Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
arelinho
Postovi: 16432
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la arelinho » 23 apr 2017, 13:53

BigDaddy je napisao/la:slika

:thumbup: :thumbup:
Odličan film nema šta. :clap:

Da li ima neko da preporuči neki film na ovaj fazon?

Avatar
Finn
Postovi: 9157
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 24 apr 2017, 19:34

Passengers

Oduševljen prvim dijelom filma, potpuno iznenađenje potez Prattovog lika i cijela ta ideja, s obzirom da je riječ o blockbusteru sa dvoje popularnih glumaca. Međutim, nisu imali hrabrosti otići do kraja sa tom pričom o usamljenošću, tako da su na kraju napravili ono očigledno, čime nisu zadovoljili ni kritičare, ni ove što očekuju nešto drugačije u blockbusterima. Šteta, u moru ovih franšiza i rebootova, mogao je ovo biti film koji će odudarati od svih.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 25 apr 2017, 21:19

Ako u glumačkoj bazi podataka u filtere ukucaš da tražiš proćelavog, relativno ružnog, južnjačkog glumca sa čudnim zubima, koji je doktorirao i redneck i klošarske uloge, bukvalno jedini rezultat je Woody Harrelson. I opet u Gold iz nekog razloga glumi Matthew McConaughey, rezultat čega je ovo:
slika
Ovo je razlog zašto mi ružni ne možemo uspjeti u životu :damn: :mrgreen:

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9850
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 25 apr 2017, 22:48

:tokralju: :tokralju:
Naked. Jedinstven film definitivno, glavni lik je jedan od najupecatljivijih koje sam ja imao priliku gledati. Film prepun pesimizma, egzistencijalistickog pakla, depresije...uff, remek djelo.

slika
Zadnja izmjena: Nail for Real, dana/u 25 apr 2017, 22:52, ukupno mijenjano 1 put.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Klare » 25 apr 2017, 22:49

Donnie Darko je napisao/la:Ako u glumačkoj bazi podataka u filtere ukucaš da tražiš proćelavog, relativno ružnog, južnjačkog glumca sa čudnim zubima, koji je doktorirao i redneck i klošarske uloge, bukvalno jedini rezultat je Woody Harrelson. I opet u Gold iz nekog razloga glumi Matthew McConaughey, rezultat čega je ovo:
slika
Ovo je razlog zašto mi ružni ne možemo uspjeti u životu :damn: :mrgreen:
šta hoćeš reći da je Metju neka faca? :?
vala i nije ništa ljepši od Vudija, s tim što je Vudi bolji glumac.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la irfo » 25 apr 2017, 22:54


odlicna analiza kako je passengers mogao biti puno bolji film
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Escobar
Postovi: 297
Pridružen/a: 10 jul 2016, 13:00
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Escobar » 25 apr 2017, 23:34

Nail for Real je napisao/la::tokralju: :tokralju:
Naked. Jedinstven film definitivno, glavni lik je jedan od najupecatljivijih koje sam ja imao priliku gledati. Film prepun pesimizma, egzistencijalistickog pakla, depresije...uff, remek djelo.

slika
možel link filma?
5 times champions of Europe. #YNWA

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9850
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 25 apr 2017, 23:35

Escobar je napisao/la:
Nail for Real je napisao/la::tokralju: :tokralju:
Naked. Jedinstven film definitivno, glavni lik je jedan od najupecatljivijih koje sam ja imao priliku gledati. Film prepun pesimizma, egzistencijalistickog pakla, depresije...uff, remek djelo.

slika
možel link filma?
Ja sam ga skinuo preko pajrat beja, ne gledam nikad online.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Escobar
Postovi: 297
Pridružen/a: 10 jul 2016, 13:00
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Escobar » 25 apr 2017, 23:37

Nail for Real je napisao/la:
Escobar je napisao/la:
Nail for Real je napisao/la::tokralju: :tokralju:
Naked. Jedinstven film definitivno, glavni lik je jedan od najupecatljivijih koje sam ja imao priliku gledati. Film prepun pesimizma, egzistencijalistickog pakla, depresije...uff, remek djelo.

slika
možel link filma?
Ja sam ga skinuo preko pajrat beja, ne gledam nikad online.
Možel u pp ? :)
5 times champions of Europe. #YNWA

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la PaskalHens » 26 apr 2017, 00:33

Klare je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:Ako u glumačkoj bazi podataka u filtere ukucaš da tražiš proćelavog, relativno ružnog, južnjačkog glumca sa čudnim zubima, koji je doktorirao i redneck i klošarske uloge, bukvalno jedini rezultat je Woody Harrelson. I opet u Gold iz nekog razloga glumi Matthew McConaughey, rezultat čega je ovo:
slika
Ovo je razlog zašto mi ružni ne možemo uspjeti u životu :damn: :mrgreen:
šta hoćeš reći da je Metju neka faca? :?
vala i nije ništa ljepši od Vudija, s tim što je Vudi bolji glumac.
E jbg sad. Lafčina je MM. Žene lude za njim..
Viva la France, as they say in Rome.

Avatar
Otelo
Postovi: 33481
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Otelo » 26 apr 2017, 20:02

Jel vrijedi gledati Sicario?
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
VGS
Postovi: 8860
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la VGS » 26 apr 2017, 20:05

Otelo je napisao/la:Jel vrijedi gledati Sicario?
Mene je smorio al bas smorio, iako se mnogi ne slazu sa mnom :D

Avatar
Barcod
Postovi: 1723
Pridružen/a: 19 jul 2014, 19:11
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Barcod » 26 apr 2017, 20:09

Otelo je napisao/la:Jel vrijedi gledati Sicario?
Dobar :kafa:
Arsenal All The Way !

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la BigDaddy » 26 apr 2017, 20:24

Otelo je napisao/la:Jel vrijedi gledati Sicario?
Dobar je, ali ako ocekujes neku pucacinu tipa schwarzenegger ili lundgren onda bolje da ne gledas

Avatar
Otelo
Postovi: 33481
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Otelo » 26 apr 2017, 21:19

BigDaddy je napisao/la:
Otelo je napisao/la:Jel vrijedi gledati Sicario?
Dobar je, ali ako ocekujes neku pucacinu tipa schwarzenegger ili lundgren onda bolje da ne gledas
To je zapravo jedino za što se nadam da neće biti. Osipam se na te pucacine :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la DANTES » 26 apr 2017, 21:40

Pogledao sam Istjerivače duhova. Još jedna žrtva feminizma i rimejk mode.

Ogledao sam i Mančester na moru. Bolji je od La la land, i Moonlight.. Emotivan, tužan, prava životna priča, običnih malih ljudi. Nekada bi on lagano dobio oskara. Ali nema ****, nema crnaca. I yebi se kvalitetno umjetničko djelo ne uklapaš se u političke okvire..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Sarmelino » 26 apr 2017, 21:42

DANTES je napisao/la:Pogledao sam Istjerivače duhova. Još jedna žrtva feminizma i rimejk mode.

Ogledao sam i Mančester na moru. Bolji je od La la land, i Moonlight.. Emotivan, tužan, prava životna priča, običnih malih ljudi. Nekada bi on lagano dobio oskara. Ali nema ****, nema crnaca. I yebi se kvalitetno umjetničko djelo ne uklapaš se u političke okvire..
Nije teško bit :kafa:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 26 apr 2017, 21:46

DANTES je napisao/la:Pogledao sam Istjerivače duhova. Još jedna žrtva feminizma i rimejk mode.

Ogledao sam i Mančester na moru. Bolji je od La la land, i Moonlight.. Emotivan, tužan, prava životna priča, običnih malih ljudi. Nekada bi on lagano dobio oskara. Ali nema ****, nema crnaca. I yebi se kvalitetno umjetničko djelo ne uklapaš se u političke okvire..
De prepricaj mi svoje iskustvo gledanja Birth of a Nation kad je tek izasao u kinima, onaj oridjidji ne ovaj novi, koji je po vasim teorijama trebao pokupiti sve oskare. :kafa:

Mogu mislit kakvo je to iskustvo bilo, uh. :tokralju:

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Klare » 26 apr 2017, 21:47

Sweeney Todd. Poslije Batmana najbolji Burtonov film
5/10
http://www.imdb.com/title/tt0783233/
ovo mi je skroz bezveze film.
http://www.imdb.com/title/tt0481369/
šta tek reći za ovaj jad pokušaja misterije. Inače mnogo tih misterija mi ide na živce i upropastili su ovaj žanr. Film kreće otpočetka sa lošim soundom, blijedom slikom i neinteresantnim glumcima, jer njihov glavni cilj je da sve bude što misterioznije, i tako bude skroz nezanimljivo.
Vrlo malo je misterija koje su učinile ovaj žanr posebnim kao Jacob Ladder, The sixth sense, Twelve monkeys, The devil advocate, Identity itd. koji ne govore vidite ja sam misterija, hoću vas pokušati syebati na kraju.
Ovakve misterije kao The number 23 pokušavaju upropastiti ovaj žanr i što je žalosno ovakvih je 5 puta više nego kvalitetnih.

Zodiac, Eden Lake, preporuke sa ove teme su smorovi od filmova. Iako volim rad Finchera Zodiac nema materijala da se nešto bolje uradi, tema je takva kakva je - dosadna, a Eden Lake je najjeftiniji horor, ako se hororom može zvati.

http://www.imdb.com/title/tt0450385/
Također ni ovaj ne valja, ovakvi psihološki trileri, horori, ovakve krajnje fantazije ne piju vode.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la DANTES » 26 apr 2017, 21:52

Donnie Darko je napisao/la:
DANTES je napisao/la:Pogledao sam Istjerivače duhova. Još jedna žrtva feminizma i rimejk mode.

Ogledao sam i Mančester na moru. Bolji je od La la land, i Moonlight.. Emotivan, tužan, prava životna priča, običnih malih ljudi. Nekada bi on lagano dobio oskara. Ali nema ****, nema crnaca. I yebi se kvalitetno umjetničko djelo ne uklapaš se u političke okvire..
De prepricaj mi svoje iskustvo gledanja Birth of a Nation kad je tek izasao u kinima, onaj oridjidji ne ovaj novi, koji je po vasim teorijama trebao pokupiti sve oskare. :kafa:

Mogu mislit kakvo je to iskustvo bilo, uh. :tokralju:
Našim?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Felixians4 i 22 gosta.