko I dobri treninzi.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Jeftha » 07 mar 2017, 21:51

Rooney88 je napisao/la:
Jeftha je napisao/la:Je li dobra metoda jedan dan trening jedan dan odmor?
Jer kad idem tri dana trening, jedan dan odmor brzo se zasitim i uhvati me neki umor.
3-1 je za ozbiljne bildere po meni, cak I takmicare. Gdje radis vise grupa misica svaki trening.

1-1 ili 5-2 su dobri treninzi ali samo po jednu grupu misica. Eksplozivno I jako (ako ne ganjas bulk masu I sl) gdje treninzi mogu trajati u intervalu od 30-40 minuta.
Prsa, ledja, ramena, ruke I noge svaki dan po jednu grupu I onda vikend odmor 2 dana. Ili dan radis jednu grupu pa dan odmaras.

Na ishranu obrati paznju, bitna je jednako koliko I dobri treninzi.
Ma nisam ja takmicar. :mrgreen:
Treniram rekreativno ima vec 2,5 godine. Kad sam tek pocinjao isao sam 3-1 metodom, nekad nisam ni odmarao.
Otkako sam krenuo na fakultet kad su parcijale pauziram po mjesec dana, tako da sam ispao iz ritma. Sad se bolje osjecam kad idem 1-1, a petkom i subotom obicno igram fudbal/kosarku tako da ta dva dana i ne treniram. Dosta mi je lakse na fudbalu otkako sam poceo 1-1 metodom.

Znam ja da je ishrana najbitnija, a imam i dobru genetiku. Hvala u svakom slucaju i tebi i @Marvinu.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la semcho » 16 mar 2017, 22:57

Pozdrav bilderi.
Ovako, ja sam mozda omasio temu, posto nisam bas u sektoru teretane nego u fitnessu, koji je u sklopu teretane. Tek sam poceo, imam nekih 113 kg, vec nakon prvog treninga, za kojeg smatram da sam se preforsirao, samo dobio motivaciju kada sam stao na vagu prije i poslije treninga. Idem vec par dana poslije vecere, tj. prije spavanja, odradim dobar trening, pijuckam limunadu bez sećera, sok od grejpa ili djumbira. Sad mene interesuje, posto vidim da se prodaju razni preparati, tipa animal cut, l-karnitin, kao sve to pospjesuje topljenje masnih naslaga, takozvani fat-burneri, koliko je to ustvari djelotvorno, koliku dozu treba uzimat i koliko cesto da bi se vidio neki rezultat, jer stvarno trebam skinut barem 15 kg!?

Avatar
sagitarius
Postovi: 2131
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la sagitarius » 16 mar 2017, 23:04

semcho je napisao/la:Pozdrav bilderi.
Ovako, ja sam mozda omasio temu, posto nisam bas u sektoru teretane nego u fitnessu, koji je u sklopu teretane. Tek sam poceo, imam nekih 113 kg, vec nakon prvog treninga, za kojeg smatram da sam se preforsirao, samo dobio motivaciju kada sam stao na vagu prije i poslije treninga. Idem vec par dana poslije vecere, tj. prije spavanja, odradim dobar trening, pijuckam limunadu bez sećera, sok od grejpa ili djumbira. Sad mene interesuje, posto vidim da se prodaju razni preparati, tipa animal cut, l-karnitin, kao sve to pospjesuje topljenje masnih naslaga, takozvani fat-burneri, koliko je to ustvari djelotvorno, koliku dozu treba uzimat i koliko cesto da bi se vidio neki rezultat, jer stvarno trebam skinut barem 15 kg!?

Popij ujutru na prazan stomak zeleni caj, dvije kesice u pola l vode.Fat burner su trosenje para
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la semcho » 16 mar 2017, 23:06

Hvala brate na savjetu, prijatelju da znas kako se to trosi i kupuju ti fat burneri, za ne povjerovat.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la jasmin10 » 17 mar 2017, 23:45

Animal cut je dobra stvar. Moj drug je koristio i strašno je zadovoljan. Ali eto samo se puno tih tableta guta.

Avatar
sagitarius
Postovi: 2131
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la sagitarius » 18 mar 2017, 00:54

semcho je napisao/la:Hvala brate na savjetu, prijatelju da znas kako se to trosi i kupuju ti fat burneri, za ne povjerovat.
Vjeruj mi nakon par sedmica konzumiranja zelenog caja na prazan stomak vidjet ces razliku.Ja to uvijek radim kad iz mase prelazim u defku, ja jos na to dodam pola l vode, znaci ujutro 1l na prazan stomak tekucine, to je smrt za metabolizam :urnebes:
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 18 mar 2017, 01:22

Uz ishranu i 2 mjeseca treniranja (u teretani) sam smrsao 30 kg. Prije i poslije teretane sam pomalo vjezbao kuci. Nista nisam trosio. Fat burneri su prevare
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la semcho » 18 mar 2017, 06:03

Ja evo pijuckam grejp, to jest sok od grejpa, djumbira, limunada, sta znam evo stvarno se osjecam lakse, mozda nisam nista smrsao, a stvarno se osjecam bolje. Treniram trcanje na traci sto me preznoji skroz, pa malo na biciklo, onda opet traka, mozda i forsiranje, jer me noge bole, a eto sve u cilju da srmsam. Ljiljane, koji je tvoj recept za mrsanje, ishrana i vjezbe?

Avatar
Baader
Postovi: 4512
Pridružen/a: 28 dec 2014, 19:08
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Baader » 18 mar 2017, 09:38

sagitarius je napisao/la:
semcho je napisao/la:Hvala brate na savjetu, prijatelju da znas kako se to trosi i kupuju ti fat burneri, za ne povjerovat.
Vjeruj mi nakon par sedmica konzumiranja zelenog caja na prazan stomak vidjet ces razliku.Ja to uvijek radim kad iz mase prelazim u defku, ja jos na to dodam pola l vode, znaci ujutro 1l na prazan stomak tekucine, to je smrt za metabolizam :urnebes:
Zeleni čaj je dobro iskombinirati sa limunom i đumbirom. Čista pobjeda ubrzanog metabolizma.

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Dex » 21 mar 2017, 13:46

Mjesec dana nakon povratka u teretanu, nakon 2 godine nikakvog rada s težinama, 102.5 kg na mrtvom, više od jednog ponavljanja, ja zadovoljan :kafa:
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Teretana

Post Postao/la Klare » 21 mar 2017, 17:01

Taman težina za mrtvo preko koje ne treba ni ići, 10 ponavljanja sa 100kg 4-5 serija i naravno bez kaiša da budu kompletna leđa uključena.
Ustvari ne treba se ograničavati ni na 100kg, treba dizati sve dok je čovjek bez kaiša siguran, a to je za iskusne vježbače negdje do 120, eventualno 130.

Kad vidim ljudi nešto pretjeruju sa težinama, pa se muče da jednom podignu 200kg, 230kg...
Taj jedan rep mogu privezati mačku o rep, tu se čovjek samo polomi a uticaj na mišiće minimalan.
Dok ovako kad podigneš bar 8 puta uz pravilnu formu odmah se na leđima razlika osjeti.
Za početnike je 40kg, pa onda se kasnije ide to povećavati, a za dosta dobra leđa, opet ponavljam 100kg 8-10 ponavljanja bez kaiša je ono što je sasvim dovoljno, nema razloga tegariti i ići preko toga.

Ista je stvar i sa čučnjem, ti kad možeš nekih 90kg 5 serija po 10 ponavljanja vjeruj da si extra spreman, ostalo je sve rizik, veliko opterećenje na koljenima.

--------------------------

Nevezano za ovo, kako treba često mijenjati trening i upotrebljavati što više vježbe, tako treba malo i sa ishranom šokirati.
Kada kroz duži vremenski period ganjamo dobivanje mišića pa se trudimo unositi dovoljno i hidrata i proteina, onda dođe do zasićenja i stagnacije.
Tada je jednostavno potrebno smanjiti hidrate na minimum nekih 5 dana pa onda 2 dana napasti sa svim vrstama hidrata, šećera, pa onda opet malo pauze, pa opet napasti, pa nastaviti kako je bilo prije toga da bi se organizam malo prodrmao i probudio iz monotonije.
Zadnja izmjena: Klare, dana/u 21 mar 2017, 22:03, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Sarajlijica1946
Postovi: 8177
Pridružen/a: 21 jan 2016, 11:37
Lokacija: https://www.fksarajevo.ba/bs/
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Sarajlijica1946 » 21 mar 2017, 17:20

150 mrtvo bez ikakvih hemikalija. Ali ne mozes maci kile vise, zakucao. Neshvatljivo.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 21 mar 2017, 17:48

Ja sam na 60 nakon 3 mjeseca (doduše zadnjih mjesec dana nisam išao dalje od 60, uradim 3 serije po 10, ne znam da li bi trebao sad povećati), na čučnju sam dogurao do 40 kg, uradim isto 3 serije.

Nakon onog 3-1 režima, prešao sam na 5-1 ili 2, nekako mi lakše svaki dan jednu grupu mišića, obično vikendom odmorim. Uzeo sam sebi i Gold whey od Weidera, od 2 kg, taman mi poslije treninga dobro dođe, sad razmišljam naredni da se prebacim na Nitrotech od Muscletecha, ima ovo pakovanje od 2.7 kg za iste pare kao i Weider. Popijem i omegu 3 prije treninga.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Teretana

Post Postao/la Klare » 21 mar 2017, 20:59

rio_Ferdy88 je napisao/la:Ja sam na 60 nakon 3 mjeseca (doduše zadnjih mjesec dana nisam išao dalje od 60, uradim 3 serije po 10, ne znam da li bi trebao sad povećati), na čučnju sam dogurao do 40 kg, uradim isto 3 serije.
Možeš četvrtu seriju povećati na 70 i podići 5 puta. Tako raditi još jedan trening, pa onda i treću seriju raditi sa 70 i ovako 2 treninga, pa onda 2,3 i 4 seriju raditi sa 70, i automatski će doći do povećanja broja ponavljanja i tebi će biti 70 kao što je sada 60.

Naravno možeš ti odmah kaiš i na 80-90, podići jednom-dvaput, ali to ne preporučujem, jer ovim brojem ponavljanja ti navikavaš mišić i učiš ga da ono prihvata tu kilažu i da raste.
Sa malo ponavljanja se mišić ne uči, nema tu koristi, on upija kada radimo više ponavljanja, baš kao i mozak.
Ti ćeš ovakvim režimom napredovati brže i imati bolja leđa od onih što dižu 100-120kg jednom.
Ako su baš takvi da ih puca nekakav bilderski ego onda neka ih jednom u mjesec nek pokušaju radi psihe podići max, ali gledam oni to ponavljaju iz treninga u trening što ne vodi nigdje.

Što se tiče proteina svaki Muscletech dodaje creatin. Ne znam zašto to rade, ali recimo taj Nitrotech ima 3g po serviranju.
Ja sam se zayebao uzeo sam ovaj njihov 100%whey, a u njemu 2,5 gr creatina po serviranju i samo 20 gr proteina na dozu 32gr.
To su naznačili sa druge strane i to negdje na kraju priče.
Ako sam mislio creatin uzeo bih ga onako, nema potrebe da mi ga vi u whey stavljate.
I sam prah previše praši, kad sam presipao iz njihove kese u kutiju toliko je prašilo da sam se umalo udušio. :mrgreen:
I zato nikad više Muscletech, i nikad više Scitec,

Sjećam se myprotein da sam znao otvoriti kesu i samo mirisati koliko dobro miriše, a ovaj muscletech se ne može primirisati ubija koliko je prašnjikav.

Zato sljedeći put samo myprotein, duplo jeftiniji, a svakako nema koristi ni od njega ni od ovih skupih. :mrgreen:
Nikad mi protein nije bio u prvom planu, uvijek ishrana, popijem ovo jednom dnevno, nekad nijednom,
dovoljan je myprotein jer ima bar dobar okus.

Vidiš kako se mijenja, nedavno rekoh da ne valja, a sad opet myprotein, ne treba čovjek pričati dok ne vidi i drugu stranu. Tek kad vidjeh ove skuplje, vidim da nema razklike i da ove samo ime prodaje.
Kakva im je cijena i kako nahvale proizvode, to je protein sa druge planete, kakvo meso, jaja, očekuješ za te pare nešto nestvarno, očekuješ ako si dobivao 1kg mišića za 3 mjeseca da ćeš dobiti 2kg za 3 mjeseca, hoćeš qurac, čisto bacanje para.
Sve ove proteine samatram lošijim proteinom od crvenog mesa, ali eto valja poslije treninga popiti nešto lijepo bez loših kalorija,
a ima i proteina koliko god kvalitetan bio.;)

Ustvari dobar je bio onaj The Nutrition amino hydro, cijena povoljna, znam da sam za 3 mjeseca dobio 3kg i napredak na mišićima je bio očigledan.
Sad ne znam da li je to samo zbog njega ,ali primjetio sam razliku da brže napredujem nego inače, i nije mala stvar 3 kvalitetna kg za 3 mjeseca. ;)
Tako da bih njega stvarno pohvalio, 86%proteina, pakovanje od 3,5kg za cijenu od 120KM je odlično, i pritom kad dodaš ovaj rezultat,
rekao bih da ima kvalitete u njemu. Vjerovatno najbolji protein omjera cijene i kvaliteta, a evo kod mene se pokazao kao najbolji protein uopšte.
Možda ima nešto i do glutamina jer sam tada prvi put i glutamin probao, ali sigurno ima tu udjela i ovog proteina.

ps:
Inače svakom bih preporučio, ubjedljivo najbolji mladi sir, 15gr proteina, ukusan, domaće. :cool:
slika

Odgovori

Natrag na “Fitness & Bodybuilding”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.