Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
14%
 
Ukupno glasova: 102

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 30 mar 2017, 21:35

Asteriks je napisao/la:To @Seker testira haman svake sedmice pa ce ti najbolje reci iz koje rore snaznije bije.
ma nemam blage druze. to su dizeli, a ja dizela ne bi dzabe.
to ko u bobu, prvo se dobro zaletis gurajuci, pa onda na 30 km/h uskaces i vozis. :mrgreen:

nego, aBd u nedjelju terstiramo friziranog s1000rr sa 233 ks :ljepota:
zvijer koja se na 200+ dize na zadnji tocak i koja je brza od svakog serijskog auta pa cak i od bugati vejrona (od 0 do 330).
slika ce biti, a nadam se da cemo uspjeti napraviti i video.

to je jedno. drugo, isti dan se testiraju i dva auta: cla 45 amg sa 450 ks i e63 amg sa 550 ks i skinutom blokadom.
bice zanimljivo :D
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 30 mar 2017, 23:32

Ak ti dodje pod ruku probaj azdaju S 65 (6.0, V12) sa oko 630 KS.

Ustvari bolje snimi zvuk jer msm da doslovno strca na loncu. :mrgreen:

Taj 5.5 TT (sto se nalazi u navedenom e63, 550 ks), po nekim najavama ce biti ubrzo povucen pa ce modeli za neke 3 godine preci na 4.0 TT.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Lakoste
Postovi: 7890
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Lakoste » 31 mar 2017, 00:09

Za tih 13 milja meni je Passat B6 daleko najbolja opcija. Gospodsko auto.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13367
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Rajaz » 31 mar 2017, 01:05

Asteriks je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:Valjal ovo qrcu, koji je bolji u ovoj klasi za istu cijenu i kakva je razlika između C-180, C-200 i C-220 motora ?

http://www.olx.ba/artikal/24308845/merc ... -facelift/
Ista platforma, fakticki isti motori razlicite snage (120 - 136 i 170 KS). Znaci razlika je u snazi, max brzini te obrtnom momentu (naravno i ona bitna međuubrzanja).
:thumbup:

Snaga i brzina mi nisu toliko bitne.

Znaš li koliko košta registracija jednog ovakvog ?

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 31 mar 2017, 07:48

Asteriks je napisao/la:Ak ti dodje pod ruku probaj azdaju S 65 (6.0, V12) sa oko 630 KS.
to je malo teze. nisam ih vidjao u mercedesovim salonima u mojoj blizini.
dakle, moram otici u mercedes, naruciti ga, popuniti formular i sacekati da dodje.
Asteriks je napisao/la:Taj 5.5 TT (sto se nalazi u navedenom e63, 550 ks), po nekim najavama ce biti ubrzo povucen pa ce modeli za neke 3 godine preci na 4.0 TT.
5,5 litara je vec historija. sad u aprilu mercedes izbacuje na trziste novu e klasu sa 4.0 motorom i 612 ks.

uplaniro sam da sljedece sedmice testiram dva dzipa: gle 43 amg (kupe sa 367 ks) i bmw x5, 4.0 dizel (ugradjen cip, 400 ks)

slika

slika

slika

slika
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 31 mar 2017, 09:23

Znaš li koliko košta registracija jednog ovakvog ?
Imas tu kalkulator registracije http://bihamk.ba/bs/usluge/registracija (istina ovo je ugrubo). Eh sada ak kupujes iz dijaspore onda ces naravno tiplati jos neke cake (izvozne table, papiri etc).
Snaga i brzina mi nisu toliko bitne
Cak i sa ovim od 120 KS ces moci izbiti preko 200 km/h plus odlican pri preticanju, vuce bez preforsiranja il stucanja etc, nema potrebe pricati. Ebga ovo su iskustva ljudi koji pare zvijeri V8 motore il modele sa startom do 4,2 na 100m (dvije turbine), pa ne cudi sto im, ovi odlicni dizelasi nisu nesto.
gle 43 amg
To je onaj V6 (inace taj motor 3.0 je u vise verzija - GLC 43, GLE 43 i Coupe 43). Cini mi se da je 5.7 na sto a kad pogledas odignuce, gume (sirinu) msm da je strasan uzitak.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Rajaz
Postovi: 13367
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Rajaz » 01 apr 2017, 18:46

Asteriks je napisao/la:
Znaš li koliko košta registracija jednog ovakvog ?
Imas tu kalkulator registracije http://bihamk.ba/bs/usluge/registracija (istina ovo je ugrubo). Eh sada ak kupujes iz dijaspore onda ces naravno tiplati jos neke cake (izvozne table, papiri etc).
Snaga i brzina mi nisu toliko bitne
Cak i sa ovim od 120 KS ces moci izbiti preko 200 km/h plus odlican pri preticanju, vuce bez preforsiranja il stucanja etc, nema potrebe pricati. Ebga ovo su iskustva ljudi koji pare zvijeri V8 motore il modele sa startom do 4,2 na 100m (dvije turbine), pa ne cudi sto im, ovi odlicni dizelasi nisu nesto
Zahvaljujem :thumbup:

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 02 apr 2017, 16:08

sekerbay je napisao/la: nego, aBd u nedjelju terstiramo friziranog s1000rr sa 233 ks :ljepota:
zvijer koja se na 200+ dize na zadnji tocak i koja je brza od svakog serijskog auta pa cak i od bugati vejrona (od 0 do 330).
slika ce biti, a nadam se da cemo uspjeti napraviti i video.

to je jedno. drugo, isti dan se testiraju i dva auta: cla 45 amg sa 450 ks i e63 amg sa 550 ks i skinutom blokadom.
bice zanimljivo :D
prodje i ovaj test. osim gore pomenutih, jedan dio puta nas je pratio amg gts (4.0, 510 ks)
gts nije toliko dobar koliko ga hvale. od 250 pa gore nije imao sanse protiv starijeg rodjaka, e63 amg (6208 kubika i 550 ks)
jedino vrijedno pomena jeste s1000rr :ljepota:
ako kod nas postoji neko ko je ludo zaljubljen u brzinu a da pri tome ima i potrebni sitnis, s1000rr je idealno rjesenje.
nevjerovatno ubrzanje. ludi stroj koji ce usiti svako auto bez obzira na broj ks.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 02 apr 2017, 16:19

naklon za bavarske pametne glave koji su sklopili ovaj stroj.

slika

slika

slika

fotos-hochladen.net]slika[/url]
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 02 apr 2017, 19:50

kad krene, onda bas krene. :mrgreen:
umjesto sljedece sedmice, gle 450 amg kupe je dosao danas.
sto se samog izgleda tice, najljepsi dzip na trzistu. ali ok, o ukusima se ne raspravlja.
unutra takodjer lijep, ali prekomplikovan. trebalo mi je 10 min. da skontam kako fercera navigacija.
naprijed vrlo pregledan unatoc vrlo dugoj haubi. nazad katastrofa. premala zadnja sajba koja je tu vise za ukras nego sto je funkcionalna.
sad par rijeci o motoru. sto se mene tice, ovaj 3.0 motor sa 367 ks je za auto, jok za dzipa. premal.
ubrzanje vrlo lose. dok nabije od 0 do 100 prodje citava vjecnost iliti knap 6 sekundi.
i ono najgore, u krivinama je katastrofa. ok, cesta je bila vlazna, ali je nedopustivo da jedan allrad na brzini od 60 km/h izbaci zadnji kraj i gotovo se okrene. mozda je i do dzinovskih guma i felgi. 325/35 r22 nije malo :mrgreen:
facit: prelijepo i vrlo udobno auto sa preslabim motorom koji se definitivno pati sa 2300 kg koje mora da vuce.
ako se stvarno odlucim za dzipa, onda ce to biti ili g-klasa, ili ovaj gle kupe ali sa 5.5 litarskim motorom i 585 ks.

slika

slika

slika

slika

slika

slika
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 02 apr 2017, 19:55

Bas citam, ovaj s1000rr ima najkraci hod motora (inace rednog cetverocilindrasa).

Ima neku klapnu i takvo kvacilo da ne blokira plus onaj mod slick za otvaranje gasa itd.

Msm ne treba uopce porediti sa nekim dostupnim autima, jer ovam imas nekih 200 kg naspram 1500 i vise, znaci bolji omjer snage, mase i aerodinamike.

Ipak, kad tu uskoce super auta sa 430 km/h, e onda stvar mnooogo izjednacenija.

Realno, smio bih merca bez problema pariti blizu max (naravno dobro utegnutog) ali ovaj s1000 max do stoje. Msm ebo ti budalu, dva tocka, beton i mojih 195 cm, losa kombinacija.

E vec kakvog krosera, negdje daleko od ceste, nest tipa yamahe 450 F, to je druga stvar. :salut:
ako se stvarno odlucim za dzipa, onda ce to biti ili g-klasa, ili ovaj gle kupe ali sa 5.5 litarskim motorom i 585 ks
Ili Volva, 3.0 sa 280 KS. :)

Kad vec spomenuh volvo, znas li ovo http://nypost.com/2014/12/29/the-record ... ion-miles/ :lol:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 02 apr 2017, 20:21

druze, s1000rr je nesto najbolje na cemu sam sjedio.
170 kila, 1000 kubika i 233 konjske snage :o
drugo, elektronika je vrh. kad hoces da vozis na zadnjem tocku, imas opciju da namjestis ugao na koji ce se dici prednji tocak.
sad, nebitno koliko gasa dodavao, prednji tocak ostaje na toj visini i zato je moguce da se na zadnjem tocku vozi 250, mozda i vise.
danas nismo imali mogucnost da se testira do kraja, ali je isao 298 sa mogucnoscu da se potjera do 330 ili 350.
0-100 za 2,7 sekundi. 0-200 za nekih 6 sekundi.

sto se tice volva sa 3.0 motorom i 280 ks :crazy:
to je za djecu kad tek poloze vozacki pa da se malo ispraksaju.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 02 apr 2017, 20:27

Pa sad, Volvo je sigurno ozbiljan konkurent u SUV klasi, msm imas ti i manju kubikazu te snagu.

Nema crash testa da nije u samom vrhu, dok o elasticnosti motora nema potrebe trositi rijeci.

Ono sto me generalno privlaci kod ovog modela je ta koncentrisanost proizvodjaca sa naglaskom na sigurnost i dugovjecnost bez da su isli na stratnost il druge, po meni manje bitne elemente.

Bas sam postao na prosloj str, ove spec kocnice za iznenadno zaustavljanje su cak i Svabe kopirale, msm tu novinu.

Ebga Volvo nije brend tipa Merca i BMWa i sigurno nikad nece dostici tu popularnost ali kao neki underdog se odlicno sunja pogotov ove novije verzije.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 02 apr 2017, 20:55

druze, sve su to super auta, kako taj volvo, tako i oni mercedesi koje si preporucivao onom forumasu.
problem je sto ja nisam najbolji sagovornik kad su ta auta u pitanju.
jednostavno, ne zanimaju me pa taman da su zlatna a unutrasnjost da je opcinjena dijamantima.
za mene nije auto kojem trebaju 4+ sekunde da nabije 100 km/h.
to su traktori.
eto, danas smo se malo provozali i za dionicu kao sto je ona izmedju tuzle i sarajeva nam je trebalo pola sata.
i to je takva ganja da na momente izmedju mene i ovog amg gts nisi mogo provuci list papira :mrgreen: a to sve na 260+

e, ovo su auta :cool:

http://www.autobild.de/bilder/0-200-km- ... tml#bild40
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 02 apr 2017, 21:07

Pa dobro, ali ljudi su uveli neke novine u svijet auto industrije, koje ne smiju proci neopazeno pocev od pojasa sa tri tacke uporista, pa poznati svedski celik na sasiji,...

Od '69. imaju specijalan tim za istrazivanje nesreca, razvijaju inovacije koje jednostavno umanjuju rezultate nezgoda, ukoliko je to moguce. Specijalni kocioni sistemi, vazdusni jastuci sa strana, kabine koje dobro apsorbuju energiju udara, dstc, pa onda ovaj S90 radi na prepoznavanju zivotinja i kocenju u slucaju izleta istih, gdje su vodeci u svijetu i tu ih skoro svi kopiraju.

E sad, sto si ti lud za brzinom i sto bi sa jednim Huracanom nabio preko 320, to je drugi par cipela. :mrgreen:

Ak vjerujes da bih vise uzivo negdje sa Mercom G da se lagano penjem kozijim stazama pa usput zapalit kakav rostilj etc, jednostavno neka vrsta dzipijade.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Centre forward
Postovi: 6147
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Centre forward » 02 apr 2017, 21:22

sekerbay je napisao/la:drug za mene nije auto kojem trebaju 4+ sekunde da nabije 100 km/h. to su traktori.
:lol:
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 03 apr 2017, 11:06

volvo je vrh. da nije, ne bi toliko svaba vozalo upravo volva iako imaju domace gigante.

za ovo drugo, naravno da sam za.
terenci i penjanje po vrletima imaju posebnu draz.
imam neke prijatelje u sarajevo koji su me par puta vodili na okolne planine. ekstra je bilo.
recimo da je treskavica idealan teren za nekog dobrog dzipa.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 03 apr 2017, 11:15

Konjicka opcina ima jednu od jacih dzipijada u BiH. Trasa: Kragulja - Luka - Bitovnja - Ljeskovik - Pogorelica - izvor Neretvice - Zec planina. Mozda nekih 100 km u jednom pravcu, kazu pravi uzitak.

Bude tu raznih modela, od Nive, Pajera do G klase.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37566
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la tuzlak1987 » 03 apr 2017, 11:47

sekerbay je napisao/la:volvo je vrh. da nije, ne bi toliko svaba vozalo upravo volva iako imaju domace gigante.
Meni je kod Volva sve odlicno samo mi kod vecine modela unutrasnjost para oci, ja navikao na Njemacku unutrasnjost auta.
Mada mi je i to kod Volva ljepse nego u Francuza ili Fiata.

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: RE: Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 03 apr 2017, 14:18

tuzlak1987 je napisao/la:
sekerbay je napisao/la:volvo je vrh. da nije, ne bi toliko svaba vozalo upravo volva iako imaju domace gigante.
Meni je kod Volva sve odlicno samo mi kod vecine modela unutrasnjost para oci, ja navikao na Njemacku unutrasnjost auta.
Mada mi je i to kod Volva ljepse nego u Francuza ili Fiata.
Isto misljenje dijelimo.

Sent from my E6533 using Tapatalk
Mia San Mia

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: J1897, Jabroni i 25 gostiju.