Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Pegi10
Postovi: 2829
Pridružen/a: 15 apr 2014, 20:10
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Pegi10 » 16 dec 2017, 22:14

Nisu mi jasni ljudi koji se bune na te filmove, snimi ih se u vrh glave 4-5 godisnje. Ne moras ih gledati imas stotine filmova godisnje druge tematike.
Na temi Film i Kinematografija postoje samo Nerminovic i neznalice :kafa:
Dantes, Bog za kompjutere :kafa:
Quarterbeg, kloc za muziku :kafa:
Katastrofa šta se sve snima, previše se ljudima pustilo.

enobarca
Postovi: 8100
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la enobarca » 16 dec 2017, 22:19

Pegi10 je napisao/la:Nisu mi jasni ljudi koji se bune na te filmove, snimi ih se u vrh glave 4-5 godisnje. Ne moras ih gledati imas stotine filmova godisnje druge tematike.
Uzeo si mi rijec sa tastature :mrgreen: Pisu ljudi kao da se samo takvi filmovi snimaju a godisnje se snimi toliko filmova da bas svako moze naci nesto sto ga zanima i sto voli, ako te nesto ne zanima preskoci i trazi dalje, svaki zanr ima svoju publiku.

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la BigDaddy » 16 dec 2017, 23:40

http://www.imdb.com/title/tt1462758

slika

čovjek 95 minuta leži u lijesu, ali ni u jednom trenutku film ne postane dosadan :salut:
genijalan kraj :lol:

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la leorey » 17 dec 2017, 00:36

Zenzo je napisao/la:Ja bi zakonom zabranio sve Marvel filmove, sva ta super heroj sranja i sllcno. Jos ce sada biti cirkus Disney kupio FOX, pa ce biti novi nivo gluposti super heroja i nadnaravnih ljudi.

Kako vam to ne dosadi gledati ?
Ko te tjera da gledas ? Najveca zarada je u tim filmovima i to je to. Kao sto rece neko gore, maksimalno 4-5 filmova godisnje izlazi tog zanra. Ne vidim u cemu je problem.

Bosnji valjda smeta sve zivo. Sve hejta, ali je on najpametniji. Zivi inace i u zemlji sa najrazvijenijom filmskom industrijom sigurno pa zna i mnogo o filmu opcenito.
27.10.2020

Avatar
VGS
Postovi: 8854
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: RE: Re: Film i kinematografija

Post Postao/la VGS » 17 dec 2017, 00:38

BoixosNois1899 je napisao/la:
VGS je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:Odgledao se The Last Jedi. :kafa:
Kakav je jarane?
Mnogo bolji od TFA. Evo prema kritikama za sada je najbolje ocjenjen u cijelom serijalu.
Što se priče tiče, šta god da kažem spoilao bih, ali evo samo ću spomenuti da ima baš nekoliko twistova ono pravo dobrih. Ima tih nekih i standardnih rupa u plotu ali ništa strašno. Kylo Ren mi dosta bolje djeluje kao negativac.
Ja bi mu dao nekih 8,5/10. Možda čak i 9/10.
Eto kad pogledaš možemo malo više prodiskutovati. :mrgreen:
Evo pregledah prije 2 sata i jos uvijek ne mogu da dokucim da li mi se film svidio ili ne. Vidim da jos dosta raje po netu dijeli ovakvo misljenje ali ono sto mogu reci jeste da je poprilicno fun i da drzi paznju itekako. Vizuelno prelijep ali sto se tice radnje imam osjecaj da su me pogodili svim i svacim odjednom tako da mi treba vremena da se sve to slegne, vjerovatno i jos jedno gledanje.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la irfo » 17 dec 2017, 00:46

Jel ikad postojao villain koji je vise lackluster od Snokea?
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Kawhi » 17 dec 2017, 02:11

Kakvo je bespotrebno njesra Passengers. Prvih 20 minuta odlicno i onda ode u toku ne bas uobicajene retardirane romcom, ali sigurno bar debilne romcom. Fali samo Heiglka sa svojom maloumnom "Tuzna sam, al se smijem facom" da bude uobicajeno retardirana. Nije mi jasno kako nakon citanja scenarija ili nakon snimanja prvih 20 minuta nisu rekli sebi "Imamo nesto i trebamo nastaviti s tim, zayebi planirano". Neki tip futuristickog Kruzoa, bilo sta. Čak je i soundtrack ubitacan u prvih 20 minuta jer se fino uklapa i fino docara atmosferu. Cak covjeka i malo jeza uhvati. Kraj naravno nema nikakav smisao. Umjesto da bar ostave djecu ili nesto, sve sto urade je da posade drveca unutar svemirskog broda. :tokralju:

Znam da je cilj filma bio da ovo napravi, ali mi nije jasno kako je neko dosao na ovu ideju. Fanbase romcoma i SFa ne moze predstavljati dvije vise razlicite vrste ljudi i oni naprave ovo.

I onda yebeni Andi Garcia, koji je odlican glumac, pristane na ulogu u kojoj jedino sto treba uraditi je da otvori sirom usta kad pogleda greenscreen. :tokralju:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Aerials » 17 dec 2017, 12:53

slika
Bezveze. Od ove ideje su nešto mnogo bolje mogli napraviti. Po meni očajna gluma, ni ova imena nisu mogla napraviti nešto dobro od filma. :thumbdown:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la irfo » 17 dec 2017, 13:36

Raul_64 je napisao/la:Star Wars :thumbdown:
Rey je pala s marsa i bez ikakvog treninga u prosloj a i uz minimalan trening u ovoj je jedan od najmocnijih likova ikad
Nisam trazio da bude Skywalker,Obi Wan al je niko i nista i ima silu jer eto ima silu je LOSE i LIJENO pisanje
Snoke je valda najmocniji lik ikad koji je mogao radit sta mu je volja i citat misli Kylo Rena al ubijen tako jeftino
Nit smo saznali ko,zasto,kako? samo samo znali da je strasno mocan i da je ubijen u 2 sekunde,genijalno
Princeza? nakon sto je polumrtva leti kroz svemir kao superman? nemoj me j****
Hux od nacistickog,ozbiljnog lika postao parodija,jos jedan smijesni general sa britanskim akcentom
Izgubili smo 30 minuta na Fina i Rose(stvarno nam treba jos jedan nebitan sporedni lik)
Nista sto su uradili u filmu nije bilo bitno osim sto nam oduze nepotrebnih 30 minuta
Dok su jahali zivotinje kao da su u Harry Potter filmu? wtf
Phasma? hahahah
Premalo Del Tora,uvijek je premalo Del Tora
Zavrsna scena je bila kul al kao iz crtanog bijase da se ispali sve zivo na Luka i ovaj cisti prasinu na sebe
Mislim zabavno al ajde , saznali smo poslije sta je bilo i kontas pa konacno , sjebao ga je momacki
Ipak Kylo Ren treba jos kruha se najesti da zna koristit silu kao Luke , al ne , nakon takvog epic poduhvata
Luke je meditirajuci "nestao" ni sretan ni tuzan ni....jednostavno ce najveci lik ikad? nestati tako , ok
Previse humora,disney nadmasio marvelove filmove,kako ce situacija bit napeta kad se samo zbijaju sale

I dal sam rekao da Snoka kojeg su haypali 2 filma je bacao Rey jednim prstom,citao um,spajao nju i kylo rena kroz silu,pucao gromove iz guzice i ubijen je tako sto nije osjetio da se lightsaber mice kraj njega? mislim da jesam , ko , zasto , why???? jer eto

Ovaj film ce iznenadit.Pa hoce.

Cekas 2 godine za clifhanger izmedju Rey/Luka i on baca ls samo iza sebe.Zasto su to uradili? da bi izvukli opet jeftini smijeh , neko ce se u kinu nasmijati , nema veze sto citav prosli film i 2 godine vodi ka tom momentu al umjesto epic dialoga il neceg iole vaznog jednostavno cemo izvuc se iz te situacije.Djeluje kao da je JJ pisao citavu 7 epizodu o tom momentu o Snoke bez da je iko znao cak ni on kako ce se nastavit.I ovaj umjesto da izvuce nesto iz toga nije se zelio bavit tim najvaznijim pitanjima i jednostavno je Rey pala s marsa i moze sta hoce , Snuke je supreme leader al nije bitan , bitna je neka Rose na koju trosimo 40 minuta i Finn o kojem nismo saznali nista novo.Da je bar Leila bila na onom brodu koji se zabio pa bi njena smrt imala neki znacaj ovako ce morati nesto izmislit s njom za 9 epizodu.Mozda ce opet ko superman letit kroz svemir.


Kylo Ren + Rey borba u palati , pa cak i ta zavrsna scena Luka kako ga je nadmasio i slicno
Bilo je naravno zanimljivih i dobrih scena u 150 minuta filma al premalo za mene

Sva bitna pitanja su zaobidjena u sirokom krugu.Ubili 2 bitna lika reda,radi.Pardon Luke se sam ubio.Snoka sklonili.
Rey je toliko mocna da planine dize a Kylo Ren i nakon sto ubi Snoka je jos emo negativac koji ne izaziva nikakav respekt.
Zasto bi pokusali razvit Snoka i pricu Jedaja kad se mozemo posvetit kasinu u Dubrovinku? now your thinking

Dosta.

Mnogim ljudima se ocigledno svidja tako da za svakog ima nesto.
Ja sto vise razmisljam o njemu sve mi je gori i ne mogu opravdavat neke scene.

Na kraju dana je samo film i zabava jer kao sto losi CGI Joda kaze jedaji nisu ni bitni i spali sve.
Nista nije bitno sto su prethodnih 6,7 filmova pokazali ocigledno.

Mozda mi bude bolje na drugo gledanje,nekad kad izadje jer necu trosit opet pare na kino.
Al kolko je mene smrt Snokea iznervirala, ne mogu opisat, po svemu prikazanom u svim Star Wars likovima sto se tice Forcea najjaci lik ikad,
a ne moze primjetit lightsaber kako se okrece.....I jos na kraju nista objasnjeno ni ko je on, ni sta je, sta mu je origin, sta je First Order, sta se desilo u 30 godina poslije episode 6 da je doslo do toga, ama bas nista. I da ne zaboravim nahajpovano "ko su Rey parents", ah zapravo niko fuck it, ko da je to bilo vazno, ima finn i rose story arc od 30 minuta koji ne vodi ni cemu, isto ko da nisu nista ni pokusali na kraju
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Raul_64 » 17 dec 2017, 14:01

irfo je napisao/la:
Raul_64 je napisao/la:Star Wars :thumbdown:
Rey je pala s marsa i bez ikakvog treninga u prosloj a i uz minimalan trening u ovoj je jedan od najmocnijih likova ikad
Nisam trazio da bude Skywalker,Obi Wan al je niko i nista i ima silu jer eto ima silu je LOSE i LIJENO pisanje
Snoke je valda najmocniji lik ikad koji je mogao radit sta mu je volja i citat misli Kylo Rena al ubijen tako jeftino
Nit smo saznali ko,zasto,kako? samo samo znali da je strasno mocan i da je ubijen u 2 sekunde,genijalno
Princeza? nakon sto je polumrtva leti kroz svemir kao superman? nemoj me j****
Hux od nacistickog,ozbiljnog lika postao parodija,jos jedan smijesni general sa britanskim akcentom
Izgubili smo 30 minuta na Fina i Rose(stvarno nam treba jos jedan nebitan sporedni lik)
Nista sto su uradili u filmu nije bilo bitno osim sto nam oduze nepotrebnih 30 minuta
Dok su jahali zivotinje kao da su u Harry Potter filmu? wtf
Phasma? hahahah
Premalo Del Tora,uvijek je premalo Del Tora
Zavrsna scena je bila kul al kao iz crtanog bijase da se ispali sve zivo na Luka i ovaj cisti prasinu na sebe
Mislim zabavno al ajde , saznali smo poslije sta je bilo i kontas pa konacno , sjebao ga je momacki
Ipak Kylo Ren treba jos kruha se najesti da zna koristit silu kao Luke , al ne , nakon takvog epic poduhvata
Luke je meditirajuci "nestao" ni sretan ni tuzan ni....jednostavno ce najveci lik ikad? nestati tako , ok
Previse humora,disney nadmasio marvelove filmove,kako ce situacija bit napeta kad se samo zbijaju sale

I dal sam rekao da Snoka kojeg su haypali 2 filma je bacao Rey jednim prstom,citao um,spajao nju i kylo rena kroz silu,pucao gromove iz guzice i ubijen je tako sto nije osjetio da se lightsaber mice kraj njega? mislim da jesam , ko , zasto , why???? jer eto

Ovaj film ce iznenadit.Pa hoce.

Cekas 2 godine za clifhanger izmedju Rey/Luka i on baca ls samo iza sebe.Zasto su to uradili? da bi izvukli opet jeftini smijeh , neko ce se u kinu nasmijati , nema veze sto citav prosli film i 2 godine vodi ka tom momentu al umjesto epic dialoga il neceg iole vaznog jednostavno cemo izvuc se iz te situacije.Djeluje kao da je JJ pisao citavu 7 epizodu o tom momentu o Snoke bez da je iko znao cak ni on kako ce se nastavit.I ovaj umjesto da izvuce nesto iz toga nije se zelio bavit tim najvaznijim pitanjima i jednostavno je Rey pala s marsa i moze sta hoce , Snuke je supreme leader al nije bitan , bitna je neka Rose na koju trosimo 40 minuta i Finn o kojem nismo saznali nista novo.Da je bar Leila bila na onom brodu koji se zabio pa bi njena smrt imala neki znacaj ovako ce morati nesto izmislit s njom za 9 epizodu.Mozda ce opet ko superman letit kroz svemir.


Kylo Ren + Rey borba u palati , pa cak i ta zavrsna scena Luka kako ga je nadmasio i slicno
Bilo je naravno zanimljivih i dobrih scena u 150 minuta filma al premalo za mene

Sva bitna pitanja su zaobidjena u sirokom krugu.Ubili 2 bitna lika reda,radi.Pardon Luke se sam ubio.Snoka sklonili.
Rey je toliko mocna da planine dize a Kylo Ren i nakon sto ubi Snoka je jos emo negativac koji ne izaziva nikakav respekt.
Zasto bi pokusali razvit Snoka i pricu Jedaja kad se mozemo posvetit kasinu u Dubrovinku? now your thinking

Dosta.

Mnogim ljudima se ocigledno svidja tako da za svakog ima nesto.
Ja sto vise razmisljam o njemu sve mi je gori i ne mogu opravdavat neke scene.

Na kraju dana je samo film i zabava jer kao sto losi CGI Joda kaze jedaji nisu ni bitni i spali sve.
Nista nije bitno sto su prethodnih 6,7 filmova pokazali ocigledno.

Mozda mi bude bolje na drugo gledanje,nekad kad izadje jer necu trosit opet pare na kino.
Al kolko je mene smrt Snokea iznervirala, ne mogu opisat, po svemu prikazanom u svim Star Wars likovima sto se tice Forcea najjaci lik ikad,
a ne moze primjetit lightsaber kako se okrece.....I jos na kraju nista objasnjeno ni ko je on, ni sta je, sta mu je origin, sta je First Order, sta se desilo u 30 godina poslije episode 6 da je doslo do toga, ama bas nista. I da ne zaboravim nahajpovano "ko su Rey parents", ah zapravo niko fuck it, ko da je to bilo vazno, ima finn i rose story arc od 30 minuta koji ne vodi ni cemu, isto ko da nisu nista ni pokusali na kraju
Najveci problem sto nisu imali jasan plan za 3 filma vec pisu scenario usput.

Prvi je jos izgledao bolje jer pored JJ-a si imao Lawrence Kasdana za pisca iz orginalne trilogije i to se osjetilo.
Malo slicno? da , al su nas upoznali s novim likovima,namjestili milion pitanja i otvorili toliko svemira i onda ovo.
Branio sam i jos cu branit TFA al cak i on s ovim filmom gubi smisla jer sva otvorena pitanja u njemu su zatvorena tu.

Sad da mi kaze kako su krivi fanovi jer su pravile teorije zavjera o Reyu,Sonku pa oni su sa razlogom bili najaznimljiviji likovi.

Obi Wanov glas koji se obratio kod Maz Kanate u TFA i slicno.JJ-a je postavio milion detalja da nam sugerira kako ona ima poveznicu sa nekim,dal skywalkerima il drugim nebitno.I djeluje da je Rian procitao svaku mogucu teoriju na internetu i odlucio da uradi sve kontra.Isto za Snoka.A usput film stradao.Cemu su bitnije vizije od knights of rena ako ih necemo vidjet? Luka cekas na ekranu 40 godina a nije lightsaberom zamahnuo.

Zamisli sad parodije da se vrati JJ i onda on nekako vrati Snoka u zivot(to je bila projekcija bla,bla)i opet poveze Rey s nekim :rol:

Rian nije zelio da ima nikakve veze sa proslim filmom al to je nemoguce.Lik je u fazonu ja snimam 8,ispunit cu svoje fantazije a ko **** za 7 i 9 i citavom prijasnjom pricom.Ne kazem da je JJ imao odgovore na sva pitanja koja otvori u prosloj epizodi al ovaj se bukvalno popisao po svakoj.Sebicno od njega.Nije mu se svidio TFA? neki likovi? znaci vidimo sta je njemu bitno,Kylo/Rey i ok al ostalo zanemaris u fazonu da cu ubit Snoka nakon 20 minuta na ekranu i slicno bez da nudim odgovore.Da cu uvodnu scenu izmedju Rey/Luka tako lijeno rijesit(samo da je ispustio lightsaber ispred sebe,onako da mu je polako ispao iz like imalo bi vece tezine kad vece nista reci nego da onako ga baci iza ledja,marvelov humor)i volim ja marvelov humor u marvelovim filmovima ne ovako,ne u ovakvim trenucima.



Mark je upravu.Luke nije takav lik.Lik je nakon sto Vader pobi djece i pola galaksije trazio dobro u njemu.
Solo ima neke mracne snove?? ajmo ga ubit na spavanju,necaka aaaa kad prvi Luke je imao mracne misli.To nea smisla.

Da su samo neodgovorena pitanja.Ima dosta loseg pisanja jednostavno.
Citav Holdo karakter i ta situacija.Zasto nije govorila za plan? zasto se nije odma zabila? zasto milion nepotrebnih stvari.

JJ ce ovo vec nekako zavrsit al izbori u ovom mi se jednostavno nisu svidjeli.

Opet cu ga pogledat nekad(ne u kinu)i uzivat cu u mnogim scenama,scene borbe su dobre,u svemiru i na tlu al kako su glavna pitanja rijesena..

"Ja cu snimit svoj film koji sam zamislio a sta je bilo prije toga me ne zanima" , kretenski.
Sad moze se hvalit kako je metnuo ga svim fanboysima sa teorijama a metnuo je svom filmu takodje.

Ljudi koji govore "Snoke nije bitan" a predstavljen kao Imperator ove nove trilogije.Zavladao prvim redom,galaksijom,privukao Kylo Rena.
Dal je bio za vrijeme Vadera,gdje je bio tada,sta je radio? konkretno sta je.I sve to nije bitno,sta ima veze? lololo
Jednostavno ovaj debil nije mogao smislit smisljenu pricu vec je odlucio da nakon sto pokaze najvece moci u historiji galaksije da ce biti ubijen brzo i glupo da se ne bi bavio tim problemom , "jesam vas iznenadio" , jesi kretenu , jesi.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Steph
Postovi: 4121
Pridružen/a: 18 jun 2013, 18:02
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Steph » 17 dec 2017, 14:12

A da sačekaš i posljednji film iz trilogije...? :mrgreen:

Film je odličan.

93% na rottenu nije bez razloga

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Raul_64 » 17 dec 2017, 14:22

Steph je napisao/la:A da sačekaš i posljednji film iz trilogije...? :mrgreen:

Film je odličan.

93% na rottenu nije bez razloga
I 56% je na rottenu od ljudi koji nisu imali placene limuzine da idu na premijeru filma od strane Diznia.

Sacekat cu ja i treci.Ne znam kako cemi popravit ovaj al eto.
Kome se svidja,svidja se.Volio bi da sam taj.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1946
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la UnitedWA » 17 dec 2017, 14:34

Steph je napisao/la:A da sačekaš i posljednji film iz trilogije...? :mrgreen:

Film je odličan.

93% na rottenu nije bez razloga
Rotten je postao bukvalno rotten ima već nekoliko godina. Nikakvo mjerilo ne predstavlja, a naročito dio gdje kritičari glasaju.
Da je tako dobar, ne bi postojala ovolika diskrepancija publike i kritika.

Treći dio neće objasniti ništa što su ovdje preskočili i usrali.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la irfo » 17 dec 2017, 14:47

Film kao film treba da bude zasebna cjelina, a ne da ti cekas dvije godine drugi film da bi mogo ocjenit prvi
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Saurman
Postovi: 29448
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Saurman » 17 dec 2017, 15:06

Zenzo je napisao/la:Ja bi zakonom zabranio sve Marvel filmove, sva ta super heroj sranja i sllcno. Jos ce sada biti cirkus Disney kupio FOX, pa ce biti novi nivo gluposti super heroja i nadnaravnih ljudi.

Kako vam to ne dosadi gledati ?
Tako je dosadili su Bogu i narodu.

Inače sam fan sf al' ovo je previše, svake godine batman,spiderman,x man,iron man, pa onda krenu međusobni dueli batman vs ovaj vs onaj i kad ovo nije dovoljno onda ajmo ih udružiti avengersi,justice liga i ostale gluposti.

Generalno današnja publika je zagupljena ovim sranjima.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Finn
Postovi: 9061
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 17 dec 2017, 18:53

Saurman je napisao/la:Generalno današnja publika je zagupljena ovim sranjima.
Zaglupljena ili ne, to je ono što se traži. To se gleda, to donosi zaradu. Da nešto drugo donosi novac, pravilo bi se nešto drugo. Ustvari, i pravi se nešto drugo, samo nije dovoljno izreklamirano kao ovo pa raja samo priča o ovome, a tonu kvalitetnih filmova svake godine.

Publika u Americi ide u kino da malo isprazni mozak u akciji i komediji (koliko god ona bila loša zadnjih godina), da ubije neka dva sata i tako provede svoju večer. Dobijaju ono što i traže. Današnji superherojski nude i akciju i komediju, i to dosta kvalitetno. Lično se redovno više nasmijem u Marvelovim filmovima, nego u filmu sa predznakom komedija.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 17 dec 2017, 19:43

Nije stvar u tome što izlazi 5 superheroja godišnje. Neko napisa da izađe hiljadu filmova godišnje i niko te ne tjera da gledaš tih 5 iako je broj mora se priznati malo veći od toga. Ali stvar je što evo kod nas u Sarajevu, u glavnom kinu u gradu, ti realno ne možeš pogledati dobar film. Jedino što se prikazuju su blockbusteri,teen flickovi i otrcane komedije. Naleti ponekad Nolanov film ili nešto tako, ali veći dio godine se prikazuje samo komercijalno smeće. I u tome je problem, što se s tih 5,10,15 superheroja i nabudženih akcija stavlja u prvi plan, dok se 95% ostalih filmova zapostavlja. Emituju Pitch perfect 3, Jumanji i Stigo ćale 2, a Square, Loveless i The killing of a sacred deer moraš gledati preko torrenta ili u onih par termina što Meeting point ima para da obezbjedi. I onda imaš publiku koja misli da izvan Jumanjia i Iron mena ne postoji film i što jedan Meeting point koji emituje odlične filmove jedva sastavlja kraj s krajem.

sljedeći korak je da ovi Marvelovi dobiju oskara za Best picture. Mislim da je jedina stvar što ih dijeli od toga je što nisu politički angažovani. Da neko napravi neki film u kojem će se žestoko aludirati na Trumpa, liberali bi na ku.rac svršili i dali oskar filmu pa makar bio i Marvel.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61302
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Virtu4l » 17 dec 2017, 19:58

scorpy je napisao/la:http://m.imdb.com/title/tt3704700/?ref=m_nv_sr_1

Nisam veliki ljubitelj drama pogotovo biografske ali ova je bar meni veoma dobra. Prema istinitoj priči o rijetkim bolestima i kako doktori lahko pogriješe pogrešnim dijagnozama.

Drži pažnju od početka do kraja. Nije dosadna kao što drame znaju biti
U početku je bio veoma spor, ali na kraju ispade dobar film. Ova mala Grace Moretz je baš dobro odglumila.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Finn
Postovi: 9061
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 17 dec 2017, 20:44

Blejzer10 je napisao/la:Ali stvar je što evo kod nas u Sarajevu, u glavnom kinu u gradu, ti realno ne možeš pogledati dobar film. Jedino što se prikazuju su blockbusteri,teen flickovi i otrcane komedije. Naleti ponekad Nolanov film ili nešto tako, ali veći dio godine se prikazuje samo komercijalno smeće. I u tome je problem, što se s tih 5,10,15 superheroja i nabudženih akcija stavlja u prvi plan, dok se 95% ostalih filmova zapostavlja. Emituju Pitch perfect 3, Jumanji i Stigo ćale 2, a Square, Loveless i The killing of a sacred deer moraš gledati preko torrenta ili u onih par termina što Meeting point ima para da obezbjedi. I onda imaš publiku koja misli da izvan Jumanjia i Iron mena ne postoji film i što jedan Meeting point koji emituje odlične filmove jedva sastavlja kraj s krajem.
Prikazuju ono što se gleda. Ustvari, isto ono što je na repertoaru u Americi. Znali su nekad staviti i neki manje komercijalan film pa su po posjeti i zaradi dali zaključiti da se to ne isplati. Djeca do 14-15 godina su svakako najveći konzumenti pa je i logično da puštaju "komercijalno smeće". Ista stvar ko i u muzici, od komercijale se živi i zarađuje i svi uključeni u to uzimaju pare. Kome se ne sviđa, uvijek može naći ono što je njemu zanimljivo.

Avatar
Saurman
Postovi: 29448
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Saurman » 17 dec 2017, 21:36

Finn je napisao/la: a tonu kvalitetnih filmova svake godine.
Koja tona pa ne možeš naći 3 filma da valja godišnje.Sve same gluposti ili su filmovi o super junacima ili prave remake iz 80'90' koji ispadnu odron il' neke retardirane komedije.
Finn je napisao/la:
Publika u Americi ide u kino da malo isprazni mozak u akciji i komediji
Njima je mozak već prazan čim pune kino blagajne iz godine u godinu za iste gluposti.

Finn je napisao/la:Današnji superherojski nude i akciju i komediju
Realno pišam se na tu akciju i komediju, humor na nivou vize za budućnost.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.