Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
scorpy
Postovi: 540
Pridružen/a: 05 sep 2009, 12:26
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la scorpy » 16 dec 2017, 14:08

http://m.imdb.com/title/tt3704700/?ref=m_nv_sr_1

Nisam veliki ljubitelj drama pogotovo biografske ali ova je bar meni veoma dobra. Prema istinitoj priči o rijetkim bolestima i kako doktori lahko pogriješe pogrešnim dijagnozama.

Drži pažnju od početka do kraja. Nije dosadna kao što drame znaju biti

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Raul_64 » 16 dec 2017, 14:26

Star Wars :thumbdown:
Rey je pala s marsa i bez ikakvog treninga u prosloj a i uz minimalan trening u ovoj je jedan od najmocnijih likova ikad
Nisam trazio da bude Skywalker,Obi Wan al je niko i nista i ima silu jer eto ima silu je LOSE i LIJENO pisanje
Snoke je valda najmocniji lik ikad koji je mogao radit sta mu je volja i citat misli Kylo Rena al ubijen tako jeftino
Nit smo saznali ko,zasto,kako? samo samo znali da je strasno mocan i da je ubijen u 2 sekunde,genijalno
Princeza? nakon sto je polumrtva leti kroz svemir kao superman? nemoj me j****
Hux od nacistickog,ozbiljnog lika postao parodija,jos jedan smijesni general sa britanskim akcentom
Izgubili smo 30 minuta na Fina i Rose(stvarno nam treba jos jedan nebitan sporedni lik)
Nista sto su uradili u filmu nije bilo bitno osim sto nam oduze nepotrebnih 30 minuta
Dok su jahali zivotinje kao da su u Harry Potter filmu? wtf
Phasma? hahahah
Premalo Del Tora,uvijek je premalo Del Tora
Zavrsna scena je bila kul al kao iz crtanog bijase da se ispali sve zivo na Luka i ovaj cisti prasinu na sebe
Mislim zabavno al ajde , saznali smo poslije sta je bilo i kontas pa konacno , sjebao ga je momacki
Ipak Kylo Ren treba jos kruha se najesti da zna koristit silu kao Luke , al ne , nakon takvog epic poduhvata
Luke je meditirajuci "nestao" ni sretan ni tuzan ni....jednostavno ce najveci lik ikad? nestati tako , ok
Previse humora,disney nadmasio marvelove filmove,kako ce situacija bit napeta kad se samo zbijaju sale

I dal sam rekao da Snoka kojeg su haypali 2 filma je bacao Rey jednim prstom,citao um,spajao nju i kylo rena kroz silu,pucao gromove iz guzice i ubijen je tako sto nije osjetio da se lightsaber mice kraj njega? mislim da jesam , ko , zasto , why???? jer eto

Ovaj film ce iznenadit.Pa hoce.

Cekas 2 godine za clifhanger izmedju Rey/Luka i on baca ls samo iza sebe.Zasto su to uradili? da bi izvukli opet jeftini smijeh , neko ce se u kinu nasmijati , nema veze sto citav prosli film i 2 godine vodi ka tom momentu al umjesto epic dialoga il neceg iole vaznog jednostavno cemo izvuc se iz te situacije.Djeluje kao da je JJ pisao citavu 7 epizodu o tom momentu o Snoke bez da je iko znao cak ni on kako ce se nastavit.I ovaj umjesto da izvuce nesto iz toga nije se zelio bavit tim najvaznijim pitanjima i jednostavno je Rey pala s marsa i moze sta hoce , Snuke je supreme leader al nije bitan , bitna je neka Rose na koju trosimo 40 minuta i Finn o kojem nismo saznali nista novo.Da je bar Leila bila na onom brodu koji se zabio pa bi njena smrt imala neki znacaj ovako ce morati nesto izmislit s njom za 9 epizodu.Mozda ce opet ko superman letit kroz svemir.


Kylo Ren + Rey borba u palati , pa cak i ta zavrsna scena Luka kako ga je nadmasio i slicno
Bilo je naravno zanimljivih i dobrih scena u 150 minuta filma al premalo za mene

Sva bitna pitanja su zaobidjena u sirokom krugu.Ubili 2 bitna lika reda,radi.Pardon Luke se sam ubio.Snoka sklonili.
Rey je toliko mocna da planine dize a Kylo Ren i nakon sto ubi Snoka je jos emo negativac koji ne izaziva nikakav respekt.
Zasto bi pokusali razvit Snoka i pricu Jedaja kad se mozemo posvetit kasinu u Dubrovinku? now your thinking

Dosta.

Mnogim ljudima se ocigledno svidja tako da za svakog ima nesto.
Ja sto vise razmisljam o njemu sve mi je gori i ne mogu opravdavat neke scene.

Na kraju dana je samo film i zabava jer kao sto losi CGI Joda kaze jedaji nisu ni bitni i spali sve.
Nista nije bitno sto su prethodnih 6,7 filmova pokazali ocigledno.

Mozda mi bude bolje na drugo gledanje,nekad kad izadje jer necu trosit opet pare na kino.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Kawhi » 16 dec 2017, 14:35

Vidim bas lose komentare za novi SW, a bas sam mislio u kini. Ustedicu koju marku.
Mada, kad se sjetim koliko su prequeli nevoljeni ovaj bi mogao biti najbolji film u serijalu.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Raul_64 » 16 dec 2017, 14:42

Nakon ovog i sa manjim ocekivanjima ima da ti se jos svidi.

Meni nije legao.Od prve sekunde.U TFA ima sala na pocetku filma i to dobra koja postavlja ton filma.
Ovdje ima jedna izmedju Poa i Huxa koja je bila na nivou 10 godisnjaka pisana i odma me odbi.
Previse vremena na nebitne stvari,nula vremena da objasnis bitne i tako.

Zali boze potrosene sate ljudi u vezi teorija oko Rey,Snoka mogu samo reci.

Ako ti to nije bitno , onda mozda ti se i film pravo svidi.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la DANTES » 16 dec 2017, 15:30

Kawhi je napisao/la:Vidim bas lose komentare za novi SW, a bas sam mislio u kini. Ustedicu koju marku.
Mada, kad se sjetim koliko su prequeli nevoljeni ovaj bi mogao biti najbolji film u serijalu.
Otelo reče dobar. Ali što ti kažeš mnogima se nisu dopale epizode 1,2,3 a one su ipak bolje od 4,5,6...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 16 dec 2017, 16:18

DANTES je napisao/la:Ali što ti kažeš mnogima se nisu dopale epizode 1,2,3 a one su ipak bolje od 4,5,6...
:lol: :tokralju:

@kavaj pogledaj ti, svakako voliš trash. Tebi će to biti najbolji film iza Cloud Atlasa i Avatara :kafa:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la jestamaji » 16 dec 2017, 16:29

DANTES je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Vidim bas lose komentare za novi SW, a bas sam mislio u kini. Ustedicu koju marku.
Mada, kad se sjetim koliko su prequeli nevoljeni ovaj bi mogao biti najbolji film u serijalu.
Otelo reče dobar. Ali što ti kažeš mnogima se nisu dopale epizode 1,2,3 a one su ipak bolje od 4,5,6...
dobar, ali za podvoz. nema u ovome filmu ništa dobro, baš ništa. osim da se u jednom trenutku završio :mrgreen: daleko najdiletantskiji star wars ikada, ko da su meni dali da ga radim, a ja ni slike ne znam uslikati da valja! bilo je tu par momenata, tj. priča je takva da se od nje moglo nešto i napraviti, ali nažalost nije napravljeno ama baš ništa!

prvi film je bio dobar, drugi je bio legendaran, onda su se sa povratkom džedaja usrali do zavrat i do dana današnjeg plivaju u istim gov.nima
Zadnja izmjena: jestamaji, dana/u 16 dec 2017, 16:32, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Kawhi » 16 dec 2017, 16:31

Blejzer10 je napisao/la:
DANTES je napisao/la:Ali što ti kažeš mnogima se nisu dopale epizode 1,2,3 a one su ipak bolje od 4,5,6...
:lol: :tokralju:

@kavaj pogledaj ti, svakako voliš trash. Tebi će to biti najbolji film iza Cloud Atlasa i Avatara :kafa:
Meni to nisu dva najbolja filma. Sto izmisljas? :wtf:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11952
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la BoixosNois1899 » 16 dec 2017, 16:32

Meni je TLJ bio odličan. Ima tih nedostataka u priči ali nije da nismo navikli na to. Ne sviđaju mi se ta kopiranja ranijih dijelova. Ovaj put to je bila ona scena kada Kylo Ren dovodi Rey kod Snokea. Scena u liftu kako stoje Kylo i Rey je sasvim identična onoj iz "Return of the Jedi" kada Vader Lukea vodi Emperoru. Tu sam odmah znao šta će se dogoditi. Tamo je Vader dokrajčio Emperora a ovdje Kylo Ren Snokea, mada na poprilično čudan način.
Pa onda Luke koji se skriva u najvećoj zabiti galaksije. Podsjetilo me to na ANH i Obi Wana koji je se također sakrivao po Tatooineu.
Problem sa Leiom je taj što je Carrie Fisher svoje scene snimila prije svoje smrti a sam film je već bio faktički završen pa onda vjerovatno nije bilo vremena da se naknadno nešto snima i mijenja priča. Vjerovatno se Leia u XIX epizodi neće ni pojavljivati sa obrazloženjem da je umrla mirno prirodnom smrću ili nešto u tom stilu.
Del Toro je po meni dobio dovoljno vremena. Njegova uloga je bila sasvim OK po meni. Pa u Guardians of the Galaxy također nije imao zapaženiju ulogu.
Ima tu još par rupa ali i pored toga meni je film bio poprilično dobar. Sviđa mi se što Kylo Ren sada već liči na Sitha i što ne yebe živu silu. Možda u XIX saznamo nešto više o Snokeu, pogotovo jer je JJ opet reditelj.
Slažem se da je romansa između Rose i Finna potpuno nepotrebna.
Film sigurno nije toliko loš koliko ga ovdje predstavljate.
Neka ocjena 8 - 8,5/10 je po meni najrealnija.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 16 dec 2017, 16:58

Kawhi je napisao/la:
Blejzer10 je napisao/la: @kavaj pogledaj ti, svakako voliš trash. Tebi će to biti najbolji film iza Cloud Atlasa i Avatara :kafa:
Meni to nisu dva najbolja filma. Sto izmisljas? :wtf:
Parafraziram.
Kawhi je napisao/la:Avatar je nakon Interstellara i Arrivala najbolji sci-fi u 21. stoljeću. Četvrti ako i Cloud Atlas u sci-fi računamo.

:mrgreen:

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la bodi123 » 16 dec 2017, 16:59

Dunkirk ništa posebno. Očekivao sam dosta više. Prosjek.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Kawhi » 16 dec 2017, 17:01

Blejzer10 je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
Blejzer10 je napisao/la: @kavaj pogledaj ti, svakako voliš trash. Tebi će to biti najbolji film iza Cloud Atlasa i Avatara :kafa:
Meni to nisu dva najbolja filma. Sto izmisljas? :wtf:
Parafraziram.
Kawhi je napisao/la:Avatar je nakon Interstellara i Arrivala najbolji sci-fi u 21. stoljeću. Četvrti ako i Cloud Atlas u sci-fi računamo.

:mrgreen:
Pa ovo je cinjenica. Treci i cetvrti SF u ovom stoljecu. Ne najbolja 2 SFa, niti najbolja 2 opcenito, niti najbolji ikad.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Blejzer10 » 16 dec 2017, 17:11

Kawhi je napisao/la:Pa ovo je cinjenica. Treci i cetvrti SF u ovom stoljecu. Ne najbolja 2 SFa, niti najbolja 2 opcenito, niti najbolji ikad.
Ne budi smiješan. Odron filmovi u skoro svakom elementu.

Na brzinu izguglah da slučajno nije do mene, nađem četiri relevantne liste sci-fi filmova ovog stoljeća. Jako različite liste, s nekim se slažem s nekim ne logično, ali zanimljivo da nema ni Avatar ni Cloud atlas ni na jednoj. Što li Bože :hmmmmm:

https://www.rollingstone.com/movies/lis ... 11-w498096
http://www.indiewire.com/2017/05/best-s ... 1201817994
http://www.denofgeek.com/us/movies/scie ... ury-so-far
http://www.tasteofcinema.com/2017/the-2 ... ury-so-far

Avatar
Otelo
Postovi: 33339
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Otelo » 16 dec 2017, 18:13

SW TLJ
Svima smeta ta priča oko Fina i Rose, a po meni je zapravo dobro ispala jer su prikazali da nikom od bogatih nije u interesu da rat završi,
dok jedni na drugom kraju galaksije umiru i ginu, drugi uživaju u tome. Bilo je tu loših stvari, predugo je to trajalo. Pogotovo ona scena kad trče na onim konjima, šta već kroz grad. Da je arc Fina i Rose bio 10 minuta kraći bio bi opravdano, no pola sata oko toga je previše. Pogotovo meni, jer mi je Fin nebitan lik u svemu tome i volio bih da je poginuo.

Što se tiče Luka i Yode, pa čitav film se vodi retorikom da treba zaboraviti prošlost i mijenjati se i da je prevrtanje između dobre i loše strane sile jednoko u Jedajima i Sithima. Da niko od nas nije pozitivan 100%, ali ni loš 100%. Luke je jednostavno pronašao zadnje atome sile u sebi i prikazao se Renu i onda umro, da "ispario" je, ali je to bio više neki omaž Luku Skywalkeru, nego radnji.

Jednostavno, SW uradi nešto novo, ma bježi, daj stari Star Wars, ovo nije Star Wars, Star Wars TFA napravi remake ANH-a i reakcije daj nešto novo,
da smo htjeli remake mogli smo gledati prva tri dijela. Teško je ugoditi fanovima franšize stare preko 40 godina.

I najzad Hux, svima smeta kako su se ponijeli prema njemu, a Snoke je to objasnio "obično pseto koje držiš na udici i kontroliraš ga". I iskreno, kao da bi neko imao muda da kaže nešto kad ga jednim pokretom ruke Kylo može ugušiti.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1946
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la UnitedWA » 16 dec 2017, 20:09

Moj osvrt na Star Wars, pun je spoilera pa ko nije gledao, neka ne viri.
Snoke? Gori od svakog villaina ikad, kad bi skupili najgluplje villaine svih Marvel filmova. Ni otkud on tu, ni otkud mu tolika moć (koja po viđenom nadmašuje i samog cara), ni zašto je deformisan, te u svoj toj njegovoj moći ne skonta izdaju?

Obi-Wan legacy je bukvalno uništen, čovjek koji je pure light lik, koji nije bio sposoban da dokrajči Anakina koji je ubio pun hram djece i jedija. Taj čovjek je bio učitelj Luke Skywalkeru koji je eto random pomislio: "Ben je pun dark sajda, idem ga ja hladnokrvno ubiti, iako nije ništa uradio". Zašto bi Luke to uradio, Luke koji nije htio svog oca ubiti, pored svih zlodjela koje je kao Vader uradio? Luke je totalno promašen, njegova "svetost" kao lika posrana.

Smaranje sa likovima koji bi kao trebali zamijeniti Han Sola, a kad ih sve zajedno skupiš, nemaju karizmu i šarm tog lika koliko god on bio cringy za pojedine fanove SW. Za ove scene smo dobili Rogue One, ovdje nam daj FORCE, Jedi, Sith i njihove borbe. Ali ne, radije smaraj kako rebeli konstantno bježe, a uvijek na isti način dođu do izvlačenja. Lightsaber ukupno vidimo 5 puta, a kad ga i vidiš skoro nema borbe.

Zašto ste ubili Luke Skywalkera? Carrie Fisher je napustila ovaj svijet, ubij tog lika jer sa njim nema budućnosti. Mark je dominator, iako vidno smoren ovim univerzumom.

Kylo Ren? Odličan glumac, promašena uloga. Bio bi super da je mogao glumiti Anakina. Ko su koji krac knights of ren, zašto se ljudi boje te titule? Dva **** filma i dalje nemamo pojma o tome. Zašto nije Darth Snoke, odnosno Darth Kylo (ili neko drugo ime)?

Rey? Smaranje porijeklom, svi smo očekivali neki plot twist oko nje, a dobili 0. Radije da smo odmah znali da je force-sensitive lik, a zašto? Pa nije ni bitno, sila djeluje na načine koji nisu svima jasni.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Raul_64 » 16 dec 2017, 20:14

Otelo je napisao/la:SW TLJ
Svima smeta ta priča oko Fina i Rose, a po meni je zapravo dobro ispala jer su prikazali da nikom od bogatih nije u interesu da rat završi,
dok jedni na drugom kraju galaksije umiru i ginu, drugi uživaju u tome. Bilo je tu loših stvari, predugo je to trajalo. Pogotovo ona scena kad trče na onim konjima, šta već kroz grad. Da je arc Fina i Rose bio 10 minuta kraći bio bi opravdano, no pola sata oko toga je previše. Pogotovo meni, jer mi je Fin nebitan lik u svemu tome i volio bih da je poginuo.

Što se tiče Luka i Yode, pa čitav film se vodi retorikom da treba zaboraviti prošlost i mijenjati se i da je prevrtanje između dobre i loše strane sile jednoko u Jedajima i Sithima. Da niko od nas nije pozitivan 100%, ali ni loš 100%. Luke je jednostavno pronašao zadnje atome sile u sebi i prikazao se Renu i onda umro, da "ispario" je, ali je to bio više neki omaž Luku Skywalkeru, nego radnji.

Jednostavno, SW uradi nešto novo, ma bježi, daj stari Star Wars, ovo nije Star Wars, Star Wars TFA napravi remake ANH-a i reakcije daj nešto novo,
da smo htjeli remake mogli smo gledati prva tri dijela. Teško je ugoditi fanovima franšize stare preko 40 godina.

I najzad Hux, svima smeta kako su se ponijeli prema njemu, a Snoke je to objasnio "obično pseto koje držiš na udici i kontroliraš ga". I iskreno, kao da bi neko imao muda da kaže nešto kad ga jednim pokretom ruke Kylo može ugušiti.
Meni se TFA svidio al "drugacije da bi bilo drugacije" nije samo po sebi bolje.Znaci imas osjecaj da totalno je zanemario film JJ-a i napravio svoj.Sto je valda fucking problem sto svaki reziser ima svoj film i scenarij pisu usput.Ne vjerujem ja ni da je JJ Abrams znao sve odgovore,kako clifhanger rijesit izmedju Luka/Rey,odgovor na Reyovo porijeklo(nagovijestaji da je lightsaber Anakina priziva kod maz kanate malo su i oni nas usmjeravali na pogresnu stranu)a nemoj da pocinjem o Snoku.Otvoreno milion pitanja i jednostavno zaobidjeno sve.Clifhanger rijesen bacanjem lightsabera kojeg nije vidio od bespina iza ledja radi jeftinog smijeha.Jednostavno ovaj se lik nije zelio bavit tim problemima.Zbog toga su ljudi podjeljeni(56% audience score).Cak mogu i prec preko toga kako su ubili Snoka(tesko)jer je bila mocna scena al on otisao bez ikakvog odgovora.

Princezino putovanje van svemira? il je ubij il nemoj da bude na tom brodu al nemoj da leti kroz svemir
Kroz citavu fransizu nismo vidjeli da koristi jedaj moci osim sto je "force sensitve" sa Lukom a sad je superman
Pa kod mene se svi smijali u kinu i to opravdano.Jednostavno nepotrebno.

Mah to...da prikazuju bogati stalez jer su pokazali siromasni stalez u prosloj,razumijem ugao,da pokaze te ljude poput Del Tora,one izmedju,koje ne zanima ni republika ni otpor,koji samo prezivljavaju i prodaju svakom oruzije(han solo za siromasne)al je bilo pola sata ili vise se cinilo.Da bi doslo do ex machine momenta da se ona morala zabit u brod kako ne bi Phasma i najnepotrebniji lik univerzuma ubio likove.Znaci imas 30 minuta na ekranu to njihovo putovanje koje u konacnicni ne znaci nista.USTVARI ZNACI.Da nisu ni otisli,ne bi Del Toro cuo od njih da se ukrcavaju na transportere i vise bi ljudi prezivilo,znaci samo su sjebali situaciju.Uz vrijeme koju su oduzeli jednostavno velik,velik minus.I to Benicio kao i uvijek zakucao.

I jos jedan problem koji imam.Smanuju univerzum.Za galaksiju tako daleko i tako veliku previse se ljudi poznaje.
Na kraju si imao osjecaj da postoji samo 20 pobunjenika na tlu dok su se skrivali i to je preveliko smanjivanje svemira.

Jedna stvar sto mi moze ovo popravit donekle.Da JJ u drugom ipak nadje bolji odgovor za Reyove starce.
Jer niko ne garantuje da Kylo nije lagao il da je pogresno vidio il sta vec kad je rekao da je niko.
Mozda zelio samo da je privuce na svoju stranu etc. jer odgovor pala s marsa.

Probudilo se cisto u njoj jer se Luke iskljucio a trebala protuteza Kylu u svemiru,dobila forcu lutriju je fucking glupo.Da ima krv Skywalkera il slicno bi bar objasnilo sto je u prosloj bila tolikooo mocna,cak i u ovoj nije obavila skoro nikakav trening,dva dana sa Lukom i digla par kamencica i vamo dize planinu,dobro.Nova nada nije toliko duga bila al si mogao vidjeti Luka kako dovoljno trenira pa opet poslije izgubi ruku,prirodnije bilo.I ja sam TFA opravdavao jer mi se svidio(i jos svidja,vise od ovog)da ne znamo zasto je toliko mocna,da moze se to objasnit u narednoj epizodi i prc.

Dijete alkoholicara koje se naslo na pravom mjestu u pravo vrijeme i koje razvaljuje redovno najvece zlo aka Kylo treniranog frajera.

Meh mogu jos al necu.

Nije problem ko je ubijen vec kako i sva ta prica.

Da je sve to bilo bez kazino scene + sa manje humora u bitnim trenucima mislim da bi mi bio dobar.
Cak i bez da nam su dali odgovore na bilo sta u odnosu na proslu.
Zamisli nekad gledas TFA i zavrsi scena na onom i kako to sad gubi na znacaju nakon ovog
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Raul_64 » 16 dec 2017, 20:38

UnitedWA je napisao/la:Moj osvrt na Star Wars, pun je spoilera pa ko nije gledao, neka ne viri.
Snoke? Gori od svakog villaina ikad, kad bi skupili najgluplje villaine svih Marvel filmova. Ni otkud on tu, ni otkud mu tolika moć (koja po viđenom nadmašuje i samog cara), ni zašto je deformisan, te u svoj toj njegovoj moći ne skonta izdaju?

Obi-Wan legacy je bukvalno uništen, čovjek koji je pure light lik, koji nije bio sposoban da dokrajči Anakina koji je ubio pun hram djece i jedija. Taj čovjek je bio učitelj Luke Skywalkeru koji je eto random pomislio: "Ben je pun dark sajda, idem ga ja hladnokrvno ubiti, iako nije ništa uradio". Zašto bi Luke to uradio, Luke koji nije htio svog oca ubiti, pored svih zlodjela koje je kao Vader uradio? Luke je totalno promašen, njegova "svetost" kao lika posrana.

Smaranje sa likovima koji bi kao trebali zamijeniti Han Sola, a kad ih sve zajedno skupiš, nemaju karizmu i šarm tog lika koliko god on bio cringy za pojedine fanove SW. Za ove scene smo dobili Rogue One, ovdje nam daj FORCE, Jedi, Sith i njihove borbe. Ali ne, radije smaraj kako rebeli konstantno bježe, a uvijek na isti način dođu do izvlačenja. Lightsaber ukupno vidimo 5 puta, a kad ga i vidiš skoro nema borbe.

Zašto ste ubili Luke Skywalkera? Carrie Fisher je napustila ovaj svijet, ubij tog lika jer sa njim nema budućnosti. Mark je dominator, iako vidno smoren ovim univerzumom.

Kylo Ren? Odličan glumac, promašena uloga. Bio bi super da je mogao glumiti Anakina. Ko su koji krac knights of ren, zašto se ljudi boje te titule? Dva **** filma i dalje nemamo pojma o tome. Zašto nije Darth Snoke, odnosno Darth Kylo (ili neko drugo ime)?

Rey? Smaranje porijeklom, svi smo očekivali neki plot twist oko nje, a dobili 0. Radije da smo odmah znali da je force-sensitive lik, a zašto? Pa nije ni bitno, sila djeluje na načine koji nisu svima jasni.
Luke nije od Vadera digao ruke do zadnje sekunde a ovdje na prvi tracak sumnje pokusao ubit Bena lololo.
Onda se sjebao,otisao u Irsku da muze krave i glumi di capria u revrenant dok galaksije umire.

Odakle mapa do Skywalkera? ko sastavi je na prvom mjestu? mozda film i dade odgovore al od toliko neodgovorenih pitanja gubim se.

Kako su mogli Carrie Fisher rijesit? da je ona ostala na onom brodu koji se zabio i kad se desi eksplozija i minut tisine.
To bi bio savrsen odlazak,ne naljepsi al jedan vrijedan zrtve,rijesis se tog problema za dalje,ostavis Luka u zivotu.
Izveo najbolji moguci fazon da bi eto,nestao,jos kaze neko treba nestati a vamo imas Rey i mrtvu Carrie Fisher samo.

Snoke cita umove,puca gromove iz guzice,spaja Rey i Kylo Rena kroz silu,pokazuju moc nikad vidjenu i nece osjetit lighsaber kako se pomjera kraj njega.Do tada je mogao citati Kyla,bacao Rey s jednim prstom po prostoriju i tako SUPREME LEADER poginuo.Jesus.

Zasto je uopste Holdo il kako se lik Laure Dern zove imao onaj momenat,cime je zasluzila isti? jer bi nam trebalo biti zao nje sto pogini a poznavali smo je 10 minuta.Zasto nije sranje stavila na autopilot? zasto se ova mogucnost nije koristila u ranijim borbama.Posto je vec bila spreman da pogine kad gorivo je isticalo zasto nije momentalo se zabila u brod i spasila par zivota od otpora kad je svakako vec cekala smrt? Zasto Pou nije rekla za svoj plan? ni kad su je zarobili u pobudi(haha sad mi smijesno kad skontam citav taj dio price).Uz superman princezu.Zeljeli su da valda pomislimo kako ona radi za Huxa,dupli agent a onda poslije uvidjeti kako je imala plan i bila dobra.Koga briga za lik od 5 minuta.

Dok u medjuvremenu su maz kanatu nazor ubacili preko skypa haman da ih uputi na jednog lika,kojeg nisu nasli,al su srecom nabasali na drugog u celiji.Dobro.I onda kad po prvi put osjeti malo,nesto u filmu kad je Finn isao na kamikaze potez,nisam zelio da umre al sam razumio,bilo bi herojski,zasluzena smrt i onda i taj momenat se pokvari.Tako sta se ona zabi s njim u punoj brzini s drugim vozilom?prezivili to cisto nako?

I vidim vec hvale film jer je bio neocekivan.Niko nije ocekivao da ubije prije Luka nego Leilu pogotovo kad je ovo umrla.
Niko nije ocekivao da Snoka ubiju,a pogotovo na ovaj nacin bez ikakvih odgovora.
Niko(il bar vecina)nisu ocekivali da Rey nije povezana sa bilo kim.

Pa bravo.Zajebali ste sve i usput i film.

Sad smo ostali i dalje na emo pokusaju od Vadera , knights of rena nismo ni vidjeli kuknjava iako kroz citavu pricu haypani kao Phasma i slicni likovi.Otpor ostao na 20 likova a pored novog jedaja(koji je dobio lutriju)imamo rahmetli Fisherovku.

Super.Odgovorili ste na sva pitanja tako sto ste zaobisli(snoke)ponudili lak izgovor(rey)ili sjebali klimaks(rey/luke uvodna scena).
Pobili vecinu likova i nema puno posla preostalih da zavrsi se trilogija.JJ ne treba previse izmisljat da bi zatvorio ovu pricu.

Sto vise razmisljam o njemu,vise me nervira a kad sam izasao iz kina bio sam samo zbunjen i pokusao se natjerat da volim film.

Sad vidim sto se Mark Hamilu nije svidio scenari kad ga procitao prvi put.Najveci junak citave price pola filma mrzvoljni cica koji u medjuvremenu hoce ubit svoju krv na spavanju je umro na jednom kamenu u sred nicega i pridruzio se Jodi.Zar je bitno ustvari.Rey moze sve uradit ocigledno a na bilo koje pitanje ne treba ponudit odgovor,cisto nek ostane tajna i nek u canonu ljudi citajuci knjige i novele to popune a filmove ko ****.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1946
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la UnitedWA » 16 dec 2017, 21:38

U svemu se slažemo Raule, isto tako sam pokušao nakon kina voljeti film, ali kad mi je krenula navala svih sranja što su uradili, jednostavno nema prostora da volim skoro bilo šta iz filma. Nažalost, saga je ovim dijelom uzdrmana do temelja. Ali ne bojim se ja da će opstati i nastaviti sa štancanjem, a radije bih da propadne u ovom trenutku.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Dzoni » 16 dec 2017, 21:52

The Snowman sa dobrim snimkom (i koreanskim titlom) je vani.
Jao kako los film ocima nisam mogao da povjerujem.
U top 10 najlosijih ove godine definitivno.
**** odron.
Gomila nabacanih scena bez ikakve emocije.

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Zenzo » 16 dec 2017, 22:11

Ja bi zakonom zabranio sve Marvel filmove, sva ta super heroj sranja i sllcno. Jos ce sada biti cirkus Disney kupio FOX, pa ce biti novi nivo gluposti super heroja i nadnaravnih ljudi.

Kako vam to ne dosadi gledati ?
- Zeljeznicar -

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: rio_Ferdy88, Surreal i 8 gostiju.