Film i kinematografija - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la irfo » 11 nov 2017, 13:19

Al je Thor prekuco :tokralju: :tokralju:
sigurno najbolji marvelov film :tokralju:



“The hammer pulled you off?” :lol:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Sveti » 11 nov 2017, 13:30

slika

Grad Sydney ima problema sa navodnavanjem. Sezona je susna a vode nema, te se kao jedini spas nalaze rezerve vode u podzemnim tunelima koji su nekoc sluzile za skrivanje u slucaju napada za vrijeme drugog svjetskog rata, ali i kao moguce lokacije za nove metroe. Vlada bezrazlozno odbija i svaku pomisao na odlazenje u te tunele te na koncu izaziva osudu javnosti. Ekipa novinara ilegalno odlaze u labirint tunela da bi dokazali javnosti i otkrili radi cega se tuneli kriju od njihovih ociju.

Ovaj film pogledah prije par godina radi dobrih komentara na horrorhr.com ali bijah poprilicno skeptican radi poprilicno lose ocjene na imdb. Tada me se film poprilicno dojmio, ali radi mnogo dobrih horrora koji su te godine izasli nije mi ostao u sjecanju kao posebno dobar. Sada, kada je izvor kvalitetnih horrora dobrano presusio, usudjujem se reci da ovaj film pada u grupu najpotcjenjenijih horrora novije generacije. Mnogo ljudi ce da nadje zamjerku u nacinu snimanja filma, sto je boljka skoro svih found footage filmova, ali ih volite, kao ja, to vam uopce nece predstavljati problem. Lokacija filma? Savrsena. Labirint ispod zemlje bez truna dnevne svjetlosti je sam po sebi dovoljno strasan da se namrstite na svaki deadend i svaku prostoriju u kojoj se ekipa nadje. Gluma? Odlicna. Ali zaista odlicna. Australska grupa glumaca je daleko bolje odradila posao od onih 5.9 na IMDB. Prica? Pomalo nategnuta, pomalo neprirodna i djelimicno djeluje isforsirano ali ne toliko da ubije car gledanja. Glavni Negativac? Ovdje se vec lome koplja. U biti on nije nijednom prikazan u gro planu sto je nekima zasmetalo a nekima ne, ja se licno vodim filozofijom da su najbolji horror filmovi oni koji najmanje prikazu pa mi je ovaj detalj jos vise sjeo. Ima par momenata u filmu kada su neke stvari nelogicne, pojavljivanja ljudi u filmu koja su sasvim neprirodna za vrijeme i mjesto, ali kao sto rekoh na koncu sve to pada u vodu kada prica dostigne vrhunac.

Topla preporuka za ovaj zaboravljeni horror film za sve ljubitelje horrora. Pokusat cu da u narednim danima dodam jos koji za one koje ovaj zanr interesuje.

Ocjena : 8/10
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1735485/
naprijed rejal

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Chinaglia » 11 nov 2017, 14:47

Portia de Rossi‏@portiaderossi

My final audition for a Steven Segal movie took place in his office. He told me how important it was to have chemistry off-screen as he sat me down and unzipped his leather pants. I ran out and called my agent. Unfazed, she replied, “well, I didn’t know if he was your type.”
a jeste lud frajer hehe

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Dzoni » 11 nov 2017, 15:49

HZ_ilidzaa je napisao/la:
Dzoni je napisao/la:Odgledo sinoc War for the Planet of the Apes i pravo mi se svidio.
Cak mi je najbolji dio iz trilogije.
Reci da se zajebavaš... Film nije loš , kad gledaš u kinu pogtovo ,ali ja bih radije gledao prvi i drugi dio u 3gp formatu nego taj u 3D kinu.
Stvar ukusa,meni licno najbolji dio.

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la BigDaddy » 11 nov 2017, 23:31

Sveti je napisao/la:Grad Sydney ima problema sa navodnavanjem. Sezona je susna a vode nema, te se kao jedini spas nalaze rezerve vode u podzemnim tunelima koji su nekoc sluzile za skrivanje u slucaju napada za vrijeme drugog svjetskog rata, ali i kao moguce lokacije za nove metroe. Vlada bezrazlozno odbija i svaku pomisao na odlazenje u te tunele te na koncu izaziva osudu javnosti. Ekipa novinara ilegalno odlaze u labirint tunela da bi dokazali javnosti i otkrili radi cega se tuneli kriju od njihovih ociju.

Ovaj film pogledah prije par godina radi dobrih komentara na horrorhr.com ali bijah poprilicno skeptican radi poprilicno lose ocjene na imdb. Tada me se film poprilicno dojmio, ali radi mnogo dobrih horrora koji su te godine izasli nije mi ostao u sjecanju kao posebno dobar. Sada, kada je izvor kvalitetnih horrora dobrano presusio, usudjujem se reci da ovaj film pada u grupu najpotcjenjenijih horrora novije generacije. Mnogo ljudi ce da nadje zamjerku u nacinu snimanja filma, sto je boljka skoro svih found footage filmova, ali ih volite, kao ja, to vam uopce nece predstavljati problem. Lokacija filma? Savrsena. Labirint ispod zemlje bez truna dnevne svjetlosti je sam po sebi dovoljno strasan da se namrstite na svaki deadend i svaku prostoriju u kojoj se ekipa nadje. Gluma? Odlicna. Ali zaista odlicna. Australska grupa glumaca je daleko bolje odradila posao od onih 5.9 na IMDB. Prica? Pomalo nategnuta, pomalo neprirodna i djelimicno djeluje isforsirano ali ne toliko da ubije car gledanja. Glavni Negativac? Ovdje se vec lome koplja. U biti on nije nijednom prikazan u gro planu sto je nekima zasmetalo a nekima ne, ja se licno vodim filozofijom da su najbolji horror filmovi oni koji najmanje prikazu pa mi je ovaj detalj jos vise sjeo. Ima par momenata u filmu kada su neke stvari nelogicne, pojavljivanja ljudi u filmu koja su sasvim neprirodna za vrijeme i mjesto, ali kao sto rekoh na koncu sve to pada u vodu kada prica dostigne vrhunac.

Topla preporuka za ovaj zaboravljeni horror film za sve ljubitelje horrora. Pokusat cu da u narednim danima dodam jos koji za one koje ovaj zanr interesuje.

Ocjena : 8/10
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1735485/
dobra ideja, da se napravi neka rubrika "zaboravljeni i potcijenjeni horrori". znam ih ja bar 50 koji bi se tu mogli navesti. inace, prosla dekada (2000-2010) je bila daleko najjaca kad su horori u pitanju.
ovaj tunnel nisam gledao, pogledam pa javim utiske :kafa:

Avatar
DDixon
Postovi: 226
Pridružen/a: 03 dec 2015, 22:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la DDixon » 11 nov 2017, 23:41

Ako moze neko da napise na brzinu listu najboljih filmova na temu pljacka banke ?
Kad k'o dijete zavoliš, zauvijek ćeš voljeti
Dok si živ, dok se budiš ljubav ta će gorjeti
I u dobru i u zlu budi vjeran korijenu
Sa svakom pobjedom liječiš dušu ranjenu !

Č Z !

NGG Za Čelik !

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la alan_kardec » 12 nov 2017, 00:26

može li se igdje naći prevod za The limehouse golem?
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la DANTES » 12 nov 2017, 00:29

messilla je napisao/la:
DANTES je napisao/la:da nema kakav dobar snimak Blade Runner
Ima, u kinu. :tralala:

Tesko prije januara.
kuknjava kuknjava kuknjava
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Dzoni » 12 nov 2017, 00:36

DDixon je napisao/la:Ako moze neko da napise na brzinu listu najboljih filmova na temu pljacka banke ?

The Italian Job
The Town
Inside Man
Heat
Entrapment
Chaos
Swordfish
Takers

Dobri filmovi.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24175
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Derdiyok » 12 nov 2017, 02:04

Jel ima negdje na netu da se pregleda Kingsman?

Poslano sa mog SM-T211 koristeći Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Dzoni » 12 nov 2017, 03:27

slika

Dzizs Krajst,what the fuck? :roll:
Radnja filma je reality show u kojem gosti izvrse samoubistvo zbog veceg dobra.
U fazonu imas porodicu potreban joj je novac i dodjes u tu emisiju i ubijes se,a gledaoci salju sms poruke kako bi prikupili novac tvojoj obitelji. :lol:
U drugom djelu filma sve se to jos zakuha,pa u emisiji imamo po tri ucesnika a gledaoci biraju koji od njih se najbolje ubio. :D
Paralelno s tom radnjom ide prica nekog siromasnog lika (Giancarlo Esposito,koji je i reziser i producent) kojem je kuca pod hipotekom,ima bruku neplacenih racuna,djeca zena ovo ono...i pogadjate on odlucuje da se prijavi za tu emisju.
Al sve je to toliko ofirno da je cak nemoguce spojlat ovaj film jer ti sve bude jasno nakon 15 minuta,tj. cim se prvi put pojavi taj Show.
Voditelja glumi Josh Duhamel,on je kao lik koji je prije radio neki reality u kom se desilo ubistvo pa je on odlucio da napravi nesto realno al **** ga u medjuvremenu ga slava prenjela.
Sestru mu glumi ona zeMska iz Prison Break,doktorica ona,i TWD zena od onog Ricka.
Ona ga non stop odgovara od toga,govori mu da je to sotonisticki sto radi,usput je u nakoj depresiji...i mozete pogoditi sta ce se s njom desit u nastavku filma.

Ono kao neki pokusaj kritike danasnje televizije,danasnje publike zeljne senzacija,nedostatak ljudskosti bla bla bla,al je sve to uradjeno tako glupo i traljavo.Film je nevjerovatno glup.

A nisam vala ni ja nista bolji jer sam sat i 45 minuta gledo ovo smece.

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Saurman » 12 nov 2017, 12:39

slika

1/10

Fijasko. :sick:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Grima
Postovi: 113
Pridružen/a: 23 maj 2013, 15:56
Lokacija: Fields of the Rohirrim
Kontakt:

Re: RE: Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Grima » 12 nov 2017, 13:20

Saurman je napisao/la:slika

1/10

Fijasko. :sick:
Već se u prvom dijelu dalo pretpostaviti..

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Virtu4l » 12 nov 2017, 16:34

Dzoni je napisao/la:Sestru mu glumi ona zeMska iz Prison Break,doktorica ona
Samo zbog nje sam pregledao ovo smeće od filma.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Dzoni » 12 nov 2017, 17:35

Virtu4l je napisao/la:
Dzoni je napisao/la:Sestru mu glumi ona zeMska iz Prison Break,doktorica ona
Samo zbog nje sam pregledao ovo smeće od filma.
I ja bi **** nema sta. :D

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Penaltiky » 12 nov 2017, 17:42

Virtu4l je napisao/la:
Dzoni je napisao/la:Sestru mu glumi ona zeMska iz Prison Break,doktorica ona
Samo zbog nje sam pregledao ovo smeće od filma.
Jel se ubije lik na kraju
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
coelho41
Postovi: 12476
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la coelho41 » 12 nov 2017, 17:54

Nije fazon što je Loki na momenat prešao na "dobru" stranu u Thoru, očekivo sam da će Loki biti vječno zlo

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 12 nov 2017, 17:55

coelho41 je napisao/la:Nije fazon što je Loki na momenat prešao na "dobru" stranu u Thoru, očekivo sam da će Loki biti vječno zlo
Loki radi ono sto je u njegovom interesu.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Dzoni » 12 nov 2017, 17:57

Ne ubije,predomisli se.
Usput se nagovori svima kako ste takvi,kako mozete ovo gledat,imal to smisla...a vec se bio opasao eksplozivom da se raznese.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la tuzlak1987 » 12 nov 2017, 18:00



Ovo sam gledao u kinu skoro i primjetim ljudima nije nesto bas legao. Snizene karte bile, dosli ljudi kontaju gledati ce nesto na fazon Audicije.
Inace meni bas dobar film, gledao sam i bolje ali daleko da nije dobar.

Ma dajem ruku u to da 90% ljudi sto je bilo u sali i ne zna ko je Woody Harrelson :mrgreen:

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: LamineDiarra, Licniznanstvenik, rio_Ferdy88 i 19 gostiju.