Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la artemis77 » 20 avg 2017, 22:52

Pa baš Arrival nije u klišeu, al vjerovatno vam to i smeta. :D
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
Sveti
Postovi: 10199
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Sveti » 20 avg 2017, 23:07

Samo zato sto si poseban ne znaci da si i dobar. Ideja je kao sto rekoh zanimljiva, ali je egzekucija, meni barem klimava. Ali opet sta ja znam, ja se samo u horrore razumijem
naprijed rejal

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la artemis77 » 20 avg 2017, 23:15

To stoji, al definitivno ne vrijedi za Arrival.
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
Brokula
Postovi: 30994
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Brokula » 21 avg 2017, 00:25

Arrival je filmčina bez traženja poruke i pouke ili ne.

Valja donijet onakvu odluku :salut:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14323
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Asteriks » 21 avg 2017, 08:54

Sveti je napisao/la:Samo zato sto si poseban ne znaci da si i dobar. Ideja je kao sto rekoh zanimljiva, ali je egzekucija, meni barem klimava. Ali opet sta ja znam, ja se samo u horrore razumijem
Dal ce nas 2017/18. imal razdrmati, vratiti nadu u zanr il ce nastaviti po starom receptu kao u - It Comes at Night. Vec na osnovu trailera se da zakljuciti da je mjesanac Amityvilla te Kolibe u šumi.

Kanim se gleat Get Out i msm da itekak obecava, jedini nakon dugo vremena (tacnije nakon onog razocarenja sa Ješticom).
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9851
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 21 avg 2017, 10:20

Sveti je napisao/la:Samo zato sto si poseban ne znaci da si i dobar. Ideja je kao sto rekoh zanimljiva, ali je egzekucija, meni barem klimava. Ali opet sta ja znam, ja se samo u horrore razumijem
Kakav je onaj The Witch mislim, ono gdje se radnja dogadja u Salemu, 17.vijek?
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Sveti
Postovi: 10199
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Sveti » 21 avg 2017, 10:24

Asteriks je napisao/la:
Sveti je napisao/la:Samo zato sto si poseban ne znaci da si i dobar. Ideja je kao sto rekoh zanimljiva, ali je egzekucija, meni barem klimava. Ali opet sta ja znam, ja se samo u horrore razumijem
Dal ce nas 2017/18. imal razdrmati, vratiti nadu u zanr il ce nastaviti po starom receptu kao u - It Comes at Night. Vec na osnovu trailera se da zakljuciti da je mjesanac Amityvilla te Kolibe u šumi.

Kanim se gleat Get Out i msm da itekak obecava, jedini nakon dugo vremena (tacnije nakon onog razocarenja sa Ješticom).
Dobar je get out, jedan od rijetkih filmova horrora koji od pocetka do kraja nema praznog hoda.

E sad, ako ti pitanje o vracanju nade nije retoricko, da ti odmah kazem, nece. Idalje ce biti hrpa i hrpa losih horrora, nekoliko solidnih indie nastavaka i par provjerenih filmova. Kao i svake godine u biti. Bas jako iritira sto moras pogledat 10 srotova da bi pogledao jedan solidan film
Nail for Real je napisao/la:
Sveti je napisao/la:Samo zato sto si poseban ne znaci da si i dobar. Ideja je kao sto rekoh zanimljiva, ali je egzekucija, meni barem klimava. Ali opet sta ja znam, ja se samo u horrore razumijem
Kakav je onaj The Witch mislim, ono gdje se radnja dogadja u Salemu, 17.vijek?
Meni licno medju 10 najboljih horror filmova dekade. Uzmi ovo sa dozom opreza jer ne garantujem da ce se tebi svidjet s obzirom da je ovo minimalisticki horror film koji sve resurse baca na atmosferu bez imalo fizickog horrora. Dosta je spor, ali svaki momenat u filmu ima svoje mjesto u prici tako da ne iritira cak i ako volis dinamicnije filmove
naprijed rejal

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9851
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Nail for Real » 21 avg 2017, 10:30

Pa, s obzirom da mi se ''horor'' The Picnic At Hanging Rock prilicno svidio i da sam veliki fan Nathaniela Hawthornea (dobro, to je drugi par cipela, ali ovlim te price o Salemu), vjerujem da mi se hoce svidjeti. Ne volim ''ha-bu'' horore ionako.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14323
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Asteriks » 21 avg 2017, 10:51

Idalje ce biti hrpa i hrpa losih horrora, nekoliko solidnih indie nastavaka i par provjerenih filmova. Kao i svake godine u biti. Bas jako iritira sto moras pogledat 10 srotova da bi pogledao jedan solidan film
Pomenuto se desava upravo iz razloga sto je par tema detaljno iscrpljeno.

Slešeri max obradjeni, Splateri i ne trebaju dalje od Sawa, iako je jeftinija verzija u vidu Collectora udarila na velika vrata itd.

Akcije u vidu Zombija isl. vise sluze za zabavu a jedino mozda psiho, misterija event kakva horor avantura na foru ambijent iz Vjestice al da ubace mal vise dinamike, ebote po meni od totalnog blama ih je spasio onaj soundtrack.

Ona spanska podvrsta stalkera imala bi prolaz al pod pokroviteljstvom jace kuce. Ljudi imaju neki dar da fino uklope elemente ludila bez neke prisile.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Rooney88 » 21 avg 2017, 11:01

Asteriks je napisao/la:
Sveti je napisao/la:Samo zato sto si poseban ne znaci da si i dobar. Ideja je kao sto rekoh zanimljiva, ali je egzekucija, meni barem klimava. Ali opet sta ja znam da itekak obecava, jedini nakon dugo vremena (tacnije nakon onog razocarenja sa Ješticom).
Pogledaj slobodno ali ne ocekuj previse. Film je, bar meni, gledljiv od pocetka do kraja sa tom nekom interesantnom pricom ali nista spektakularno. Znaci ocekivanja dole i uzivaj. :D
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la BigDaddy » 21 avg 2017, 12:29

Nail for Real je napisao/la:Kakav je onaj The Witch mislim, ono gdje se radnja dogadja u Salemu, 17.vijek?
dobar witch, tebi će se svidjeti definitivno :thumbup: više je psihološki horor. spor jeste, ali drži pažnju od prve do zadnje minute.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 21 avg 2017, 12:35

Zar se Get Out stvarno broji kao horor?

Civa
Postovi: 2980
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Civa » 21 avg 2017, 12:37

Može kakvih Ruskih krimi filmova ili akcija na preporuku? :D
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Illmatic09 » 21 avg 2017, 12:40

Civa je napisao/la:Može kakvih Ruskih krimi filmova ili akcija na preporuku? :D
Eastern Promises pogledaj.

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la BigDaddy » 21 avg 2017, 12:44

Donnie Darko je napisao/la:Zar se Get Out stvarno broji kao horor?
kad se silence of lambs broji kao horor, ne vidim razlog sto ne bi i get out :think:

Avatar
Pegi10
Postovi: 2829
Pridružen/a: 15 apr 2014, 20:10
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Pegi10 » 21 avg 2017, 14:45

Nadam se da barem It nece podbaciti :pray:
Na temi Film i Kinematografija postoje samo Nerminovic i neznalice :kafa:
Dantes, Bog za kompjutere :kafa:
Quarterbeg, kloc za muziku :kafa:
Katastrofa šta se sve snima, previše se ljudima pustilo.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la leorey » 21 avg 2017, 15:18

BigDaddy je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:Zar se Get Out stvarno broji kao horor?
kad se silence of lambs broji kao horor, ne vidim razlog sto ne bi i get out :think:
Otkud to ? Zar nije psiholoski triler ? :roll:
27.10.2020

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Kawhi » 21 avg 2017, 15:28

BigDaddy je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:Zar se Get Out stvarno broji kao horor?
kad se silence of lambs broji kao horor, ne vidim razlog sto ne bi i get out :think:
Jer nije horor. Odličan je film svakako, ali daleko od horora.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la BigDaddy » 21 avg 2017, 16:50

leorey je napisao/la:
BigDaddy je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:Zar se Get Out stvarno broji kao horor?
kad se silence of lambs broji kao horor, ne vidim razlog sto ne bi i get out :think:
Otkud to ? Zar nije psiholoski triler ? :roll:
pa 100 puta sam čuo kako od običnih ljudi, tako i na tv-u i internetu, da je silence of the lambs jedini horor koji je osvojio best picture. ne slažem se s tim, ali preovladava mišljenje da se radi o hororu :hmmmm:

Avatar
Sveti
Postovi: 10199
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Sveti » 21 avg 2017, 21:06

Pih, kakvi ste vi laici. Horror ne postoji samo u fizickom obliku.
naprijed rejal

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 29 gostiju.