Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11406
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Aerials » 27 feb 2017, 18:49

QUARTERBACK je napisao/la:ja sam preko nekog programa i fazona nekih aktivirao svoj windows 8.1.. hocul moci sad instalirat windows 10 uredno?
Trebalo bi da može, ja sam tako win 7, upgrade bez problema odrađen :D
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
koalem
Postovi: 1522
Pridružen/a: 15 okt 2011, 00:28
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la koalem » 27 feb 2017, 19:18

Ja imam ključ za win10. Problem je što nisam znao da li će freš instalacija win 10 formatirati čitav hdd i tražiti da se nove particije prave. Ne sjećam se kako sam prije radio, zadnji put sam ovo radio prije 2 godine, možda i više. Ali sa Win7, i prilikom reinstalaciej njega, dobio sam folder windows.old i u njemu su bili svi fajlovi. Pored toga, nikad mi D:\\ nije pobrisao. Uspio sam konačno povezati preko ethernet kabla, ne bi 300gb uploadovao do iduće sedmice sa 300 kb upload brzine. I morao bi 6 računa napraviti :rol:

Blizu 100GB se već prebacilo. 40MB/s

Hvala momci. :kralj: ste

edit: e da, 2 sata sam se patio jer mi laptop nije mogao pristupiti računaru iako su na istoj mreži.

ovo je pomoglo:
This lack of a user password has caused problems in the past with Task Scheduler not working correctly and I have modified the Registry under HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa to change limitblankpassworduse to "0" instead of "1" to make the scheduler work correctly.
4.10.2009.

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: RE: Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Quinlan » 28 feb 2017, 13:33

koalem je napisao/la:Ja imam ključ za win10. Problem je što nisam znao da li će freš instalacija win 10 formatirati čitav hdd i tražiti da se nove particije prave. Ne sjećam se kako sam prije radio, zadnji put sam ovo radio prije 2 godine, možda i više. Ali sa Win7, i prilikom reinstalaciej njega, dobio sam folder windows.old i u njemu su bili svi fajlovi. Pored toga, nikad mi D:\\ nije pobrisao. Uspio sam konačno povezati preko ethernet kabla, ne bi 300gb uploadovao do iduće sedmice sa 300 kb upload brzine. I morao bi 6 računa napraviti :rol:

Blizu 100GB se već prebacilo. 40MB/s

Hvala momci. :kralj: ste

edit: e da, 2 sata sam se patio jer mi laptop nije mogao pristupiti računaru iako su na istoj mreži.

ovo je pomoglo:
This lack of a user password has caused problems in the past with Task Scheduler not working correctly and I have modified the Registry under HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa to change limitblankpassworduse to "0" instead of "1" to make the scheduler work correctly.
Kad odeš na instalaciju izlista ti patricije sve ti ostaje na particijama koje ne diraš znači miran si, ja tako godinama radim samo C patriciju brišem, a ostale dvije mi ostaju i najnormalnije nastavim sa novim sistemom ;)

Avatar
koalem
Postovi: 1522
Pridružen/a: 15 okt 2011, 00:28
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la koalem » 28 feb 2017, 13:45

E pazi ovo. Od 3 jučer sam se patio do 1 sinoć. Jutros? Sve što me moglo potrefiti me potrefilo.

Prvo neće da mi poveže dva laptopa preko lan kabla, Nešto nisu IP adrese uredu. Riješim to, onda ne mogu da se spojim na mrežu jer je public, mora biti private. Kad sam uspio da se spojim na istu mrežu(workgroup), onda neće da prikaže fajlove zbog ovog sranja u registryu. Riješim i to, prebacim sve fajlove(za svaki slučaj - ispotaviće se da sam dobro sreće imao što sam to uradio).

Hoću da uđem u registry da stavim da je USB boot device, ne može. Kompjuter proleti preko menija za sekundu, iako ja spamam DEL ništa se ne desi. Nađem na internetu da je upaljena fast boot opcija u biosu i da moram resetovat cmos da bi mogao ući u bios. Uđem u bios, stavim **** usb da je bootable, dođem do particija i dalje neće. Neki error je izbacivao, sad se ne sjećam koji. Na internetu između ostalog je pisalo da se moraju formatirati particije(sjetim se tom mentolu koji to napisa svega) kad se instalira Windows 10. Naravno nije pomoglo već je trebalo prebaciti SATA kontroler sa SATA na IDE. Digne se desetka za 10 minuta bukvalno.

Dobio sam originalni ključ preko windows imaginea. Kad hoću da aktiviram windows, baca neki error koji fala Bogu kao i sve što me ostalo išlo, nigdje na internetu ne postoji objašnjen. Još sat vremena traženja, na kraju odem na support... Kaže ja instalirao home verziju, a ključ za pro verziju. Pokušavali nešto preko remotea da naprave u registryu, nisu uspjeli. Rekli mi da preko media creation toola instaliram pro verziju.. Još pola sata downloada toga i sjetim se da sam imao na usbu svo **** vrijeme instalaciju.

Elem, sinoć legnem sa **** glavoboljom. Nisam odavno ovo radio pa sam zaboravio šta i kako.
4.10.2009.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Unofficialpage » 28 feb 2017, 15:25

Hmm i ja mislim da se moraju particije formatirati na win 10, znam da sam ja to radio. Ne sjećam se jel bilo enable dugme za continue bez da diram D particiju. :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12681
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Mig_Mig » 28 feb 2017, 15:40

Nek neko pomogne, gasi mi se racunar nakon paljenja, radi 5-10sec i onda se ugasi i ponovo pokrene. Na monitoru se nista ne pojavljuje prije vec se ugasi. Ima li neko ideju sta bi moglo da bude?
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Asteriks » 28 feb 2017, 15:45

Siri spektar problema, pocev od harda, napajanja, pregrijavanja do same ploce. Jednostavno eliminises jedan po jedan do ne utvrdis pravi izvor.

Ne postoji strucnjak koji ti ovak na prvu moze dat tacnu procjenu.

Prvo ocistis proc i zamjenis pastu, zatim resetujes ram i odradis mem test, onda precesljas bad sektore hdd-a i za kraj ostaju napajanje event greska na maticnoj.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 28 feb 2017, 15:46, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12681
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Mig_Mig » 28 feb 2017, 15:46

Asteriks je napisao/la:Siri spektar problema, pocev od harda, napajanja, pregrijavanja do same ploce. Jednostavno eliminises jedan po jedan do ne utvrdis pravi izvor.

Ne postoji strucnjak koji ti ovak na prvu moze dat tacnu procjenu.
A znam, nesto ja naginjem na slab napon, ali bojim se da sam dojnji. Hvala
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Asteriks » 28 feb 2017, 15:49

Moguce da je i softwer problem (a to vidis u event vieweru ili device manageru - zuti usklicnik) uz mnogo x pominjani virus na ovoj temi.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12681
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Mig_Mig » 28 feb 2017, 15:54

Asteriks je napisao/la:Moguce da je i softwer problem (a to vidis u event vieweru ili device manageru - zuti usklicnik) uz mnogo x pominjani virus na ovoj temi.
Ma ne mogu nista, radi 5 sekundi i onda kao da izgubi napon i samo uradi reset.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Asteriks » 28 feb 2017, 16:00

Onda radis ovo prvo. Pasta za proc ti je neka sica, ram se resetuje tak sto izvadis i ponovo ubacis plocice, HD na slican nacin mada je kod pomenutog teze otkriti gresku bez adekvatnog testa. Zadnje na listi je napajanje, to moze provjeriti nekom jeftinijom varijantom ak imas pri ruci (naravno da ima dovoljno snage) a ak prodje onda kupis nesto u regionu od 60 KM eventualno koji cener vise ak se radi o kakvoj masini.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 28 feb 2017, 16:05

Mig_Mig je napisao/la:Nek neko pomogne, gasi mi se racunar nakon paljenja, radi 5-10sec i onda se ugasi i ponovo pokrene. Na monitoru se nista ne pojavljuje prije vec se ugasi. Ima li neko ideju sta bi moglo da bude?
Otvori racunar i upali ga,prati kako reaguje ventilator na procesoru pa napisi ovde sta se desava..

Napisi koliko ram memorije imas i koliko slotova 1 ili 2...
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12681
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Mig_Mig » 28 feb 2017, 16:14

Asteriks je napisao/la:Onda radis ovo prvo. Pasta za proc ti je neka sica, ram se resetuje tak sto izvadis i ponovo ubacis plocice, HD na slican nacin mada je kod pomenutog teze otkriti gresku bez adekvatnog testa. Zadnje na listi je napajanje, to moze provjeriti nekom jeftinijom varijantom ak imas pri ruci (naravno da ima dovoljno snage) a ak prodje onda kupis nesto u regionu od 60 KM eventualno koji cener vise ak se radi o kakvoj masini.
Ukljucio sam, Automatic repair mi trazio pa sam pokreno nekako. Ali do sistema je ocito. 8.1 mi je, moram na 10 ocigleeno. Hvala puno.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Asteriks » 28 feb 2017, 16:18

Za sve imas event viewer tj. biljeznik svih abnormalnih pojava.

I da, vecinom imas pokrenut task sheduler a u istom obicno po par nepotrebnih akcija tipa sedmicna defragemntacija, scan na dizanju sistema itd. To sve iskljucis i nemas problema.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12681
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Mig_Mig » 28 feb 2017, 16:20

Asteriks je napisao/la:Za sve imas event viewer tj. biljeznik svih abnormalnih pojava.
Neka prijatelju, to je bilo prije vec sam ga upalio, niasm ja expert za sve ovo haha :) Evo sad cu da uradim to i da vidim sta pise :D
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Asteriks » 28 feb 2017, 16:28

Ne moras ti na cener, msm ja jos koristim sedmicu i nemam namjeru mijenjati istu.

Naravno nisam neki gamer, samo zene, sport i auta, uz par istorijskih dokumentaraca. :mrgreen:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12681
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Mig_Mig » 28 feb 2017, 16:37

Asteriks je napisao/la:Ne moras ti na cener, msm ja jos koristim sedmicu i nemam namjeru mijenjati istu.

Naravno nisam neki gamer, samo zene, sport i auta, uz par istorijskih dokumentaraca. :mrgreen:
Takav sam ti i sam, ma nek mi neko posalje windowse haha ja cu instal sve osim 8 hahha :D
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
delko
Postovi: 3565
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la delko » 28 feb 2017, 16:59

Mig_Mig je napisao/la:
Asteriks je napisao/la:Ne moras ti na cener, msm ja jos koristim sedmicu i nemam namjeru mijenjati istu.

Naravno nisam neki gamer, samo zene, sport i auta, uz par istorijskih dokumentaraca. :mrgreen:
Takav sam ti i sam, ma nek mi neko posalje windowse haha ja cu instal sve osim 8 hahha :D
8.1 RT je isto jako dobar windows :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la miki_92 » 28 feb 2017, 17:03

delko je napisao/la:
Mig_Mig je napisao/la:
Asteriks je napisao/la:Ne moras ti na cener, msm ja jos koristim sedmicu i nemam namjeru mijenjati istu.

Naravno nisam neki gamer, samo zene, sport i auta, uz par istorijskih dokumentaraca. :mrgreen:
Takav sam ti i sam, ma nek mi neko posalje windowse haha ja cu instal sve osim 8 hahha :D
8.1 RT je isto jako dobar windows :)
ja ga koristim vise od godinu, odlican
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12681
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Mig_Mig » 28 feb 2017, 18:57

Miki vidio si koji je haha, 8.1 je valjda, ali nesto nije ok, nemam pojma, racuanr nije upaljen godinu dana i ko ti ga zna sta je. Moram nesto da mu radim .
Max Allegri 300 💪💪💪

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.