Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Neandertalac » 28 mar 2017, 19:04

Može preporuka i savjet.

Neki program sa Google playa, za skidanje you tube klipova i video edit, ono ubacivanje texta i tako te zafrkancije. Hvala.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Evolve
Postovi: 4369
Pridružen/a: 01 jul 2015, 10:11
Lokacija: http://www.nk-sirokibrijeg.com/
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Evolve » 03 apr 2017, 10:05

Besic je napisao/la:Upalim komp , dođe do desktopa naravno malo nesto uradim i sam se restartuje ,ja ne budem lijen sacekam opet i opet isto poslije svake minute normalnog rada on se restartuje sam,problem?
Jel ti rade cooleri, vjerovatno dolazi do pregrijavanja pa se racunalo ugasi da sprijeci vecu stetu.
NK Široki Brijeg

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Besic » 03 apr 2017, 10:06

Popravio sam ovo, poslije čišćenja nekoliko kg prašine iz kućišta, sada normalno radi.
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la High » 04 apr 2017, 00:48

Besic je napisao/la:Upalim komp , dođe do desktopa naravno malo nesto uradim i sam se restartuje ,ja ne budem lijen sacekam opet i opet isto poslije svake minute normalnog rada on se restartuje sam,problem?

Previše hungariziranog sadržaja na PC-u.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Besic » 04 apr 2017, 09:48

High je napisao/la:

Previše hungariziranog sadržaja na PC-u.
Bolje i to neko držati nake Selimoviće i Sušiće.
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Stone Island » 04 apr 2017, 16:16

Ljudi, kolega je promijenio svoje ime na facebook profilu a nije htio. Čovjek je laik. I sad sljedećih 60 dana ne može mijenjati ime pa me zanima da li postoji mogućnost da se nekako to vrati na staro ili da upiše neko novo ime a da nije ovo ? Postoji mogućnost da pošalje sliku indetifikacionog dokumenta ali je fora što je to profil objekta kojeg drži a već ima bruku prijatelja i pratilaca. Ako može neko pomoći. Hvala.

nokee95
Postovi: 427
Pridružen/a: 14 jul 2015, 01:11
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la nokee95 » 05 apr 2017, 02:16

Pozz, gledam sad po piku dxracer stolice i stvarno su preskupe, od 800-1100 KM, dok recimo neki standardni evropski retaileri drze tu cijenu oko 400-600 km. Znate li ima li nas neki retailer da nabavlja po nekoj slicnoj cijeni? Zainteresiran sam samo za dxracer ili akracing stolice, ako neko ima neku informaciju neka posalje u PP, hvala puno !

Avatar
scorpy
Postovi: 540
Pridružen/a: 05 sep 2009, 12:26
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la scorpy » 05 apr 2017, 14:58

Pozdrav. Imam problem sa zvukom kad gledam bill state sa laptopa preko HDMI kabla na TV. Prije he sve bilo u redu ali sam nesto sjebo pa sada vise nemam zvuk na TV. Samo slika. Film gledam na TV a zvuk mi i dalje na laptopu. Neznam kako vratiti u normalu da mi i zvuk bude na TV.

Avatar
KEC
Postovi: 1458
Pridružen/a: 28 okt 2012, 11:24
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la KEC » 06 apr 2017, 12:02

Ako je PC zakacio virusa dali ima pomoci da ne obaram sistem
mozel kakav antivirus pomoc ,ako moze koji bi bio najbolji za to???
Bolje imat jedan nov BMW nego dva polovna Golfa 2

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Federer17 » 06 apr 2017, 12:07

KEC je napisao/la:Ako je PC zakacio virusa dali ima pomoci da ne obaram sistem
mozel kakav antivirus pomoc ,ako moze koji bi bio najbolji za to???
Probaj sa 360 total security, ja ga koristim i jako sam zadovoljan. Nije zahtjevan, niti se nesto stalno ukljucuje, a opet je vrlo dobar u zastiti PC-a. Ako ti on ne pomogne nakon skeniranja, ja bih skinuo AVAST, pretrazio cijeli PC i nakon restarta odabrao opciju da brise sve sto oznaci kao virus, a poslije toga bih ga deinstalirao (naravno ako rijesi problem). Meni je ovaj proces s avastom znao nekada pomoci kada nisam mogao da skontam iz kojih razloga se pojavljuju odredjeni problemi.

Avatar
KEC
Postovi: 1458
Pridružen/a: 28 okt 2012, 11:24
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la KEC » 06 apr 2017, 12:10

Federer17 je napisao/la:
KEC je napisao/la:Ako je PC zakacio virusa dali ima pomoci da ne obaram sistem
mozel kakav antivirus pomoc ,ako moze koji bi bio najbolji za to???
Probaj sa 360 total security, ja ga koristim i jako sam zadovoljan. Nije zahtjevan, niti se nesto stalno ukljucuje, a opet je vrlo dobar u zastiti PC-a. Ako ti on ne pomogne nakon skeniranja, ja bih skinuo AVAST, pretrazio cijeli PC i nakon restarta odabrao opciju da brise sve sto oznaci kao virus, a poslije toga bih ga deinstalirao (naravno ako rijesi problem). Meni je ovaj proces s avastom znao nekada pomoci kada nisam mogao da skontam iz kojih razloga se pojavljuju odredjeni problemi.
Pokusat cu sad hvala
Bolje imat jedan nov BMW nego dva polovna Golfa 2

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Asteriks » 06 apr 2017, 12:12

Avast nema sansane protiv 360 TS, naravno msm na free verzije, bilo po pitanju detektovanja uljeza il nece treceg. Mana avasta je problematicna deinstalacija i propust u vidu nekih malawarea koje slabo poznaje plus nekad sam od sebe napada registar u slucaju loseg brisanja nepotrebnih kljuceva. Onda imas da se korisnici javljaju i kaze ... jucer normalno radio danas nece da upali, naravno sistemski kljuc izbrisan.

E vec komercijalne verzije su nesto sasvim drugo i tu je avast jedna od vodecih protekcija.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Federer17 » 06 apr 2017, 12:20

Asteriks je napisao/la:plus nekad sam od sebe napada registar u slucaju loseg brisanja nepotrebnih kljuceva. Onda imas da se korisnici javljaju i kaze ... jucer normalno radio danas nece da upali, naravno sistemski kljuc izbrisan.
Upravo s ovim sam ja jednom imao problem i morao sam ponovo dizati sistem, ali mi je barem 3-4x pomogao kod nekih gresaka, a nisam znao zbog cega se javljaju. Naravno, uvijek bih ga deinstalirao nakon toga. U ovom slucaju kako je naveo @KEC, ne moze nista nasteti vise nego sto je vec uradjeno (s obzirom da je po njegovoj prici jedina opcija dizanje sistema), tako da ne vidim nikakav problem da se i avastom skenira (mozda uhvati nesto sto 360 nije :mrgreen:).

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Asteriks » 06 apr 2017, 12:23

Avast ne ispravlja greske, a ponavljam nivo detekcije je slabiji neg u 360 TS (kada su ove, nama dostupne verzije u pitanju).

Greske ispravljaju programi specijalizirani za to, poput windows repair all in one, glary utilities i naravno ona najpoznatija da sve vratis u period prije samog zlocina - system restore.

Druga stvar, avast ne mozes tek tako deinstalirati, treba skinuti spec softwer sa njihove stranice i onda ici u safe mode.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Federer17 » 06 apr 2017, 12:40

A dobro, mozda se nisam adekvatno izrazio. Moguce da je uklonio odredjeni file koji je meni pravio smetnje. System restore mi je uglavnom prvi korak u rjesavanju takvih stvari, ali tada, koliko se sjecam, nije bio od koristi.

Ja sam ga (mislim) deinstalirao sa revo unistallerom i nisam imao nekih problema, iako su to vec neke druge stvari. Vjerujem da ne ukloni sve u potpunosti, ali barem ne pravi nikakve smetnje pri radu.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Asteriks » 06 apr 2017, 12:46

Tesko to ide, jer ostaje kljuc u registru i treba u safe mode da se zaobidje ta ugradjena protekcija.

Vremenom, kad se nakupi slicnih stvari desava se BSOD (a onda je kvar itekak veci). Cak moze poremetiti pokretanje nekih servisa, a onda se tak sve vrti u krug, iz problema u problem.

Ovo govorim iz iskustva jer cackam oko slicnih stvari vec dugi niz god.

Ak se pridrzavate nekog redosljeda onda se greska ne smije desiti, skoro nikad.

Znaci dovoljan je 360 TS. Glary utilities skines u tri mjeseca a nakon zavrsene operacije odma deinstal. Registar tako ostaje cist a on je srce svih procesa. Na sedmici i osmici izgasiti windows defender i naravno automatic update ukoliko nemate validnu verziju.

I to je to, prosto ko pasulj.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

nokee95
Postovi: 427
Pridružen/a: 14 jul 2015, 01:11
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la nokee95 » 06 apr 2017, 13:52

Ma malwarebytes je najbolji free program sto se tice cuvanja pca od virusa i drugih gluposti, skines to i ccleaner i vise ti nista ne treba na kompu.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Asteriks » 06 apr 2017, 15:27

Besplatni malawarebytes nema real time protekciju i ne moze zastitit pc od virusa u tom pogledu.

Tek kada odradis scan, mozes pronaci one na koje se ta kompanija specijalizirala. Vec tada moze biti kasno glede virusa, malawarea isl.

Antivirusi su programi za vrhunskom detekcijom i real time zastitom, ali se medjusobno razlikuju u par procenata po tom ucinku, sto je opet u konacnici od presudnog znacaja plus segment boljeg neprimjetnijeg rada u pozadini.

Onda, malawarebytes nema dodatni firewall, te jednostavno ono glavno antivir zastitu. Ne stiti mrezu, tj. one mrezne kanale, dns, itd.. Njihov fokus nije na one klasicne prijetnje kao što su virusi i crvi nego na zero-satne malware (zeus bankar trojan, reveton ransomwarea i fake software koji dopustaju prenos istih).

E sad, neki antivirusi imaju ugradjenu malaware protekciju ali pri skeniranju, nemaju te mogucnosti kao malawarebytes. Zbog toga se obicno, pomenuti malaware skine u par mjeseci, preceslja pc i deinstalira ali ovo nije neko moranje, dovoljan je kvalitetn free antivirus poput 360 TS.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

nokee95
Postovi: 427
Pridružen/a: 14 jul 2015, 01:11
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la nokee95 » 06 apr 2017, 19:28

Ma iskreno ako ne ides po nekim retardiranim stranicama neces nikada ni pokupiti virus, ja koliko sjedim za kompon (cirka 10-tak godina) nikad u zivotu nisam imao virusa na kompjuteru. Anti virus nikad u zivotu nisam koristio, samo malwarebytes i ccleaner, te neke stvarcice sto windows nudi uz sebe da optimizujes hard disk i to je to.

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Illmatic09 » 06 apr 2017, 19:51

To jest, ali jbg ko gleda streamove, fudbal, košarka, filmovi itd., pa i skidanje muzike i filmova lako može pokupiti nešto. Ja sam zamijenio avast sa 360 sec., avast nešto zez'o, meni pukne film i deinstaliram ga. Ovaj 360 sec. nije loš, baš mi je neki dan blokirao neke pretnje kad sam gledao košarku preko streama. Ima i neki fini dodataka, clean up, speed up a i game mode mu je dobar, a i skoro neprimjetno radi u pozadini, dok je kod avasta malo drugčije.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”