Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
neo
Postovi: 3851
Pridružen/a: 28 jun 2012, 20:10
Kontakt:

Re:

Post Postao/la neo » 02 jul 2013, 00:02

Papastathopoulos je napisao/la:Ne cistim ga nikako pa ja ne skontah do sad da mu nesto fali
Usporio ti je :) Takodjer, u ljetnim danima povecava se rizik od pozara jer su mu "zapuseni izduvni ventilI", da se tako izrazim :)
"It's one of premier league's oldest lessons .
NEVER WRITE MANCHESTER UNITED OFF"

Avatar
AA23
Postovi: 16088
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la AA23 » 02 jul 2013, 00:22

Ovako.. imam problem, imam ruter ( fifi :mrgreen: ) i sad samo imam konekciju na mobu i na kompu preko rutera..
Danas mi nestalo konekcije i ja čačko i nastimao konekciju preko modema ali nece preko rutera vise nikako konekcija, na mobu, e sad nastimam na ruter da ide konekcija i sad opet nece na mobu fifi..

Dal da zovem ljude jer ide mi na zivce cackat ovo i ono kolko sam se danas napatio.. :roll:

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la LenBias » 02 jul 2013, 10:20

ljudi ima li neko od vas da se dobro znalazi u fotosopu i da bi mogao napraviti neki logo, natpis za majicu ako mu nije problem i previse tesko? ako ima neko neka se javi porukom :)
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
vopi
Postovi: 481
Pridružen/a: 22 feb 2013, 01:11
Lokacija: San Salvador
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la vopi » 02 jul 2013, 12:58

AA23 je napisao/la:Ovako.. imam problem, imam ruter ( fifi :mrgreen: ) i sad samo imam konekciju na mobu i na kompu preko rutera..
Danas mi nestalo konekcije i ja čačko i nastimao konekciju preko modema ali nece preko rutera vise nikako konekcija, na mobu, e sad nastimam na ruter da ide konekcija i sad opet nece na mobu fifi..

Dal da zovem ljude jer ide mi na zivce cackat ovo i ono kolko sam se danas napatio.. :roll:
Slican problem imam i ja, dan danas nemogu preko moba na net a svugdje gdje odem mogu, a drugi mogu sa mobom kod mene se konektovati bez problema. Nesto sam prcko kad sam sifru kuco i od tad mi ne ide :roll:
Pokusavao sam to napraviti ali sam odustao, da nebi jos vise shebo.

Avatar
soxx
Postovi: 13596
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la soxx » 03 jul 2013, 15:37

Joj evo mene opet sa problemom. Kupio sam wireless router. Mogu se konektovati na wifi al nema interneta opet :S
Cak nema i kad direktno spojim laptop sa wifi routerom preko etherneta. ( Wifi je naravno spojen sa modemom drugim). Nema interneta??
DO cega bi moglo biti ovo ? Hajd pomozite

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Cautinho » 03 jul 2013, 15:46

vopi je napisao/la:
AA23 je napisao/la:Ovako.. imam problem, imam ruter ( fifi :mrgreen: ) i sad samo imam konekciju na mobu i na kompu preko rutera..
Danas mi nestalo konekcije i ja čačko i nastimao konekciju preko modema ali nece preko rutera vise nikako konekcija, na mobu, e sad nastimam na ruter da ide konekcija i sad opet nece na mobu fifi..

Dal da zovem ljude jer ide mi na zivce cackat ovo i ono kolko sam se danas napatio.. :roll:
Slican problem imam i ja, dan danas nemogu preko moba na net a svugdje gdje odem mogu, a drugi mogu sa mobom kod mene se konektovati bez problema. Nesto sam prcko kad sam sifru kuco i od tad mi ne ide :roll:
Pokusavao sam to napraviti ali sam odustao, da nebi jos vise shebo.
Pa ako ti je smart mob imas valjda u fifi postavkama da zaboravis sifru ako je imas na ruteru,pa to stisnes i na novo napravis ispocetka.
Jos da ti napomenem da svoju IP adresu uneses u adress bar i udjes u stranicu ruter provajdera i da tamo vidis jeli ti sve u redu sa lozinkom,postavke i to,vidi to malo.
Keep walking.

Avatar
AA23
Postovi: 16088
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la AA23 » 03 jul 2013, 16:25

soxx je napisao/la:Joj evo mene opet sa problemom. Kupio sam wireless router. Mogu se konektovati na wifi al nema interneta opet :S
Cak nema i kad direktno spojim laptop sa wifi routerom preko etherneta. ( Wifi je naravno spojen sa modemom drugim). Nema interneta??
DO cega bi moglo biti ovo ? Hajd pomozite


Ja sam zvao one iz HS-a da mi naprave i jedva, fazon je sto su ruteri slabi, brzo se kvare tako mi rece, nisu kvalitetni...

Ukljuci ethernet kabal u PC a kabal od modema u ruter, ako nece iskljuci sve i ukljuci opet, onda odi Network and Sharing center, tamo imas u control panelu, nek ti racunar pokusa rijesiti problem ako nece.. odi na svoj IP, mislim da ti je staticni IP pa samo ukucaj naci ces ga kad odes na " Run " aplikacija, ukucas " cmd " i onda ti izbaci prozor onda ukucas : ipconfig /all ( odvoji prije sleša ( / ) ) i onda ce ti izbaciti svoj IP, ukucaj ga na google i izbaci ti sajt rutera.. onda odi postavke - status - renew connection, ako ti je D-Link bar tako mislim...

Avatar
neo
Postovi: 3851
Pridružen/a: 28 jun 2012, 20:10
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la neo » 03 jul 2013, 16:59

Ja sam zvao one iz HS-a da mi naprave i jedva, fazon je sto su ruteri slabi, brzo se kvare tako mi rece, nisu kvalitetni...
Apsolutno NETACNO, barem s breniranim routerima tipa tplink, ZTE, dlink i slicno.
"It's one of premier league's oldest lessons .
NEVER WRITE MANCHESTER UNITED OFF"

Avatar
soxx
Postovi: 13596
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la soxx » 03 jul 2013, 18:11

Jest D-link kod mene.

Kad ukucam

http://192.168.0.1/" onclick="window.open(this.href);return false;
Izbaci mi Internet connection - Not connected.

Da ne trebam mozda ici configure pa izabrati STATIC?
Pa sve sam kucati ? Gdje bi uopste mogao naci sve podatke te??

Avatar
AA23
Postovi: 16088
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la AA23 » 03 jul 2013, 19:23

Sranje je to u pm namjestat IP, zovi njih teško ćeš sam to riješiti..

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Kevin » 04 jul 2013, 08:34

LenBias je napisao/la:ljudi ima li neko od vas da se dobro znalazi u fotosopu i da bi mogao napraviti neki logo, natpis za majicu ako mu nije problem i previse tesko? ako ima neko neka se javi porukom :)
ljudi od ovakvih stvari žive, naplaćuju ih :D
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Kevin » 04 jul 2013, 08:46

soxx je napisao/la:Jest D-link kod mene.

Kad ukucam

http://192.168.0.1/" onclick="window.open(this.href);return false;
Izbaci mi Internet connection - Not connected.

Da ne trebam mozda ici configure pa izabrati STATIC?
Pa sve sam kucati ? Gdje bi uopste mogao naci sve podatke te??
pa ako ti je router 192.168.0.1 onda tvoj IP moze biti bilo sta u tom obliku pa postavi ovako:

192.168.0.5
255.255.255.0
192.168.0.1

8.8.8.8
4.4.4.4

trebalo bi raditi bez problema
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

Avatar
moustapha
Postovi: 4118
Pridružen/a: 19 apr 2008, 19:52
Lokacija: http://home.fksarajevo.ba/
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la moustapha » 04 jul 2013, 09:21

soxx je napisao/la:Joj evo mene opet sa problemom. Kupio sam wireless router. Mogu se konektovati na wifi al nema interneta opet :S
Cak nema i kad direktno spojim laptop sa wifi routerom preko etherneta. ( Wifi je naravno spojen sa modemom drugim). Nema interneta??
DO cega bi moglo biti ovo ? Hajd pomozite
Problem ti je sto nemas konekciju izmedju routera i modema od internet providera. Da bi to postavio moras podesiti WAN postavke, a ako se radi od HS-u onda je to kod njih malo problematicno. Moras ugasiti modem nekoliko minuta da se restarta IP adresa kod njih. Nekada se za ovo trebalo njih zvati telefonom, a sad valjda ne treba.

Medjutim, isto tako mi nije jasno zasto ti ne otvara nista kada ukucas 192.168.0.1 u browseru. To ti je vjerovatno prvi problem koji trebas rijesiti.
Provjeri u kojoj si mrezi. Pokreni cmd konzolu i ukucaj ipconfig da vidis u kojoj si mrezi.
#divovi

Avatar
soxx
Postovi: 13596
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la soxx » 04 jul 2013, 09:43

Hvala svima koji su pokusali pomoci. Napravio sam. Nesto sam bezveze pritisnuo kad sam izgubio nadu i proradilo :D

Avatar
moustapha
Postovi: 4118
Pridružen/a: 19 apr 2008, 19:52
Lokacija: http://home.fksarajevo.ba/
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la moustapha » 04 jul 2013, 09:59

Dje si to pritisno, dje si to pritisno? :lol: :mrgreen:
#divovi

Avatar
Adnel
Postovi: 909
Pridružen/a: 25 okt 2008, 16:34
Lokacija: D.O.G
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Adnel » 04 jul 2013, 14:56

slika

Jel ovo normalna temperatura PC
Samo jedan klub Velež Mostar

Avatar
moustapha
Postovi: 4118
Pridružen/a: 19 apr 2008, 19:52
Lokacija: http://home.fksarajevo.ba/
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la moustapha » 04 jul 2013, 15:08

S obzirom da si u Mostaru jeste. :mrgreen:
#divovi

Avatar
Adnel
Postovi: 909
Pridružen/a: 25 okt 2008, 16:34
Lokacija: D.O.G
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Adnel » 04 jul 2013, 15:12

moustapha je napisao/la:S obzirom da si u Mostaru jeste. :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: , hvala hvala na odg :mrgreen:
Samo jedan klub Velež Mostar

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Unofficialpage » 05 jul 2013, 13:13

Koju gd stranicu otvorim na netu, prvo mi neku reklamu otvori pa opet moram da tu stranicu izaberem. Kako da to iskljucim? Ne zelim da mi neke reklame otvara :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
adisice
Postovi: 1960
Pridružen/a: 02 jun 2010, 13:17
Lokacija: Soba
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la adisice » 05 jul 2013, 13:14

Unofficialpage je napisao/la:Koju gd stranicu otvorim na netu, prvo mi neku reklamu otvori pa opet moram da tu stranicu izaberem. Kako da to iskljucim? Ne zelim da mi neke reklame otvara :D
koji browser koristiš?
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Jabroni, napoleon72, VensanKasel i 32 gosta.