Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
13
13%
 
Ukupno glasova: 101

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 17 dec 2017, 20:58

tuzlak1987 je napisao/la:
Papastathopoulos je napisao/la:Posto je drug Jasko uzeo nedavno Opela da i ja upitam u vezi jednog drugog Opela :D

U pitanju je Vectra C...citam na jednoj stranici koja objavljuje tekstove oko odrzavanja auta i to, ljudi imaju strasno znanje oko auta, i bas hvale ovo auto, pouzdano ovo ono, kao najbolji motor 2.2 DTI...i sam naslov za auto im je optimistican "skoro dosadno pouzdana" :D

Ima li neko Vectru C, kakva su auta ?
Sto se tice izgleda to ti mogu sve reci, ovako sto se tice motora ne jer ne poznajem kakva je sa tim motorima 1.9 , 2.2 i takvim. Samo je znam na osnovu 1.6 i nema nikakvih problema. Inace je nesto teze auto pa mozda ovaj 1.6 i nije toliko pogodan. Gledao sam po piku i nema niti jedan 1.6, to mi je jedan automehanicar rekao da prvi put vidi takvu, kao nema ih slabo u BIH.
Sto se tice vanjskog izgleda linija je po meni za 2007. godinu odlicna, auto niti danas ne izgleda kao zastarjelo sto se izgleda tice. Jedino je kao i kod mnogih auta pregled nazad malo slabiji iz ugla vozaca. Najveca prednost su po mene lijepi farovi naprijed i maska i to dosta uljepsava auto. Sa materijalom nema nikakvih problema, vozi ga 15 godina i neces imati nikakvog problema sa limarijom.
Unutrasnjost je prostrana i za vozaca, a i za ostale putnike. Pogotovo u mnogim autima je problem taj prostor nazad ali u toj Vectri ga ima dovoljno i nazad da sjedis kao u fotelji i ne udaras glavom od krov. Prostor za stvari je isto veci. Isto kao i izgled unutrasnjost je za to godiste moderna. Vidjao sam Opele iz 2012. npr koji u unutrasnjosti nisu nista ljepsi. Tabla je solidna, fino je to sve poslozeno, bolje nego u nekim novijim autima. A prilicno kvalitetno je i uradjeno. Samo ako odrzavas redovno nema nikakvih problema ekstra izgleda auto i u unutrasnjosti.

Unutrasnjost je vecinom ova, usb-a nemaju, zvucnici su solidni da neutralisu buku iz motora, to je ono standardno kod vecine Opela da kada ga malo deres dobijas zvukove. I ta neka veca tezina, pa ne starta toliko dobro.

Po meni ovo nije auto za grada, vec za otvorene ceste. Ona je napravljena da daleko manje trosi kada dobije otvoreni put, ali kada je po gradu vozis iz druge u trecu pa stajes i kreces svaki minut ipak nije za toga. U gradu ne dobijes uopste sanse da koristis tu petu brzinu u kojoj je najbolja.
Na otvorenom i za putovanja je kao ladja. Iako je cijena Vectre sada negdje od 9 do 11k po ovim nasim gradskim cestama ti nekada bude zao sto je vozis kao da je neko skuplje auto.
Znaci auto nije za grada, u gradu vuce 10 litara benzinac, vuce i 11, pa na 9 i kako kad. Prosjek neki koji pokazuje je 9,1.

Dijelovi kao dijelovi, oni s vremena na vrijeme odu. To se kod svakog auta desava, nekog ce zezati nesto, nekog drugog nesto drugo. Npr ja znam da ode pumpa za dovod goriva, bobina, amortizeri, lambda sonda. A nekom mozda ne ode nista. Kao i kod svakog auta dodje do vremena kada dijelovi dotraju.
Ali i pored svega ima daleko vise dobrih strana i za auto iz 2007. danas u 2018. je opet super auto. Najveca mana auta su ovi nasi putevi po meni et.
E bas ti hvala majstore, samo vidi - ja nisam bas mislio na facelift model od 2007 g. koji ti spominjes posto su ipak ti preskupi....ja sam mislio na pocetnu seriju prije facelifta posto su daleko pristupacniji sa cijenom, a izgled im se ne razlikuje drasticno ni izvana ni iznutra (jedino sto je najupecatljivije su farovi po meni)...

I de mi jos reci posto vidim da ili ti imas ovo auto ili ti ga neko blizak vozi - citao sam da zbog malo tvrdjeg ovjesa koji je strasno dugotrajan da je auto malo neudobnije zbog toga, tvrdje...je li to bas istina ?
Asteriks je napisao/la:
Papastathopoulos je napisao/la:Posto je drug Jasko uzeo nedavno Opela da i ja upitam u vezi jednog drugog Opela :D

U pitanju je Vectra C...citam na jednoj stranici koja objavljuje tekstove oko odrzavanja auta i to, ljudi imaju strasno znanje oko auta, i bas hvale ovo auto, pouzdano ovo ono, kao najbolji motor 2.2 DTI...i sam naslov za auto im je optimistican "skoro dosadno pouzdana" :D

Ima li neko Vectru C, kakva su auta ?
Nakon masovne probe sto ovjesa sto limarije, inzinjeri Vectre C su zeljeli otkloniti sve probleme prethodnog modela (B). Pa tako mozes primjetit da vlasnici starijih Vectri imaju opasno propalu limariju, dole po pragovima, uzduz B saule, po soljama (kad otvori haubu) itd.

Dijeli platformu sa Chevrolet Malibu, Cadilac BLS, Pontiac G6 itd, znaci onu GM-ovu.

2.2 DTI je super pouzdani Isuzuov motor koji je nekim cudom otopran i na nase gorivo ( ima turbinu fiksne geometrije, sto je jedan od uzroka navedenog).

Karoserija i ovjes su opasno jaki uz motor i tu je onaj kljucni napredak. Na raspolaganju imas 125 konja. Deklarirana potronja 7 (kombinovana), masa tona ipo a na autobanu mos nazagit mal preko 200 km/h.

Tesko ces naci majstora da se zali na ove motore, naravno ako su servisi radjeni u precizno propisanom vremenu, jer nema hronicne nedostatke a ima strasnog potencijala da vuce tako tezak model.

Jedino na sto mozda trebas obratiti detaljniju paznju je letva volana. Znaci huka, struganje pri motanju isl, a tu vec treba ozbiljniji zahvat.

Sigurno auto za preporuku. :salut:

I jos nesto, nemas zupcasti vec lanac, tako da ce interval zamjene otici mozda i za 150k vise u odnosu na zupcasti, sto znaci da ces cak na dva od tri velika servisa mjenjati samo ulje, filtere te eventualno disk plocice.
E hvala komsija i tebi, tvoj sam komentar najvise i cekao...

De mi jos reci kakvi su im ovi zamjenski dijelovi sto se cijene tice ? kao da sam negdje naletio da je mescini lafeta za ovu Vectru oko 200 KM, nekako mi to previse, jaran je na Pezo 307-ici platio mescini oko 70 KM, sumnjam da je i za mog Pola skuplja...i sta jos ima od tih mogucih skupih kvarova kao ta letva volana, turbina itd ? posto trenutno vozam benzinca a znam da je dizel umnogome drugaciji...
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la legenda reala » 17 dec 2017, 21:16

Ćema i njegova auta :P
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 18 dec 2017, 08:04

PostPostao/la Papastathopoulos » 17 dec 2017, 20:58
Lafetu mozda mos naci za 30-ak KM jeftnijije ali za ovaj model 2.2 dti Vetra C mijenja sve u kompletu, znaci ne mozes samo kuglu, vec lafetu, gumice balans stangle itd.

Zato imas lanac koji moze i na 250k a to tada npr. jedan Polo dizelas iz 2002. godine mora odraditi 3 velika servisa zamjene zupcastog.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la madridist » 18 dec 2017, 08:23

@Asteriks
Passat b6 2010g 81kw 110hp
Common rail motor
Veliki servis na koliko km ako ti nije problem?
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 18 dec 2017, 08:46

Mislim da je na 120 000 km, al cu opet provjeriti tokom dana. To je onaj motor 2.0 TDI CR.

Ev naletih ovako:

Za 2.0 TDI motore koji su pravljeni do 2006. - na 120k
Od 2007. - 2009. taj interval raste na 150k, a ovi poslije 2009. (CR) na 180 000 km. Ebte, dodje haman ko da ima lanac.

Ovo je za zupcasti ali je tesko zaokruziti taj veliki servis kao kompletan na pomenutoj kilometrazi. Recemo treba provjeriti da li i vodena pumpa ide na pribliznom broju + moras praviti dodatni pregled prije sto zbog disk plocica i kocionce tecnosti a tako i ovjesa...
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

autogol
Postovi: 1989
Pridružen/a: 09 feb 2013, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: RE: Re: Automobili, motori...

Post Postao/la autogol » 18 dec 2017, 12:43

rio_Ferdy88 je napisao/la:
autogol je napisao/la:Ja imam osram cool blue vec godinu dana i nisu jos pregorile.Zadovoljan sam kako svijetle. Ako ganjas i izgled onda ti treba i ona ubodna sijalica od pozicije na isti fazon,inace ce ti far opet biti zuckast.
Aha, koja je oznaka za tu od pozicije, jel i tu ide ova H7 ili neka druga.
Kod mene je W5W,mislim da je i kod tebe ista.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18611
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 18 dec 2017, 15:06

Ma drug, zaobidji teške i komplikovane mašine. Sve je to lijepo, ali auto se treba odražavati, a ako ne primas najmanje milju platu, ne isplati se to. Radim u prodaji autodijelova s vremena na vrijeme, pa znam kakvo je stanje. Recimo Mondeo mk2 fino auto, ali njegovi ležajevi koštaju kao kamionski :rol:
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 18 dec 2017, 15:15

Asteriks je napisao/la:
PostPostao/la Papastathopoulos » 17 dec 2017, 20:58
Lafetu mozda mos naci za 30-ak KM jeftnijije ali za ovaj model 2.2 dti Vetra C mijenja sve u kompletu, znaci ne mozes samo kuglu, vec lafetu, gumice balans stangle itd.

Zato imas lanac koji moze i na 250k a to tada npr. jedan Polo dizelas iz 2002. godine mora odraditi 3 velika servisa zamjene zupcastog.
E jbg problem je sto su vecina tih Vectri kilometraze 200k do 250k (ako nije cak i vracano to) i znaci da je vakat mijenjanju lanca i haj mu onda spusti cijenu 5 stoja (il koliko je vec lanac)..
Bosniacum Lilium je napisao/la:Ma drug, zaobidji teške i komplikovane mašine. Sve je to lijepo, ali auto se treba odražavati, a ako ne primas najmanje milju platu, ne isplati se to. Radim u prodaji autodijelova s vremena na vrijeme, pa znam kakvo je stanje. Recimo Mondeo mk2 fino auto, ali njegovi ležajevi koštaju kao kamionski :rol:
Jel ovo za mene i Vectru il ? :D
legenda reala je napisao/la:Ćema i njegova auta :P
:P
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
rasavoje
Postovi: 5128
Pridružen/a: 18 dec 2015, 23:23
Lokacija: made in PRC
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rasavoje » 18 dec 2017, 15:21

rasavoje je napisao/la:Koliko je veliki servis za Renault?
408 KM.
Cisto za info ako nekome zatreba.
♥ ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 18 dec 2017, 15:30

Postao/la Papastathopoulos » 18 dec 2017, 15:15
Vidi, neces mijenjati kugle svako malo, niti ce davati neke svote na veliki servis.

Zamjena lanca, et nek je na 220 000 km te dodje za 10 godina, ako godisnje prelazis 20 000 km, a vjerovatno nisi.

Mali servis, ulje, filteri, svako 12 000 km (kao i za obicni golf) pa i disk plocice et nek su svako tri/cetiri godine, smijesno. Amortizeri kostaju za svaki model itd.

Ako se nadje ispravno, redovno odrzavano, provjerenog motora kao ovog 2.2 dti koji te nece ostaviti na cjedilu taman da cesto ides makadamom po ogromnoj uzdbrdici, plus potrosnje cca 7 kombinovne, onda je to auto koje ce ispuniti veci dio zadace.

Kad gledas bilo koji model, trazi servisnu knjizicu il pitas ima li ikakav racun za npr. taj lanac.

Znas li da taj motor ide preko 400k prije generalke, onako cisto informativno. Rekao sam ti, letva volana, provjera. Kugle su skuplje jer idu u kompletu sa lafetom a kada ih zamjenis mogu toliko da ces u medjuvremenu naci mozda i jaci posao prije iduce zamjene. :lol:

Svako auto je skupo ako nije ispravno a onda se i obicna trica pretvara u merca.

Nova izmjena lanca pada nekad kada ti dijete polagalo vozacki. :mrgreen:

Naravno, ak zellis jeftinije odrzavanje (al motor koji ne moze toliko dobacit glede elasticnosti i trajnosti) uvijek mos potegnut za Astrom ev npr. 1.7 dti (motor Isuzu). Vozi je prvi komsija vec 10 godina i sem alnasera, alternatora i servisa nikad nista ozb nije radjeno.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18611
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 18 dec 2017, 16:56

rasavoje je napisao/la:
rasavoje je napisao/la:Koliko je veliki servis za Renault?
408 KM.
Cisto za info ako nekome zatreba.
Ti nisi normalna. Kod mene koliko ono, 200? E svašta... Najbolje je zarađivati na ovim fakultetlijama

Cema, pa da :D moja Ibiza recimo lijepo auto (2007 FL), ide fino, malo troši, dijelovi jeftini jer nije preveliko auto.

Normalno, ja cu isto uzeti Audi A6 ili C klasu kad dodje vrijeme za to :D
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 18 dec 2017, 17:45

Asteriks je napisao/la:
Postao/la Papastathopoulos » 18 dec 2017, 15:15
Vidi, neces mijenjati kugle svako malo, niti ce davati neke svote na veliki servis.

Zamjena lanca, et nek je na 220 000 km te dodje za 10 godina, ako godisnje prelazis 20 000 km, a vjerovatno nisi.

Mali servis, ulje, filteri, svako 12 000 km (kao i za obicni golf) pa i disk plocice et nek su svako tri/cetiri godine, smijesno. Amortizeri kostaju za svaki model itd.

Ako se nadje ispravno, redovno odrzavano, provjerenog motora kao ovog 2.2 dti koji te nece ostaviti na cjedilu taman da cesto ides makadamom po ogromnoj uzdbrdici, plus potrosnje cca 7 kombinovne, onda je to auto koje ce ispuniti veci dio zadace.

Kad gledas bilo koji model, trazi servisnu knjizicu il pitas ima li ikakav racun za npr. taj lanac.

Znas li da taj motor ide preko 400k prije generalke, onako cisto informativno. Rekao sam ti, letva volana, provjera. Kugle su skuplje jer idu u kompletu sa lafetom a kada ih zamjenis mogu toliko da ces u medjuvremenu naci mozda i jaci posao prije iduce zamjene. :lol:

Svako auto je skupo ako nije ispravno a onda se i obicna trica pretvara u merca.

Nova izmjena lanca pada nekad kada ti dijete polagalo vozacki. :mrgreen:

Naravno, ak zellis jeftinije odrzavanje (al motor koji ne moze toliko dobacit glede elasticnosti i trajnosti) uvijek mos potegnut za Astrom ev npr. 1.7 dti (motor Isuzu). Vozi je prvi komsija vec 10 godina i sem alnasera, alternatora i servisa nikad nista ozb nije radjeno.
Ma kakvi 20.000 godisnje, ako uzmemo neki prosjek otprilike je to 10-tak hiljada godisnje :D

E zato recimo nekad kontam da li i ima potrebe da kupujem drugo, vece auto radi tako male kilometraze koju prelazim....u jednu ruku kontam da je bolje ostavit Pola kad vec nije skup za odrzavanje al u drugu ruku upravo zbog toga sto ne prelazim puno kontam da mi onda svako auto moze duze trajati kao i dijelovi auta...jer sam ja vazda volio veca auta, limuzine, prvo sam htio uzeti Lagunu bas u Konjicu, al nije nesto bila, onda htio karavana Pezo 206 i eto na kraju uze Pola...i extra je hvala Bogu, i slusa i sve, al eto uvijek su me limuzine privlacile...a i radi sigurnosti, mislim bice kako Bog da, ali mislim da si malo sigurniji u limuzini od tonu i po nego u malom gradskom autu...

Eto kad smo kod te kilometraze, ima bas na piku jedna dobra Vectra, ocuvana drama i vani i unutra, 6 milja, al presla 310k....al problem je sto su vjerovatno i ostale kojima pise 200 il 220k na satu presle jos 100k samo sto su oni vracali sat a ovaj nije...i tu sigurno treba mijenjat lanac ubrzo ako ga vec nije mijenjao...jel se isplati uzimati auto na toj kilometrazi ?

I znas sta jos, zbog cega ja "strahujem" od dizelasa...kad imaju milijardu mogucih vecih kvarova...tipa turbina, bosch pumpa, dizne, fap filter, plivajuci zamajac, ja toga nemam u Polu nikako jbg :D mada kazu ne trebas odma tako to gledat, al et..

@Lilium a dzaba jarane, et naveo sam iznad, volim limuzine i to ti je :D
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 18 dec 2017, 19:09

310k
Logicno da je mijenjan lanac, jer kak ce izdurati na ovu kilometrazu a da isti ne lupa. Opet, trebas racun il servisnu.

Znam dobro sta je čar limuzine, strasna linija.

Ali ak vec os limuzinu gledaj VW Boru, 1.9 TDI, 105 konja, mos je registrovanu naci za 6200 a 2003. godiste. To ti je ustvari izduzena verzija Golfa.

Istina nema neko aman ubrzanje pogotov ono medjuubraznje ali ti to i ne trazis, a na nasim putevima ti isto i ne treba.

Reko bi ti nekog benzinca al oni vole polokat a ti nisi pristalica voznje srednjom trakom niz Lendavu. :)
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 18 dec 2017, 19:31

Ma kakva srednja traka, predjem u nju ako bas nekog trebam preteci i opet desno :D

Ne svidja mi se Bora ni sekund, ne bi nikad Pola mijenjao za nju...ako dodje do toga da uzimam drugo auto i da je limuzina onda samo ova Vectra...jednostavno mi se svidja u svakom pogledu...mislim, meni je Peugeot 407 vazda bio vrh sto se tice limuzina, ali mislim da su oni ipak level iznad, prije svega cjenovno pa onda i ostalo :)
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
rasavoje
Postovi: 5128
Pridružen/a: 18 dec 2015, 23:23
Lokacija: made in PRC
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rasavoje » 18 dec 2017, 21:04

Boze, kako ja mrzim duga auta. Nisu mi jasni ljudi koji ih vole. :mrgreen:
Al' sjesti iz golf 4 u renaulta, neprocjenjivo. Ne bih golfa vozila, nema tih para. :mrgreen:
♥ ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje!

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la madridist » 18 dec 2017, 21:17

Subjektivan je osjecaj,ja licno nikad ne bih uzeo nista iz grupe (reno,pezo,citroen,fiat,opel) .
Mercedes,volkswagen i bmw su za mene sveto trojstvo iz svijeta automobila.
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Derdiyok » 18 dec 2017, 21:55

rasavoje je napisao/la:
rasavoje je napisao/la:Koliko je veliki servis za Renault?
408 KM.
Cisto za info ako nekome zatreba.
Đe nađe ovih 400
Jesi živa :think:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18611
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 18 dec 2017, 22:02

madridist je napisao/la:Subjektivan je osjecaj,ja licno nikad ne bih uzeo nista iz grupe (reno,pezo,citroen,fiat,opel) .
Mercedes,volkswagen i bmw su za mene sveto trojstvo iz svijeta automobila.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la miki_92 » 18 dec 2017, 22:03

Bosniacum Lilium je napisao/la:
madridist je napisao/la:Subjektivan je osjecaj,ja licno nikad ne bih uzeo nista iz grupe (reno,pezo,citroen,fiat,opel) .
Mercedes,volkswagen i bmw su za mene sveto trojstvo iz svijeta automobila.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
ma pusti Ustipce, ona bi sj3bala 50k na sepet :rol:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Derdiyok » 18 dec 2017, 22:24

madridist je napisao/la:Subjektivan je osjecaj,ja licno nikad ne bih uzeo nista iz grupe (reno,pezo,citroen,fiat,opel) .
Mercedes,volkswagen i bmw su za mene sveto trojstvo iz svijeta automobila.
Ja vozim Francuza al' jbo ti to. Švabo je Švabo :thumbup:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Pensioner26, Sveti i 36 gostiju.