Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
BitiSrcemVezan
Postovi: 3763
Pridružen/a: 24 avg 2014, 00:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la BitiSrcemVezan » 04 jun 2017, 20:09

Dex je napisao/la:
BitiSrcemVezan je napisao/la:Imam problem oko fb-a, prikazuje me vrlo često da sam online non stop, a nisam. Evo maloprije baš, non stop me prikazivalo online, sve dok nisam restartovao telefon.

LG je telefon preko kojeg ga otvaram, urijetko preko računara. Šta je reć'?
Radi ti aplikacija u pozadini, a ostaneš ulogovan, tako da ćeš konstantno bit online, sve dok si zakačen na wi-fi
Pa nekad baš gledam da očistim aplikacije iz pozadine, i opet ostanem online.

A taj lite mi jaran koristi, on baš baguje oko tog online statusa, po 15-20 minuta čini mi se ga prikazuje online nakon izlaska iz aplikacije :mrgreen:
1946

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Aerials » 04 jun 2017, 20:52

Stavite da ste stalno off na chatu i mirni ste, šta vas briga :mrgreen:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Sarajlijica1946
Postovi: 8177
Pridružen/a: 21 jan 2016, 11:37
Lokacija: https://www.fksarajevo.ba/bs/
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Sarajlijica1946 » 04 jun 2017, 21:17

Aerials je napisao/la:Stavite da ste stalno off na chatu i mirni ste, šta vas briga :mrgreen:
Garant mu djevojka ljubomorna, kao da njega to zanima nesto posebno. E to je belaj pravi. :mrgreen:

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la High » 05 jun 2017, 12:59

Gdje, u Sarajevu, kupiti tonere? Pomozite!
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8043
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: RE: Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Rigoletto » 05 jun 2017, 13:48

High je napisao/la:Gdje, u Sarajevu, kupiti tonere? Pomozite!
Studenti s fakulteta filozofskih nauka bi trebali koristiti nalivpera. Razocarao si
goveđigulašmajka

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: RE: Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Quinlan » 05 jun 2017, 13:51

High je napisao/la:Gdje, u Sarajevu, kupiti tonere? Pomozite!
Toner.ba kod vatrogasaca/hidrogranje/meeting pointa kako ti je lakše :D
5-10km je punjenje

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: RE: Re:

Post Postao/la High » 05 jun 2017, 14:14

Quinlan je napisao/la:
High je napisao/la:Gdje, u Sarajevu, kupiti tonere? Pomozite!
Toner.ba kod vatrogasaca/hidrogranje/meeting pointa kako ti je lakše :D
5-10km je punjenje
:thumbup: Znam da je, prije, bilo nešto slično u zgradi PMF-a, ali je to, valjda zatvoreno.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25688
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la SiamoNoi » 05 jun 2017, 23:11

Komentar na youtoube se više ne prikazuje drugima nakon naknadnog uređivanja? :hmmmmm: Jer ni meni se više ne prikazuje sve dok se ne logiram...tek onda ga ponovno mogu nac.

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la BosnianKingdom » 07 jun 2017, 12:39

Može li Coreldraw i nesta iz Adobe paketa na Xp sistem?
Imam na kompu gdje mi je noviji sistem i normalno radi, da li radi i na xp ili imaju neke cake?
Sabrine mi moje!

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Federer17 » 07 jun 2017, 12:55

BosnianKingdom je napisao/la:Može li Coreldraw i nesta iz Adobe paketa na Xp sistem?
Imam na kompu gdje mi je noviji sistem i normalno radi, da li radi i na xp ili imaju neke cake?
Trebalo bi da moze, barem one starije verzije. Ja sam, kako se sjecam, imao XP kad sam nekad radio u Corelu.

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la BosnianKingdom » 07 jun 2017, 19:19

Federer17 je napisao/la:
BosnianKingdom je napisao/la:Može li Coreldraw i nesta iz Adobe paketa na Xp sistem?
Imam na kompu gdje mi je noviji sistem i normalno radi, da li radi i na xp ili imaju neke cake?
Trebalo bi da moze, barem one starije verzije. Ja sam, kako se sjecam, imao XP kad sam nekad radio u Corelu.
Ma ovo na laptopu, kontam pošto su ukinuli podršku za xp da li moze. Probat ću neku stariju verziju..
Sabrine mi moje!

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la BosnianKingdom » 09 jun 2017, 23:28

Ako nekome još bude trebalo...
CorelDraw na Xp može do verzije X6, novije verzije ne mogu.
Sabrine mi moje!

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25688
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la SiamoNoi » 10 jun 2017, 17:50

SiamoNoi je napisao/la:Komentar na youtoube se više ne prikazuje drugima nakon naknadnog uređivanja? :hmmmmm: Jer ni meni se više ne prikazuje sve dok se ne logiram...tek onda ga ponovno mogu nac.
:hmmmmm:


Jel ovaj databases moram kopirat/spremit sa whatsappa ako ga brišem da mi se kasnije sačuvaju razgovori od zadnjeg spremanja?

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13499
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la QUARTERBACK » 10 jun 2017, 19:49

eh ovako.. ja vazda neke glupe i divlje probleme imam, pa tako i sad.. posto mi je malo sjeban harddisk izbacivalo mi je jednom vec prije ono da se pokrene scaning and repairing diska, i hajd ja sam to pustio da odradi medjutim on dodje do 68% i samo izbaci da je windows naisao na neke probleme i kao ono pise tipa collecting data trying to fix tako nesto, eh sad kad sam ga restartovao tad nakon par automatskih pokusaja da ga skenira odjednom je izbacilo ono press any key to skip checking in 1-2 seconds.. i hajd
tad sam tako uradio i nastavio koristiti laptop normalno, al sad mi se opet to desava al nece da mi prikaze ovu opciju da preskocis taj check nego automatski sam pocne i tako iznova et to traje dan restartovo sam ga milion puta i nikako da prikaze tu opciju.. et mozda ce neko znati kako da se rijesim ovog a da ne obaram sistem..
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Pivopija » 12 jun 2017, 20:17

Filmove gledam u GOM playeru i sad imam problem sa dva filma, kod jednog imam sliku ali nemam zvuk(mp4), dok kod drugog imam zvuk ali nemam sliku (mkv), dok svi ostali filmovi formata avi, mp4 i mkv rade bez problema. Instalirao sam VLC player i tamo mi oba ocitava bez problema, ali me prevod zayebaje, ne ocitaje mi š, ž, đ, iako sam namjestio u opcijama istočni evropski. Moze li mi neko preporuciti koji codeci mi trebaju da bi mogao gledati na GOM playeru. Hvala.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Federer17 » 12 jun 2017, 21:42

Pivopija je napisao/la:Filmove gledam u GOM playeru i sad imam problem sa dva filma, kod jednog imam sliku ali nemam zvuk(mp4), dok kod drugog imam zvuk ali nemam sliku (mkv), dok svi ostali filmovi formata avi, mp4 i mkv rade bez problema. Instalirao sam VLC player i tamo mi oba ocitava bez problema, ali me prevod zayebaje, ne ocitaje mi š, ž, đ, iako sam namjestio u opcijama istočni evropski. Moze li mi neko preporuciti koji codeci mi trebaju da bi mogao gledati na GOM playeru. Hvala.
Ma uredi rucno slova, cini mi se da samo đ, č i ć zezaju. Otvori u notepadu, pa ctrl + h, kopiraj to pogresno napisano slovo u prvo polje, u drugo stavi npr. č (ili koje vec ide) i replace all. Za minut gotovo. :D

Edit: kad budes snimao, odaberi ono sa e nesto (cini mi se), imaju dva u ponudi (moze bilo koji).

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Pivopija » 12 jun 2017, 21:48

Federer17 je napisao/la:
Pivopija je napisao/la:Filmove gledam u GOM playeru i sad imam problem sa dva filma, kod jednog imam sliku ali nemam zvuk(mp4), dok kod drugog imam zvuk ali nemam sliku (mkv), dok svi ostali filmovi formata avi, mp4 i mkv rade bez problema. Instalirao sam VLC player i tamo mi oba ocitava bez problema, ali me prevod zayebaje, ne ocitaje mi š, ž, đ, iako sam namjestio u opcijama istočni evropski. Moze li mi neko preporuciti koji codeci mi trebaju da bi mogao gledati na GOM playeru. Hvala.
Ma uredi rucno slova, cini mi se da samo đ, č i ć zezaju. Otvori u notepadu, pa ctrl + h, kopiraj to pogresno napisano slovo u prvo polje, u drugo stavi npr. č (ili koje vec ide) i replace all. Za minut gotovo. :D

Edit: kad budes snimao, odaberi ono sa e nesto (cini mi se), imaju dva u ponudi (moze bilo koji).
U notepadu mi je sve ok, pokazuje sva slova, ali kad prevod ubacim u VLC player onda nema tih slova nego kvadratici, isprobao sam sve opcije od istocnih, preko juznih do zapadno evropskih (nisam samo kineski :D ), ali uvijek isti problem.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Federer17 » 12 jun 2017, 21:52

Pivopija je napisao/la:
U notepadu mi je sve ok, pokazuje sva slova, ali kad prevod ubacim u VLC player onda nema tih slova nego kvadratici, isprobao sam sve opcije od istocnih, preko juznih do zapadno evropskih (nisam samo kineski :D ), ali uvijek isti problem.
Hmm, probaj sa bs playerom i odaberi da instalira sve one codece, naravno tamo nastimaj central european, ili koji vec. Ja na bs-u uglavnom gledam i ne prikazuje mi kvake samo onda kada ni u notepadu nisu napisane.

Avatar
Barcod
Postovi: 1723
Pridružen/a: 19 jul 2014, 19:11
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Barcod » 12 jun 2017, 22:00

Pozz raja
Od neki dan komp ne cita usb 3.0 nikako pokušao sve novi usb mjenjao portove gledao riješenja na netu al ništa cudno kad stavim usb2.0 sve se vrati u normalu (cak sam formatiro i pc) al problem ostao
Primjetio sam da isti usb 3.0 ima konflikt s mišom tj ugasi isti na par sekundi prilikom svakog puta kad bi isti pokušao stavit.
Pokušao sa drugim mišom ali ništa aj ako ima ko kakvo iskusto slicno da podjeli naravno ako je otkrio riješenje :cry:
Arsenal All The Way !

Avatar
Radioglava
Postovi: 131
Pridružen/a: 05 sep 2009, 18:11
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Radioglava » 13 jun 2017, 10:46

Pivopija je napisao/la: Instalirao sam VLC player i tamo mi oba ocitava bez problema, ali me prevod zayebaje, ne ocitaje mi š, ž, đ, iako sam namjestio u opcijama istočni evropski.
Nemoj birati "istočni evropski", izaberi UTF-8. Postoji šansa da si preuzeo titlove enkodirane u UTF-8 (što bi svi trebali i biti u idealnom slučaju), pa zbog toga ti ne prikazuje normalno.

Za gledanje na Windowsu ti preporučujem da preuzmeš MPC-HC (slobodni softver) i sve će raditi kako treba. Nema potrebe za instalacijom sumnjivih codeca ili vlasničkih video plejera.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.