Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la R32 » 06 apr 2017, 21:58

Illmatic09 je napisao/la:To jest, ali jbg ko gleda streamove, fudbal, košarka, filmovi itd., pa i skidanje muzike i filmova lako može pokupiti nešto. Ja sam zamijenio avast sa 360 sec., avast nešto zez'o, meni pukne film i deinstaliram ga. Ovaj 360 sec. nije loš, baš mi je neki dan blokirao neke pretnje kad sam gledao košarku preko streama. Ima i neki fini dodataka, clean up, speed up a i game mode mu je dobar, a i skoro neprimjetno radi u pozadini, dok je kod avasta malo drugčije.
Ista stvar :thumbup:

U slucaju da se nesto desi od ovoga sto si naveo, nekim dodatnim programcicima rijesim poput Malwareb. i naravno odma to sve cistim. Vecinom sa iobit uninstal tako da sam rahat i kad nesto naleti uspijem rijesiti.
Mia San Mia

Avatar
Nitro
Postovi: 5266
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Nitro » 12 apr 2017, 16:34

Ima neko da zna raditi u MatLabu?
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Avatar
DoeTz
Postovi: 3794
Pridružen/a: 23 mar 2015, 18:58
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la DoeTz » 12 apr 2017, 22:28

Treba mi savjet posto nisam toliko strucan u vezi racunara, dijelova, cijena itd. Imam neki problem na maticnoj, negdje prekida, zbog ceg nekad nece iz prve da pali(ne, nije napojna u pitanju provjereno je :D). Eh sad lik sto je radio racunar ponudio mi je da u dellovu masinu Intel core 2 duo 2,33 ghz, 300hdd i 2gb rama prebacim svoju graficku od gigu, svoje 2gige rama i hdd od 500 gb za 100KM. Da li je moj dual core 2,93 ghz jaci procesor jer znam da je stariji i isplatil se ovo radit ?
Znam te glumce jer mi smo kaskaderi.

Sloboda Tuzla !

⚒ WHU ! COYI !

AFCA !

Avatar
AA23
Postovi: 16088
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la AA23 » 13 apr 2017, 01:06

DoeTz je napisao/la:Treba mi savjet posto nisam toliko strucan u vezi racunara, dijelova, cijena itd. Imam neki problem na maticnoj, negdje prekida, zbog ceg nekad nece iz prve da pali(ne, nije napojna u pitanju provjereno je :D). Eh sad lik sto je radio racunar ponudio mi je da u dellovu masinu Intel core 2 duo 2,33 ghz, 300hdd i 2gb rama prebacim svoju graficku od gigu, svoje 2gige rama i hdd od 500 gb za 100KM. Da li je moj dual core 2,93 ghz jaci procesor jer znam da je stariji i isplatil se ovo radit ?

Zavisi za šta ti računar služi, ako ti ne treba nešto aman zaman za gaming i to možeš prebaciti u taj Dell.

Tvoj je procesor jači, oba su dual core tako da neke velike razlike ne bi trebalo biti, fora je što za 100 KM možeš kupiti novu matičnu koja je dobra i na koju recimo možeš ugraditi novije komponente, mada sumnjam da hoćeš nadograđivati nešto novo u skorijoj budućnosti?

50 : 50 od mene :mrgreen: 50 da bih %, 50 % da ne bih :lol:

Avatar
DoeTz
Postovi: 3794
Pridružen/a: 23 mar 2015, 18:58
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la DoeTz » 13 apr 2017, 12:22

AA23 je napisao/la:
DoeTz je napisao/la:Treba mi savjet posto nisam toliko strucan u vezi racunara, dijelova, cijena itd. Imam neki problem na maticnoj, negdje prekida, zbog ceg nekad nece iz prve da pali(ne, nije napojna u pitanju provjereno je :D). Eh sad lik sto je radio racunar ponudio mi je da u dellovu masinu Intel core 2 duo 2,33 ghz, 300hdd i 2gb rama prebacim svoju graficku od gigu, svoje 2gige rama i hdd od 500 gb za 100KM. Da li je moj dual core 2,93 ghz jaci procesor jer znam da je stariji i isplatil se ovo radit ?

Zavisi za šta ti računar služi, ako ti ne treba nešto aman zaman za gaming i to možeš prebaciti u taj Dell.

Tvoj je procesor jači, oba su dual core tako da neke velike razlike ne bi trebalo biti, fora je što za 100 KM možeš kupiti novu matičnu koja je dobra i na koju recimo možeš ugraditi novije komponente, mada sumnjam da hoćeš nadograđivati nešto novo u skorijoj budućnosti?

50 : 50 od mene :mrgreen: 50 da bih %, 50 % da ne bih :lol:
Ma od igri furam samo silk i lol ciji clienti uzasno trzaju... Pretpostavljam da je do rama.
Znam te glumce jer mi smo kaskaderi.

Sloboda Tuzla !

⚒ WHU ! COYI !

AFCA !

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la SiamoNoi » 13 apr 2017, 13:05

Kako da provjerim sta mi net jede?Jucer i danas kad god upalim u par minuta mi gigu skine,a nista nije na downloudu?Neznam gdje da nadjem ako se sta updejta...Javljalo mi je za neki update windowsa i to sam preko noci ostavio da se skida sta treba i sad ne znam sta je.

D4d0
Postovi: 42
Pridružen/a: 13 apr 2015, 07:06
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la D4d0 » 13 apr 2017, 13:56

Susjed se nakačio :D Koji internet imaš? Koji ruter? Probaj isključit wireless na ruteru i vidit jel se smirilo. Ako je, sve znaš.

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la High » 16 apr 2017, 14:19

Chrome mi sam otvara lude stranice. Šta da činim da to zaustavim? Neki programčić ili nešto? Imam instaliran 360 Total Security, ali izgleda ne pomaže ništa?!
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Jeftha » 16 apr 2017, 15:14

High je napisao/la:Chrome mi sam otvara lude stranice. Šta da činim da to zaustavim? Neki programčić ili nešto? Imam instaliran 360 Total Security, ali izgleda ne pomaže ništa?!
Aristotel kaže da se samo kod ludih ljudi otvaraju lude stranice.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la High » 17 apr 2017, 00:53

Jeftha je napisao/la:
High je napisao/la:Chrome mi sam otvara lude stranice. Šta da činim da to zaustavim? Neki programčić ili nešto? Imam instaliran 360 Total Security, ali izgleda ne pomaže ništa?!
Aristotel kaže da se samo kod ludih ljudi otvaraju lude stranice.
Heidegger je davno eglenisao o esenciji PC zaraze.

Helem, ima li ko kakav program da ovo ukloni, za dž? :mrgreen:
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Federer17 » 17 apr 2017, 00:55

High je napisao/la:
Helem, ima li ko kakav program da ovo ukloni, za dž? :mrgreen:
Probaj sa malwarebytes.

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Quinlan » 17 apr 2017, 08:00

Adblock

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la DenchiNL » 17 apr 2017, 08:02

chrome/settings/extensions

ukucaj adblock, stavi sva 3 koja ti izbaci pa vidi koji ti najbolje radi i ostavi taj
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la High » 17 apr 2017, 16:29

Trojanski at mi je u sistemu, tako da je mrka kapa?! Valja mi sad nanovo instalirati OS.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Unofficialpage » 17 apr 2017, 17:08

High je napisao/la:Trojanski at mi je u sistemu, tako da je mrka kapa?! Valja mi sad nanovo instalirati OS.
Vrlo vjerovatno, jedina možda opcija je system restore ali nisam siguran koliko će biti uspješno.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la High » 17 apr 2017, 20:49

Unofficialpage je napisao/la:
High je napisao/la:Trojanski at mi je u sistemu, tako da je mrka kapa?! Valja mi sad nanovo instalirati OS.
Vrlo vjerovatno, jedina možda opcija je system restore ali nisam siguran koliko će biti uspješno.
Nisam nikad volio System Restore, tako da ću, evo, nanovo instalirati OS. Svakako je vakat za to.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
Tritolone
Postovi: 12328
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Tritolone » 18 apr 2017, 12:51

Jel netko od vas ima problema sa 100% disk usage na win 10? Task Manager mi stalno pokazuje da se disk koristi 100%, cak i nakon restarta laptopa, momentalno skoci na 100%,
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
juanitomaravillaa
Postovi: 1076
Pridružen/a: 12 jun 2014, 14:19
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la juanitomaravillaa » 19 apr 2017, 17:41

Poz ljudi,prije sam mogo live meceve na youtubeu(vecinom nba)gledat na smart tv panasonic,a u zadnje vrijeme cim otvorim neki live mec odma ga prekine,pise taj videozapis ne postoji,a mogu ga gledat i preko telefona i preko PC.

Avatar
CashMan
Moderator
Postovi: 2396
Pridružen/a: 29 nov 2012, 00:27
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la CashMan » 19 apr 2017, 18:11

Koristi li neko Bh. Telecom net? Ima li belaja s njim danas?
Maybe I look like I don't care but deep down inside of me I don't give a single fuck!

Avatar
KEC
Postovi: 1458
Pridružen/a: 28 okt 2012, 11:24
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la KEC » 20 apr 2017, 10:29

Evo par dana koju god stranicu da otvorim bilo da je yt il neka deseta prikazuje mi sex dating i sve neke cure gologuze posto racunar cijela porodica koristi volio bi ukloniti to
a dali neko zna kako to ukloniti
Bolje imat jedan nov BMW nego dva polovna Golfa 2

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Giuseppe1, rio_Ferdy88 i 44 gosta.