Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
reeds
Postovi: 1520
Pridružen/a: 25 sep 2012, 22:11
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la reeds » 25 maj 2017, 22:06

mala pomoc...

laptop je u pitanju, tacnije tastatura, a problem je taj da ne radi niti jedna tipka kada pokusavam kucati nesto u wordu, google i bilo gdje drugo, dok prilikom ulaska u sistem kada kucam password radi sasvim normalnom..... ne kontam problem stavrno....

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Federer17 » 26 maj 2017, 11:14

Zna li neko kako postaviti password koji ce biti neophodno unijeti prilikom svake intalacije na PC-u (u pitanju je WIN 8.1)? Ja sam sad malo guglao i nista posebno u vezi toga nisam uspio pronaci.

Avatar
Murga
Postovi: 3115
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Murga » 26 maj 2017, 15:30

Nisam bas siguran jesam li skontao pitanje, ali ako imas admin account/racun I neko drugi koristi standardni, onda ako hoce da instaliraju nesto na tom standardom racunu, mora admin da unese svoje informacije da bi se instalacija desila. Znaci fazon je imati barem ta dva racuna. Ako je to to sto pitas, ako nije, postavi ponovo pitanje :D
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
koalem
Postovi: 1522
Pridružen/a: 15 okt 2011, 00:28
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la koalem » 26 maj 2017, 18:15

O Vi, forumski znalci.

Dobio sam grafičku od havera. Radeon 6990. Eh sad, grafička je stara 5 - 6 godina. Promijenjena termalna pasta. Ubacio u računar, spojio 2x 6+2 pin konektora, disable intergrisanu grafičku u biosu i .... Ne radi. Matična odpišti kod - GPU error. Eh sad, kontao sam da ne dohvaća fino u PCI-e slot, jer je teška pa sam je POTKLOCO da ne visi. Opet ne radi. Probao promijeniti par opcija u biosu koje se tiču pci slota, i ništa.

2 dana čučala u kućištu dok sam koristio integrisanu.Nakon 2 dana probam je upaliti i radi. Temperature malo kritične, 90 stepeni u loadu, ali radi. Eh sad, ona se sastoji iz dvije grafičke, i jednu sam odma disable da ne bi bilo problema sa napajanjem(troše 370w). Probao sam upaliti dvije, radilo je ali mi nisu bile potrebne pa sam odma drugu isključio. I radilo je par dana tako i neki dan probam da upalim opet ne radi. Mislio sam da matična ne detektuje uopšte, i maloprije isključim napojne konektore, a ventilator ostade da radi. Valjda se napaja preko PCI-e slota.

Ako iko ima ideju šta bi moglo riješiti ovaj problem, bio bi zahvalan.

edit: Probao sam danas da je ugrijem u rerni, nije pomoglo. I dalje isti kod pišti.
4.10.2009.

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Federer17 » 26 maj 2017, 18:21

Murga je napisao/la:Nisam bas siguran jesam li skontao pitanje, ali ako imas admin account/racun I neko drugi koristi standardni, onda ako hoce da instaliraju nesto na tom standardom racunu, mora admin da unese svoje informacije da bi se instalacija desila. Znaci fazon je imati barem ta dva racuna. Ako je to to sto pitas, ako nije, postavi ponovo pitanje :D
Mislim da si skontao. :D A, trebalo bi valjda da sam i ja tvoje objasnjenje :mrgreen: Takvo nesto sam slicno negdje i procitao, ali sam se nadao da postoji i drugi nacin. Znaci, zakljucak je da moraju postojati dva accounta, pri cemu taj neki X korisnik koristi standardni acc., na kojem je pri instalaciji bilo cega neophodno unijeti password koji je admin postavio? I, hvala ti!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14319
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Asteriks » 26 maj 2017, 19:04

koalem je napisao/la:O Vi, forumski znalci.

Dobio sam grafičku od havera. Radeon 6990. Eh sad, grafička je stara 5 - 6 godina. Promijenjena termalna pasta. Ubacio u računar, spojio 2x 6+2 pin konektora, disable intergrisanu grafičku u biosu i .... Ne radi. Matična odpišti kod - GPU error. Eh sad, kontao sam da ne dohvaća fino u PCI-e slot, jer je teška pa sam je POTKLOCO da ne visi. Opet ne radi. Probao promijeniti par opcija u biosu koje se tiču pci slota, i ništa.

2 dana čučala u kućištu dok sam koristio integrisanu.Nakon 2 dana probam je upaliti i radi. Temperature malo kritične, 90 stepeni u loadu, ali radi. Eh sad, ona se sastoji iz dvije grafičke, i jednu sam odma disable da ne bi bilo problema sa napajanjem(troše 370w). Probao sam upaliti dvije, radilo je ali mi nisu bile potrebne pa sam odma drugu isključio. I radilo je par dana tako i neki dan probam da upalim opet ne radi. Mislio sam da matična ne detektuje uopšte, i maloprije isključim napojne konektore, a ventilator ostade da radi. Valjda se napaja preko PCI-e slota.

Ako iko ima ideju šta bi moglo riješiti ovaj problem, bio bi zahvalan.

edit: Probao sam danas da je ugrijem u rerni, nije pomoglo. I dalje isti kod pišti.
Jedini nacin da iskljucis bilo kakav hardver problem je taj da udjes u safe mode i deinstaliraj sve video drivere. Nakon toga restart, instaliraj zadnje dostupne i tjt. Bude li slicnih problema slobodno je ciba.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Aerials » 26 maj 2017, 19:07

Ponekad mi zakoči touchpad na laptopu, je li ima potrebe da nosim u servis, pod garancijom je još? Kad zatvorim i opet otvorim zna proraditi, ili kad ga lupim s donje strane :mrgreen: nisam sigurna je li do sistema ili je do njega.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Murga
Postovi: 3115
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Murga » 27 maj 2017, 01:29

Federer17 je napisao/la:
Murga je napisao/la:Nisam bas siguran jesam li skontao pitanje, ali ako imas admin account/racun I neko drugi koristi standardni, onda ako hoce da instaliraju nesto na tom standardom racunu, mora admin da unese svoje informacije da bi se instalacija desila. Znaci fazon je imati barem ta dva racuna. Ako je to to sto pitas, ako nije, postavi ponovo pitanje :D
Mislim da si skontao. :D A, trebalo bi valjda da sam i ja tvoje objasnjenje :mrgreen: Takvo nesto sam slicno negdje i procitao, ali sam se nadao da postoji i drugi nacin. Znaci, zakljucak je da moraju postojati dva accounta, pri cemu taj neki X korisnik koristi standardni acc., na kojem je pri instalaciji bilo cega neophodno unijeti password koji je admin postavio? I, hvala ti!
Da, admin ima sva prava I to ti je account koji si prvi napravio (mozes imati vise accounta sa adminovim pravima takodje). Da ti ne pisem sad kako, nadji user accounts I vidjet ces koji accounts postoje.
Taj account koji ce drugi korisnici koristiti, treba da bude standardni account. Oni ce imati drugaciji password, I ako zele nesto da mjenjaju ili instaliraju, dobit ce prozor u koji admin mora svoje info da unese, u suprotnom, nece moci nista uraditi bez te informacije. Eto, to je to. Nema na cemu.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

NAJGORA_BAGRA
Postovi: 4150
Pridružen/a: 13 jan 2011, 01:47
Lokacija: http://www.fksloboda.ba/
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la NAJGORA_BAGRA » 27 maj 2017, 01:35

Aerials je napisao/la:Ponekad mi zakoči touchpad na laptopu, je li ima potrebe da nosim u servis, pod garancijom je još? Kad zatvorim i opet otvorim zna proraditi, ili kad ga lupim s donje strane :mrgreen: nisam sigurna je li do sistema ili je do njega.
Samo ti u Genelec nosi. I ne lupaj vise :D

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Derdiyok » 28 maj 2017, 07:34

U zadnja 2-3 dana ne mogu da gledam filmove preko tableta. Ne kontam do cega moze biti? Jel se ovo desavalo ikome? Na svakoj domacoj stranici mi to izbaci dok na stranima poput 123movies mogu gledati normalno.

slika

Sent from my SM-T211 using Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Quinlan » 28 maj 2017, 11:42

Skini popcorn time i uživaj

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re:

Post Postao/la Derdiyok » 28 maj 2017, 13:17

Quinlan je napisao/la:Skini popcorn time i uživaj
Onda se moram "peglati" sa prevodima pretpostavljam ili ?

Ovako sam navikao na dvije tri stranice online i ne ide mi u glavu zašto odjednom ne mogu da gledam.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: Re:

Post Postao/la jopaa7 » 28 maj 2017, 13:18

Derdiyok je napisao/la:
Quinlan je napisao/la:Skini popcorn time i uživaj
Onda se moram "peglati" sa prevodima pretpostavljam ili ?

Ovako sam navikao na dvije tri stranice online i ne ide mi u glavu zašto odjednom ne mogu da gledam.
Mislim da imas automatski tamo prijevode, bar je tako bilo prije?

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Re:

Post Postao/la Derdiyok » 28 maj 2017, 13:23

jopaa7 je napisao/la: Mislim da imas automatski tamo prijevode, bar je tako bilo prije?
Ma na kraju ću tebe zvati preko "teamspeaka" :lol: :lol: :mrgreen:

Odo probati baš da vidim kakva je situacija, hvala momci :salut:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Aerials » 28 maj 2017, 13:27

Imaš na popcornu i prevode za 90% stvari, ovo što nema prevoda su uglavnom filmovi koji su tek izašli :D a možeš i ubaciti prevod ako hoćeš.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Derdiyok » 28 maj 2017, 13:45

Instalirao sam na tab aplikaciju, hocu da pokrenem film izbaci mi nesta VPN da se registrujem ili da nastavim dalje, kliknem na continue kad izbaci da nema dovoljno prostora :lol:

Znaci ista procedura kao na popcornu za pc ?! Prvo "dwnld seeds" pa watch :?

@Aerials jel bila za vikend :?: Gdje je slika :mrgreen:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la jopaa7 » 28 maj 2017, 13:53

Aerials je napisao/la:Imaš na popcornu i prevode za 90% stvari, ovo što nema prevoda su uglavnom filmovi koji su tek izašli :D a možeš i ubaciti prevod ako hoćeš.
Koristio sam ga ja prije ali obrisao. Mogao bi sad ponovo instalirati kad me opet uhvatilo ludilo za serije i filmove :mrgreen:
Jesu ga unaprijedili sto ili je vise manje kao prije?

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Quinlan » 28 maj 2017, 13:57

Ma isto ko prije, vpn to čudo mislim u postavkama može se ugasiti to u Bosni mak je treba

Za serije nikad nema prevoda za filmove uvijek ima
Ili ko hoće "videoteku" svoju da napravi može koristiti kodi

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Aerials » 28 maj 2017, 13:59

Ima i za serije, gledala sam nekoliko sa prevodom :hmmmmm:

Jopa nisam sigurna da li su šta mijenjali, ne koristim ga duže od 3-4 mjeseca :hmmmmm: jedino očito što sam primijetila je da sad imaš više varijanti prevoda jednog jezika, ako ne radi prvi, imaš birati još.

Derdiyoče :mrgreen:
nije bila, pokvarila se rerna na šporetu :(
i jeste ista procedura kao tamo :D
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re:

Post Postao/la jopaa7 » 28 maj 2017, 14:37

Quinlan je napisao/la:
Imas pp :D

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 38 gostiju.