Teretana

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88,Crixus

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la kobe24 » 16 maj 2017, 14:29

rio_Ferdy88 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la: Sta bi, koliko je sipka teska? :P
Kažu 20, haj ga znaj, nikad ne bih rekao da je toliko :mrgreen:
Olimpijske sipke su 20kg, a one standardne 10kg (kod tebe je vjerovatno ova prva). Ja ovu svoju racunam da je standardna, iako se nikad nisam zanimao koja je razlika u izgledu, pa ni ne znam sto posto da sam u pravu. Uglavnom, uvijek na kilazu tegova dodam jos 10kg.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 16 maj 2017, 14:33

Jes' ta olimpijska, kaže ovaj što radi, valjda zna bolje od mene :mrgreen:

A sa tom od 10 radim bicepse. Manja je ona i dužinom.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la lumani » 16 maj 2017, 14:34

prava sipka ima 25 kg a oe zenske su 15 kg...ta od 10 kg je shipka za biceps.

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8674
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la anonymousHD » 16 maj 2017, 14:37

Moj prijedlog za ove benchaše. Kad radiš ravni, radi kosi sa bučicama. Kad radiš kosi bench, onda ravni s bučicama. Inače kosi je mnogo bolji za prsa, od ravnog. Ko ima manja prsa, ja bi mu više preporučio da radi sa bučicama, da izoluje prsa što više.

Dosta ljudi koji počnu, ne znaju pravilno raditi ravni bench, pa uključe triceps, pa uključe ramena, a najmanje od svega uključe prsa.

Sa težinom uopšte se nemojte zamarati, ko može više to je čisti ego, bolje manje, više ponavljanja, pravilno raditi, nego stavljati 100kg, zajebat rame, neku ozbiljnu povredu.

Olimpijska šipka ima 20kg, ali ima i veći šipke. Obično u ovim našim teretana to su šipke od 20kg.

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la lumani » 16 maj 2017, 14:42

anonymousHD je napisao/la:Moj prijedlog za ove benchaše. Kad radiš ravni, radi kosi sa bučicama. Kad radiš kosi bench, onda ravni s bučicama. Inače kosi je mnogo bolji za prsa, od ravnog. Ko ima manja prsa, ja bi mu više preporučio da radi sa bučicama, da izoluje prsa što više.

Dosta ljudi koji počnu, ne znaju pravilno raditi ravni bench, pa uključe triceps, pa uključe ramena, a najmanje od svega uključe prsa.

Sa težinom uopšte se nemojte zamarati, ko može više to je čisti ego, bolje manje, više ponavljanja, pravilno raditi, nego stavljati 100kg, zajebat rame, neku ozbiljnu povredu.

Olimpijska šipka ima 20kg, ali ima i veći šipke. Obično u ovim našim teretana to su šipke od 20kg.

e jbg sada,mora da ne mozes mnogo ;)

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8674
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la anonymousHD » 16 maj 2017, 14:44

90kg u serijama 5 x 8 ponavljanja.

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la lumani » 16 maj 2017, 14:46

anonymousHD je napisao/la:90kg u serijama 5 x 8 ponavljanja.

pa dobro nisi los,recimo ok je...Sto vise kg sto veci misici :mrgreen:

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8674
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la anonymousHD » 16 maj 2017, 14:51

lumani je napisao/la:pa dobro nisi los,recimo ok je...Sto vise kg sto veci misici :mrgreen:
Ma dobro, da radim samo dizanje kilaže, moglo bi više, ali ovako radne serije, za sad se držim te kilaže, kad budem spreman za 100kg, preću na tu kilažu. :D

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la lumani » 16 maj 2017, 14:54

anonymousHD je napisao/la:
lumani je napisao/la:pa dobro nisi los,recimo ok je...Sto vise kg sto veci misici :mrgreen:
Ma dobro, da radim samo dizanje kilaže, moglo bi više, ali ovako radne serije, za sad se držim te kilaže, kad budem spreman za 100kg, preću na tu kilažu. :D

salim se malo ;) Ja radim samo sa Bucicama uzmem 2 po 45 kg i dosta je...Kada odem na one Mashine za prsa 120 kg nije problem...Jgb nismo Tomo Spahovic da dizemo po 200 kg :) :crazy:

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Galion » 16 maj 2017, 16:57

lumani je napisao/la:prava sipka ima 25 kg a oe zenske su 15 kg...ta od 10 kg je shipka za biceps.
Olimpijska je oko 20, standardna oko 10-11, a za biceps je oko 7-8.
Te od 25 su izmišljene od strane likova koji uveličavaju kilažu koju podižu :lol:

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la lumani » 16 maj 2017, 17:57

Sve zavisi od teretane do teretane.Olimpijska gdje ja treniram je 25kg...a ti sto uvelicavaju :facepalm: sta da ti kazem 5kg nije mnogo :mrgreen:

Avatar
Baader
Postovi: 4512
Pridružen/a: 28 dec 2014, 19:08
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Baader » 17 maj 2017, 08:52

rio_Ferdy88 je napisao/la:Sinoć 65 na benchu, nagli napredak dugujem tome što sam skontao da i šipka ulazi u ukupni zbir težine, dosad sam samo računao tegove :oops: :rol:
Majstore :rol: :tokralju:

Ja koliko znam olimp šipka je 20 kg.

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la firefirefirely » 17 maj 2017, 08:58

lumani je napisao/la:Sve zavisi od teretane do teretane.Olimpijska gdje ja treniram je 25kg...a ti sto uvelicavaju :facepalm: sta da ti kazem 5kg nije mnogo :mrgreen:
Ne postoji 'olimpijska gdje ja treniram' ... Olimpijska sipka je olimpijska sipka, i bas se zato tako i zove, i svugdje u svijetu tezi 20kg. Ne kazem da ti mozda i ne treniras sa sipkom od 25kg, ali to sigurno nije olimpijska sipka

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la lumani » 17 maj 2017, 11:32

firefirefirely je napisao/la:
lumani je napisao/la:Sve zavisi od teretane do teretane.Olimpijska gdje ja treniram je 25kg...a ti sto uvelicavaju :facepalm: sta da ti kazem 5kg nije mnogo :mrgreen:
Ne postoji 'olimpijska gdje ja treniram' ... Olimpijska sipka je olimpijska sipka, i bas se zato tako i zove, i svugdje u svijetu tezi 20kg. Ne kazem da ti mozda i ne treniras sa sipkom od 25kg, ali to sigurno nije olimpijska sipka
mozda nije olimpijska,a je malo teza ;) deblja je na onim mjestema gdje je drzis.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Rooney88 » 17 maj 2017, 13:51

Baader je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:Sinoć 65 na benchu, nagli napredak dugujem tome što sam skontao da i šipka ulazi u ukupni zbir težine, dosad sam samo računao tegove :oops: :rol:
Majstore :rol: :tokralju:

Ja koliko znam olimp šipka je 20 kg.
Hahahaha brat xD

Jeste, 20 je.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Believe
Postovi: 3181
Pridružen/a: 16 mar 2013, 18:22
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Believe » 17 maj 2017, 14:16

rio_Ferdy88 je napisao/la:Sinoć 65 na benchu, nagli napredak dugujem tome što sam skontao da i šipka ulazi u ukupni zbir težine, dosad sam samo računao tegove :oops: :rol:
I ja sam tako mislio u početku, dobar si :mrgreen:
Kad sam skontao da se i šipka računa, počeo sam rjeđe ići u teretanu :rol:
You'll never walk alone.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la jasmin10 » 19 maj 2017, 17:56

Koliko dana prije testiranja ne treba trenirati ? Malo sam lošiji s trčanjem pa sam mislio to još malo vježbati ali bojim se da se ne preforsiram. U utorak testiranje pa nisam siguran da li da i sutra treniram ili odmor od sutra pa do danas testiranja.

Avatar
Grima
Postovi: 113
Pridružen/a: 23 maj 2013, 15:56
Lokacija: Fields of the Rohirrim
Kontakt:

Re: RE: Re: Teretana

Post Postao/la Grima » 19 maj 2017, 22:25

jasmin10 je napisao/la:Koliko dana prije testiranja ne treba trenirati ? Malo sam lošiji s trčanjem pa sam mislio to još malo vježbati ali bojim se da se ne preforsiram. U utorak testiranje pa nisam siguran da li da i sutra treniram ili odmor od sutra pa do danas testiranja.
Zavisi koliko si utreniran, odnosno koliko si dugo u trenaznom procesu. Tokom procesa pripreme postepeno povećavas i smanjujes intenzitet treninga ovisno od cilja, da bi nekoliko dana prije testiranja (utakmice, meča) smanjio intenzitet da ne bi rizikovao povredu i slicno. U većini sportova čak i na taj "dan" se obavi lakši trening..
Teško će ti neko moći dati konkretan odgovor na pitanje, to bi sam trebao znati. Uglavnom povedi računa o ishrani i treningu tih zadnjih par dana, sretno..

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RE: Re: Teretana

Post Postao/la jasmin10 » 19 maj 2017, 22:38

Grima je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Koliko dana prije testiranja ne treba trenirati ? Malo sam lošiji s trčanjem pa sam mislio to još malo vježbati ali bojim se da se ne preforsiram. U utorak testiranje pa nisam siguran da li da i sutra treniram ili odmor od sutra pa do danas testiranja.
Zavisi koliko si utreniran, odnosno koliko si dugo u trenaznom procesu. Tokom procesa pripreme postepeno povećavas i smanjujes intenzitet treninga ovisno od cilja, da bi nekoliko dana prije testiranja (utakmice, meča) smanjio intenzitet da ne bi rizikovao povredu i slicno. U većini sportova čak i na taj "dan" se obavi lakši trening..
Teško će ti neko moći dati konkretan odgovor na pitanje, to bi sam trebao znati. Uglavnom povedi računa o ishrani i treningu tih zadnjih par dana, sretno..
Sta misliš da prije testiranja popijem pre workout ?
Mada ga trenutno ne koristim.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la kobe24 » 19 maj 2017, 22:48

jasmin10 je napisao/la:Koliko dana prije testiranja ne treba trenirati ? Malo sam lošiji s trčanjem pa sam mislio to još malo vježbati ali bojim se da se ne preforsiram. U utorak testiranje pa nisam siguran da li da i sutra treniram ili odmor od sutra pa do danas testiranja.
Nisam neki strucnjak oko tih stvari, ali samo zelim da ti pozelim srecu. U nekoliko navrata na forumu sam primijetio da pises kako ti je ta Policijska akademija zelja iz djetinjstva i najiskrenije bih se mnogo obradovao da to prodje onako kako ti prizeljkujes. Znam veliki broj momaka koji su prosle godine prosli sve to i eno ih vec rade kao policajci. Iskren da budem, vecina ih je imala stelu (bilo da su im roditelji policajci, inspektori, ili neki drugi ugledni ljudi), ali vjeruj da je bio i solidan broj momaka koji su fizicki bili jako spremni i za koje sam 99% siguran da nisu imali nikog. Ne gubi nadu, daj sve od sebe i bice to dobro ako Bog da. Sretno jos jednom! :thumbup:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Odgovori

Natrag na “Fitness & Bodybuilding”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.