Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 17 dec 2017, 21:40

Finn je napisao/la:Prikazuju ono što se gleda. Ustvari, isto ono što je na repertoaru u Americi.
Šta tačno podrazumijevaš kad kažeš "u Americi". Glavni grad jedne savezne države ili grad veličine Sarajeva? Jer u oba slučaja, za razliku od Sarajeva, oni imaju 10+ kina u kojim se prikazuje mnogo mnogo više nego kod nas. Od blockbustera, preko američkih B produkcija, američkih nezavisnih filmova, evropskih do underground i eksperimenata. Smiješno ti je poređenje.

Avatar
PrinceofVeresija
Postovi: 1006
Pridružen/a: 13 feb 2016, 12:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la PrinceofVeresija » 17 dec 2017, 21:46

BigDaddy je napisao/la:http://www.imdb.com/title/tt1462758

slika

čovjek 95 minuta leži u lijesu, ali ni u jednom trenutku film ne postane dosadan :salut:
genijalan kraj :lol:
Slazem se u potpunosti...jedan od boljih trilera sto sam gledao u zivotu,ako zna neko slican film nek mi da prijedlog :thumbup:

Avatar
Grima
Postovi: 113
Pridružen/a: 23 maj 2013, 15:56
Lokacija: Fields of the Rohirrim
Kontakt:

Re: RE: Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Grima » 17 dec 2017, 21:50

Realno pišam se na tu akciju i komediju, humor na nivou vize za budućnost.[/quote]


Viza je znala biti humoristična, nemoj tako pričati..

Avatar
sljivo
Postovi: 14312
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la sljivo » 17 dec 2017, 21:55

Priznajte sebi već jednom da se filmovi više ne prave za vas. I oni koji se prave prave se u duhu 2017te, a ne '80 ili '90tih. Nema više Švarce, De Nira, Pacina, Clinta, Hackmana... Razvoj tehnologije je superheroje bacio u prvi plan i sad to je to.

Avatar
Pegi10
Postovi: 2829
Pridružen/a: 15 apr 2014, 20:10
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Pegi10 » 17 dec 2017, 21:58

Blejzer10 je napisao/la:Šta tačno podrazumijevaš kad kažeš "u Americi". Glavni grad jedne savezne države ili grad veličine Sarajeva? Jer u oba slučaja, za razliku od Sarajeva, oni imaju 10+ kina u kojim se prikazuje mnogo mnogo više nego kod nas. Od blockbustera, preko američkih B produkcija, američkih nezavisnih filmova, evropskih do underground i eksperimenata. Smiješno ti je poređenje.
Oni uzimaju ono sto im donosi pare, zasto bi pustali neki film gdje ce se u 5 termina skupiti 20 ljudi. Par puta sam citao na ovoj temi da neki pisu da su bile prazne sale cak i na filmovima koji su imali dobar marketing i bili kandidati za nagrade.
Na temi Film i Kinematografija postoje samo Nerminovic i neznalice :kafa:
Dantes, Bog za kompjutere :kafa:
Quarterbeg, kloc za muziku :kafa:
Katastrofa šta se sve snima, previše se ljudima pustilo.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Kawhi » 17 dec 2017, 22:07

sljivo je napisao/la:Priznajte sebi već jednom da se filmovi više ne prave za vas. I oni koji se prave prave se u duhu 2017te, a ne '80 ili '90tih. Nema više Švarce, De Nira, Pacina, Clinta, Hackmana... Razvoj tehnologije je superheroje bacio u prvi plan i sad to je to.
Tu su Fassbender, Hardy, Gylenhaal, Metju, Isaac... Sam Gylenhaal je od 2010. snimio 5-6 genijalnih filmova.
Ono sto ti se ne svidja lako mozes preskociti. Meni se DC sranja ne gledaju i ne gledam ih i ne komentarisem ih osim ako se treba sprdati s njima. MCU je tu zbog zabave i komedije, a poneki filmovi poput Cuvara vol 2, Zimskog Borca... ponude i vise.

Meni je lose kad naletim na glupost poput Passengersa jer vidim solidnu ocjenu na imdbu. :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
sljivo
Postovi: 14312
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la sljivo » 17 dec 2017, 22:11

Svi koji se žale će na kraju prestat gledat filmove ili gledat jedan, dva mjesečno, kao ja na primjer. Kad dobiješ obaveze svaka minuta će biti bonus a zamisli da izgubiš dva sata na neki film gdje neko zgradom udara drugog po glavi.

Avatar
Finn
Postovi: 9136
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 17 dec 2017, 22:17

Blejzer10 je napisao/la:
Finn je napisao/la:Prikazuju ono što se gleda. Ustvari, isto ono što je na repertoaru u Americi.
Šta tačno podrazumijevaš kad kažeš "u Americi". Glavni grad jedne savezne države ili grad veličine Sarajeva? Jer u oba slučaja, za razliku od Sarajeva, oni imaju 10+ kina u kojim se prikazuje mnogo mnogo više nego kod nas. Od blockbustera, preko američkih B produkcija, američkih nezavisnih filmova, evropskih do underground i eksperimenata. Smiješno ti je poređenje.
Mislio sam na vodeća kina u svakom gradu. Ti koji puštaju B produkciju, nezavisne itd. su na aparatima odavno, to pokazuju sva zadnja istraživanja. Čak ih se ogroman broj već ugasio. A gdje njihov broj stanovništva, tradicija gledanja filmova, a gdje jedno Sarajevo. Tako da nemaš prostora da se čudiš što Cinema City pušta samo ovo komercijalno, za što je provjereno da će biti gledano, mada je i to upitno.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Kawhi » 17 dec 2017, 22:19

sljivo je napisao/la:Svi koji se žale će na kraju prestat gledat filmove ili gledat jedan, dva mjesečno, kao ja na primjer. Kad dobiješ obaveze svaka minuta će biti bonus a zamisli da izgubiš dva sata na neki film gdje neko zgradom udara drugog po glavi.
MCU je zato genijalan. Ne osjecas se ko idiot sto ta 2 dragocjena sata odmora trosis na to kako neko nekog zgradom udara po glavi. Jos se ismijes.

Evo provjerio sam. Jake Gylenhaal je snimio 7 dobrih filmova od 2010. jos mu ja nisam gledao sve tako da je mozda i veci broj. Ako nekom fali dobrih filmova nek krene od njega. Drugi Metju nek bude.

To sto se jos ne zna koje su klasici ovog doba pa da samo njih gledas ko sto radimo sa 70im i 80im kad je procentualno bilo isto losih filmova je sasvim normalna stvar. Doduse, i tu opet pod klasike nekalo upadne glupost poput Godfellasa pa posten covjek poput mene izgubi 2 sata. :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
sljivo
Postovi: 14312
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la sljivo » 17 dec 2017, 22:31

Prije sam radio da se na IMDB zarovim u neku godinu (većinom su to < 2000. ) i pročešljam filmove koji se daju gledati, bude ih dosta i dosta dobrih. Sad pošto su dosta stavili restrikcija za download na crno to više i ne radim. Sad me trenutno zanimaju dokumentarci, intervjui sa glumcima, režiserima, snimanjima, o filmovima, traju 15-20 minuta, ne puno vremena a dosta su poučni i zanimljivi još sve to nađeš na youtube i to besplatno i odmah.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 17 dec 2017, 22:45

Finn je napisao/la:Mislio sam na vodeća kina u svakom gradu. Ti koji puštaju B produkciju, nezavisne itd. su na aparatima odavno, to pokazuju sva zadnja istraživanja. Čak ih se ogroman broj već ugasio. A gdje njihov broj stanovništva, tradicija gledanja filmova, a gdje jedno Sarajevo. Tako da nemaš prostora da se čudiš što Cinema City pušta samo ovo komercijalno, za što je provjereno da će biti gledano, mada je i to upitno.
Mojne mi tih floskula "pokazuju sva zadnja istraživanja" ako ista nećeš postaviti. Kina o kojima pričaš ne rade na istom principu kao vodeća, i nije tačno da su na aparatima. Imaju svoju publiku, koja varira zavisno od grada. Na jugu logično nešto slabije, u razvijenim dijelovima nisu u problemu.
Imalo je i Sarajevo tradiciju gledanja filmova. Pa pogledaj samo koliko je kina zatvoreno a koja su bila aktivna u Jugoslaviji.

Problem je što kod nas publika gleda na filmove crno bijelo. Vode se logikom: poslije dana na poslu neću sigurno gledat neku socijalu ili dramu, radije ću se dva sata odmoriti uz akciju i efekte. Ispade da između te dvije krajnosti ne postoji ništa drugo a postoji velika siva zona, koja pruža mnogo bolje i zanimljivije filmove samo joj treba dati šansu.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11406
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Aerials » 17 dec 2017, 23:08

The killing of a sacred deer

Ja stvarno ne znam kako naletim na ovakve filmove.
Osjećala sam se baš awkward tokom cijelog filma, prečudna atmosfera. Ko je gledao Lobstera znat će o čemu pričam, svakako je isti glumac u oba. Prvih skoro sat vremena se ne dešava ništa značajno, čak sam planirala prekinuti film, al' onda odjednom :shock:
Još uvijek mi nije jasno šta se na kraju desilo. Jedino da prihvatim zdravo za gotovo da je kraj takav kakav je, al' nema šanse. :crazy:
Ako je iko gledao nek' se javi, ko nije.. ne znam da li bih preporučila jer mi se u isto vrijeme i sviđa i ne sviđa.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 17 dec 2017, 23:18

Aerials je napisao/la:The killing of a sacred deer

Ja stvarno ne znam kako naletim na ovakve filmove.
Osjećala sam se baš awkward tokom cijelog filma, prečudna atmosfera. Ko je gledao Lobstera znat će o čemu pričam, svakako je isti glumac u oba. Prvih skoro sat vremena se ne dešava ništa značajno, čak sam planirala prekinuti film, al' onda odjednom :shock:
Još uvijek mi nije jasno šta se na kraju desilo. Jedino da prihvatim zdravo za gotovo da je kraj takav kakav je, al' nema šanse. :crazy:
Ako je iko gledao nek' se javi, ko nije.. ne znam da li bih preporučila jer mi se u isto vrijeme i sviđa i ne sviđa.
Moderna adaptacija Ifigenije. I meni je početak malo smor, ali ostatak filma je maestralan.
Šta nije jasno na kraju? Pa ubije sina :mrgreen: Meni se baš svidio taj princip kosmičke pravde u moderno doba, gdje ono imaš doktora,
sve racionalno, milion scanova, pretraga, zaključaka ali ništa to ne vrijedi kad mu sin mora umrijeti po tom nekom antičkom principu. One scene puzanja po kući, pa kad vrbuju oca da njih poštedi... jezivo i zanimljivo. Zanimljivo kad ga gledaš s moralne strane. Nešto kao i Sofijin izbor, gdje svaki ljudski konstrukt morala pada u vodu pred neljudskom dilemom

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11406
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Aerials » 17 dec 2017, 23:22

Blejzer10 je napisao/la: Moderna adaptacija Ifigenije. I meni je početak malo smor, ali ostatak filma je maestralan.
Šta nije jasno na kraju? Pa ubije sina :mrgreen: Meni se baš svidio taj princip kosmičke pravde u moderno doba, gdje ono imaš doktora,
sve racionalno, milion scanova, pretraga, zaključaka ali ništa to ne vrijedi kad mu sin mora umrijeti po tom nekom antičkom principu. One scene puzanja po kući, pa kad vrbuju oca da njih poštedi... jezivo i zanimljivo. Zanimljivo kad ga gledaš s moralne strane. Nešto kao i Sofijin izbor, gdje svaki ljudski konstrukt morala pada u vodu pred neljudskom dilemom
Ma malo je reći da je smor, baš mi je dlaka falila da ugasim film.
Tek sam sad nakon guglanja vidjela da ima veze sa mitologijom, sa kojom, iskrena da budem, i nisam baš upoznata. Sad kad to znam, kraj mi i nije čudan toliko.
Ma ja sam osoba koja hoće da zna odgovore, hoću da znam kako su oboljeli, kako je ona izliječena, ovo ostalo je već jasno. Al' eto, ipak je film u pitanju. :mrgreen:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 17 dec 2017, 23:29

Aerials je napisao/la:
Blejzer10 je napisao/la: Moderna adaptacija Ifigenije. I meni je početak malo smor, ali ostatak filma je maestralan.
Šta nije jasno na kraju? Pa ubije sina :mrgreen: Meni se baš svidio taj princip kosmičke pravde u moderno doba, gdje ono imaš doktora,
sve racionalno, milion scanova, pretraga, zaključaka ali ništa to ne vrijedi kad mu sin mora umrijeti po tom nekom antičkom principu. One scene puzanja po kući, pa kad vrbuju oca da njih poštedi... jezivo i zanimljivo. Zanimljivo kad ga gledaš s moralne strane. Nešto kao i Sofijin izbor, gdje svaki ljudski konstrukt morala pada u vodu pred neljudskom dilemom
Ma malo je reći da je smor, baš mi je dlaka falila da ugasim film.
Tek sam sad nakon guglanja vidjela da ima veze sa mitologijom, sa kojom, iskrena da budem, i nisam baš upoznata. Sad kad to znam, kraj mi i nije čudan toliko.
Ma ja sam osoba koja hoće da zna odgovore, hoću da znam kako su oboljeli, kako je ona izliječena, ovo ostalo je već jasno. Al' eto, ipak je film u pitanju. :mrgreen:
Nije meni bio toliko smor. Više mi je bio smor u fazonu da sam očekivao drugačiji dijalog i odnose nego u Lobsteru i Dogtoothu, a skoro su isti. Da sam pogledao ovaj prije druga dva, vjerovatno bi mi bio odličan i prvi dio filma. Ovako ta začudnost nema funkciju koju bi trebala da ima.
Zar je bitno kako su oboljeli i kako je izlječena kćerka? Mislim šta bi to promjenilo u filmu ili tvom shvatanju filma? Uostalom, ti odgovori, koji bi onda morali biti racionalno uspostavljeni, bi se direktno kršili sa svijetom koji film uspostavlja i idejom filma uopće.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11406
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Aerials » 17 dec 2017, 23:36

Blejzer10 je napisao/la:Nije meni bio toliko smor. Više mi je bio smor u fazonu da sam očekivao drugačiji dijalog i odnose nego u Lobsteru i Dogtoothu, a skoro su isti. Da sam pogledao ovaj prije druga dva, vjerovatno bi mi bio odličan i prvi dio filma. Ovako ta začudnost nema funkciju koju bi trebala da ima.
Zar je bitno kako su oboljeli i kako je izlječena kćerka? Mislim šta bi to promjenilo u filmu ili tvom shvatanju filma? Uostalom, ti odgovori, koji bi onda morali biti racionalno uspostavljeni, bi se direktno kršili sa svijetom koji film uspostavlja i idejom filma uopće.
Ja sam naslijepo pustila film, niti sam vidjela glumce, niti šta drugo, vidjela sve ovo i pustila.
slika
Kad sam vidjela da je glumac isti, i primijetila da su dijalog i gluma baš slična Lobsteru, pretpostavila sam i da je režiser isti, a to baš nikad ne gledam kad gledam film.
Pa ne bi promijenilo puno, samo ja ne volim nerazjašnjene stvari pa me kopka sad to, šta i kako se desilo. Ali kako ima veze sa mitologijom onda i ne očekujem neko racionalno objašnjenje za sve što se desilo.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 17 dec 2017, 23:48

Aerials je napisao/la:
slika
Na imdbu su još smiješniji:
Steven, a charismatic surgeon
:lol:
Aerials je napisao/la: Pa ne bi promijenilo puno, samo ja ne volim nerazjašnjene stvari pa me kopka sad to, šta i kako se desilo. Ali kako ima veze sa mitologijom onda i ne očekujem neko racionalno objašnjenje za sve što se desilo.
Ne volim ni ja nerazjašnjene stvari u nekim filmovima, ali ovdje baš nema potrebe za tim. Recimo da se objasnilo kako, onda bi fokus bio na tome da je rješenje moguće a da briljantni hirurg ga se nije dosjetio već je odlučio žrtvovati sina. ili da su krenuli objašjavati kako onaj mali to sve zna, film bi samo tako propao, jer svaki racionalan odgovor na ovo iznad bi gurnuo film u drugom smjeru.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11406
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Aerials » 17 dec 2017, 23:52

Charismatic. :tokralju:
Pa slažem se, samo eto ja sam takva pa me zanima, al' kažem ti, obzirom da je mitologija u pitanju sad mi i ne treba mi objašnjenje. To nisam znala dok nisam pola sata nakon filma počela da istražujem i gledam recenzije drugih. :D
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 18 dec 2017, 01:40

Pogledao Loveless napokon, kakva filmčina je.bote :tokralju:

Onaj mizankadar kad na kraju vidimo uplakanog malog skrivenog iza vrata :salut:
Odlično kadriranje kroz prozore i zaslone, kao i par scena u filmu koje suptilno dočaravaju hladnoću i distanciranost, ala scena vožnje u metrou ili početak večere između žene i njenog ljubavnika. Svidio mi se i kraj s političkim uplitanjem. Ide ovih par dana ex yu, pa ponovno nešto od Zvyagintseva.

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: RE: Re: Film i kinematografija

Post Postao/la filip13 » 18 dec 2017, 09:31

Grima je napisao/la:Realno pišam se na tu akciju i komediju, humor na nivou vize za budućnost.

Viza je znala biti humoristična, nemoj tako pričati..[/quote]


da,osobitoi sa onim natpisima grand kafa na zidu stana ,jesu li se husike prezivali,zar nisu znali naci drugi nacin za reklamu

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: CAGarfia i 16 gostiju.