Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Sveti
Postovi: 10194
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Sveti » 21 avg 2017, 21:08

Allahu mili sise :shock:

Jednom povlaci obarac drugom repetira
naprijed rejal

Avatar
Pegi10
Postovi: 2829
Pridružen/a: 15 apr 2014, 20:10
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Pegi10 » 21 avg 2017, 21:12

Sveti je napisao/la:Allahu mili sise :shock:

Jednom povlaci obarac drugom repetira
:wtf: :mrgreen:
Na temi Film i Kinematografija postoje samo Nerminovic i neznalice :kafa:
Dantes, Bog za kompjutere :kafa:
Quarterbeg, kloc za muziku :kafa:
Katastrofa šta se sve snima, previše se ljudima pustilo.

Avatar
Saurman
Postovi: 29500
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Saurman » 21 avg 2017, 22:32

Donnie Darko je napisao/la:Zar se Get Out stvarno broji kao horor?
Ne.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Civa
Postovi: 2980
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Civa » 22 avg 2017, 10:50

Illmatic09 je napisao/la:
Civa je napisao/la:Može kakvih Ruskih krimi filmova ili akcija na preporuku? :D
Eastern Promises pogledaj.
Hvala :thumbup:

Još neko kakav?
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Chinaglia » 23 avg 2017, 00:30

Moonlight (2016)

sranje veliko

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Puma » 23 avg 2017, 00:50

Civa je napisao/la:
Illmatic09 je napisao/la:
Civa je napisao/la:Može kakvih Ruskih krimi filmova ili akcija na preporuku? :D
Eastern Promises pogledaj.
Hvala :thumbup:

Još neko kakav?
http://www.imdb.com/title/tt0118767/
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Kawhi » 23 avg 2017, 02:42

http://m.imdb.com/title/tt1027658/
Remek djelo evropske knjizevnosti. :tokralju:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7411
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la kraljttbvb » 23 avg 2017, 07:03

Sinoc ovo po preporuci pogledah i ja inace koji nisam ljubitelj filmova fakat uzivah :thumbup:

http://www.imdb.com/title/tt4857264/
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

FoSte95
Postovi: 12638
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la FoSte95 » 23 avg 2017, 14:11

šta ovo ekipa fast and forious planira u živo egzibicije izvoditi po većim gradovima širom svijeta :clap: :clap:
zamisli Vin Dizela nagari ga od Ilidze pa gore skroz u grad :rol: :rol:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la BigDaddy » 23 avg 2017, 15:00

kraljttbvb je napisao/la:Sinoc ovo po preporuci pogledah i ja inace koji nisam ljubitelj filmova fakat uzivah :thumbup:

http://www.imdb.com/title/tt4857264/
nije loš film ali
ovi twistovi u španskim filmovima djeluju nekako pretjerani, a osjetiš ih u zraku. čim sam ugledao onu advokaticu, skontao sam da s njom nešto ne štima, kontam garant je tetka il strina onog ubijenog momka :mrgreen:

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Rooney88 » 23 avg 2017, 15:03

FoSte95 je napisao/la:šta ovo ekipa fast and forious planira u živo egzibicije izvoditi po većim gradovima širom svijeta :clap: :clap:
zamisli Vin Dizela nagari ga od Ilidze pa gore skroz u grad :rol: :rol:
Zamisli da je on treci najplaceniji glumac. Prvi Mark, Rock drugi... :D
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Saurman
Postovi: 29500
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Saurman » 23 avg 2017, 17:33

slika

8/10

Zabavan,vizuelno odličan i humora ne nedostaje. :D

Prvi dio je bolji al' nije velika razlika.

slika :mrgreen:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 23 avg 2017, 23:54

Pogledao Alien: Covenant. Koliko sam sra.nje očekivao, nije loš. Ako se izuzme par akcionih scena i cheap twist na kraju, koji je i očigledan zbog reza tokom tuče Davida i Waltera i načina na koji Fassbender igra posljednih 15ak minuta, priča nije loša. Definitivno korak naprijed u odnosu na Prometheusa.

Ali ubila me scena kad prva beba Alien napadne onu trebu. Znači nalaziš se zatvoren u sobi. Iz kolege ti je izraslo novo biće koje ga je i ubilo. I dok to biće se navikava na život i nesposobno je da se brani, naša akterka uzima nož, sjeda na kraj sobe i čeka to biće da dođe sebi i da je napadne jer je ona u najboljem defanzivnom položaju = sjedećem. Znači Bože

6/10 uglavnom. Ima dobar početak i kraj

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 24 avg 2017, 00:03

Blejzer10 je napisao/la:Pogledao Alien: Covenant. Koliko sam sra.nje očekivao, nije loš. Ako se izuzme par akcionih scena i cheap twist na kraju, koji je i očigledan zbog reza tokom tuče Davida i Waltera i načina na koji Fassbender igra posljednih 15ak minuta, priča nije loša. Definitivno korak naprijed u odnosu na Prometheusa.

Ali ubila me scena kad prva beba Alien napadne onu trebu. Znači nalaziš se zatvoren u sobi. Iz kolege ti je izraslo novo biće koje ga je i ubilo. I dok to biće se navikava na život i nesposobno je da se brani, naša akterka uzima nož, sjeda na kraj sobe i čeka to biće da dođe sebi i da je napadne jer je ona u najboljem defanzivnom položaju = sjedećem. Znači Bože

6/10 uglavnom. Ima dobar početak i kraj
Nije ni meni bio loš, problem je što je generičan i zaboravan, što Alien film ne bi trebao biti. Jedina scena koju neću zaboraviti je etničko čišćenje, koje je bilo dosta strašnije od ostatka filma, iako je ispričano kroz flashback. Prometheus mi je dosta bolji film, pored svih problema, ima dubinu, i stvorili su veoma zanimljiv svijet, kojem u Covenantu nisu doprinijeli na bilo koji način.

Recimo Life, koji također ima more svojih problema, je bolji Alien film od ovoga, što dosta govori.

Ah da, neću zaboraviti ni scenu sa frulom, aka najkako je neko mislio da je ovo dobra ideja scenom godine.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 24 avg 2017, 00:14

Donnie Darko je napisao/la: Nije ni meni bio loš, problem je što je generičan i zaboravan, što Alien film ne bi trebao biti. Jedina scena koju neću zaboraviti je etničko čišćenje, koje je bilo dosta strašnije od ostatka filma, iako je ispričano kroz flashback. Prometheus mi je dosta bolji film, pored svih problema, ima dubinu, i stvorili su veoma zanimljiv svijet, kojem u Covenantu nisu doprinijeli na bilo koji način.

Recimo Life, koji također ima more svojih problema, je bolji Alien film od ovoga, što dosta govori.

Ah da, neću zaboraviti ni scenu sa frulom, aka najkako je neko mislio da je ovo dobra ideja scenom godine.
Prometheus se urušio iznutra od svoje pretenciozne ontološke priče. Meni je u tom filmu zabrinjavajuće koliko je dobrih scena isječeno iz filma, što bi film djelimično izvuklo.(tipa scena žrtvovanja "inžinjera", ili razgovor sa "inžinjerom" kad se probudi) Ovako je imao sudbinu Losta - dobar set up, grozan delivery. Ovaj Alien je imao mnogo skromniji cilj koji je po meni i ispunio. I nije da nema dubine, samo ti je ne baca sve vrijeme u lice kao Prometheus koji je u fazonu: mi smo nova Odiseja, mi smo nova Odiseja!

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Kawhi » 24 avg 2017, 00:15

Blejzer10 je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la: Nije ni meni bio loš, problem je što je generičan i zaboravan, što Alien film ne bi trebao biti. Jedina scena koju neću zaboraviti je etničko čišćenje, koje je bilo dosta strašnije od ostatka filma, iako je ispričano kroz flashback. Prometheus mi je dosta bolji film, pored svih problema, ima dubinu, i stvorili su veoma zanimljiv svijet, kojem u Covenantu nisu doprinijeli na bilo koji način.

Recimo Life, koji također ima more svojih problema, je bolji Alien film od ovoga, što dosta govori.

Ah da, neću zaboraviti ni scenu sa frulom, aka najkako je neko mislio da je ovo dobra ideja scenom godine.
Prometheus se urušio iznutra od svoje pretenciozne ontološke priče. Meni je u tom filmu zabrinjavajuće koliko je dobrih scena isječeno iz filma, što bi film djelimično izvuklo.(tipa scena žrtvovanja "inžinjera", ili razgovor sa "inžinjerom" kad se probudi) Ovako je imao sudbinu Losta - dobar set up, grozan delivery. Ovaj Alien je imao mnogo skromniji cilj koji je po meni i ispunio. I nije da nema dubine, samo ti je ne baca sve vrijeme u lice kao Prometheus koji je u fazonu: mi smo nova Odiseja, mi smo nova Odiseja!
Pa Prometej nije daleko od nove Odiseje. Svidja mi se poredjenje. :kafa:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la DANTES » 24 avg 2017, 00:25

Blejzer10 je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la: Nije ni meni bio loš, problem je što je generičan i zaboravan, što Alien film ne bi trebao biti. Jedina scena koju neću zaboraviti je etničko čišćenje, koje je bilo dosta strašnije od ostatka filma, iako je ispričano kroz flashback. Prometheus mi je dosta bolji film, pored svih problema, ima dubinu, i stvorili su veoma zanimljiv svijet, kojem u Covenantu nisu doprinijeli na bilo koji način.

Recimo Life, koji također ima more svojih problema, je bolji Alien film od ovoga, što dosta govori.

Ah da, neću zaboraviti ni scenu sa frulom, aka najkako je neko mislio da je ovo dobra ideja scenom godine.
Prometheus se urušio iznutra od svoje pretenciozne ontološke priče. Meni je u tom filmu zabrinjavajuće koliko je dobrih scena isječeno iz filma, što bi film djelimično izvuklo.(tipa scena žrtvovanja "inžinjera", ili razgovor sa "inžinjerom" kad se probudi) Ovako je imao sudbinu Losta - dobar set up, grozan delivery. Ovaj Alien je imao mnogo skromniji cilj koji je po meni i ispunio. I nije da nema dubine, samo ti je ne baca sve vrijeme u lice kao Prometheus koji je u fazonu: mi smo nova Odiseja, mi smo nova Odiseja!
Problem covenanta za jeste loša dinimaka. Neke spore scene su trebale biti brže, a neke brže su morale biti sporije.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 24 avg 2017, 00:27

Ma ne kažem da je film nešto dobar ili da bih ga ikome preporučio, ali koliko sam sra.nja čuo o njemu, očekivao sam Prometheus 2 :mrgreen:

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la DANTES » 24 avg 2017, 00:29

Blejzer10 je napisao/la:Ma ne kažem da je film nešto dobar ili da bih ga ikome preporučio, ali koliko sam sra.nja čuo o njemu, očekivao sam Prometheus 2 :mrgreen:
Ali prometej jeste bolji film. Jbg. Bar meni.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 24 avg 2017, 00:34

Blejzer10 je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la: Nije ni meni bio loš, problem je što je generičan i zaboravan, što Alien film ne bi trebao biti. Jedina scena koju neću zaboraviti je etničko čišćenje, koje je bilo dosta strašnije od ostatka filma, iako je ispričano kroz flashback. Prometheus mi je dosta bolji film, pored svih problema, ima dubinu, i stvorili su veoma zanimljiv svijet, kojem u Covenantu nisu doprinijeli na bilo koji način.

Recimo Life, koji također ima more svojih problema, je bolji Alien film od ovoga, što dosta govori.

Ah da, neću zaboraviti ni scenu sa frulom, aka najkako je neko mislio da je ovo dobra ideja scenom godine.
Prometheus se urušio iznutra od svoje pretenciozne ontološke priče. Meni je u tom filmu zabrinjavajuće koliko je dobrih scena isječeno iz filma, što bi film djelimično izvuklo. Ovako je imao sudbinu Losta - dobar set up, grozan delivery. Ovaj Alien je imao mnogo skromniji cilj koji je po meni i ispunio. I nije da nema dubine, samo ti je ne baca sve vrijeme u lice kao Prometheus koji je u fazonu: mi smo nova Odiseja, mi smo nova Odiseja!
Ma kakva dubina, ideje i to dubine što ima vuče iz Prometeja, novo ne nudi skoro pa ništa. Klasičan monster film gdje se skupina glupih ljudi takmiči ko će prvi biti ubijen, smještena u Alien/Prometej univerzum, sa preokretom kojeg će vidjeti unaprijed svako ko je pregledao 10 filmova u životu. Prometej dijeli isti problem što se ljudi tiče, ali ljudi su dosta manje značajni nego ovdje.

Radije ću izabrati ambiciozan i pretenciozan film sa manama, nego neinspirisan i neambiciozan/siguran film sa manama. Prometej me barem natjerao na novo gledanje, i istraživanje po netu, Covenant mi je sletio sa uma iste sekunde kad je završio, i jedini način da ga ponovo odgledam je neki Alien maraton u budućnosti.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.