Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17784
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la akisarajevo92 » 06 dec 2017, 23:49

miki_92 je napisao/la:
akisarajevo92 je napisao/la:kako je moguce da sam tek sad otkrio windows store na win 10 :tokralju:
i ja sam skoro otkrio da CTRL+SHIFT+ESC otvara Task Manager :mrgreen:
vidi fakat :lol: :mrgreen:

ja ne bih i dalje znao za windows store da mi se nije desio problem sa instagramom na mobu
Don't believe the hype.

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la MirsoNi » 11 dec 2017, 14:48

Planiram kupiti laptop u skorije vrijeme, pa evo odmah da napišem i razloge. Prvenstveno sam do sad koristio računar radi igranja igrica, međutim pošto sam izgubio interes za tim, odlučio sam preći na laptop zbog efektivnijeg korištenja, što zbog fakulteta, što zbog ostalih stvari.

Na laptopu mi je dovoljno standardno znači, da mogu gledati filmove, da ima solidnu bateriju (u to se i ne razumijem, jer prvi put kupujem), da je brz, odnosno da brzo pokreće browsere i aplikacije, da na youtubu mogu gledati klipove u visokoj kvaliteti, eventualno da može se igrati League of Legends (ukoliko mi se javi želja haha). Da mogu koristiti razne programe koji su potrebni i za školovanje i za fakultet, možda photoshop i tako te stvari.

Što se cjenovnog ranga tiče, ne znam, prvo bi volio da kupim nešto što daje najbolji kvalitet za taj određeni cjenovni rang.. Ne bi sada da se potrošim puno, ali šta ja znam maksimalno možda do 700 KM otprilike.. Ako može i jeftinije što da ne.. :)
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Chstal » 11 dec 2017, 15:00

MirsoNi je napisao/la:Planiram kupiti laptop u skorije vrijeme, pa evo odmah da napišem i razloge. Prvenstveno sam do sad koristio računar radi igranja igrica, međutim pošto sam izgubio interes za tim, odlučio sam preći na laptop zbog efektivnijeg korištenja, što zbog fakulteta, što zbog ostalih stvari.

Na laptopu mi je dovoljno standardno znači, da mogu gledati filmove, da ima solidnu bateriju (u to se i ne razumijem, jer prvi put kupujem), da je brz, odnosno da brzo pokreće browsere i aplikacije, da na youtubu mogu gledati klipove u visokoj kvaliteti, eventualno da može se igrati League of Legends (ukoliko mi se javi želja haha). Da mogu koristiti razne programe koji su potrebni i za školovanje i za fakultet, možda photoshop i tako te stvari.

Što se cjenovnog ranga tiče, ne znam, prvo bi volio da kupim nešto što daje najbolji kvalitet za taj određeni cjenovni rang.. Ne bi sada da se potrošim puno, ali šta ja znam maksimalno možda do 700 KM otprilike.. Ako može i jeftinije što da ne.. :)
Polovan ili nov, radnje ili preko pika?

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la MirsoNi » 11 dec 2017, 15:07

Chstal je napisao/la:Polovan ili nov, radnje ili preko pika?
Najradije bi nov iz radnje ili preko pika gdje daju garanciju neku. Ili ako bi kupovao polovan onda bi baš neki koji se malo koristio, iz čistog razloga zbog baterije.
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Chstal » 11 dec 2017, 15:47

MirsoNi je napisao/la:
Chstal je napisao/la:Polovan ili nov, radnje ili preko pika?
Najradije bi nov iz radnje ili preko pika gdje daju garanciju neku. Ili ako bi kupovao polovan onda bi baš neki koji se malo koristio, iz čistog razloga zbog baterije.
Za igranje igrica tj Lol treba ti radeon 5000+ serija ili gtx 950M. Takve kod nas konfiguracije kostaju 1200KM+ na piku ili 1500KM u radnji. Kad kupis takav kaptop igrice igras na veoam niskim postavkama.

Najbolje ti je kupiti laptop do 500KM, koji ti moze pomoci sa fakultetom a sa starijim photoshopom mozes bez problema raditi. Naravno sa novijm verzijama photoshopa treba ti ovaj laptop od 1200KM.

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la MirsoNi » 11 dec 2017, 15:56

Chstal je napisao/la:Za igranje igrica tj Lol treba ti radeon 5000+ serija ili gtx 950M. Takve kod nas konfiguracije kostaju 1200KM+ na piku ili 1500KM u radnji. Kad kupis takav kaptop igrice igras na veoam niskim postavkama.

Najbolje ti je kupiti laptop do 500KM, koji ti moze pomoci sa fakultetom a sa starijim photoshopom mozes bez problema raditi. Naravno sa novijm verzijama photoshopa treba ti ovaj laptop od 1200KM.
Nisam znao da je tolika razlika u cijeni, jer znam da lol nije nešto zahtjevan toliko, a fakat ne mislim igrice igrati nego eto. Ukoliko je tako onda bi radije kupio neki što će zadovoljiti karakteristike što sam gore nabrojao, znači brzina, kvalitet, da se filmovi mogu gledati u visokoj kvaliteti, da se youtube može u visokoj kvaliteti gledati, to mi je ono osnovno.

Ima li prijedloga za takve tipove onda, do tih 700 KM otprilike, čisto da znam na šta se fokusirati, na koje konfiguracije što se tiče procesora, hard diska, rama, grafičke..
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la jopaa7 » 11 dec 2017, 16:01

Chstal je napisao/la:
MirsoNi je napisao/la:Najradije bi nov iz radnje ili preko pika gdje daju garanciju neku. Ili ako bi kupovao polovan onda bi baš neki koji se malo koristio, iz čistog razloga zbog baterije.
Za igranje igrica tj Lol treba ti radeon 5000+ serija ili gtx 950M. Takve kod nas konfiguracije kostaju 1200KM+ na piku ili 1500KM u radnji. Kad kupis takav kaptop igrice igras na veoam niskim postavkama.

Najbolje ti je kupiti laptop do 500KM, koji ti moze pomoci sa fakultetom a sa starijim photoshopom mozes bez problema raditi. Naravno sa novijm verzijama photoshopa treba ti ovaj laptop od 1200KM.
Mislim da moze i na slabijim. Ja sam nedavno uzeo ovakav https://www.centro.hr/acer-aspire-e5-57 ... dium=click a prodao sam pc koji mi je bio visak. Sad imam PC na kojem igram igre i laptop za neko normalno koristenje.
Na tom laptopu je kolega igrao LoL bez ikakvih problema a ipak je ova gtx 950m bolja od ove 940mx, zar ne? Nije LoL nesto zahtjevan bas pa mislim da mu i ne treba sad neki laptop za 1000+ maraka ako ce samo to igrati, nema potrebe.

Ne znam tocno koliko je bilo fps-a na LoL-u kad je prijatelj igrao ali mogao bi mozda i to provjeriti. Znam samo da sam ga pitao jel radi okej i on je rekao da je sve u redu, ne steka nista i fps je okej :D Ne igram LoL pa ne znam koliko je tamo dovoljno za solidno gejmanje.

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Chstal » 11 dec 2017, 16:06

@jopaa7

Taj laptop sto si pokazao kosta 1000KM u HR. A kod nas su visocije cijene tehnike. Uglavnom ide ta serija gtx900mx svejedno 940 ili 950 nije velike razlika.

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la jopaa7 » 11 dec 2017, 16:18

Chstal je napisao/la:@jopaa7

Taj laptop sto si pokazao kosta 1000KM u HR. A kod nas su visocije cijene tehnike. Uglavnom ide ta serija gtx900mx svejedno 940 ili 950 nije velike razlika.
Ma ok, znam da su kod vas nesto vece cijene i to nekad uzasno vece :o
Al mislim da mu nikako za LoL ne treba nesto od 1200 maraka, nije to zahtjevno. Mozda se i varam al puno mi je to nekako za neku takvu igru, a ne isplati se davati samo zbog LoL-a tolike novce. Rekao bi da i na starijim modelima Procesora/graficki moze igrati normalno. Neka me netko ispravi ako grijesim :mrgreen:
miki_92 je napisao/la:
Sto ti kazes, kakav bi mu trebao?

Avatar
anell
Postovi: 21081
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la anell » 11 dec 2017, 16:45

jopaa7 je napisao/la:
Chstal je napisao/la:
MirsoNi je napisao/la:Najradije bi nov iz radnje ili preko pika gdje daju garanciju neku. Ili ako bi kupovao polovan onda bi baš neki koji se malo koristio, iz čistog razloga zbog baterije.
Za igranje igrica tj Lol treba ti radeon 5000+ serija ili gtx 950M. Takve kod nas konfiguracije kostaju 1200KM+ na piku ili 1500KM u radnji. Kad kupis takav kaptop igrice igras na veoam niskim postavkama.

Najbolje ti je kupiti laptop do 500KM, koji ti moze pomoci sa fakultetom a sa starijim photoshopom mozes bez problema raditi. Naravno sa novijm verzijama photoshopa treba ti ovaj laptop od 1200KM.
Mislim da moze i na slabijim. Ja sam nedavno uzeo ovakav https://www.centro.hr/acer-aspire-e5-57 ... dium=click a prodao sam pc koji mi je bio visak. Sad imam PC na kojem igram igre i laptop za neko normalno koristenje.
Na tom laptopu je kolega igrao LoL bez ikakvih problema a ipak je ova gtx 950m bolja od ove 940mx, zar ne? Nije LoL nesto zahtjevan bas pa mislim da mu i ne treba sad neki laptop za 1000+ maraka ako ce samo to igrati, nema potrebe.

Ne znam tocno koliko je bilo fps-a na LoL-u kad je prijatelj igrao ali mogao bi mozda i to provjeriti. Znam samo da sam ga pitao jel radi okej i on je rekao da je sve u redu, ne steka nista i fps je okej :D Ne igram LoL pa ne znam koliko je tamo dovoljno za solidno gejmanje.
Imam i ja ovaj isti laptop kod nas košta oko 1200KM, a prosjek na LOLu je 130fps.... Mislim da se LoL može igrati i sa integrisanom grafičkom tipa HD620 ali najgore je što i to kod nas neće naći za 700KM.
Pld W D L
38 26 12 0

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Chstal » 11 dec 2017, 17:00

@jopaa7

Problem je sto kod nas laptop koji kosta 1200KM je ekvivalentan laptopu od 600KM u Americi.

@MirsoNi

Evo nasao sam ti 2 laptopa.

https://www.olx.ba/artikal/22388865/asu ... mj-sx004d/
https://www.olx.ba/artikal/21014960/ace ... -2-godine/

Ovaj prvi je odlican za ovaj novac, moze i igra LOL.

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Zenzo » 11 dec 2017, 17:09

Ne kupujte laptope preko OLX da se ne pokajete, a pogotovo ne kupujte u radnji Unvierzalno, tamo baterije za daljinski urapvljac ne treba kupovati a ne nesto vece i skuplje.
- Zeljeznicar -

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Chstal » 11 dec 2017, 17:13

Zenzo je napisao/la:Ne kupujte laptope preko OLX da se ne pokajete, a pogotovo ne kupujte u radnji Unvierzalno, tamo baterije za daljinski urapvljac ne treba kupovati a ne nesto vece i skuplje.
Nisam ni vidio da je univerzalno, zato je tako jeftino. :rol:

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la uNbx » 11 dec 2017, 17:36

Na piku ima jako kvalitetnih radnji sa ekstra ponudom. Pogotovo ove iz BL/BN.
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
AA23
Postovi: 16072
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la AA23 » 11 dec 2017, 17:56

Laptop od 700 KM može pokretati LOL, ne može u 1080p, ali možeš sigurno igrati LOL na laptopu te cijene.

Fazon je samo što ili ćeš kupiti jeftiniji i jači na piku (bez garancije i neke provjerenosti) ili ćeš kupiti u radnji opreme gdje je skuplje, a slabijih komponenti.

HP 250 G6 je 800 KM u Imtecu, na piku je jeftiniji definitivno, a mislim da bi mogao igrati LOL bez nekih problema na 720p, ove jače možeš samo pokrenuti, jer ima i3, a igrati teško.

Do tebe je, ako ga koristiš za filmove, browsanje faks i ostalo možeš sa tim rangom naći fin laptop, mada ja bih ti preporučio da gledaš laptope sa 8GB RAM memorije, pogotovo ako planiraš instalirati razne programe (PS i ostalo) na njemu, nikad od viška memorije glava nije boljela :salut:

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Cautinho » 12 dec 2017, 20:19

Ne znam jel za ove teme ili mobiteli,al evo ako netko zna,kad slušam muziku odnedavno preko slušalica na mobitelu ne cujem normalan zvuk nego samo muziku i vokale neke kao nešto odjekuje.
Kako to riješiti,probao sam sa 3 druge slušalice isto sve samo cujem muziku i neku jeku i vokale neke na normalnim pjesmama.
Zvucnik na mobitelu radi bez problema.
Keep walking.

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re:

Post Postao/la uNbx » 12 dec 2017, 20:29

Cautinho je napisao/la:Ne znam jel za ove teme ili mobiteli,al evo ako netko zna,kad slušam muziku odnedavno preko slušalica na mobitelu ne cujem normalan zvuk nego samo muziku i vokale neke kao nešto odjekuje.
Kako to riješiti,probao sam sa 3 druge slušalice isto sve samo cujem muziku i neku jeku i vokale neke na normalnim pjesmama.
Zvucnik na mobitelu radi bez problema.
De ti provjeri port na mobu za 3,5 jack, zna se svega nakupit unutra. Ja zadnji put kad sam čistio naletio sam na šteku cigara i pola litra kruške unutra. :lol:
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
anell
Postovi: 21081
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la anell » 12 dec 2017, 20:35

Imam čudan problem, maloprije sam instaliro windows 10 i skinuo sam par programa normalno, sad kad pokušam nešto da skinem download mi bude 50kb/s i polako pada do 0kb/s i tako stoji cijelo vrijeme. Zna li neko do čega je ?
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la uNbx » 12 dec 2017, 20:38

anell je napisao/la:Imam čudan problem, maloprije sam instaliro windows 10 i skinuo sam par programa normalno, sad kad pokušam nešto da skinem download mi bude 50kb/s i polako pada do 0kb/s i tako stoji cijelo vrijeme. Zna li neko do čega je ?
Da ti se možda ne gule apdejti pa ti troše svu brzinu?
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
anell
Postovi: 21081
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la anell » 12 dec 2017, 20:42

Ništa se ne apdejtuje, stranice mi otvara normlano samo me yebe ovo skidanje. :roll:
Pld W D L
38 26 12 0

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: bavariapivo i 28 gostiju.