Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
61%
Benzin
22
22%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
13
13%
 
Ukupno glasova: 100

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6996
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 14 okt 2017, 17:44

R32 je napisao/la:Kod brata mi je bila nekih godinu dana jedna sa 1.4 motorom. I on nije imao problema nikakvih, nije mu bila potrosnja velika, a nije ni ulja trosio.
Otprilike su to boljke ovog motora, pa kasnije rijetko ko dovede u red.
Provjeri s nekim opet dobro, mozda je sve ok s motorom.
Mah nisam ja sad ono bas zagrijan za kupovinu posto ja imam auto, nego mi nekako bi prejeftino kad rece cijenu, kontam cetvorka a tako jeftina al sam vidio na piku da se inace ti motori krecu pojeftino, jedino TDI odudaraju, pa i SDI :)
Asteriks je napisao/la:1.4 od 75 KS je slab za tezinu od cca 1170 kg. Uz sve navedeno, imas prilicnih problema sa zupcastim i naravno ova kubikaze nije ni blizu izdrzljiva kao 1.6.
A cuj, moj Polo je gotov iste tezine, 1.2 trocilindras 60 i kusur konja pa vuce, ne znam sto bi onda Golf te kubikaze bio preslab :D :D

Vjerujem da je 1.6 naravno mnogo izdrzljiviji i jaci sa svojih 100-tinjak konja, ali potrosnja brate...znam da ces sad reci da imas u porodici dva auta 1.6 ( :mrgreen: ) i da ne trose ali gdje nece trositi kad moj Polo nekad mescini potrosi i vise nego ocekujem a kamoli 1.6 benzinjara :roll:
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Asteriks
Postovi: 14223
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 14 okt 2017, 17:49

Role, tvoj Polo je samo 100 kg laksi. :mrgreen:

Nije problem to, vuce svako, ali na duze staze, pa onda tezi uslovi, tri - cetiri osobe, pa elasticnost itd., medjuubrzanja,... o tome pricam.

Kada su oba utegnuta, znaci sonda, kablovi, svjecice, bobina itd., u kombiniranoj voznji ovaj 1.4 ce potrosit samo litar manje od 1.6.

Zato, ovaj drugi je toliko robusniji da ce ga prekucati, naravno na normalno odrzavanje za mnooogo km.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6996
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 14 okt 2017, 18:30

Meni je krivo sto ja nemam bord kompjuter pa da mogu vidjeti potrosnju u svog posto je meni Vucic jednom reko da moj trosi ko i neki jaci benzinac posto ima tri klipa pa mu treba malo vise gasa da nabere...nekad budem stvarno zadovoljan s potrosnjom, al vala nekad i popije ko da je 3.0...

Al kako god okrenes taj 1.6 je svijet za sebe, ako mi s Polom treba 10-15 km goriva do Mostara onda bi s tim Golfom trebalo 25 i to da pazim kako vozim :D
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 14 okt 2017, 18:33

Ma nije bas tako, cini ti se.
I slabiji motori hoce popiti dosta zato sto ih gasas da popunis nemoc.

Ma sta ce ti bord, ionako nije relevantan.

Naspi bar pola rezervoara. Nakon sto se rezervna upali, ponisti kilometrazu zapisi koliko l si nasuo pa cekaj da se rezerva upali i sam izracunaj.
Tako vise puta pa.ces vidjeti otprilike kako zi se krece potrosnja.
Mia San Mia

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Quinlan » 14 okt 2017, 18:40

Ma najbolje mu je napunit ga punog, pa nakon 100km ma pumpu dopunit i znati će točno stanje

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6996
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 14 okt 2017, 18:44

R32 je napisao/la:Ma nije bas tako, cini ti se.
I slabiji motori hoce popiti dosta zato sto ih gasas da popunis nemoc.

Ma sta ce ti bord, ionako nije relevantan.

Naspi bar pola rezervoara. Nakon sto se rezervna upali, ponisti kilometrazu zapisi koliko l si nasuo pa cekaj da se rezerva upali i sam izracunaj.
Tako vise puta pa.ces vidjeti otprilike kako zi se krece potrosnja.
Nekako najvise osjetim u gradskom rezimu voznje, tu nema nekog vele gasanja ali brate cesto imam osjecaj da trosi 10l najmanje, malo se vozikam po gradu i kazaljka spade ko nista...tu najvise osjetim

A ima brate tu jedan problem....ja fakticki "nemam" rezervne sijalice jer mi kazaljka goriva pokazuje naopako...ja kad uspem pun rezervoar tek tad mi se upali rezerva :mrgreen:
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Asteriks
Postovi: 14223
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 14 okt 2017, 18:47

1.6 benzinac je nepoderiv motor. Ponavljam, potorsnja izmjedu 1.4 i 1.6 kombinirane voznje je cca litar razlike. Opet, sve zavisi od ispravnosti sonde, svjecica, kablova, ruke, bobine, onda stila voznje, guma itd.

U taj litar neces nista izgubit jer ces dobit zmaj auto.

Sto se Pola tice, trocilindras i jest napravljen da stedi ali na svemu. Taj jedva izaadje trecinu ukupne kilometraze 1.6 modela. Onda, 1.6 mos vozit preko brda, makadama, slozit klimu i uopce nes opteretit motor.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 14 okt 2017, 19:24

A jbg i teb je s biciklom najteze krenut, a kad se zalaufas ide to :mrgreen:

Po gradu i trosi najvise,to ti je manje vise normalno, velika potrosnja po gradu.
Ma ja mislim da ti nece niko uzet puno para da ti sredi tu kazaljku goriva, tj plovak valjda je do njega.
Pa onda s racunaj sebi vidi na cemu si.
Mia San Mia

Avatar
Centre forward
Postovi: 6093
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Centre forward » 17 okt 2017, 17:38

Brat Muhammed i V8 Hemi ne idu nikako skupa.

05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6996
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 17 okt 2017, 18:33

Asteriks je napisao/la:1.6 benzinac je nepoderiv motor. Ponavljam, potorsnja izmjedu 1.4 i 1.6 kombinirane voznje je cca litar razlike. Opet, sve zavisi od ispravnosti sonde, svjecica, kablova, ruke, bobine, onda stila voznje, guma itd.

U taj litar neces nista izgubit jer ces dobit zmaj auto.

Sto se Pola tice, trocilindras i jest napravljen da stedi ali na svemu. Taj jedva izaadje trecinu ukupne kilometraze 1.6 modela. Onda, 1.6 mos vozit preko brda, makadama, slozit klimu i uopce nes opteretit motor.
R32 je napisao/la:A jbg i teb je s biciklom najteze krenut, a kad se zalaufas ide to :mrgreen:

Po gradu i trosi najvise,to ti je manje vise normalno, velika potrosnja po gradu.
Ma ja mislim da ti nece niko uzet puno para da ti sredi tu kazaljku goriva, tj plovak valjda je do njega.
Pa onda s racunaj sebi vidi na cemu si.
Mah Boze zdravlja, neka sad za sad Pola jer on zadovoljava sve moje potrebe, nema uopste neke potrebe da ga sad mijenjam, u buducnosti nekad ako bi se nasao i bolji posao otom potom, ali neka ga za sad :)

A sto se plovka tice, meni je jedan majstor gledao i kaze da je stavljao drugi plovak i da navodno nije do njega, kaze mozda je nesto do instrument table, da tu nesto nije uredu...ali ja sam se vrlo brzo navikao da kazaljka ide naopako tako da nisam vise isao igdje da to pravim :)
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Centre forward
Postovi: 6093
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Centre forward » 20 okt 2017, 19:00

slika
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VelaHavle » 25 okt 2017, 10:30

Poz ljudi, je l pametno nabacit felge 17 na Allwetterreifen?
Aljegri, out!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14223
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 25 okt 2017, 11:13

Moras znati precnik, sirinu, broj i raspon rupa te precnik centralne rupe. Onda, fabricki dekalrirane za dati model.

Pa tako npr. imas onaj kalkulator za gume 17-ke. Znaci ako je, lupam sirina gume 235, visina 55 naravno R17 onda ces koristit felge u dometu od 6,5 do 8 sirine (17-ke).

Sirina felge se oznavaca sa J, a onaj offset npr. 50mm (u minusu) znaci da je osa felge uvucena 50mm od centra felge.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VelaHavle » 25 okt 2017, 17:51

Mogu kolega moj dobri 17 na njega, samo ja pitam je l pametno već postojeće felge koje su na ljetnim gumama prebacit na godišnje gume?
Aljegri, out!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14223
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 26 okt 2017, 11:55

Pa sad, montiranje a uz to i balansiranje u vulkanizeru ti dodje sica. Znaci 4 komada za nekih 20 - 25 KM.

Tvoj izbor da li ces raditi tako il uzimat jos jene felge.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 27 okt 2017, 14:21

Ja kako sam njega shvatio on zeli staviti gume ( tzv. Ljeto-zima)
Znaci nema vise mijenjanja guma do istrosenosti.
Mia San Mia

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VelaHavle » 27 okt 2017, 18:10

Upravo.
Aljegri, out!

Avatar
milanist
Postovi: 11929
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la milanist » 27 okt 2017, 20:40

Ne znam raja dal je neko pitao prije pa da ne trazim unazad. Evo ovako u pitanju je golf 5 i ponekad tesko ubacujem u 1 brzinu. Nista se ne cuje da krklja ili slicno ali jednostavno nekad pretesko ide u prvu. Ostale brzine su ok. Dal je neko imao slican problem i koje je rjesenje.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
Asteriks
Postovi: 14223
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 28 okt 2017, 10:16

To su oni problemi koji hitno traze majstora, pogotov kada je u pitanju 5-ica i slican cjenovni rang.

Mozemo sad ovako nagadjat, pa sinhron brzine, pa ostali mehanizam mjenjaca, onda nedostatak ulja u istom, zatim sama spona tj. kvacilo,...

Sve ovisi o vremenu reakcije, tacnije dal ces platit 80 za sinhron il ce ta popravka otic u vraziju mater.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Lakoste
Postovi: 7825
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Lakoste » 28 okt 2017, 10:31

milanist je napisao/la:Ne znam raja dal je neko pitao prije pa da ne trazim unazad. Evo ovako u pitanju je golf 5 i ponekad tesko ubacujem u 1 brzinu. Nista se ne cuje da krklja ili slicno ali jednostavno nekad pretesko ide u prvu. Ostale brzine su ok. Dal je neko imao slican problem i koje je rjesenje.
A iz druge u prvu ide normalno?

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: nerkolfc i 16 gostiju.