Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 13 jul 2013, 02:53

zasto torrent kad moze skinuti s microsoftove stranice i jos dobike 90 dana besplatnog koristenja

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 4 Beta

Avatar
iVar
Postovi: 3844
Pridružen/a: 23 jun 2013, 22:12
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la iVar » 13 jul 2013, 03:02

Skine verziju koja u sebi ima ugrađen (tajno) windows genuine i nema tog WPA koji može provaliti to i aktivirati ;) Ne bi ljudi džaba to radili. :)
Jedina želja mi je da vidim ko je ovaj Monolog, dok nije *Monolog*, ono uživo, dok je baš ono što jest' (il' što nije)! :D

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Kevin » 13 jul 2013, 10:11

SPY je napisao/la:Treba mi neki program da mogu blokirati određenu web stranicu da se ne može otvarati bez obzira koji se pretraživač koristio. Do sad sam koristio ht employee monitor ali mi je istekla verzija. Ne mogu po netu nigdje pronaći full verziju.
ne treba ti program, mozes to na kompu odraditi u hosts
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

Avatar
nedim1993
Postovi: 6134
Pridružen/a: 23 okt 2011, 19:39
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la nedim1993 » 13 jul 2013, 10:23

K9 blocker tako nešto, znam da je vlasik kluba uvijek tim blokirao stranice koje je htio.
Vođa zna.

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Cautinho » 13 jul 2013, 15:53

Kad me sad srce nije strefilo,tako mladog,neće nikad.
Zvoni poštar na vrata,ooo kako je,dobri dan,zena,djeca,vrijeme i to,priča krenula,da on račune,ja normalno na kauč,i ide elektro,voda,kanalizacija,smeće i na kraju internet i telefon (eronet)
Ovo sve neki minimalac i kontam sad od interneta ce mi doci 30 KM pretplate,15KM za kabelsku i telefon,plus PDV,negdje oko 70 KM.
Ja otvaram,kad ono paaaaaf. :o :o :o :o :o 250 KM!!!
Prekoračio internet.
Sve po redu.

Sad bi vas zamolio ako ima kakva dobra duša da mi kaze kako najbolje da regulisem taj promet kojeg napravim,mogu li mi preko telefona,emaila ili ostalih nacina komunikacije stizati obavijesti o prometu kojeg sam napravio.
Sta moze uzrokovati toliki promet,ako je sve regularno,virusi,torrenti.
Jeli u trenutku dok pisem ide upload i download?
Keep walking.

Avatar
anonimni
Postovi: 10125
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la anonimni » 13 jul 2013, 15:56

Zar ti nije flat rate net? :shock:

Dok pišeš, internet se troši, no ne u nekoj velikoj mjeri, ako si bio često na mobitelu i skidao kojekakve aplikacije (ako imaš smartphone), to može djelimično uzrokovati, torrenti ako si ih skidao, a mogu biti i neki virusi, skeniraj kompjuter i provjeri ima li šta sumnjivo...
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Neutral
Postovi: 37807
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Neutral » 13 jul 2013, 16:00

Eronet ima mislim samo jedan paket gdje još nije flat i iznosi 20gb prometa.

Avatar
RiNo
Postovi: 5688
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la RiNo » 13 jul 2013, 16:03

Cautinho je napisao/la:Kad me sad srce nije strefilo,tako mladog,neće nikad.
Zvoni poštar na vrata,ooo kako je,dobri dan,zena,djeca,vrijeme i to,priča krenula,da on račune,ja normalno na kauč,i ide elektro,voda,kanalizacija,smeće i na kraju internet i telefon (eronet)
Ovo sve neki minimalac i kontam sad od interneta ce mi doci 30 KM pretplate,15KM za kabelsku i telefon,plus PDV,negdje oko 70 KM.
Ja otvaram,kad ono paaaaaf. :o :o :o :o :o 250 KM!!!
Prekoračio internet.
Sve po redu.

Sad bi vas zamolio ako ima kakva dobra duša da mi kaze kako najbolje da regulisem taj promet kojeg napravim,mogu li mi preko telefona,emaila ili ostalih nacina komunikacije stizati obavijesti o prometu kojeg sam napravio.
Sta moze uzrokovati toliki promet,ako je sve regularno,virusi,torrenti.
Jeli u trenutku dok pisem ide upload i download?
Pa zar ne možeš ući na eronetovu stranicu pa provjeriti koliko si skinuo koji dan, i koliko si prekoračio mjesečni promet?
Ne vjerujem da je neki virus, vjerovatno si previše vremena proveo na YouTube-u, raznim streamovima, XBMCu ako koristiš, ili si pretjerao sa torrentima.

Ali svaka čast za 250KM, meni je rekord bio oko 100KM, i to na dialup-u.
100% sportski i krajnje opušten potpis

Neutral
Postovi: 37807
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Neutral » 13 jul 2013, 16:06

Evo pregledao sam im ponude na stranici. Što se ne prebaciš na flat internet ?

Meni je dovoljno 40-60gb mjesečno s tim da skidam serije, filmove, anime's, gledam dosta youtube. Čudio sam se da i uopće ima ta ponuda gdje se uključuje telefon bez neograničenog interneta.

Avatar
iVar
Postovi: 3844
Pridružen/a: 23 jun 2013, 22:12
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la iVar » 13 jul 2013, 16:11

anonimni je napisao/la:Zar ti nije flat rate net? :shock:

Dok pišeš, internet se troši, no ne u nekoj velikoj mjeri, ako si bio često na mobitelu i skidao kojekakve aplikacije (ako imaš smartphone), to može djelimično uzrokovati, torrenti ako si ih skidao, a mogu biti i neki virusi, skeniraj kompjuter i provjeri ima li šta sumnjivo...
Dok je BHTelecom imao one glupe pakete 3, 5 i 8 gb meni se čini, pa su povećavali, budem malo na netu i bježi na free zone i igraj CS-a hahahahaha
I onda uvedu flat rate :mrgreen: Auuuuuuu koja moćada bijaše hahaha i dođe telemach i poruši ih. 6mb/s flatrate, letilo!
Jedina želja mi je da vidim ko je ovaj Monolog, dok nije *Monolog*, ono uživo, dok je baš ono što jest' (il' što nije)! :D

Avatar
anonimni
Postovi: 10125
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la anonimni » 13 jul 2013, 16:14

iVar je napisao/la:Dok je BHTelecom imao one glupe pakete 3, 5 i 8 gb meni se čini, pa su povećavali, budem malo na netu i bježi na free zone i igraj CS-a hahahahaha
I onda uvedu flat rate :mrgreen: Auuuuuuu koja moćada bijaše hahaha i dođe telemach i poruši ih. 6mb/s flatrate, letilo!
Freezone FTW :mrgreen:
Sad Telemach ima pravo dobar net, nema ispod 8 Mb/s, a najbrži 90, mogu misliti kako je to u stvarnosti :mrgreen:

Inače, i ja potrošim neta otprilike k'o @ Neutral, no ja ne skidam toliko stvari, možda 1-2 igre s torrenta mjesečno i pogledam 2-3 filma sedmično online, doduše, tu je i mobitel sa svojim aplikacijama itd., a kompjuter je svakako čitav dan upaljen...
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
iVar
Postovi: 3844
Pridružen/a: 23 jun 2013, 22:12
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la iVar » 13 jul 2013, 16:16

Uh ja znam trošiti k'o niko. Eto kad je bio limitiran davno stig'o mi račun od oko 150 KM :mrgreen: Stara me htjela ubit' :lol: :lol:

A sad sam ovdje na Idrija net-u u sloveniji, nako solidna brzina, 3 mbps s tim da je wifi pa ima interferencije i slabog signala što utiče na kvalitet :P da je žica pa hajd...
Jedina želja mi je da vidim ko je ovaj Monolog, dok nije *Monolog*, ono uživo, dok je baš ono što jest' (il' što nije)! :D

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Cautinho » 13 jul 2013, 16:18

Skidao sam punooooo aplikacija od 6 mjeseca kako sam dobio smart.30+...najmanje.Alii sve je to bilo od nekoliko megabajta.Skinuo sam pes 6 i windowse u proteklih 2 mjeseca sa torrenta.
Imam 10 GB net.30 Km.
Ima za 20 KM flat ali kako sam čuo duplo sporiji.
Kad mi istekne ugovor prebacit cu se.
Keep walking.

Avatar
anonimni
Postovi: 10125
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la anonimni » 13 jul 2013, 16:20

@ iVar
Sreća pa Telemach dođe, malo ko je imao flat ranije (kol'ko se ja sjećam, flat je bio kablovski Elobov i Logosoft, kasnije blic.net s wirelessom i onda dođoše tvoji sunarodnjaci :mrgreen: )

@ Cautinho
Bez obzira na aplikacije, tebi mobitel troši net kad je Wi-Fi upaljen, pogotovo ako koristiš Messenger, Skype ili Viber... I yebo brzinu, prebaci se na taj flat, puno je bolje imati spor, a neograničen internet nego brz, a znaš da moraš paziti radi takvih situacija...
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
iVar
Postovi: 3844
Pridružen/a: 23 jun 2013, 22:12
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la iVar » 13 jul 2013, 16:27

anonimni je napisao/la:@ iVar
Sreća pa Telemach dođe, malo ko je imao flat ranije (kol'ko se ja sjećam, flat je bio kablovski Elobov i Logosoft, kasnije blic.net s wirelessom i onda dođoše tvoji sunarodnjaci :mrgreen: )
dial-up bio majka 2007, 2008 :D tek 2009 dođe ADSL nekako :mrgreen:
sjećam se i dan danas onog zvuka :mrgreen:

[youtube][/youtube]

Konektovano! :P
Jedina želja mi je da vidim ko je ovaj Monolog, dok nije *Monolog*, ono uživo, dok je baš ono što jest' (il' što nije)! :D

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Cautinho » 13 jul 2013, 16:31

Kolika je mogućnost da su se mozda zahebali u telekomu,cuo sam takve priče da su mješali račune itd.?
Keep walking.

Neutral
Postovi: 37807
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Neutral » 13 jul 2013, 16:32

Skineš sliku nekog stadiona sa neta i prebaciš na floopy disk i sretan si bio. Danas imaš sve i opet džaba.

Avatar
adisice
Postovi: 1960
Pridružen/a: 02 jun 2010, 13:17
Lokacija: Soba
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la adisice » 13 jul 2013, 16:33

iVar je napisao/la:
anonimni je napisao/la:@ iVar
Sreća pa Telemach dođe, malo ko je imao flat ranije (kol'ko se ja sjećam, flat je bio kablovski Elobov i Logosoft, kasnije blic.net s wirelessom i onda dođoše tvoji sunarodnjaci :mrgreen: )
dial-up bio majka 2007, 2008 :D tek 2009 dođe ADSL nekako :mrgreen:
sjećam se i dan danas onog zvuka :mrgreen:

[youtube][/youtube]

Konektovano! :P
kad uđeš na google ko da si svršio :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

Avatar
iVar
Postovi: 3844
Pridružen/a: 23 jun 2013, 22:12
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la iVar » 13 jul 2013, 16:34

Neutral je napisao/la:Skineš sliku nekog stadiona sa neta i prebaciš na floopy disk i sretan si bio. Danas imaš sve i opet džaba.
google po' minute otvara :lol: :lol:
Jedina želja mi je da vidim ko je ovaj Monolog, dok nije *Monolog*, ono uživo, dok je baš ono što jest' (il' što nije)! :D

Avatar
adisice
Postovi: 1960
Pridružen/a: 02 jun 2010, 13:17
Lokacija: Soba
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la adisice » 13 jul 2013, 16:40

a kad dobiješ račun slika
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.