Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
13
13%
 
Ukupno glasova: 101

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 14 jun 2017, 10:42

PostPostao/la Papastathopoulos » 14 jun 2017, 10:16
Vidi, Seat Cordoba prve generacije (od 1993 - 2002) dijeli platformu sa Polom, Golfom etc ali imas u toj platformi znaci i podplatforme pa ces tako naletiti da je pomenuta Cordoba ista podplatforma sa Ibizom druge generacije i Polom trece generacije. Razlikuje se od Golfa iako tu ima dosta slicnosti jer je generalno ista platforma, nadam se da sam barem mal jasniji.

Eh sad, imas stirkno ovaj 1.9 SDI opet ima svoje aplikacije znaci ugradjivan je u Pola, Golf 3, Fabiju, Ibizu, Cordobu itd. al sam malim razlicitostima kao sto vidis iz prvog dijela.

Ta razlika u snazi, pa Cordobu na nasem trzistu 1.9 SDI imas max do 2002 a Polo je takodjer imao te motore od 50 kw ali je radio osvjezenja pa je uvdio ove od 47 kw, ali ako su iz iste podplatforme onda su skroz identicni motori.

Tak imas Pola 1.9 SDI (50 kw) i 1.9 SDI (47 kw), oba ugradjivana do 2001. a kasnije se samo islo sa ovim od 47 kw.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 14 jun 2017, 10:48

Naravno da nema slijepog vjerovanja. Moj majstor prvo uključi dijagnozu, pa ako ništa ne pokaže, onda pita mene kako se auto ponaša tj. šta je drugačije i na osnovu toga traži grešku. Moje mišljenje služi samo kako bi traženje ograničio na jedno područje.
Baš jednom odem sa nekim mojim starim autom, palila se lampica, pisalo zbog ispušnih gasova.
Kažem mu ja, otišo auspuh. Čojk pregleda i reče da je otišla lambda sonda :urnebes:
Naravno da je on bio u pravu.

ja govorim o povjerljivim majstorima kakav je ovaj moj s kojim sam kućni prijatelj.
Pretpostavljao sam da imate majstore od povjerenja.
Drugo, kad nabraja kvarove, čovjek lista mogućnosti.
To je isto ko kad odeš doktoru. Prvo te upita šta ti je.
Kad kažeš da te boli nesto "u donjem dijelu" i upitaš šta bi moglo biti, naravno da će ti nabrojati 100 mogućnosti, počevši od bubrega, pa preko slijepog crijeva i završi na bolnim jajima zbog uskih gaca :mrgreen:
Isto rade i majstori.
E sad, ako je asteriks u pravu (iako je i ovo njegovo puka pretpostavka) i ako u bosni ima zakon koji to reguliše, onda se izvede vještak koji će na osnovu izdatog računa i pregleda ustanoviti da li je majstor uradio ono što je morao. A ako nema, onda imaš mogućnost da odradiš ono što bi uradio asteriks (oštri predmet u sljepocnicu :mrgreen:)
Pa ja sam jednom dao par hiljada eura za promjenu dijelova koji nisu bili pokvareni.
Jednostavno, čovjek mijenjao dijelove onako kako su ga učili u školi tj. pratio je redoslijed dok nije došao do dijela kojeg treba promijeniti.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 14 jun 2017, 12:01

Saurman je napisao/la:
Papastathopoulos je napisao/la:Ma covjek danas ima milion sumnji u vezi servisa, ti pojma nemas jel on tebi uopste nov dio ubacio unutra, mozda je imao neki polovan vec i ubacio, haj znaj...al sta ces moras fakticki vjerovati...
Danas se nikom ne može i ne smije vjerovati.

Ako hoćeš da odradiš servis kod privatnog majstora onda je najbolje da ti kupiš npr ulje i filtere (original) da ti on ne ugrađuje kinesko smeće.Svi oni imaju ugovor sa prodavnicama djelova gdje dobiju robu sa popustom a tebe opale po ušima za neki ž filter.
Pa jedino tako, i da ti stojis iznad glave im i gledas sta rade...
sekerbay je napisao/la:Naravno da nema slijepog vjerovanja. Moj majstor prvo uključi dijagnozu, pa ako ništa ne pokaže, onda pita mene kako se auto ponaša tj. šta je drugačije i na osnovu toga traži grešku. Moje mišljenje služi samo kako bi traženje ograničio na jedno područje.
Baš jednom odem sa nekim mojim starim autom, palila se lampica, pisalo zbog ispušnih gasova.
Kažem mu ja, otišo auspuh. Čojk pregleda i reče da je otišla lambda sonda :urnebes:
Naravno da je on bio u pravu.

ja govorim o povjerljivim majstorima kakav je ovaj moj s kojim sam kućni prijatelj.
Pretpostavljao sam da imate majstore od povjerenja.
Drugo, kad nabraja kvarove, čovjek lista mogućnosti.
To je isto ko kad odeš doktoru. Prvo te upita šta ti je.
Kad kažeš da te boli nesto "u donjem dijelu" i upitaš šta bi moglo biti, naravno da će ti nabrojati 100 mogućnosti, počevši od bubrega, pa preko slijepog crijeva i završi na bolnim jajima zbog uskih gaca :mrgreen:
Isto rade i majstori.
E sad, ako je asteriks u pravu (iako je i ovo njegovo puka pretpostavka) i ako u bosni ima zakon koji to reguliše, onda se izvede vještak koji će na osnovu izdatog računa i pregleda ustanoviti da li je majstor uradio ono što je morao. A ako nema, onda imaš mogućnost da odradiš ono što bi uradio asteriks (oštri predmet u sljepocnicu :mrgreen:)
Pa ja sam jednom dao par hiljada eura za promjenu dijelova koji nisu bili pokvareni.
Jednostavno, čovjek mijenjao dijelove onako kako su ga učili u školi tj. pratio je redoslijed dok nije došao do dijela kojeg treba promijeniti.
Sve to stoji, al brate kad ti ja objasnim sta je problem a tebi dijagnostika nista ne prikaze, pa onda se potrudi da otkrijes sta je...pogotovo ako si mi ti radio nesto kao on meni motor i od tad me to zajebaje...pogotov tada uzmi ponovo auto i bakci se dok ne napravis...a ne samo vidit da nema greske na dijagnostici i hinjski se vratiti u radionicu a tebe ko yebe...
Asteriks je napisao/la:
PostPostao/la Papastathopoulos » 14 jun 2017, 10:16
Vidi, Seat Cordoba prve generacije (od 1993 - 2002) dijeli platformu sa Polom, Golfom etc ali imas u toj platformi znaci i podplatforme pa ces tako naletiti da je pomenuta Cordoba ista podplatforma sa Ibizom druge generacije i Polom trece generacije. Razlikuje se od Golfa iako tu ima dosta slicnosti jer je generalno ista platforma, nadam se da sam barem mal jasniji.

Eh sad, imas stirkno ovaj 1.9 SDI opet ima svoje aplikacije znaci ugradjivan je u Pola, Golf 3, Fabiju, Ibizu, Cordobu itd. al sam malim razlicitostima kao sto vidis iz prvog dijela.

Ta razlika u snazi, pa Cordobu na nasem trzistu 1.9 SDI imas max do 2002 a Polo je takodjer imao te motore od 50 kw ali je radio osvjezenja pa je uvdio ove od 47 kw, ali ako su iz iste podplatforme onda su skroz identicni motori.

Tak imas Pola 1.9 SDI (50 kw) i 1.9 SDI (47 kw), oba ugradjivana do 2001. a kasnije se samo islo sa ovim od 47 kw.
E sta ja s tobom necu sve nauciti :) :D
Bio si otprilike jasan, skontao sam otprilike sve, ali samo mi jos reci posto ja ne znam koja je ovo generacija Cordobe; znaci je li valja ova generacija i model kao sto sam poslao link s ovim motorom, posto nekako kako si napisao pretpostavljam da svaki SDI motor u sustini valja, nema ga da ces reci za neki da ne valja i da nije pouzdan...
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 14 jun 2017, 12:19

Papastathopoulos je napisao/la:E sta ja s tobom necu sve nauciti
Već sad legenda ove teme. Ja mu skidam kapu.
Da znam ovoliko kao on, gledao bih da otvorim radionicu.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 14 jun 2017, 12:30

Ta Cordoba, 1.9 sdi 50 kw je do 2002, to mu je znaci zadnje izdanje tog motora.

E sad, taj tvoja je presla 210 000, pitanje da li je odradjen veliki servis, a kosta finih 5000 (mozda mos max stoju spustit).

Kada bih birao onda bi da sam na tvom mjestu (posto ti je Polo 1.9 SDI prilicno skup a da je ispod 200k) izabrao bi ovo https://www.olx.ba/artikal/21829739/fia ... tijet-1-3/, naci za te pare tesko da mos novije a bolje.

Novo common rail ubrizgavanje, potrsonja manja neg u Cordobe, mnogo noviji motor itd. Ebote ne volim ove motore manje kubikaze al sam haman zavolio ovog Fijata, slusajuc majstore, kolege, gledajuc ljude koji vozaju isti, citajuc testove itd.
Postao/la sekerbay » 14 jun 2017, 12:19
Roki, ovo je cisti hobi, pa djelimo znanje, iskustvo,... Nego, mojne @Papasa navodit na ove sarafcigere (ono sam jucer izvalio jer je taj majsta i meni fkt zivac povuko gledajuc sta cojk pise), ebote to je krivicno djelo, huskanje, nagovaranje itd. :mrgreen:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 14 jun 2017, 13:02

Ma često se uvratim kod ovog majstora na kafu.
Vidim da je zanimljiv posao i odlična zarada. Glavno je to što nema stresa.
A ti si to odlično naučio, pogotovo ako uzmemo u obzir da ti je samo hobi.

Što se tiče papasa, izgleda da ima kratak fitilj. U ovom slučaju opravdano, rekao bih.
Tako da, ne bi me čudilo da za nekih par dana pročitamo da je u jablanici neki momak pregazio automehanicara.
Triput. :mrgreen:
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 14 jun 2017, 13:05

sekerbay je napisao/la:
Papastathopoulos je napisao/la:E sta ja s tobom necu sve nauciti
Već sad legenda ove teme. Ja mu skidam kapu.
Da znam ovoliko kao on, gledao bih da otvorim radionicu.
Ja mu govorio da ide sa mnom gledati auto ako budem uzimao, nece covjek :P
Asteriks je napisao/la:Ta Cordoba, 1.9 sdi 50 kw je do 2002, to mu je znaci zadnje izdanje tog motora.

E sad, taj tvoja je presla 210 000, pitanje da li je odradjen veliki servis, a kosta finih 5000 (mozda mos max stoju spustit).

Kada bih birao onda bi da sam na tvom mjestu (posto ti je Polo 1.9 SDI prilicno skup a da je ispod 200k) izabrao bi ovo https://www.olx.ba/artikal/21829739/fia ... tijet-1-3/, naci za te pare tesko da mos novije a bolje.

Novo common rail ubrizgavanje, potrsonja manja neg u Cordobe, mnogo noviji motor itd. Ebote ne volim ove motore manje kubikaze al sam haman zavolio ovog Fijata, slusajuc majstore, kolege, gledajuc ljude koji vozaju isti, citajuc testove itd.
Radjen je veliki servis prosle godine, eto imas racune u slikama, samo ti mozda nisi otvarao sve...registrovana citavu godinu, dosta toga uradjeno, ja na tih 210.000 nisam ni obratio paznju posto je SDI, znam da oni mogu dosta preci...isto kao i Polo SDI, zar mora biti striktno ispod 200k, mislim ja sam neko ko prelazi otprilike 10-15k godisnje tako da ne vjerujem bas da je problem ako ima na satu preko 200k....

Iskreno drug ja vjerujem da ovaj Punto ima dobar, moderan motor i sve to, ali ne bi dao tolike pare za "tolisno" auto, pa ljepsi mi je obicni Punto dvojka s onim farovima dugim uskim...a jeftiniji bar duplo...zato mi se i jest svidjela ova Cordoba jer je limuzina, pravo auto...jos je spustim koju stoju, drama...ices ti sa mnom u Cazin ako imalo smatras da valja auto :P
sekerbay je napisao/la:Što se tiče papasa, izgleda da ima kratak fitilj. U ovom slučaju opravdano, rekao bih.
Tako da, ne bi me čudilo da za nekih par dana pročitamo da je u jablanici neki momak pregazio automehanicara.
Triput. :mrgreen:
haha kad ja popizdim budem ljut ko leptir, tako da je sve moguce :mrgreen:
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 14 jun 2017, 13:17

Tako da, ne bi me čudilo da za nekih par dana pročitamo da je u jablanici neki momak pregazio automehanicara.
Poso da ga pregazi i cojku se ugasilo auto jer mu ga je "majsta" zezno, onda izasao pa ga sarafcigerom. :mrgreen:
PostPostao/la Papastathopoulos » 14 jun 2017, 13:05
Govorim ti iz razloga sto na 210k treba biti odradjen drugi veliki servis za to auto. Ako je, onda nemas brige (msm da je na 100 k zamjena zupcstog).

Ovaj 1.3 mjet je jednostavno noviji, bolji napucaniji, ugladjeniji motor iako, ali tebi zbog navedenih razloga i cinjenice da trazis prejeftino auto za odrzavanje onda atmosferac 1.9 itekak pase.

Nije ono sve ni u godistu ni predjenim km ako imas servisnu knjigu te ak pratis neke temelje.

Taj model Cordobe ces jednostavno provjerit - zagrij na radnu temperaturu a onda potjeraj uzbrdo u 4-oj brzini. Tjeraj dokle uzbrdica ne zatrazi trecu, pogledaj na kazaljku temperature a onda, ides na ravnicu. Izbaci auto iz brzine, a neka neko stane pozadi (naravno kolega ne prodavac) i gleda boju dima na auspuhu kad drzis gas na 3500 obrataja. Ak nije plav, crn il jako siv, ok ured je. Pogleaj pragove jesul truhli, obavezno solje prednje i zadnje te u gepeku ispod rezervne gume. Gore na liniji krovnog kedera ne smije biti ni jedna izbocina. Ak uz sve to nema lupkanja, kuckanja, zujanja,... ceraj kuci al gledaj barem za 4700. VIdis li ijednu, frisku mrlju ulja ispod auta il da kapa voda, ne kupuj taman da ti ga daje za 4000.

Ali, prvo kvalitetno utali tog trocilindrasa il sto bi moj stari reko - izrod auto.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
shzna
Postovi: 4777
Pridružen/a: 11 jul 2013, 22:10
Lokacija: MANIJACI 1987
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la shzna » 15 jun 2017, 01:13

Ultras Željezničar i jedanaest ratnika, oduvijek je najbolja taktika!

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VelaHavle » 15 jun 2017, 02:21

Aljegri, out!

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 15 jun 2017, 11:05

Papastathopoulos je napisao/la: Ja mu govorio da ide sa mnom gledati auto ako budem uzimao, nece covjek
Ma biži ba, levati nas. Na kraju će se ispostavit da radi ko mehaničar u ferariju. Ili za nekog drugog giganta.
Da neke druge mehanicare pitaš ovo što pitaš njega, pola ih ne bi znalo.
A nas ovdje levati da mu je to samo hobi.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 15 jun 2017, 11:52

Logicno, javljam se iz Maranella a ev upravo zavrsili sklapanje 812-ke sa 800 konja, nista strasno a na stoju ide za ispod 3 sec.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Rodman
Postovi: 1485
Pridružen/a: 10 jan 2013, 16:35
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Rodman » 15 jun 2017, 13:11

Može kratko mišljenje o Mercedesu c200? Kakvo je auto, je li imao tko iskustva sa njim?

Hvala. :)
„Ako Bog da, bit će naša BiH. Osjećam da mogu uraditi zamišljeno. Nestalo je struje. Sretno!”- Izet Nanic

- FK Sarajevo

BOSANSKA KRAJINA !

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 15 jun 2017, 14:00

Zelis C200 dizelasa ili?

Odlican motor (naravno ak mislis na cdi), vrhunsko ubrizgavanje, miran rad ali imas i ovdje neke podjele. Znaci C200 CDI je pravljen od 2000. - 2003. al sa 115 konja. Dobro je sluzio, ali da bi ispravili neke cake, tacnije mal ubacili par konja vise, doradili probleme oko klime te smanjili ukupnu masu rad potrosnje, onda 2004. - 2006. stancaju modele sa motorm od 122 konja. Znaci ovo vazi za dizelase tj. C200 cdi.

Inace taj 200 CDI motor je u biti isti motor kao i C 220 cdi kao i C 180 cdi (iste kubikaze naravno) samo vece/manje snage.

Eh sad, ne gledas samo motor, znaci kompletna dijagnostika, pa kakav je ovjes (kada se radi o ocuvanom vrh vrhova) lafete itd.

Inace, Merc C klase ima odlican ESP sistem koji te cuva da ne zapleses zbog zadnje vuce (kada su u pitanju korisnici koji su dotad vozili prednju).

Pa onda imas modele od 2007. - 2009. oznake motora 646 i nakon 2009.god oznake 651 sa 100 kw itd.

Trebam li pominjati da je na izboru auto godine 2015. u SAD-u, ziri sastavljen iz 22 zemlje izabrao upravo ovu C klasu kao pobjednika.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 15 jun 2017, 16:54, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Rodman
Postovi: 1485
Pridružen/a: 10 jan 2013, 16:35
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Rodman » 15 jun 2017, 15:42

Hvala na odg., @asteriks :)

Jeste dizelaš i cdi.
2008 godište
100 kW
„Ako Bog da, bit će naša BiH. Osjećam da mogu uraditi zamišljeno. Nestalo je struje. Sretno!”- Izet Nanic

- FK Sarajevo

BOSANSKA KRAJINA !

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 15 jun 2017, 16:25

Asteriks je napisao/la:
Tako da, ne bi me čudilo da za nekih par dana pročitamo da je u jablanici neki momak pregazio automehanicara.
Poso da ga pregazi i cojku se ugasilo auto jer mu ga je "majsta" zezno, onda izasao pa ga sarafcigerom. :mrgreen:
PostPostao/la Papastathopoulos » 14 jun 2017, 13:05
Govorim ti iz razloga sto na 210k treba biti odradjen drugi veliki servis za to auto. Ako je, onda nemas brige (msm da je na 100 k zamjena zupcstog).

Ovaj 1.3 mjet je jednostavno noviji, bolji napucaniji, ugladjeniji motor iako, ali tebi zbog navedenih razloga i cinjenice da trazis prejeftino auto za odrzavanje onda atmosferac 1.9 itekak pase.

Nije ono sve ni u godistu ni predjenim km ako imas servisnu knjigu te ak pratis neke temelje.

Taj model Cordobe ces jednostavno provjerit - zagrij na radnu temperaturu a onda potjeraj uzbrdo u 4-oj brzini. Tjeraj dokle uzbrdica ne zatrazi trecu, pogledaj na kazaljku temperature a onda, ides na ravnicu. Izbaci auto iz brzine, a neka neko stane pozadi (naravno kolega ne prodavac) i gleda boju dima na auspuhu kad drzis gas na 3500 obrataja. Ak nije plav, crn il jako siv, ok ured je. Pogleaj pragove jesul truhli, obavezno solje prednje i zadnje te u gepeku ispod rezervne gume. Gore na liniji krovnog kedera ne smije biti ni jedna izbocina. Ak uz sve to nema lupkanja, kuckanja, zujanja,... ceraj kuci al gledaj barem za 4700. VIdis li ijednu, frisku mrlju ulja ispod auta il da kapa voda, ne kupuj taman da ti ga daje za 4000.

Ali, prvo kvalitetno utali tog trocilindrasa il sto bi moj stari reko - izrod auto.
Hvala ti majstore :thumbup:

Jesam bio popizdio danas, reko sam onom "majstoru" da cu sutra doc, nek pravi kako god zna...

Iso u Vucica, nikakvu gresku ne javlja...i krenem na posao i po belaju mi bude otvoren prozor i kad je zatrzalo tek sam cuo kako to zvuci sa izvana...ko da ce se raspast, ko da sam pocetnik neki pa oce da se gasi...**** sam mu i od tave drzak, sutra mu ga vozim...
sekerbay je napisao/la:
Papastathopoulos je napisao/la: Ja mu govorio da ide sa mnom gledati auto ako budem uzimao, nece covjek
Ma biži ba, levati nas. Na kraju će se ispostavit da radi ko mehaničar u ferariju. Ili za nekog drugog giganta.
Da neke druge mehanicare pitaš ovo što pitaš njega, pola ih ne bi znalo.
A nas ovdje levati da mu je to samo hobi.
Ne daju mu slobodan dan, al stid ga da kaze pa kulira :P
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Gigabyte
Postovi: 193
Pridružen/a: 17 jan 2013, 02:02
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Gigabyte » 17 jun 2017, 17:26

Majstor za Fiat Sarajevo? Znam za Hotu, ima li jos neki?

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la theboss_RD07 » 17 jun 2017, 18:28

Momci zna li neko u cemu bi mogao biti problem:
Zeza me mijenjac, prvo sto se uopste ne vraca na sredinu kad ga izbacim iz brzine (kao kod vecine valjda), tako da rucno moram ciljat 3. i 4. brzinu sto bi kod nekog drugog recimo samo izbacio iz brzine u gurnuo naprijed/nazad. A kod svake brzine moras bas bit precizan kad ubacujes inace nece da primi brzinu uopste, samo zaskripi i izbaci je u ler

Škoda Superb 2004 je u pitanju

Avatar
Asteriks
Postovi: 14292
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 18 jun 2017, 11:20

Mali milion mogucnosti. Dotrajala lamela, istrascan zamajac, dotrajalo ulje, ohabani semerinzi, napukao sihron brzine(a) itd.

Ti kad pritisnes kvacilo i ubacujes u brzinu poluga gura viljusku za izbor iste. Onda, viljuska dalje pokrece sinhron...

Stos je u tome da prvo moras provjerit stanje kvacila - od pedale do korpe i lamele, zatim stanje ulja mjenjaca (kakvo je i imali ga uopce) pa tek ostalo.

Svaki iole ozb servis il mehanicar to moze rijesiti, naravno samo je pitanje vrste kvara i dal ces dat 50 il 250.

Ak ga nastavis vozat sa tim problemima mos otic i u vece troskove.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la theboss_RD07 » 18 jun 2017, 11:38

Hvala :thumbup:
Nista, ide on u utorak na servis pa cemo vidit

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: delko, LegendKiller i 44 gosta.