Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Krompir
Postovi: 59
Pridružen/a: 27 avg 2013, 19:50
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Krompir » 31 okt 2017, 03:26

TupacShakur je napisao/la:Ima li neki dobar triler na fazon Call, Kidnap ili Panic room. Dakle hostage situation preferiram, ali i općenito trilere :thumbup:
Phone Booth neces se razocarati
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. We're all going to die. Come watch TV.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14290
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Asteriks » 31 okt 2017, 07:01

PostPostao/la BigDaddy » 31 okt 2017, 01:34
Nebitna finesa, msm to oko cd-a za bilo kakvo sumiranje.

Film prati orginalna radnja, zasnovan na istoj ideji, itd. Po meni imas neka dva izlaza
Il je Sam ubica koji je umro prije pet godina, pa ovdj gledamo neku isprepletenost sadasnje/proslog vremena. Kao sto vidis niko mu se ne javlja, onda ne vidis lica ljudi, a crvenu tacku okarakterisi kao drugo sunce. Onaj rasplet sa onim cudakom pored telefona, to je ustvari on pred samu smrt, tj. gdje ga je vec odavno napustila zena. Imas njegovu sliku u normalnom obliku i kao pedofila serijskog ubice.

Ili nasao se u klopci bolesnih likova i ebenog manipulatora medijima koji su krivicu zeljeli svalit na neduzna cojka, a ono crveno je singal Edijevog repetitora. :mrgreen:

Ovakva vrsta filma je obicno granica ponora/savrsenog i samo je stos u tome kak ce ga ko interpretirat. To sto se krsi sa holivudskim kliseom gdje osoba koju smatramo kljucnom ne ostane ziva (bez sretnog zavrsetka) naravno utice na mnoge kojima je isto postalo rutina
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la BigDaddy » 31 okt 2017, 10:36

Asteriks je napisao/la:
PostPostao/la BigDaddy » 31 okt 2017, 01:34
Nebitna finesa, msm to oko cd-a za bilo kakvo sumiranje.

Film prati orginalna radnja, zasnovan na istoj ideji, itd. Po meni imas neka dva izlaza
Il je Sam ubica koji je umro prije pet godina, pa ovdj gledamo neku isprepletenost sadasnje/proslog vremena. Kao sto vidis niko mu se ne javlja, onda ne vidis lica ljudi, a crvenu tacku okarakterisi kao drugo sunce. Onaj rasplet sa onim cudakom pored telefona, to je ustvari on pred samu smrt, tj. gdje ga je vec odavno napustila zena. Imas njegovu sliku u normalnom obliku i kao pedofila serijskog ubice.

Ili nasao se u klopci bolesnih likova i ebenog manipulatora medijima koji su krivicu zeljeli svalit na neduzna cojka, a ono crveno je singal Edijevog repetitora. :mrgreen:

Ovakva vrsta filma je obicno granica ponora/savrsenog i samo je stos u tome kak ce ga ko interpretirat. To sto se krsi sa holivudskim kliseom gdje osoba koju smatramo kljucnom ne ostane ziva (bez sretnog zavrsetka) naravno utice na mnoge kojima je isto postalo rutina
ma ne tražim ja happy end, niti mi smeta kraj koji se može interpretirat na razne načine. npr villeneuve-ov Enemy mi se jako svidio, iako je na sličan kalup (ne znam jesi li ga gledao). tamo nakon kratkog mozganja skontaš poentu filma i u potpunosti shvatiš kraj.

u sam was here jednostavno već od prve minute imaš onaj osjećaj da priča ne vodi nikud i da ćeš se razočarati.

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Pivopija » 31 okt 2017, 10:45

BigDaddy je napisao/la:
Asteriks je napisao/la:slika

Odavno nista ludje, ma'nitije jednostavno bizarnije nisam pogledao. Ebte u masi losih slashera iskoci ovakav dragulj koji cojka drzi zakucanog od samog pocetka. Ustvari mozemo ga okarakterizirat i kao mindfuck thriller. :tokralju:

10/10.
Na sta me ti natjera, pogledah ovaj..."film" :mrgreen: sa sigurnoscu mogu reci da nikad nista gore ni dosadnije nisam gledao, a jos volim b-produkcije :facepalm:

Radnja se odvija u 1998.godini, a lik u autu ima novi sonyjev mp3 usb player :tokralju: :tokralju: i to ga prikazuju u krupnom kadru da nam slucajno ne bi promaklo :tokralju:

Filmovi koji postavljaju 100 pitanja a ne daju nijedan odgovor nisu mindfuck vec obicno smece

1/10
I ja sam ga snimio na njegovu preporuku, ali ga nisam jos uvijek pogledao. Bude li i mene zafrkao nek' se drzi dobro. :D
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
Asteriks
Postovi: 14290
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Asteriks » 31 okt 2017, 10:52

priča ne vodi nikud
Naravno da vodi, ev polazec od ovog drugog gledista. Normalan poslovan cojk ulazi u splet nerazjesivih okolnosti a samo je zelio posjetit kcerku za rodjenadan te usput mal izgladit stvar kod zene. Svaki naredni korak je pogresan a reziser jasno oslikava nemoc tacnije peh koji ga u stopu prati.

Dobija prijetece poruke, ne moze uspostavit kontakt u oblasti koja izgleda pod kontrolom nekog il neceg te nemas zive/normalne osobe da joj se obrati a gdje goc da stigne djeluje kao da je zakasnio na nekoliko minuta.

Kasnije se klupko razmotava a jednostavno Sam se nasao u krivo vrijeme na krivom mjestu.

Takodjer prva interpretacija ima smisla al otom potom, msm ne mogu ti nametnut svoje misljenje no kao sto vidis, uvijek ima neko kome pase. :kafa:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Klare » 31 okt 2017, 18:18

slika
http://www.imdb.com/title/tt1226271/
Brian Clough i Peter Taylor. :cool: :cool:

Nisam bio upoznat sa ovom velikom nogometnom historijom.
Inače ne volim baš biografske filmove, ali ovaj je savršeno urađen, još kad se radi o takvim ljudima.
Ko ne zna, naime Clough je bio napadač Midlesbrougha i Sunderlanda te je 1955-1964 u 274 utakmice postigao 251 gol.
Ne znam u kojim rangovima engleskog nogometa je postigao te fantastične brojke.
No film i nije o tome.
Po završetku karijere je odmah počeo sa trenerskim poslom i trenirao Hartlepool, a samo godinu dana kasnije dobiva posao u Derby Countyju koji se tada nalazi na dnu Championchipa, tada Divizije 2(druge eng.lige) 1967 godine.
Sa njim kao njegov pomoćnik je radio Peter Taylor koji je vršio i ulogu menadžera, skauta, nalazio je igrače.
Tako su sa malim budžetom Derbija i nekim odbačenim igračima, nekim talentima, odmah ušli u prvu ligu, da bi 2-3 godine kasnije i osvojili Premier ligu tadašnju Diviziju 1.
U sljedećoj sezoni igrali polufinale Lige prvaka sa Juventusom, a zbog loših odnosa sa predsjednikom više nisu imali posao u Derbiju.
Poslije toga tek što je počeli sa radom u Brightonu koji je tada igrao u 3.ligi i imao pare i velike ambicije, Clough je dobio poziv da trenira tada jednu od najboljih ekipa u Engleskoj Lids, to je prihvatio, Peter Taylor se nije slagao, te su se tu i razišli.
Clough u Lidsu nije imao dobar prijem, nakon što ih je napustio Don Reeve njihov 13godišnji trener, nisu htjeli prihvatiti Cloughovu filozofiju te se tu zadržao samo 44 dana.
Film se tu završava.

Ali slijedi najfantastičniji dio ove priče, Clough i Peter Taylor izmuruju nesuglasice, te zajedno dobivaju posao u Notingham Forrestu 1975 koji je tada bio na dnu druge lige.
Opet u rekordnom roku ulaze u Premiership, 1978 osvajaju Premier ligu pored moćnog Liverpoola, a zatim osvajaju i dvije lIge prvaka za koje svi znamo '79 i '80.
Bio je trener Notinghama do 1994.

Nevjerovatna priča, nevjerovatni uspjesi ovog fantastičnog dvojca.
Film sam vam spojlao, ali šta da se radi, ponijela me ova fantastična priča.

Michael Sheen nevjerovatno uvjerljiv,
nedavno sam gledao i Frost vs Nixon gdje je opet ostavio jak dojam,
radi se o vrsnom glumcu.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41212
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 31 okt 2017, 18:51

Klare je napisao/la:
Nisam bio upoznat sa ovom velikom nogometnom historijom.
Kako ćeš i biti upoznat kad si bavarac :mrgreen:

Odsad ti je zabranjeno pisati na temama koje imaju veze sa fudbalom :kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Saurman
Postovi: 29490
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Saurman » 31 okt 2017, 19:16

Kevin Spacey me razočarao imal' neko normalan u tom Hoolywoodu.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Dzoni
Postovi: 11298
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Dzoni » 31 okt 2017, 21:43

Zasto te razocarao?

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 31 okt 2017, 21:47

pa ako se za nekoga znalo, znalo se za njega

nije mogla bit javnija tajna, on i bryan singer

Avatar
Krompir
Postovi: 59
Pridružen/a: 27 avg 2013, 19:50
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Krompir » 01 nov 2017, 01:38

slika
Sad sam ovo zavrsio i veoma sam zadovoljan, fantasticna uloga Anthony Hopkinsa. Anthony sa svojim prijateljima odlazi na izlet i ostaje zaglavljen u sumi sa par prijatelja. Film je puko prezivljavanje, par puta su pretjerali malo s nekim scenama, kraj je fantastican. Uglavnom svaka preporuka.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. We're all going to die. Come watch TV.

Avatar
Lord44
Postovi: 258
Pridružen/a: 14 sep 2017, 13:04
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Lord44 » 01 nov 2017, 01:47

Krompir je napisao/la:slika
Sad sam ovo zavrsio i veoma sam zadovoljan, fantasticna uloga Anthony Hopkinsa. Anthony sa svojim prijateljima odlazi na izlet i ostaje zaglavljen u sumi sa par prijatelja. Film je puko prezivljavanje, par puta su pretjerali malo s nekim scenama, kraj je fantastican. Uglavnom svaka preporuka.
Za ovaj film pises u 2017 ???
razumjecu ako si bio u tvorza desetljece, il ako si bio zaledjen u svrhu naucnih istrazivanja.....al sad ???
P.S. salim se-vrhunski film :)
Eno, pred vratima tvojim
ispljuvaše pet sitnih bisera, olovku i pivo.
Potrči, Dario! Olovku i pivo u sobu ponesi,
Ostalo su bajke za drugačiju djecu.

Avatar
Krompir
Postovi: 59
Pridružen/a: 27 avg 2013, 19:50
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Krompir » 01 nov 2017, 02:22

Lord44 je napisao/la:
Krompir je napisao/la:slika
Sad sam ovo zavrsio i veoma sam zadovoljan, fantasticna uloga Anthony Hopkinsa. Anthony sa svojim prijateljima odlazi na izlet i ostaje zaglavljen u sumi sa par prijatelja. Film je puko prezivljavanje, par puta su pretjerali malo s nekim scenama, kraj je fantastican. Uglavnom svaka preporuka.
Za ovaj film pises u 2017 ???
razumjecu ako si bio u tvorza desetljece, il ako si bio zaledjen u svrhu naucnih istrazivanja.....al sad ???
P.S. salim se-vrhunski film :)
Dugo dugo mi je bio u watchlisti, ali nikad se nisam mogao nakaniti da ga pogledam, ali evo pogledan je hahah
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. We're all going to die. Come watch TV.

Avatar
tyler durden
Postovi: 3984
Pridružen/a: 13 avg 2011, 09:02
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la tyler durden » 01 nov 2017, 07:46

Donnie Darko je napisao/la:pa ako se za nekoga znalo, znalo se za njega

nije mogla bit javnija tajna, on i bryan singer

Pa nije sto se znalo. Nego sto je iskoristio "izlaz" u javnost sa tim, da bi ublazio to sto je startovao djecu dok je bio mladji. Bolje se izjasnit ko derpe, nego da te oznace ko pedofila, jel. Debil lik.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Rooney88 » 01 nov 2017, 08:29

Snjesko bezze ugl, izasao bih ranije ali ne da neki djavo.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la BernardBarnjak » 01 nov 2017, 09:25

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Saurman
Postovi: 29490
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Saurman » 01 nov 2017, 11:18

Dzoni je napisao/la:Zasto te razocarao?
Gledao sam na njega kao na pozitivnu ličnost a lik ispade pedofil.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
RiNo
Postovi: 5690
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la RiNo » 01 nov 2017, 11:46

TupacShakur je napisao/la:Ima li neki dobar triler na fazon Call, Kidnap ili Panic room. Dakle hostage situation preferiram, ali i općenito trilere :thumbup:
The Collector, Berlin Syndrome, The Truth, The Disappearance of Alice Creed, Das Experiment, Funny Games, The Strangers. Nisu bas na isti fazon ali ima otmica, taoca i sve redom su odlicni filmovi osim prosjecnog The Truth
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la messilla » 01 nov 2017, 20:20

slika
Farhadi opet doktorski. :salut: Ne znam što mi je ovako dugo stajao na disku. :damn:

Jedva čekam ovaj sa Bardemom i Penelopom. :opaopa:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Tritolone
Postovi: 12321
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Tritolone » 01 nov 2017, 21:33

Novi Thor je jako zabavan, soundtrack vrhunski, cijelim putem kuci mi je u usima svira Immigrant song :lol: + onaj synthwave :tokralju: :ljepota:
Jeste skuzili Matt Damona :urnebes:

Napokon da su prikazali Thora malo mocnijeg, ipak je lik Bog gromova. Hulk je isto vrhunski. Jel ovo prvi put da je prozboria koju rijec vise osim onih klasicnih Hulk smash kad je u Hulk mode? Trenutci kad su on i Thor zajedno u scenama su sve, tbh ne pamtim kad sam se ovako ismija, komedije u zadnje vrijeme su tesko smece a Thor i GotG ih jedu za dorucak, i CGI je strasan, sjecam se da je bila prica za Force Awakens da su podigli CGI na neku novu razinu ali ovo je meni puno bolje i oku ugodnije, CGI stvari ne bodu na prvi a bome ni na drugi pogled.

I Tessa Thompson je j*ebeno prekrasna zena :ljepota: kako joj stoji ova cocky uloga.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.