Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 22 apr 2017, 02:25

rio_Ferdy88 je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:Get Out na torrentu :tokralju:
Pogledao, odličan, neka vrsta hibrida, između misterije, horora i socijalno angažovanog trilera, Peele ovdje kritikuje tu liberalnu američku elitu i njihov prikriveni rasizam, što će Kawhi i sarmelinho sigurno lajkati :mrgreen:

Peele odlično gradi priču i drži nas u neizvjesnosti od prve do zadnje minute, čak nam servira i kvalitetnu akciju u zadnjem činu :salut:
Koliko liči na epizodu Black Mirrora? Stekao sam takav dojam iz nekog razloga.

Osim glumca glavnog naravno :mrgreen:

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la BigDaddy » 22 apr 2017, 08:08

rio_Ferdy88 je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:Get Out na torrentu :tokralju:
Pogledao, odličan, neka vrsta hibrida, između misterije, horora i socijalno angažovanog trilera, Peele ovdje kritikuje tu liberalnu američku elitu i njihov prikriveni rasizam, što će Kawhi i sarmelinho sigurno lajkati :mrgreen:

Peele odlično gradi priču i drži nas u neizvjesnosti od prve do zadnje minute, čak nam servira i kvalitetnu akciju u zadnjem činu :salut:
mislim da u ovom filmu nema ni truni rasizma
crnci su cak predstavljeni kao superiorna rasa
sinoc pogledao film, jako mi se svidio. od prve minute te drzi u nekoj neizvjesnosti. prica je originalna, moglo bi se reci da se radi o novom filmskom zanru: nigga-horror :mrgreen:
chris i rose su ljubavni par, on crnac, ona bijelkinja. ona jednog dana odluci da ga upozna sa svojim roditeljima. iako se on boji njihove reakcije na njegovu boju koze, oni su jako fini i ljubazni. mozda i malo previse ljubazni? :think:

sto manje znate o filmu, bolje ce vam se svidjeti. nemojte gledati trailer itd

moja ocjena 8/10 :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Saurman » 22 apr 2017, 11:22

slika
:)
1974---1975---1976---2001---2013---2020

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la BigDaddy » 22 apr 2017, 11:46

SlevinKelevra je napisao/la:
Marsal je napisao/la: Koji je ovo film, zaboravio sam?

Da nije onaj sa Mel Gibsonom?
Jeste. Signs.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Kawhi » 22 apr 2017, 14:06

rio_Ferdy88 je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:Get Out na torrentu :tokralju:
Pogledao, odličan, neka vrsta hibrida, između misterije, horora i socijalno angažovanog trilera, Peele ovdje kritikuje tu liberalnu američku elitu i njihov prikriveni rasizam, što će Kawhi i sarmelinho sigurno lajkati :mrgreen:

Peele odlično gradi priču i drži nas u neizvjesnosti od prve do zadnje minute, čak nam servira i kvalitetnu akciju u zadnjem činu :salut:
Stavljen na listu.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9851
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 22 apr 2017, 18:32

Zasto je Manchester najbolji film :kafa: .

http://www.tasteofcinema.com/2017/7-rea ... e-of-2016/
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 22 apr 2017, 18:39

Najbolje napisan film.

Mada nije ni to kako god okrenes :kafa:

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9851
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 22 apr 2017, 18:45

Donnie Darko je napisao/la:Najbolje napisan film.

Mada nije ni to kako god okrenes :kafa:
Najbolji film naravno :kafa: . To se implicira tekstom :kafa: .

A veze ti nemas dakako :kafa: .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 22 apr 2017, 19:03

Nail for Real je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:Najbolje napisan film.

Mada nije ni to kako god okrenes :kafa:
Najbolji film naravno :kafa: . To se implicira tekstom :kafa: .

A veze ti nemas dakako :kafa: .
Veze ima 5 ljudi na planeti uključujući tebe koji misle da je Manchester najbolji film 2016. godine :kafa:

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9851
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 22 apr 2017, 19:06

Prava umjetnost se radja iz patnje i bola, nikako da shvatis :kafa: .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 22 apr 2017, 23:36

slika

Obožavam ovaj film. Ovakvi filmovi me čine sretnim. Postoje tri vrste loših filmova. Filmovi koji funkcionišu u određenim stvarima, te iako imaju previše mana da se proglase uspjehom, ponude ti barem nešto dobro. Zatim su tu filmovi koji su jednostavno bezlični, dosadni, teški za gledati i jedva čekaš da ih zaboraviš iste sekunde kada film završi. A onda dolazi treća, daleko najbolja vrsta, filmovi koji su komično loši, toliko stvari urade pogrešno da mi daju inspiraciju dok ih gledam, inspiraciju da čim film završi uhvatim tastaturu i ispoljim svu negativnu energiju koju posjedujem u tom trenutku. Great Wall je prototip takvog filma. Zhang Yimou ti si pravi MVP.

Ovdje apsolutno ništa ne valja. Jednu stvar u ovom filmu ne možeš naći koja potencijalno može učiniti film podnošljivim. Ovako na prvu možda efekti, mada me je i taj aspekt filma razočarao jer su na nivou holivudskih blockbustera iz 2008-2011. Čovjek bi rekao gluma, ipak su Matt Damon i Pedro Pascal kompetentni glumci, kakvi. Nemoguće je naći jednu sekundu ovog filma u kojoj im na faci vidiš da se ne dosađuju. Čitao sam takve stvari o Craigu u zadnjem Bondu, Jennifer Lawrence u X-Men serijalu, mada iskreno ja nikada nisam stekao takav dojam gledajući te filmove. Ovdje međutim, smio bih se zakleti da sam u jednoj sceni vidio Matt Damona kako gleda u sat na ruci i broji sekunde do kraja snimanja.

Scenarij je, malo je reći smiješan. Ne smiješan na način na koji su režiser i scenarista zamislili, sa obzirom da je tu dosta pokušaja komedije, prije svega između glavna dva glumca, ali nisam siguran da je i jedan od tih fazona upalio. Humor u ovom filmu je ona najgora vrsta, isklišelizirani milijardu puta viđeni humor iz udžbenika, ne bih se iznenadio da je u scenariju pisalo "insert a joke here", i da su za 10 sekundi smišljali te fazone na dan snimanja. Radnja, nisam siguran tačno koja je radnja ovog filma, sa obzirom da sam pročitao da se ne radi o klasičnom whitewash scenariju kada bijelac dođe u drugu kulturu, i postane mesija i spasitelj, because reasons. Ako to već nije slučaj, onda ja fakat nemam pojma šta sam gledao.

Vizuelno, ovaj film je suprotnost od Assassins Creeda. Tamo je uvijek sve bilo iste boje, ili žućkasto-smeđe ili tamnoplavo-sivo zavisno od vremenskog perioda, ovdje je u svakom trenutku filma prisutna apsolutno svaka boja koju možeš naći na spektrumu. Provjerio sam na kraju, prije filma nije bilo upozorenje za epileptičare, igraju se sa ljudskim životima.
slika
slika
Koji je ovo klinac? Nisam znao šta da očekujem od filma, ali srednjovjekovni power rangersi definitivno nisu bili u pitanju.

Kasnije su u nekoj kanalizaciji, uglavnom su u podzemlju, pronašli su način da i tada film izgleda kao da se odvija u disku krajem devedesetih. Samo sam čekao da počne trance muzika, da Matt Damon, kineskinja i čudovište čvaknu po jedan ekstazi i počnu manično drmati glavom i skakati dok se taj ekstazi ne slegne da čvaknu po još jedan. Kako je moguće da kadar iz filma smještenog u Kini prije hiljadu godina možeš izrezati i ubaciti u random pretenciozni psihodelični hip-hop spot da niko ne primjeti razliku? **** nevjerovatno.
slika
slika
:crazy:

Čak ni čudovišta ne izgledaju dobro. Mislim dizajn je dobar, interesantan i prilično originalan, ali boja im je takva da izgledaju kao da su od plastelina napravljena.

Da se osvrnem ponovo na glumu. Sve su mahom kompetentni i dokazani glumci, ali očigledno niko od njih nije želio biti tu. Osim možda par ovih kineza koji su bili sretni samo što su u prisustvu Matta Damona. 100% sam siguran da su Pascalu samo rekli "gledali smo te u Game of Thrones, bio si odličan, da li bi možda mogao glumiti identičnog lika i ovdje, nećemo ti ni napisati scenarij, izgovaraj sve što bi Oberyn izgovorio, može?", dok za Williama Defoa nisam siguran ni da je trebao biti u filmu. Ne bih se iznenadio da se slučajno našao tu, vidio koliko Damon zarađuje, i da je odbio otići sa seta. Drugog objašnjenja nema jer ga možeš izrezati iz filma i ništa se promijenilo ne bi.

Aaaaaaaaaaaaaaaaghh, this feels good slika

Užasan film. Jedan od najgorih ove godine mogu unaprijed reći. 5/5 jedva čekam sljedeći film ovog režisera. Apsolutna preporuka svima!!!

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Dex » 22 apr 2017, 23:53

Nail for Real je napisao/la:Prava umjetnost se radja iz patnje i bola, nikako da shvatis :kafa: .
Romantizam je davno umro :kafa:
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
rasavoje
Postovi: 5128
Pridružen/a: 18 dec 2015, 23:23
Lokacija: made in PRC
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la rasavoje » 23 apr 2017, 01:05

Vidi koliki mu je post. Zar stvarno mislis da ce to neko citati? :facepalm:
♥ ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje!

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la artemis77 » 23 apr 2017, 01:06

Donnie Darko je napisao/la:A onda dolazi treća, daleko najbolja vrsta, filmovi koji su komično loši, toliko stvari urade pogrešno da mi daju inspiraciju dok ih gledam, inspiraciju da čim film završi uhvatim tastaturu i ispoljim svu negativnu energiju koju posjedujem u tom trenutku.
Ovako sam se ja osjećao nakon gledanja John Wicka u 5 ujutro.
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Kawhi » 23 apr 2017, 01:08

Donnie Darko je napisao/la:
slika

Obožavam ovaj film. Ovakvi filmovi me čine sretnim. Postoje tri vrste loših filmova. Filmovi koji funkcionišu u određenim stvarima, te iako imaju previše mana da se proglase uspjehom, ponude ti barem nešto dobro. Zatim su tu filmovi koji su jednostavno bezlični, dosadni, teški za gledati i jedva čekaš da ih zaboraviš iste sekunde kada film završi. A onda dolazi treća, daleko najbolja vrsta, filmovi koji su komično loši, toliko stvari urade pogrešno da mi daju inspiraciju dok ih gledam, inspiraciju da čim film završi uhvatim tastaturu i ispoljim svu negativnu energiju koju posjedujem u tom trenutku. Great Wall je prototip takvog filma. Zhang Yimou ti si pravi MVP.

Ovdje apsolutno ništa ne valja. Jednu stvar u ovom filmu ne možeš naći koja potencijalno može učiniti film podnošljivim. Ovako na prvu možda efekti, mada me je i taj aspekt filma razočarao jer su na nivou holivudskih blockbustera iz 2008-2011. Čovjek bi rekao gluma, ipak su Matt Damon i Pedro Pascal kompetentni glumci, kakvi. Nemoguće je naći jednu sekundu ovog filma u kojoj im na faci vidiš da se dosađuju. Čitao sam takve stvari o Craigu u zadnjem Bondu, Jennifer Lawrence u X-Men serijalu, mada iskreno ja nikada nisam stekao takav dojam gledajući te filmove. Ovdje međutim, smio bih se zakleti da sam u jednoj sceni vidio Matt Damona kako gleda u sat na ruci i broji sekunde do kraja snimanja.

Scenarij je, malo je reći smiješan. Ne smiješan na način na koji su režiser i scenarista zamislili, sa obzirom da je tu dosta pokušaja komedije, prije svega između glavna dva glumca, ali nisam siguran da je i jedan od tih fazona upalio. Humor u ovom filmu je ona najgora vrsta, isklišelizirani milijardu puta viđeni humor iz udžbenika, ne bih se iznenadio da je u scenariju pisalo "insert a joke here", i da su za 10 sekundi smišljali te fazone na dan snimanja. Radnja, nisam siguran tačno koja je radnja ovog filma, sa obzirom da sam pročitao da se ne radi o klasičnom whitewash scenariju kada bijelac dođe u drugu kulturu, i postane mesija i spasitelj, because reasons. Ako to već nije slučaj, onda ja fakat nemam pojma šta sam gledao.

Vizuelno, ovaj film je suprotnost od Assassins Creeda. Tamo je uvijek sve bilo iste boje, ili žućkasto-smeđe ili tamnoplavo-sivo zavisno od vremenskog perioda, ovdje je u svakom trenutku filma prisutna apsolutno svaka boja koju možeš naći na spektrumu. Provjerio sam na kraju, prije filma nije bilo upozorenje za epileptičare, igraju se sa ljudskim životima.
slika
slika
Koji je ovo klinac? Nisam znao šta da očekujem od filma, ali srednjovjekovni power rangersi definitivno nisu bili u pitanju.

Kasnije su u nekoj kanalizaciji, uglavnom su u podzemlju, pronašli su način da i tada film izgleda kao da se odvija u disku krajem devedesetih. Samo sam čekao da počne trance muzika, da Matt Damon, kineskinja i čudovište čvaknu po jedan ekstazi i počnu manično drmati glavom i skakati dok se taj ekstazi ne slegne da čvaknu po još jedan. Kako je moguće da kadar iz filma smještenog u Kini prije hiljadu godina možeš izrezati i ubaciti u random pretenciozni psihodelični hip-hop spot da niko ne primjeti razliku? **** nevjerovatno.
slika
slika
:crazy:

Čak ni čudovišta ne izgledaju dobro. Mislim dizajn je dobar, interesantan i prilično originalan, ali boja im je takva da izgledaju kao da su od plastelina napravljena.

Da se osvrnem ponovo na glumu. Sve su mahom kompetentni i dokazani glumci, ali očigledno niko od njih nije želio biti tu. Osim možda par ovih kineza koji su bili sretni samo što su u prisustvu Matta Damona. 100% sam siguran da su Pascalu samo rekli "gledali smo te u Game of Thrones, bio si odličan, da li bi možda mogao glumiti identičnog lika i ovdje, nećemo ti ni napisati scenarij, izgovaraj sve što bi Oberyn izgovorio, može?", dok za Williama Defoa nisam siguran ni da je trebao biti u filmu. Ne bih se iznenadio da se slučajno našao tu, vidio koliko Damon zarađuje, i da je odbio otići sa seta. Drugog objašnjenja nema jer ga možeš izrezati iz filma i ništa se promijenilo ne bi.

Aaaaaaaaaaaaaaaaghh, this feels good slika

Užasan film. Jedan od najgorih ove godine mogu unaprijed reći. 5/5 jedva čekam sljedeći film ovog režisera. Apsolutna preporuka svima!!!
:tokralju: :bow: :urnebes: :clap: :rol:
Nisam mislio gledati film, ali mislim da ću morati nakon ovog. Nisam u životu bolju recenziju pročitao. :ljepota:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la artemis77 » 23 apr 2017, 01:33

slika

Zanimljiva drama s elementima komedije u režiji Paola Sorrentina.
Malo je "sporiji" film, al meni to zaista paše kad se radnja malo sporije odvija.
Inače, u sporednoj ulozi se našla i naša Luna Mijović (Grbavica). Vrijedi pogledati.
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9851
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 23 apr 2017, 07:46

Dex je napisao/la:
Nail for Real je napisao/la:Prava umjetnost se radja iz patnje i bola, nikako da shvatis :kafa: .
Romantizam je davno umro :kafa:
Nije sve dok ima romantika :kafa: . A i ovo svakako nisam povezivao s tim :mrgreen: .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 23 apr 2017, 13:13

rasavoje je napisao/la:Vidi koliki mu je post. Zar stvarno mislis da ce to neko citati? :facepalm:
Imao sam još 3 ili 4 paragrafa sigurno, ali prsti me zabolili :tralala:
Kawhi je napisao/la: :tokralju: :bow: :urnebes: :clap: :rol:
Nisam mislio gledati film, ali mislim da ću morati nakon ovog. Nisam u životu bolju recenziju pročitao. :ljepota:
slika

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Dzoni » 23 apr 2017, 13:25

Donnie cudi me da te jos niko nije pitao:"pa dobro sta si ocekivao?"

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Puma » 23 apr 2017, 13:47

slika

Ne znam da li sam syebaniji film gledao u zivotu. U ovo nedjeljno podne bas te isiba po mozdanim celijama.

Jedino karamel koza i sise R.Dawson, to je savrseno.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: nerkolfc, samocelik, Surreal i 55 gostiju.