Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Cautinho » 12 dec 2017, 20:47

Hahahaha
S čim se može očistit
Keep walking.

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la uNbx » 12 dec 2017, 20:51

Cautinho je napisao/la:Hahahaha
S čim se može očistit
Uzmi neku čačkalicu il nešto na taj fazon pa malo protrkeljaj, zna se fakat nakupit onih bagavoština što obitavaju po džepovima. :oops:

@anell
Onda jedino može problem bit u serverima gdje su aploudovani ti programi. Probaj skinut nešto sa bruku seedova na torrentu, ili nešto sa google drajva. Meni jedino na GD izvuče maks brzinu, tako da mi je to reper.
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
anell
Postovi: 21078
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la anell » 12 dec 2017, 20:58

Skidam drajvere sa oficijelne acerove stranice, pokušo sam još par osnovnih stvari tipa mozilla, nvidia drivere ..ali ništa ne ide. Nije meni zbog što ono sporo skida nego što neće da skine, padne brzina na 0kb/s i tako stoji.
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la uNbx » 12 dec 2017, 20:59

anell je napisao/la:Skidam drajvere sa oficijelne acerove stranice, pokušo sam još par osnovnih stvari tipa mozilla, nvidia drivere ..ali ništa ne ide. Nije meni zbog što ono sporo skida nego što neće da skine, padne brzina na 0kb/s i tako stoji.
Hajd probaj nešto preko torrenta skinut, samo zbog tog da lakše trablšutamo situaciju.
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
anell
Postovi: 21078
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la anell » 12 dec 2017, 21:02

uNbx je napisao/la:
anell je napisao/la:Skidam drajvere sa oficijelne acerove stranice, pokušo sam još par osnovnih stvari tipa mozilla, nvidia drivere ..ali ništa ne ide. Nije meni zbog što ono sporo skida nego što neće da skine, padne brzina na 0kb/s i tako stoji.
Hajd probaj nešto preko torrenta skinut, samo zbog tog da lakše trablšutamo situaciju.
Probat ću ako mognem skinut utorren :mrgreen:
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la uNbx » 12 dec 2017, 21:05

Generalno, moja preporuka za torrent cliente je Tixati! :bih:
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
delko
Postovi: 3524
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la delko » 12 dec 2017, 21:13

uNbx je napisao/la:Generalno, moja preporuka za torrent cliente je Tixati! :bih:
Ja koristim uTorrent godinama i imam samo rijeci hvale :) Sve radi bez problema :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: RE: Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Quinlan » 12 dec 2017, 21:15

uNbx je napisao/la:
anell je napisao/la:Skidam drajvere sa oficijelne acerove stranice, pokušo sam još par osnovnih stvari tipa mozilla, nvidia drivere ..ali ništa ne ide. Nije meni zbog što ono sporo skida nego što neće da skine, padne brzina na 0kb/s i tako stoji.
Hajd probaj nešto preko torrenta skinut, samo zbog tog da lakše trablšutamo situaciju.
Ninite.com

Oznaci koji programi ti trebaju pa probaj tako :D

Avatar
Brokula
Postovi: 30536
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Brokula » 12 dec 2017, 21:20

anell je napisao/la:Skidam drajvere sa oficijelne acerove stranice, pokušo sam još par osnovnih stvari tipa mozilla, nvidia drivere ..ali ništa ne ide. Nije meni zbog što ono sporo skida nego što neće da skine, padne brzina na 0kb/s i tako stoji.
:lol: :lol:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la miki_92 » 12 dec 2017, 21:29

samo qBittorrent :kafa:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
anell
Postovi: 21078
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: RE: Re:

Post Postao/la anell » 12 dec 2017, 21:30

Quinlan je napisao/la:
uNbx je napisao/la:
anell je napisao/la:Skidam drajvere sa oficijelne acerove stranice, pokušo sam još par osnovnih stvari tipa mozilla, nvidia drivere ..ali ništa ne ide. Nije meni zbog što ono sporo skida nego što neće da skine, padne brzina na 0kb/s i tako stoji.
Hajd probaj nešto preko torrenta skinut, samo zbog tog da lakše trablšutamo situaciju.
Ninite.com

Oznaci koji programi ti trebaju pa probaj tako :D
Nema na niniteu drivera koji meni trebaju.

Sad sam otišao na check updates i skida nekih milion drivera normalnom brzinom, kad završi restartovat ću laptop pa valjda proradi.
Brokula je napisao/la:
anell je napisao/la:Skidam drajvere sa oficijelne acerove stranice, pokušo sam još par osnovnih stvari tipa mozilla, nvidia drivere ..ali ništa ne ide. Nije meni zbog što ono sporo skida nego što neće da skine, padne brzina na 0kb/s i tako stoji.
:lol: :lol:
Prijavljen ti je post.
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
arelinho
Postovi: 16399
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la arelinho » 13 dec 2017, 12:20

Hoću da uzmem nakon 7-8 godina sebi novi PC. Volio bih da uzmem neki gamerski koji bi me služio što se tiče igri narednih 5-6 godina, a ovako što se tiče ostalog nekih okvirno 10 godina. Što se tiče vaših prijedloga nadam se da će vas više uključiti na temi pa da mi date neke prijedloge. Može da napišete komponente i okvirno cijene, a takođe da napišete gdje bi bilo najbolje da uzmem. Znam za mickeya na piku kojeg svi hvale, a za sada ja jedino za njega znam. Vi možete i nekog drugog sigurnog predložiti.

Budžet za PC bi bio 2000 KM, a mogao bi ako bude nešto malo skuplje da idem još gore 500 KM. Neka svi daju prijedloge koji se razumiju, ali očekujem najviše prijedloga od ovih ljudi:
miki_92 je napisao/la:
Asteriks je napisao/la:

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Zenzo » 13 dec 2017, 12:44

Obzirom da cijene divljaju blago receno, dobro pazi sta ces uzeti, bilo da se odlucis za amd ili intel procesor, sto za sobom veze i maticnu plocu (amd/intel socket), graficke kartice su najskuplje (nvidia ili amd), ram ddr4 (za gaming 16gb) jako visoke cjene trenutno, kakve diskove zelis SSD ili HDD, napajanje pazljivo izaberi (550 - 600 W) ne treba ti jace samo je vazno da je pouzdan proizođac.

- Također da odlucis hoces li raditi overclocking (procesor, ram, graficka) ako NE onda da ne bacas pare na maticnu ako izabers Intelov procesor

- Također za amd procesor po mom misljenju ne treba ti jaca ploca od neke B350 čipset. Iskreno ne znam sta ce ti X*** čipset ako neces raditi "ozbiljan" overclocking. Nemoj da ti neko puni glavu o pretjeranoj potrebi za sto brzi RAM.

P.S. Hlađenje procesora ne zaboravi, ventilatore za kuciste (ubacivanje hladnog zraka i izbacivanje vruceg).

P.S.S Cuvaj se dobro tih prodavaca sa OLX !

...

Ja bi po mome ukusu isao na AMD Ryzen 1600, Asus B350 maticna ploca (imaju dvije koje mi se sviđaju), Asus GTX 1060, DDR4 16 gb, SSD za sistem i HDD za skladiste.
- Zeljeznicar -

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Chstal » 13 dec 2017, 13:03

arelinho je napisao/la:Hoću da uzmem nakon 7-8 godina sebi novi PC. Volio bih da uzmem neki gamerski koji bi me služio što se tiče igri narednih 5-6 godina, a ovako što se tiče ostalog nekih okvirno 10 godina. Što se tiče vaših prijedloga nadam se da će vas više uključiti na temi pa da mi date neke prijedloge. Može da napišete komponente i okvirno cijene, a takođe da napišete gdje bi bilo najbolje da uzmem. Znam za mickeya na piku kojeg svi hvale, a za sada ja jedino za njega znam. Vi možete i nekog drugog sigurnog predložiti.

Budžet za PC bi bio 2000 KM, a mogao bi ako bude nešto malo skuplje da idem još gore 500 KM. Neka svi daju prijedloge koji se razumiju, ali očekujem najviše prijedloga od ovih ljudi:
miki_92 je napisao/la:
Asteriks je napisao/la:
Evo specifikacija:



Ryzen 5 1600 430KM
Cooler Master Liquid LITE120 120KM
MSI B350 PC mate 195KM
G.Skill 2x8GB=16GB DDR4 2400 320KM
SSD Samsung 850 EVO 250GB 200KM
HDD 1TB 100KM
ZOTAC GTX 1070 8GB 915KM
Corsair cx500 500w 129KM
Kuciste Thermaltake sa kaljenim staklom (izaberes koje ti se svidja) od 100 do 140 KM

Ukupno: 2.549KM


ako ti je puno onda umjesto graficke gtx1070 8GB uzmes gtx 1060 6GB=630KM pa bi ova konfiguracija kostala 2.264KM

Avatar
samoCitam
Postovi: 79
Pridružen/a: 11 dec 2017, 09:58
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la samoCitam » 13 dec 2017, 13:08

arelinho je napisao/la:Hoću da uzmem nakon 7-8 godina sebi novi PC. Volio bih da uzmem neki gamerski koji bi me služio što se tiče igri narednih 5-6 godina, a ovako što se tiče ostalog nekih okvirno 10 godina. Što se tiče vaših prijedloga nadam se da će vas više uključiti na temi pa da mi date neke prijedloge. Može da napišete komponente i okvirno cijene, a takođe da napišete gdje bi bilo najbolje da uzmem. Znam za mickeya na piku kojeg svi hvale, a za sada ja jedino za njega znam. Vi možete i nekog drugog sigurnog predložiti.

Budžet za PC bi bio 2000 KM, a mogao bi ako bude nešto malo skuplje da idem još gore 500 KM. Neka svi daju prijedloge koji se razumiju, ali očekujem najviše prijedloga od ovih ljudi:
Najbolje bi bilo da se u startu odlucis hoces li uzimati gotov PC plus monitor, ili da ga sam sastavljas i uzimas komponentu po komponentu. Ja dok sam bio u tim nekim gaming vodama, volio sam sam sastavljati, rastavljati i cistiti racunar i mislim da tim konstantnim odrzavanjem najbolje radi masina. Isto ko auto. U zadnje vrijeme vecinu stvari kupujem online gdje su i najveci popusti, npr. ekupi.ba.
Ispod cu dati par linkova, pa najbolje je da se sam zadas i upratis malo ove akcije (pogotovo u zadnje vrijeme Black Friday, Cyber Mondaj, bozic i nova godina). Ako ti se ne zuri, ekupi svako malo daje popust od 10% za karticno placanje, pa obrati paznju:

https://www.ekupi.ba/PC-periferija-i-gaming-g17034.aspx
http://imtec.ba/katalog/#page/1
https://www.shop.imel.ba/racunari-i-serveri?page=2
http://www.plus.ba/bs/category/10/racun ... le=&page=1
https://pchardware.olx.ba/
https://www.olx.ba/artikal/27780525/gam ... lent-core/
https://wimax.olx.ba/
https://intelcom.olx.ba/

Nadam se da sam bar malo pomogao :angel:
Er Pupone

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la uNbx » 13 dec 2017, 14:14

Ja ću ti samo savjetovat da ne ideš sa low end matičnom pločom. Uzmi nešto tipa Z170. Za 2,5k se može sasvim pristojna konfa skuckat da te služi duže vrijeme.
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Zenzo » 13 dec 2017, 14:23

Prvo neka odluci koji ce procesor pa onda kompatibilnu plocu pa sve ostalo nakon toga.

Ne mozete mu reci uzmi Z170 a on hoce Ryzen ili nove Inteleove procesore.
- Zeljeznicar -

Avatar
arelinho
Postovi: 16399
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la arelinho » 13 dec 2017, 14:36

Pošto se ja ne razumijem toliko u te procesore vi predložite neke i recite zbog čega je taj i taj bolji. Ja sam čuo za AMD i Intel, ali ne znam razlike između njih. Koje su prednosti jednog, a kojeg drugog. :)

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la uNbx » 13 dec 2017, 14:46

Zenzo je napisao/la:Prvo neka odluci koji ce procesor pa onda kompatibilnu plocu pa sve ostalo nakon toga.

Ne mozete mu reci uzmi Z170 a on hoce Ryzen ili nove Inteleove procesore.
Nisam mu savjetov'o da uzme konkretno z170 nego nešto tog tipa (u tom rangu), dakle da nije low end, a i da mu se lova ne raspe na neku zvijer od matične bespotrebno.

@arelinho
Generalno govoreći, AMD kaska za Intelom, al ako ti je akcenat na gejmingu, Ryzen će super to gurat. Za razliku u cijeni među ta dva brenda, isplati se uzet, al nemoj očekivat ništa pretjerano kad je multitasking u pitanju.
Zadnja izmjena: uNbx, dana/u 13 dec 2017, 14:48, ukupno mijenjano 1 put.
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la jopaa7 » 13 dec 2017, 14:46

arelinho je napisao/la:
Trebas li monitor?

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: J1897 i 26 gostiju.