Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
61%
Benzin
22
22%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
13
13%
 
Ukupno glasova: 100

Avatar
Asteriks
Postovi: 14222
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 10 dec 2017, 11:40

Ovak odoka, mislim da ces za nekih 15 KM dobiti dva komada.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18607
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 10 dec 2017, 14:56

Sveti je napisao/la:
Bosniacum Lilium je napisao/la:
Centre forward je napisao/la:Motorex je haman najjači, jer tamo da bi se zaposlio moraš imat' doktorat sa MIT-a, 30 godina rada u struci i facu Bred Pita iz klasika Thelma and Louise.
Prodavači magle. Ja naučio posao za 3 dana :rol: a eto kod njih 2x bio na intervjuu.

Prvi put kad sam bio, rekao mi na kraju da sam previše pismen za tu poziciju :mrgreen:
Drugim rijecima nisi se sluzio kovertom, sto je jedna od bitnijih oblasti u polju privatnog sektora :mrgreen:
Opet mozda i bolje sto je tako ispalo. Završna godina na faxu, a nije ni isključeno da se prikljucim tebi u 1. Berlinskoj Motorizovanoj :D
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la BosnianKingdom » 10 dec 2017, 14:56

FrancescoTotti je napisao/la:
Jaozinho22 je napisao/la:Samo LPG, za 17 KM se predje 300 kilometara :lol:
Ma jasta. Al kad to uradimhocu da sam rahat i da se ne hvatam za glavu poslije.
Auto ima 70kw, nije nesto jako al frajer koji radi taj lpg mi govori da je ovo najmoderniji sistem trenutno i da uzima samo 3% snage nakon sto se ugradi.
Lijepo meni sve to zvuci al moze on meni pricat i kako ce letit i postat transformers nakon ugradnje kad ja nemam blage o tome :lol:
Totti, koja je cijena ugradnje?
Sabrine mi moje!

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sveti » 10 dec 2017, 16:53

Bosniacum Lilium je napisao/la: Opet mozda i bolje sto je tako ispalo. Završna godina na faxu, a nije ni isključeno da se prikljucim tebi u 1. Berlinskoj Motorizovanoj :D
Kod mene mozes samo u 1. Minhensku guzopersku :mrgreen:
naprijed rejal

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la FrancescoTotti » 10 dec 2017, 20:01

BosnianKingdom je napisao/la: Totti, koja je cijena ugradnje?
1400km full paket. Dodje i neka dodatna pumpica koja podmazuje motor ako sam ga dobro shvatio.
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
rasavoje
Postovi: 5128
Pridružen/a: 18 dec 2015, 23:23
Lokacija: made in PRC
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rasavoje » 11 dec 2017, 13:20

Koliko je veliki servis za Renault?
♥ ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la tuzlak1987 » 11 dec 2017, 17:38

Asteriks je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Upalila mi se lampica na autu, odem uzmem onu knjigu i pise da je ona za ispusne gasove, kao moze doci do ostecenja katalizatora. Nista sada opsirno, samo kratko hitno se obratiti automehanicaru. Sta je otislo? A inace i pored toga lambda sonda je otisla, to znam provjereno, jedino sto nije zamjenjeno jer nije bilo odgovarajuce. :problem:
Et, sam si dao odgovor. Sonda ti mjeri gasove prije katalizatora, te podatke salje softweru motora a onda kompjuter odredjuje omjer vazduha i goriva u cilindru.

Katalizator cisti stetne plinove a taj problem sonde dovodi do prebogate il presiromasne smjese. U prvom slucaju dolazi do ulaska nesagorjelog goriva, vece potrosnje te vremenom zapusenja katalizatora a u drugom motor trokira i cini se da radi na cilindru manje il u safe mode, kako vec oces.

Nista se nece dogoditi odmah, nije hitno ako taj problem nemas vec duzi period. Skokni do majstora da zamjeni pomenutu sondu i picis dalje.
Otisla na kraju bobina, zamjeni svjecice 40 KM isto, zamjeni onda covjek to 200 KM i kao drugo auto. Kada je ukljucivao da vidi sta nije ok jedan klip nije radio, zato je auto bilo kao traktor :mrgreen:

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18607
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 11 dec 2017, 22:00

rasavoje je napisao/la:Koliko je veliki servis za Renault?
dostavi mi podatke auta na mesindzeru i sutra ćeš dobiti najbolju ponudu
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14222
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 13 dec 2017, 18:24

slika

Legendarni Volvo P1800 koji drzi Ginisov rekord po broju predjenih kilometara..Sa S verzijom su rijesene sve dotadasnje slabosti a upravo na slici je navedeni (S) model, P1800.

Temeljni motor bio je benzinac kubikaze 1.8, snage 100 KS sa 4 brzine, a maksimalne od cca 170 km/h.

Kasnije je zamijenjen jacim 2.0 i vise KS, a proizvodnja modela zavrsava 1974.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 dec 2017, 09:21

Ima li iko iskustva sa ovim H7 sijalicama za kratka svjetla, kontam naručiti sa ebaya, pa se dvoumim između ove dvije, Osram 19, Phillips 26 eura, da isprobam, dodijale ove kineske, svako malo moram mijenjati, a navečer loše vide. Valjda su ove legalne kod nas :mrgreen:

slika

slika
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
R32
Postovi: 3052
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 14 dec 2017, 11:29

Mislim da imas i kod nas, i to dosta jeftinije.
Cini mi se 12 KM komad, 120% vise svjetlosti, i bas su jake. I po noci se to bas primijeti.
Policija zna se malo napravit pametna, pa hoce te ubijedit da su to duga svjetla.
A kvalitet dosta dobar, budu jako dugo.
Mia San Mia

Avatar
Jaozinho22
Postovi: 1594
Pridružen/a: 15 jun 2015, 22:10
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Jaozinho22 » 14 dec 2017, 11:31

Naš najveći problem i jeste kad se policija hoće pravit pametna...
Više titula nego pojedini klubovi lopti ! FKŽ !
Budite navijači FK Željezničara a ne navijači Misimović Senada !

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24175
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: RE: Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Derdiyok » 14 dec 2017, 15:44

rio_Ferdy88 je napisao/la:Ima li iko iskustva sa ovim H7 sijalicama za kratka svjetla, kontam naručiti sa ebaya, pa se dvoumim između ove dvije, Osram 19, Phillips 26 eura, da isprobam, dodijale ove kineske, svako malo moram mijenjati, a navečer loše vide. Valjda su ove legalne kod nas :mrgreen:

slika

slika
A da ti nije instalacija losa ? :mrgreen:

X broj ljudi je znao uzeti osramove sijalice i pregore im u sekundi za razliku od onih from cajna.

Poslano sa mog SM-T211 koristeći Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6995
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 16 dec 2017, 16:13

Posto je drug Jasko uzeo nedavno Opela da i ja upitam u vezi jednog drugog Opela :D

U pitanju je Vectra C...citam na jednoj stranici koja objavljuje tekstove oko odrzavanja auta i to, ljudi imaju strasno znanje oko auta, i bas hvale ovo auto, pouzdano ovo ono, kao najbolji motor 2.2 DTI...i sam naslov za auto im je optimistican "skoro dosadno pouzdana" :D

Ima li neko Vectru C, kakva su auta ?
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la tuzlak1987 » 17 dec 2017, 00:00

Papastathopoulos je napisao/la:Posto je drug Jasko uzeo nedavno Opela da i ja upitam u vezi jednog drugog Opela :D

U pitanju je Vectra C...citam na jednoj stranici koja objavljuje tekstove oko odrzavanja auta i to, ljudi imaju strasno znanje oko auta, i bas hvale ovo auto, pouzdano ovo ono, kao najbolji motor 2.2 DTI...i sam naslov za auto im je optimistican "skoro dosadno pouzdana" :D

Ima li neko Vectru C, kakva su auta ?
Sto se tice izgleda to ti mogu sve reci, ovako sto se tice motora ne jer ne poznajem kakva je sa tim motorima 1.9 , 2.2 i takvim. Samo je znam na osnovu 1.6 i nema nikakvih problema. Inace je nesto teze auto pa mozda ovaj 1.6 i nije toliko pogodan. Gledao sam po piku i nema niti jedan 1.6, to mi je jedan automehanicar rekao da prvi put vidi takvu, kao nema ih slabo u BIH.
Sto se tice vanjskog izgleda linija je po meni za 2007. godinu odlicna, auto niti danas ne izgleda kao zastarjelo sto se izgleda tice. Jedino je kao i kod mnogih auta pregled nazad malo slabiji iz ugla vozaca. Najveca prednost su po mene lijepi farovi naprijed i maska i to dosta uljepsava auto. Sa materijalom nema nikakvih problema, vozi ga 15 godina i neces imati nikakvog problema sa limarijom.
Unutrasnjost je prostrana i za vozaca, a i za ostale putnike. Pogotovo u mnogim autima je problem taj prostor nazad ali u toj Vectri ga ima dovoljno i nazad da sjedis kao u fotelji i ne udaras glavom od krov. Prostor za stvari je isto veci. Isto kao i izgled unutrasnjost je za to godiste moderna. Vidjao sam Opele iz 2012. npr koji u unutrasnjosti nisu nista ljepsi. Tabla je solidna, fino je to sve poslozeno, bolje nego u nekim novijim autima. A prilicno kvalitetno je i uradjeno. Samo ako odrzavas redovno nema nikakvih problema ekstra izgleda auto i u unutrasnjosti.
slika
Unutrasnjost je vecinom ova, usb-a nemaju, zvucnici su solidni da neutralisu buku iz motora, to je ono standardno kod vecine Opela da kada ga malo deres dobijas zvukove. I ta neka veca tezina, pa ne starta toliko dobro.

Po meni ovo nije auto za grada, vec za otvorene ceste. Ona je napravljena da daleko manje trosi kada dobije otvoreni put, ali kada je po gradu vozis iz druge u trecu pa stajes i kreces svaki minut ipak nije za toga. U gradu ne dobijes uopste sanse da koristis tu petu brzinu u kojoj je najbolja.
Na otvorenom i za putovanja je kao ladja. Iako je cijena Vectre sada negdje od 9 do 11k po ovim nasim gradskim cestama ti nekada bude zao sto je vozis kao da je neko skuplje auto.
Znaci auto nije za grada, u gradu vuce 10 litara benzinac, vuce i 11, pa na 9 i kako kad. Prosjek neki koji pokazuje je 9,1.

Dijelovi kao dijelovi, oni s vremena na vrijeme odu. To se kod svakog auta desava, nekog ce zezati nesto, nekog drugog nesto drugo. Npr ja znam da ode pumpa za dovod goriva, bobina, amortizeri, lambda sonda. A nekom mozda ne ode nista. Kao i kod svakog auta dodje do vremena kada dijelovi dotraju.
Ali i pored svega ima daleko vise dobrih strana i za auto iz 2007. danas u 2018. je opet super auto. Najveca mana auta su ovi nasi putevi po meni et.

atribut
Postovi: 183
Pridružen/a: 07 jan 2014, 04:12
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la atribut » 17 dec 2017, 10:24

Imam problem za autom,golf 4 je u pitanju 74 kw. U zadnje vrijeme mi se zna desiti da auto izgubi vucu,dok nekad radi sasvim normalno. Da li neko zna do cega je
Zadnja izmjena: atribut, dana/u 17 dec 2017, 10:33, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14222
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 17 dec 2017, 10:24

Papastathopoulos je napisao/la:Posto je drug Jasko uzeo nedavno Opela da i ja upitam u vezi jednog drugog Opela :D

U pitanju je Vectra C...citam na jednoj stranici koja objavljuje tekstove oko odrzavanja auta i to, ljudi imaju strasno znanje oko auta, i bas hvale ovo auto, pouzdano ovo ono, kao najbolji motor 2.2 DTI...i sam naslov za auto im je optimistican "skoro dosadno pouzdana" :D

Ima li neko Vectru C, kakva su auta ?
Nakon masovne probe sto ovjesa sto limarije, inzinjeri Vectre C su zeljeli otkloniti sve probleme prethodnog modela (B). Pa tako mozes primjetit da vlasnici starijih Vectri imaju opasno propalu limariju, dole po pragovima, uzduz B saule, po soljama (kad otvori haubu) itd.

Dijeli platformu sa Chevrolet Malibu, Cadilac BLS, Pontiac G6 itd, znaci onu GM-ovu.

2.2 DTI je super pouzdani Isuzuov motor koji je nekim cudom otopran i na nase gorivo ( ima turbinu fiksne geometrije, sto je jedan od uzroka navedenog).

Karoserija i ovjes su opasno jaki uz motor i tu je onaj kljucni napredak. Na raspolaganju imas 125 konja. Deklarirana potronja 7 (kombinovana), masa tona ipo a na autobanu mos nazagit mal preko 200 km/h.

Tesko ces naci majstora da se zali na ove motore, naravno ako su servisi radjeni u precizno propisanom vremenu, jer nema hronicne nedostatke a ima strasnog potencijala da vuce tako tezak model.

Jedino na sto mozda trebas obratiti detaljniju paznju je letva volana. Znaci huka, struganje pri motanju isl, a tu vec treba ozbiljniji zahvat.

Sigurno auto za preporuku. :salut:
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 17 dec 2017, 10:56, ukupno mijenjano 2 puta.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

autogol
Postovi: 1989
Pridružen/a: 09 feb 2013, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la autogol » 17 dec 2017, 10:33

Ja imam osram cool blue vec godinu dana i nisu jos pregorile.Zadovoljan sam kako svijetle. Ako ganjas i izgled onda ti treba i ona ubodna sijalica od pozicije na isti fazon,inace ce ti far opet biti zuckast.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14222
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 17 dec 2017, 11:22

Postao/la Papastathopoulos
I jos nesto, nemas zupcasti vec lanac, tako da ce interval zamjene otici mozda i za 150k vise u odnosu na zupcasti, sto znaci da ces cak na dva od tri velika servisa mjenjati samo ulje, filtere te eventualno disk plocice.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: RE: Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 17 dec 2017, 11:23

autogol je napisao/la:Ja imam osram cool blue vec godinu dana i nisu jos pregorile.Zadovoljan sam kako svijetle. Ako ganjas i izgled onda ti treba i ona ubodna sijalica od pozicije na isti fazon,inace ce ti far opet biti zuckast.
Aha, koja je oznaka za tu od pozicije, jel i tu ide ova H7 ili neka druga.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: StevieG8, VensanKasel i 11 gostiju.