Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
61%
Benzin
22
22%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
13
13%
 
Ukupno glasova: 100

Avatar
Asteriks
Postovi: 14222
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 08 dec 2017, 18:51

Sto se amortizera tice, Bilstein je najbolja marka za nasa auta (znaci ne sportska kao ni tenerce) uz koji naravno uzmes odbojnike i sa tim pravac u servis na ugradnju.

Zasto ti je dobro imati provjerene amortizere znas i sam, pored primarne zadace upijanja, samo cu reci sigurnost, dobar zaustavni put, bolji grip u krivinama itd.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Quinlan » 08 dec 2017, 19:08

R32 je napisao/la:De da se i ja malo pozalim :D
Nakon patnje sa maglenjem sofer sajbe moradoh mali hladnjak zamijenit. 160KM plus mandzetna, krajnica filteri ulje nabere se Bgm.
Sad imam drugih problema, jedan je da mi se slabo zagrijava, cini mi se da novi hladnjak i nova razhladna tekucina puno ga hlade.
Ono znam da se sdi tesko zagrijava, al temperaturu tesko da mogu na treci stepen okrenut, na jedinici i dvici grije i to je to.
Ako prebacim na 3 ili 4 osjetim da se pocinje hladit.
Nekako mi je bolje grijao prije, iako se ne mogu pozaliti jer ugrije i ovako al eto bas treba vremena.
Otprilike Zivinice - Doboj da bi bas osjetio tu vrelinu.

I jos jedan problem amortizeri, na nekoj voznji od oko 40kmh i malim neravninama bas se osjeti kako se cucka auto. Vece neravnine upije dobro.
I nije tako strasno, medjutim kad sam probao druge cetvorke na istim relacijama bas bolje upija.

Majstor kaze da nije nista strasno, ako hocu bolje da pogledam neke brendirane. Sad koliko je pametno bacit vecu svotu na to?
Ili se ipak okrenut ovim standardnim...
bgm kod mene sauna bude, znas da je ono sdi isto, jos mi i prebrzo nakon paljenja pocne grijati, ili kod mene nesto ne valja ili kod tebe :rol:

isto i ja imam sitnica nekih sto moram odvuci majstoru da provjeri, nekako mi zadnji kraj nije cvrst, ne znam kako objasniti ali ko da ima nesto nenormalno kod zadnje desne gume, a prednja desna,nekad kad puni lijevi namotam zna ko nesto skljocnuti :crazy: :crazy:

uglavnom ceka se plata pa majstoru + dvije gume, nikad ih ne kupi ufati me i snijeg :mrgreen:

Avatar
R32
Postovi: 3052
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 08 dec 2017, 20:08

Asteriks je napisao/la:Sto se amortizera tice, Bilstein je najbolja marka za nasa auta (znaci ne sportska kao ni tenerce) uz koji naravno uzmes odbojnike i sa tim pravac u servis na ugradnju.

Zasto ti je dobro imati provjerene amortizere znas i sam, pored primarne zadace upijanja, samo cu reci sigurnost, dobar zaustavni put, bolji grip u krivinama itd.
Pa tako ce i biti, i do sad sam ulagao kvalitetno moze se reci. Imas li jos sta za preporucit u slucaju da ne nadjem od Bilsteina?

@Quinlan ma znam jasta, i kod mene je prije isto bilo.
Bas brzo ugrije, i pregrije da ne mozes bit u vozilu.
A eto valjda bio slabiji hladnjak, dotrajao pa nije toliko izvlacio toplinu. Plus na to dodaj novo ulje i tekucinu.
Nema sta drugo bit, jer osjeti se topliji vazduh ubrzo nakon paljenja
Medjutim nema te vreline da te ubija :D

Ma valja ulagati sta ces, sve se tjesim sta bi bilo da je nesto opasno pod haubom haha.
Mia San Mia

Avatar
Asteriks
Postovi: 14222
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 08 dec 2017, 21:00

Ovaj Bilstein imas u svakoj ozbiljnoj trgovini autodijelova po Mostaru, Sarajevu itd.

Alternativa je Sachs... ali sve trazi sa garancijom naravno. Ne zaboravi ni odbojnike, to je onaj gumeni dio sto ide na vrh a strasno je vazan.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la FrancescoTotti » 09 dec 2017, 13:57

Ima li neko ovdje iskustva sa alba 32 brc lpg sistemom? Htio bih ga ugradit u merca b150, 1400km. Po prici servisera sve mi je top al da provjerim opet.
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
Jaozinho22
Postovi: 1594
Pridružen/a: 15 jun 2015, 22:10
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Jaozinho22 » 09 dec 2017, 14:04

Samo LPG, za 17 KM se predje 300 kilometara :lol:
Više titula nego pojedini klubovi lopti ! FKŽ !
Budite navijači FK Željezničara a ne navijači Misimović Senada !

gojzerica
Postovi: 5171
Pridružen/a: 12 avg 2012, 21:46
Lokacija: zadnje sjedište moga auta
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la gojzerica » 09 dec 2017, 15:14

Gledam kod mene odbojnici nazad se raspali skroz. Jel mogu njih samo da zamjenim ili čitav amortizer?

Avatar
HZ_ilidzaa
Postovi: 5830
Pridružen/a: 21 okt 2010, 19:57
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la HZ_ilidzaa » 09 dec 2017, 15:37

Nedavno uzeh novo vozilo pa me zanima gdje bih mogao uraditi providnu zastitnu foliju u Sarajevu ?

Avatar
R32
Postovi: 3052
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 09 dec 2017, 16:26

gojzerica je napisao/la:Gledam kodt mene odbojnici nazad se raspali skroz. Jel mogu njih samo da zamjenim ili čitav amortizer?
I kod mene su polosi, al nisu bas toliko stradali. Al eto kao i amortizeri.
A mislim da ima u Motorexu..
Mia San Mia

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la FrancescoTotti » 09 dec 2017, 16:32

Jaozinho22 je napisao/la:Samo LPG, za 17 KM se predje 300 kilometara :lol:
Ma jasta. Al kad to uradimhocu da sam rahat i da se ne hvatam za glavu poslije.
Auto ima 70kw, nije nesto jako al frajer koji radi taj lpg mi govori da je ovo najmoderniji sistem trenutno i da uzima samo 3% snage nakon sto se ugradi.
Lijepo meni sve to zvuci al moze on meni pricat i kako ce letit i postat transformers nakon ugradnje kad ja nemam blage o tome :lol:
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
Jaozinho22
Postovi: 1594
Pridružen/a: 15 jun 2015, 22:10
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Jaozinho22 » 09 dec 2017, 17:28

FrancescoTotti je napisao/la:
Jaozinho22 je napisao/la:Samo LPG, za 17 KM se predje 300 kilometara :lol:
Ma jasta. Al kad to uradimhocu da sam rahat i da se ne hvatam za glavu poslije.
Auto ima 70kw, nije nesto jako al frajer koji radi taj lpg mi govori da je ovo najmoderniji sistem trenutno i da uzima samo 3% snage nakon sto se ugradi.
Lijepo meni sve to zvuci al moze on meni pricat i kako ce letit i postat transformers nakon ugradnje kad ja nemam blage o tome :lol:
Kod mene je Renault Megan 1.4, definitivno ima razlike između plina i benzina pogotovo uzbrdo ali ipak za male pare se voziš koliko hoćeš :) Relativno meni ne treba bolje ni jače auto, eh sad ko voli brzinu i divljanje to je druga stvar...
Više titula nego pojedini klubovi lopti ! FKŽ !
Budite navijači FK Željezničara a ne navijači Misimović Senada !

gojzerica
Postovi: 5171
Pridružen/a: 12 avg 2012, 21:46
Lokacija: zadnje sjedište moga auta
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la gojzerica » 09 dec 2017, 18:44

R32 je napisao/la:
gojzerica je napisao/la:Gledam kodt mene odbojnici nazad se raspali skroz. Jel mogu njih samo da zamjenim ili čitav amortizer?
I kod mene su polosi, al nisu bas toliko stradali. Al eto kao i amortizeri.
A mislim da ima u Motorexu..
Znaš li možda koliko su para otprilike?

Avatar
R32
Postovi: 3052
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 09 dec 2017, 19:20

Ne bih znao, podavno sam uzimao.
Mia San Mia

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sveti » 09 dec 2017, 20:44

FrancescoTotti je napisao/la:
Jaozinho22 je napisao/la:Samo LPG, za 17 KM se predje 300 kilometara :lol:
Ma jasta. Al kad to uradimhocu da sam rahat i da se ne hvatam za glavu poslije.
Auto ima 70kw, nije nesto jako al frajer koji radi taj lpg mi govori da je ovo najmoderniji sistem trenutno i da uzima samo 3% snage nakon sto se ugradi.
Lijepo meni sve to zvuci al moze on meni pricat i kako ce letit i postat transformers nakon ugradnje kad ja nemam blage o tome :lol:
:rol:
naprijed rejal

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18607
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 09 dec 2017, 20:52

Za koje auto trebaš amortizere? Ma kakav motorex ba.

Monroe su možda bolji. Starline, Optimal nije los, AL-KO... Ima dosta dobrih brendova što se tiče amortizera. Iako ja ne bih bježao od kineza koji imaju također garanciju...
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6093
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Centre forward » 09 dec 2017, 21:34

Motorex je haman najjači, jer tamo da bi se zaposlio moraš imat' doktorat sa MIT-a, 30 godina rada u struci i facu Bred Pita iz klasika Thelma and Louise.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18607
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 10 dec 2017, 01:14

Centre forward je napisao/la:Motorex je haman najjači, jer tamo da bi se zaposlio moraš imat' doktorat sa MIT-a, 30 godina rada u struci i facu Bred Pita iz klasika Thelma and Louise.
Prodavači magle. Ja naučio posao za 3 dana :rol: a eto kod njih 2x bio na intervjuu.

Prvi put kad sam bio, rekao mi na kraju da sam previše pismen za tu poziciju :mrgreen:
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sveti » 10 dec 2017, 09:28

Bosniacum Lilium je napisao/la:
Centre forward je napisao/la:Motorex je haman najjači, jer tamo da bi se zaposlio moraš imat' doktorat sa MIT-a, 30 godina rada u struci i facu Bred Pita iz klasika Thelma and Louise.
Prodavači magle. Ja naučio posao za 3 dana :rol: a eto kod njih 2x bio na intervjuu.

Prvi put kad sam bio, rekao mi na kraju da sam previše pismen za tu poziciju :mrgreen:
Drugim rijecima nisi se sluzio kovertom, sto je jedna od bitnijih oblasti u polju privatnog sektora :mrgreen:
naprijed rejal

Avatar
Asteriks
Postovi: 14222
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 10 dec 2017, 10:07

gojzerica je napisao/la:Gledam kod mene odbojnici nazad se raspali skroz. Jel mogu njih samo da zamjenim ili čitav amortizer?
Naravno da mijenjas samo odbojnike, kostaju sicu (barem za peticu i slicne modele) a sluzi ti ako nagazis rupu da amortizer svom silom ne bi udario u sami kraj.

U svakoj trgovini autodijelova ih mozes nabavit.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

gojzerica
Postovi: 5171
Pridružen/a: 12 avg 2012, 21:46
Lokacija: zadnje sjedište moga auta
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la gojzerica » 10 dec 2017, 11:23

Asteriks je napisao/la:
gojzerica je napisao/la:Gledam kod mene odbojnici nazad se raspali skroz. Jel mogu njih samo da zamjenim ili čitav amortizer?
Naravno da mijenjas samo odbojnike, kostaju sicu (barem za peticu i slicne modele) a sluzi ti ako nagazis rupu da amortizer svom silom ne bi udario u sami kraj.

U svakoj trgovini autodijelova ih mozes nabavit.
Spada li Mondeo karavan '96 u slične modele :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Gunner4 i 8 gostiju.