Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
anell
Postovi: 21081
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la anell » 24 nov 2017, 11:22

Možda je se i monitor syebo, imaš li kakav stari da spojiš umjesto tog?
Ako i na tom monitoru bude isto onda je vjerovatno grafička otišla.
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
juvebosna
Postovi: 182
Pridružen/a: 29 okt 2011, 13:29
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la juvebosna » 24 nov 2017, 11:25

anell je napisao/la:Možda je se i monitor syebo, imaš li kakav stari da spojiš umjesto tog?
Ako i na tom monitoru bude isto onda je vjerovatno grafička otišla.
ne, nemam stari monitor kad sam uzimao komp kupio sam ga po komponentama,ima skoro 8-9 godina i sve do prije par mjeseci nisam imao nikakvih problema,dok mi ovo ljeto nije otisla napojna,i nasao sam jednu polovnu i srecom sad radi sve za 5
"Postao sam Juventino onog dana kada sam kročio u Torino,i zbog toga što sam shvatio koliko ovaj klub mrze navijači drugih klubova u Italiji.njihovu mržnju sam pretvorio u ljubav prema Juveu.Protiv svega i svakoga "Paolo Montero"

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ramsey16 » 24 nov 2017, 11:26

juvebosna je napisao/la: restarovao sam nije pomoglo.Sto si tice rezolucije ona je ostala ista iako sam promjenio vrijednosti. ali se nije promjenilo stanje na monitoru.
Drug ako ti nije mrsko mozes li mi objasniti kako da provjerim ovo za graficku sto si rekao. i sta je konkretno direct x ?
Kod mene je hafifna graficka pa se cesto syebe direct x pa ne mogu ni rezoluciju promjeniti a kod tebe cim moze mislim da nije on problem.
Idi na start pa search i upisi dxdiag i vidi za graficku ima li je tu

Avatar
juvebosna
Postovi: 182
Pridružen/a: 29 okt 2011, 13:29
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la juvebosna » 24 nov 2017, 11:31

juvebosna je napisao/la:
anell je napisao/la:Možda je se i monitor syebo, imaš li kakav stari da spojiš umjesto tog?
Ako i na tom monitoru bude isto onda je vjerovatno grafička otišla.
ne, nemam stari monitor kad sam uzimao komp kupio sam ga po komponentama,ima skoro 8-9 godina i sve do prije par mjeseci nisam imao nikakvih problema,dok mi ovo ljeto nije otisla napojna,i nasao sam jednu polovnu i srecom sad radi sve za 5
inace kod mene je graficka Sapphire ATI HD4650 512 MB DDR2 HDML DVI LITE 11140-11-20R
do sad nisam ima ni najmanje problema sa njom,ali et da li je do nje sad ne znam mozda je nesto drugo u pitanju
"Postao sam Juventino onog dana kada sam kročio u Torino,i zbog toga što sam shvatio koliko ovaj klub mrze navijači drugih klubova u Italiji.njihovu mržnju sam pretvorio u ljubav prema Juveu.Protiv svega i svakoga "Paolo Montero"

Avatar
juvebosna
Postovi: 182
Pridružen/a: 29 okt 2011, 13:29
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la juvebosna » 24 nov 2017, 11:55

juvebosna je napisao/la:
juvebosna je napisao/la:
anell je napisao/la:Možda je se i monitor syebo, imaš li kakav stari da spojiš umjesto tog?
Ako i na tom monitoru bude isto onda je vjerovatno grafička otišla.
ne, nemam stari monitor kad sam uzimao komp kupio sam ga po komponentama,ima skoro 8-9 godina i sve do prije par mjeseci nisam imao nikakvih problema,dok mi ovo ljeto nije otisla napojna,i nasao sam jednu polovnu i srecom sad radi sve za 5
inace kod mene je graficka Sapphire ATI HD4650 512 MB DDR2 HDML DVI LITE 11140-11-20R
do sad nisam ima ni najmanje problema sa njom,ali et da li je do nje sad ne znam mozda je nesto drugo u pitanju
slika
"Postao sam Juventino onog dana kada sam kročio u Torino,i zbog toga što sam shvatio koliko ovaj klub mrze navijači drugih klubova u Italiji.njihovu mržnju sam pretvorio u ljubav prema Juveu.Protiv svega i svakoga "Paolo Montero"

Avatar
juvebosna
Postovi: 182
Pridružen/a: 29 okt 2011, 13:29
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la juvebosna » 24 nov 2017, 11:59

ne znam da li je to sto trazili direct x kliknuo sam na display izaslo je ovo

izvinite momci sto vas smaram i hvala vam iskreno na vasoj pomoci
"Postao sam Juventino onog dana kada sam kročio u Torino,i zbog toga što sam shvatio koliko ovaj klub mrze navijači drugih klubova u Italiji.njihovu mržnju sam pretvorio u ljubav prema Juveu.Protiv svega i svakoga "Paolo Montero"

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Chstal » 24 nov 2017, 12:15

juvebosna je napisao/la:ne znam da li je to sto trazili direct x kliknuo sam na display izaslo je ovo

izvinite momci sto vas smaram i hvala vam iskreno na vasoj pomoci
Direct x ti je ok, otisla je graficka ili monitor.

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la BigDaddy » 24 nov 2017, 12:36

juvebosna je napisao/la:pozdrav momci. Nisam jako dugo vremena na ovom forumu a pogotovo na ovoj temi.Solidno se razumijem oko kompjutera,nisam strucnjak,vec vise kao obicni svakodnevni korisnik i vecinu sam problema oko kompa znao rijesiti sam.
Medjutim juce se desila netipicna situacija.kao i obicno juce ujutro sam upalio komp i otvarao stranice,odjednom se ugasio monitor od kompa.prvo sam mislio nestalo struje ili da je otisla napojna.Medjutim monitor se upalio sam od sebe.Ali slika nije bila ista.Razvucena i uvecana.Pokusao sam i na postavkama od windowsa i rucno na kompu.Medjutim nista od toga ne moze.Da li se nekom od vas desila slicna situacija i ako jest sta je uradio.Inace imam instaliran w10 intel core2duo CPU E7400 2.8ghz 4GB rama a monitor je od LG. Hvala unaprijed puno
Posudi monitor od komšije na 5 minuta i skopčaj ga. Ako bude ok slika, onda ti je monitor otišo. Ako i dalje bude kvar, onda je grafička riknula.

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ramsey16 » 24 nov 2017, 12:53

VRAM: 0 MB graficka ti otisla po mom polulaickom misljenju

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Zenzo » 24 nov 2017, 13:05

Probaj drugi monitor (koji smatras ispravnim) ako je ista situacija, graficka ti je crkla ili je ovo prvo.
- Zeljeznicar -

Avatar
AA23
Postovi: 16072
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la AA23 » 24 nov 2017, 13:07

nema vrama, nema šta koristiti da sredi tu sliku na monitoru

ja isto mislim da je grafička otišla, ali zamoli nekoga da proba na drugi monitor makar u radnji da se ne bi izlevatio bezveze

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Chstal » 24 nov 2017, 13:42

Ukucaj na google da vidis da li ti procesor ima graficku karticu. Ako ti procesor ima integrisanu graficku karticu, onda izvadi graficku i vidjet ces da li ti je do grafike ili monitora.

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Zenzo » 24 nov 2017, 13:53

Da neka spoji monitor na maticnu plocu tj. integrisanu grafiku od procesora.
- Zeljeznicar -

Avatar
juvebosna
Postovi: 182
Pridružen/a: 29 okt 2011, 13:29
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la juvebosna » 24 nov 2017, 14:50

Pozdrav momci.Hvala vam sto mi pomazete oko mog problema,svaka vam cast.
Pozvao sam druga malo je petljao oko kompa i on kao i vi misli da je u pitanju graficka.veceras cu spojiti na drugi monitor za svaki slucaj da provjerim.
Imam jedno pitanje tj trebam savjet:
Najvjerovatnije cu morat mjenjat graficku.ranije sam naveo koji je moj procesor i koja je graficka.pitanje je koju da uzmem sad.Da li da uzmem novu ili polovnu?inace na kompu gledam samo serije filmove i poneki livestream od tekmi,tako da mislim da je 512 mb dovoljno.sta mi vi predlazete.i da napomenem(za mene je bitna stavka),trenutno ne radim,znaci ne mogu priustit neku napucanu.inace iz TZ sam.znali neko gdje ovdje mogu naci solidnu graf. Nekoga da preporuci
"Postao sam Juventino onog dana kada sam kročio u Torino,i zbog toga što sam shvatio koliko ovaj klub mrze navijači drugih klubova u Italiji.njihovu mržnju sam pretvorio u ljubav prema Juveu.Protiv svega i svakoga "Paolo Montero"

Avatar
anell
Postovi: 21081
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la anell » 24 nov 2017, 15:40

Ti sa tim pocesorom i ne možeš više raditi od tog što si nabrojao, nabavi bilo koju grafičku i moći ćeš gledati streamove, filmove....
Pld W D L
38 26 12 0

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Chstal » 24 nov 2017, 15:58

Ako samo to radis, onda bilo koja polovna za 20KM.

Avatar
juvebosna
Postovi: 182
Pridružen/a: 29 okt 2011, 13:29
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la juvebosna » 24 nov 2017, 16:27

Za ovo nabrojano gore mi je dovoljno.znaci preporucujete polovnu da uzmem? Neki odredjen model ?
"Postao sam Juventino onog dana kada sam kročio u Torino,i zbog toga što sam shvatio koliko ovaj klub mrze navijači drugih klubova u Italiji.njihovu mržnju sam pretvorio u ljubav prema Juveu.Protiv svega i svakoga "Paolo Montero"

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Chstal » 24 nov 2017, 16:47

juvebosna je napisao/la:Za ovo nabrojano gore mi je dovoljno.znaci preporucujete polovnu da uzmem? Neki odredjen model ?
svejedno

Avatar
AA23
Postovi: 16072
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la AA23 » 24 nov 2017, 19:16

Ma bilo koja, 50 KM neka na piku polovna će biti dosta jer ga ne koristiš za ništa više.

Čak i integrisana intelova (ja) radi dobro, iako je za igre smeće.

Avatar
juvebosna
Postovi: 182
Pridružen/a: 29 okt 2011, 13:29
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la juvebosna » 25 nov 2017, 17:55

Poz momci.samo da vam javim da otisla graficka tako da moram uzet novu.hvala svima puno na pomoci i svaka vam cast
I usput da ako se nekome bude desila slicna situacija,sad bar znate sta bi moglo biti. Jos jednom hvala puno
"Postao sam Juventino onog dana kada sam kročio u Torino,i zbog toga što sam shvatio koliko ovaj klub mrze navijači drugih klubova u Italiji.njihovu mržnju sam pretvorio u ljubav prema Juveu.Protiv svega i svakoga "Paolo Montero"

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.