Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
13
13%
 
Ukupno glasova: 101

Avatar
arelinho
Postovi: 16420
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la arelinho » 09 jan 2018, 19:12

Ma lako je provjeriti kilometražu na autu. To je najmanji problem vezan za auto. Samo treba imati pravog i pouzdanog majstora. :)

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la tuzlak1987 » 09 jan 2018, 19:21

http://pravaistinaokramaru. blogger .ba/

Imal ovdje istine? :urnebes:

Avatar
Asteriks
Postovi: 14291
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 09 jan 2018, 19:26

arelinho je napisao/la:Ma lako je provjeriti kilometražu na autu. To je najmanji problem vezan za auto. Samo treba imati pravog i pouzdanog majstora. :)
To je itekako komplikovan proces. Ako auto nije servisirano u ovlastenim servisima i ako polovnjaci nisu zabiljezeni i arhivirani na tehnickom (noviji), onda mos samo nagadjati.

Ako je npr. servisiran u Svabiji, onda se lagano provjerava preko broja šasije naravno uz pretpostavku da i sama servisna nije lazirana.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

enobarca
Postovi: 8129
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la enobarca » 09 jan 2018, 19:30

tuzlak1987 je napisao/la:http://pravaistinaokramaru. blogger .ba/

Imal ovdje istine? :urnebes:
Ne moze kod nas nista biti kako treba, ja mislio da su oni jedna od postenijih auto kuca kad ono kurcina :mrgreen: Prvo ovo sa kilometrazom pa sad ovaj blog, iako ne mora znaciti da je sve ovo istina.Moj otac je prije 4 godine kod njih uzeo auto i zaista nikakvih problema nije bilo sa autom, cak je uskoro planirao opet uzimati kod njih ali kad mu pokazem ovo cisto sumnjam da hoce :)

Avatar
harden
Postovi: 23527
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la harden » 09 jan 2018, 19:36

Postenje i auto kuce :rol: nece da moze.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la tuzlak1987 » 09 jan 2018, 19:38

enobarca je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:http://pravaistinaokramaru. blogger .ba/

Imal ovdje istine? :urnebes:
Ne moze kod nas nista biti kako treba, ja mislio da su oni jedna od postenijih auto kuca kad ono kurcina :mrgreen: Prvo ovo sa kilometrazom pa sad ovaj blog, iako ne mora znaciti da je sve ovo istina.Moj otac je prije 4 godine kod njih uzeo auto i zaista nikakvih problema nije bilo sa autom, cak je uskoro planirao opet uzimati kod njih ali kad mu pokazem ovo cisto sumnjam da hoce :)

I meni su izgledali odlicno, rodjak skoro uzeo kod njih. Mislim da nije pregledao nista vec samo rezervisao i otisao po auto. Mislim da nema nikakvih problema trenutno..

Ali zbog ovog Audija iz Njemacke gdje je vraceno 220k i jos cijena duplo veca ako budem polovno isao nekada mislim da cu u auto i pravac Njemacka sa provjerenim covjekom kojeg znam :D

enobarca
Postovi: 8129
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la enobarca » 09 jan 2018, 19:53

To je najbolja solucija, iako nisu ni svabe sigurno postene 100% :mrgreen: Kako god rizik je kad uzimas polovno auto bilo gdje, zato je dobro novo kupiti i znas na cemu si ali vecina ljudi vise voli vozati polovnog audija ili mercedesa od 20 i nesto hiljada nego uzeti novog opela ili nesto slicno za te pare.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la tuzlak1987 » 09 jan 2018, 19:56

enobarca je napisao/la:To je najbolja solucija, iako nisu ni svabe sigurno postene 100% :mrgreen: Kako god rizik je kad uzimas polovno auto bilo gdje, zato je dobro novo kupiti i znas na cemu si ali vecina ljudi vise voli vozati polovnog audija ili mercedesa od 20 i nesto hiljada nego uzeti novog opela ili nesto slicno za te pare.
Ma novo opcija je vrh. Jos pogotovo ako nisi neko ko se vozi citav dan u autu moze ti trajati citav zivot. Ja Opelu vjerujem, ove nove Astre su kao bombona.
Samo treba cekati neke akcije koje budu i ne uzimati onaj osnovni model vec nesto sa boljim motorom i :thumbup:

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 09 jan 2018, 20:41

Evo sad se i Kramar oglasio, gdje daje na svako auto dozivotnu garanciju na predjene kilometre.
Neko izgleda pokusava da ih sroza na niske grane
Mia San Mia

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Quinlan » 09 jan 2018, 20:43

Ziggs je napisao/la:neko preporuku za dobrog autoelektričara u Sarajevu
Gore u velesicima sam ja isao, ado se zove, meni su ga preporucili da je dobar mogu ti broj dati

Avatar
Saurman
Postovi: 29494
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Saurman » 09 jan 2018, 20:44

Ćuj onog lahko je provjeriti kilometražu pa jest kad baciš pogled na sat. :mrgreen:

Samo pravac u ovlašteni servis.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 09 jan 2018, 20:48

Sad procitah dobar dio ove objave na blogu.
Sta ja znam, meni ovo lici samo na nekoga ko zeli unisti kramar.
Prvo bomba pa sad ovo.
Meni je nekako smijesan pokusaj blacenja po meni idalje po najbolje auto kuce u BIH...
Mia San Mia

Avatar
alenpitar
Postovi: 1585
Pridružen/a: 22 jan 2009, 21:58
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la alenpitar » 09 jan 2018, 20:57

arelinho je napisao/la:Ma lako je provjeriti kilometražu na autu. To je najmanji problem vezan za auto. Samo treba imati pravog i pouzdanog majstora. :)
Sta ce ti majstor za to?
Pogledas na sat i vidis kilometrazu :lol:
-usro musemic:VOLIM SARAJVO VISE OD SVOG ZIVOTA
-nakon besplatnog godisnjeg odmora usro u FKS uhljebljuje rundine pekare od 22 god koji nikad nisu sutnuli loptu i oni idu na pripreme umjesto akademaca FKS
-usro vaistinu voli Sarajvo

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3098
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Slatinash_7 » 10 jan 2018, 12:50

Zna li neko nesto o firmi Soni Lux,tehnicki pregled vozila je u pitanju,tacnije treba mi neka njihova stranica ili nesto slicno,malo sam zaglibio na googleu..Sutra trebam na razgovor za posao kod njih,traze masinskog inzinjera,da mi je da se malo informisem sta bi mi bio posao tamo,sta inace rade i tome slicno..Ili ako neko zna sta bi inzinjer mogao raditi tamo,nevezano ovo za firmu..
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
Asteriks
Postovi: 14291
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 10 jan 2018, 13:54

Slatinash_7 je napisao/la:Zna li neko nesto o firmi Soni Lux,tehnicki pregled vozila je u pitanju,tacnije treba mi neka njihova stranica ili nesto slicno,malo sam zaglibio na googleu..Sutra trebam na razgovor za posao kod njih,traze masinskog inzinjera,da mi je da se malo informisem sta bi mi bio posao tamo,sta inace rade i tome slicno..Ili ako neko zna sta bi inzinjer mogao raditi tamo,nevezano ovo za firmu..
Voditelj cijelog procesa tehnickih pregleda ili samo kontrolor tehnickog pregleda.

Znaci pri samom pregledu imas obicno dvije osobe, tacnije jedna koja testira auto - izduvni gasovi, zaustavni put kocionog sistema, rutinski pregled odoka (curi li ulje, rade li kakve lampice), fabricke mane, pa propise dubine sare, jacine svjeta itd... te jedna koja sve to biljezi uz naravno one iz osiguranja, al to je drugi fah.

Moras znati teoriju pocev od samog funkcionisanja dizel/oto motora do teorije i prakse tehnickog, bilo da su to propisi o nacinu obavljanja istog, hronologiji procedure itd.

Msm da je to otp ono sto osoba tvojih kvalifikacija moze pruziti datoj struci.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 10 jan 2018, 14:09

Sto se tice Kramara.. Nemam neko specijalno misljenje o njima. Nit sam ja, niti poznajem ikog ko je kupovao od njih. Nekad odem na njihov profil samo da 'parim oči', sto kazu :D
Vidio sam objavu lika mozda sat nakon sto je objavljena. Odmah sam iste sekunde uletio na pik profil, na stranicu Kramara, fb... Nigdje tog vozila nije bilo u ponudi. Cak i da to rade, ne bi bili tako ofirni i rizikovali svoju reputaciju.
Druga stvar, ne pratim to toliko, ali kako sam primijetio sva auta koja stavljaju u ponudu imaju svoje slike sa Kramarovim tablicama, slikani su iz 20 (istih) uglova.
A ovo auto koje je Kramar navodno stavio na svoj pik ima prekopiranu sliku sa mobile.de (preko koje ih je taj lik navodno i otkrio) i samo u Paint-u obrisane tablice. Znaci nidje veze
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 10 jan 2018, 14:12

Ma u prijevodu, dobar, dobar, ovaj tesko da ce proc treba podmazat (cvaja u dzep), dobar.... :urnebes:

Samo vidi mozda ce ti trebati jos neka polaganja.
Posto pretpostavljam da si zavrsio u Tuzli, a njima vecinom treba striktno masinski inzenjer za vozila i sl
Mia San Mia

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la tuzlak1987 » 10 jan 2018, 14:19

SMR187 je napisao/la:Sto se tice Kramara.. Nemam neko specijalno misljenje o njima. Nit sam ja, niti poznajem ikog ko je kupovao od njih. Nekad odem na njihov profil samo da 'parim oči', sto kazu :D
Vidio sam objavu lika mozda sat nakon sto je objavljena. Odmah sam iste sekunde uletio na pik profil, na stranicu Kramara, fb... Nigdje tog vozila nije bilo u ponudi. Cak i da to rade, ne bi bili tako ofirni i rizikovali svoju reputaciju.
Druga stvar, ne pratim to toliko, ali kako sam primijetio sva auta koja stavljaju u ponudu imaju svoje slike sa Kramarovim tablicama, slikani su iz 20 (istih) uglova.
A ovo auto koje je Kramar navodno stavio na svoj pik ima prekopiranu sliku sa mobile.de (preko koje ih je taj lik navodno i otkrio) i samo u Paint-u obrisane tablice. Znaci nidje veze
To su im slike od vozila u dolasku, tipa tamo uzmu i jos nije auto stiglo pa ga odmah postave na sajt sa slikama iz Njemacke. A onda ako ga neko ne rezervise dok ne bude ovdje oni ga odrade sa svojim slikama i tablicama profesionalno slikaju i postave tako.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18611
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 10 jan 2018, 15:06

provjera kilometaze?

Jedino ako je servisirano auto u ovlaštenim servisima i ima servisnu knjižicu... Ostalo je šuplja Bgm

Edit: eto i asteriks kaže isto :D
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
cala
Postovi: 3299
Pridružen/a: 15 maj 2010, 20:01
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la cala » 10 jan 2018, 15:14

Ja ne vjerujem nijednoj auto kuci koja uvozi koristena auta. To su pretezno auta koja se istrose do maksimuma, prodaju se za mizernu cijenu i onda se ovdje usminkaju. Ako je istina da ne dozvoljavaju da se pregleda auto detaljno i odradi test voznja, smrdi tu nesto. A i ovaj njihov ugovor ne ulijeva bas povjerenje.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Confiance, Jabroni, L-Train i 29 gostiju.