Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
14%
 
Ukupno glasova: 102

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 09 maj 2017, 09:10

Mislis na drugu generaciju Oktavije gdje primat vodi vrhunski 1.9 tdi.

Sto se 2.0 tdi tice, poslije 2007. su eliminisani problemi ali nikad nece biti dugovjecan kao 1.9 nit jeftina za odrzavat kao pomenuto.

Ustvari to je A5 platforma i motori koji su ugradjivani u Golfa 5/6, Leona 2, Audi A3, Q3,...
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Sveti
Postovi: 10197
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sveti » 09 maj 2017, 09:26

Asteriks je napisao/la:Mislis na drugu generaciju Oktavije gdje primat vodi vrhunski 1.9 tdi.

Sto se 2.0 tdi tice, poslije 2007. su eliminisani problemi ali nikad nece biti dugovjecan kao 1.9 nit jeftina za odrzavat kao pomenuto.

Ustvari to je A5 platforma i motori koji su ugradjivani u Golfa 5/6, Leona 2, Audi A3, Q3,...
Mislim na ove od 2015 i ova nova osvjezena generacija
naprijed rejal

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 09 maj 2017, 09:32

Cuj to roki, pun si kesa ili :)

To su ti vec fino istesane verzije sa mali milion unaprijedjenja gdje su dosta kvarova i opoziva sveli ma min. 1.9 tdi se prestao ugradjivat 2013., pa tak da je treca generacija presla na 1.6 i naravno ovaj 2.0.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Sveti
Postovi: 10197
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sveti » 09 maj 2017, 09:34

Asteriks je napisao/la:Cuj to roki, pun si kesa ili :)

To su ti vec fino istesane verzije sa mali milion unaprijedjenja gdje su dosta kvarova i opoziva sveli ma min. 1.9 tdi se prestao ugradjivat 2013., pa tak da je treca generacija presla na 1.6 i naravno ovaj 2.0.
Lizing majka :mrgreen:

Hvala kumaro
naprijed rejal

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 09 maj 2017, 09:43

Taj 1.9 se zbog mal vise buke u odnosu na ugladjenije verzije i naravno zbog ovih eko sranja povukao iak je i danas pojam motora za prosjecnog bosnju a moze ispratit jednu citavu lozu od dede do unuka. :lol:

Da dodam tu cijelu listu ovog 2.0 tdi - Audi 8P A3, Audi B7 A4, Audi B8 A4, Audi C6 A6, Jeep Patriot 2.0CRD (BKD: 09/07) SEAT León Mk2, Škoda Octavia (BKD: 11/08->), Škoda Superb (BKD: 01/09->), Volkswagen Golf Mk5, VW Jetta Mk5, Volkswagen Touran, VW Passat B6.

Naravno msm na TDI PD od 16 ventila i 140 KS pa gore.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
anonimni
Postovi: 10134
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la anonimni » 09 maj 2017, 11:54

Sveti je napisao/la: Lizing majka :mrgreen:

Hvala kumaro
Zar ti se leasing isplati više od kredita? Ako nisi, sve na papir i računaj, možda i ja griješim al' ne znam što bi se fizičkom licu tako isplatilo kupovati... Doduše, ti si na zapadu, a tamo je ekonomska logika normalna, a ne k'o ovdje pa ti se i isplati :urnebes:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Sveti
Postovi: 10197
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sveti » 09 maj 2017, 13:08

anonimni je napisao/la:
Sveti je napisao/la: Lizing majka :mrgreen:

Hvala kumaro
Zar ti se leasing isplati više od kredita? Ako nisi, sve na papir i računaj, možda i ja griješim al' ne znam što bi se fizičkom licu tako isplatilo kupovati... Doduše, ti si na zapadu, a tamo je ekonomska logika normalna, a ne k'o ovdje pa ti se i isplati :urnebes:
Radi vize bih mogao jedino lizing, jer ne daju (a i nelogicno je da daju) banke kredit na 6 godina ako ti je viza na 3 i sl.

A ono dao bih nekog ucesca jedno 2 milje, uzeo na 3 godine jedno 10 milja da vracam, do zavrsne rate sto ustedio i onda i taj zadnji dio na rate, jer bi se viza do tad vec iskristalizirala.

No sve u svoje vrijeme :mrgreen:
naprijed rejal

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 09 maj 2017, 13:26

anonimni je napisao/la:Doduše, ti si na zapadu,
:o :mrgreen:

Jel to dobio azil na lijepe oči tj obrve :mrgreen: :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Sveti
Postovi: 10197
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sveti » 09 maj 2017, 13:41

rio_Ferdy88 je napisao/la:
anonimni je napisao/la:Doduše, ti si na zapadu,
:o :mrgreen:

Jel to dobio azil na lijepe oči tj obrve :mrgreen: :mrgreen:
Zar sam za azila majka mu stara :rol:
naprijed rejal

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 09 maj 2017, 13:43

Kad je mogla ona Lejla možeš i ti :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
anonimni
Postovi: 10134
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: RE: Re: Automobili, motori...

Post Postao/la anonimni » 09 maj 2017, 13:44

rio_Ferdy88 je napisao/la:
anonimni je napisao/la:Doduše, ti si na zapadu,
:o :mrgreen:

Jel to dobio azil na lijepe oči tj obrve :mrgreen: :mrgreen:
Ili je na obrve ili je na bradu, trece nema [emoji38]

@Sveti
Nista onda, ganjaj testnu voznju i vidi kako Skoda ide, ako ti se svidi dogovorices s prodavacem uslove lagano, treba prodati robu :D sa srecom [emoji106]
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Sveti
Postovi: 10197
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sveti » 09 maj 2017, 13:47

rio_Ferdy88 je napisao/la:Kad je mogla ona Lejla možeš i ti :mrgreen:
Sta mene s njom povezuje :| ( osim sto su nas oboje lincovali ) :rol:
anonimni je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:
anonimni je napisao/la:Doduše, ti si na zapadu,
:o :mrgreen:

Jel to dobio azil na lijepe oči tj obrve :mrgreen: :mrgreen:
Ili je na obrve ili je na bradu, trece nema [emoji38]

@Sveti
Nista onda, ganjaj testnu voznju i vidi kako Skoda ide, ako ti se svidi dogovorices s prodavacem uslove lagano, treba prodati robu :D sa srecom [emoji106]
Ma da, a i svidja mi se auto. Plus je to sto de nalazi u cjenovnom rangu koji ja mogu da podnesem :mrgreen:
naprijed rejal

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 09 maj 2017, 13:48

Sveti je napisao/la: Sta mene s njom povezuje :| ( osim sto su nas oboje lincovali ) :rol:
Pa upravo zbog tog :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Sveti
Postovi: 10197
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Sveti » 09 maj 2017, 13:52

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Sveti je napisao/la: Sta mene s njom povezuje :| ( osim sto su nas oboje lincovali ) :rol:
Pa upravo zbog tog :mrgreen:
Vidis nije mi ta mogucnost nikad pala napamet :mrgreen: mnogo lakse bih se dokopao zapada nego ovako :mrgreen:
naprijed rejal

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 10 maj 2017, 20:38



Krv ti yebem. :tokralju:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la tuzlak1987 » 10 maj 2017, 20:41

Asteriks jesil upoznat sa dovlacenjem vozila iz Njemacke i drugih drzava i koliko to u konacnici za jedno vozilo izadje, da se sve legalno prevede u BIH i srede papiri? Npr na cijenu vozila u Njemackoj od 4k eura koliko se jos doda novca nakon kupovine i jel se isplati kupiti tamo ga ili ovdje ipak kupiti.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 10 maj 2017, 20:55

Ides sad ono min sa euro 4 standardom. Radis homologaciju u ovlastenom servisu, naravno prijavis ga na granici.

Carina (evo sad cuo da je nema osim, vidi pod spojlerom) a PDV 17%.
na auto-placu u inostranstvu - prodavac može da vam na fakturi da izjavu da je auto proizveden u EU, pa ne morate da platite carinu, ali samo za vozila vrednosti do 6.000 evra po AMSS katalogu!

od zvaničnog i ovlašćenog dilera u inostranstvu za određene marke automobila - on može da vam, bez obzira na vrednost automobila, obezbedi neophodnu dokumentaciju (izjavu, autorizaciju, EUR1) kojom potvrđuje da je auto proizveden u EU, što znači da ne morate da plaćate carinu

od privatnog lica u inostranstvu – bez potvrde proizvođača ne možete da overite EUR1, što znači da morate da platite carinu
E sad, ak ga uzimas u firmi ista sredjuje te obrasce il od privatnog lica, gdje imas onaj poseban. Naravno, zavisi oces li ici po auto ili ces platis speditera, imas one tablice, putarinu i to bi bilo to.

Zavisi opet, u dijaspori se mogu naci jeftinija, bolje ocuvana auta, jer nase auto kuce gule kozu, ali tebi je najbitnije da dobijes istorijat servisiranja te da se provjeri broj sasije.

Svakak ces detaljnije provjerit il sa posrednikom preko kojeg uzimas il u tehnickom servisu, jer su oni najbolje upuceni u takve stvari.

Naravno da se isplati, npr kolega je davno uveo Astru 1.7 dti, i odma dobio prirucnik da treba mijenjat alnaser te dopunit klimu. Tamo je kultura informisanja level izad, dok kod nas prefarba pragove, izvadi bolji akumulator, etc te ti stvalja specijalnu cijenu u nesto sto se podrazumjeva i fura kao dodatnu opremu.

Jes da i ovam mos naletit kao i tamo, ali jednostavno ak imas prilike na uvoz imas vise mogucnosti. Ugrubo - Homologacija - 270, vinjete et nek su ukupno 70, tablice - 250, ulazni papiri 100, i dodaj PDV na tu vrijednost koliko se procjeni znaci na fakturu od auta i nekak stjeraj da ta faktura bude sto manja.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Gigabyte
Postovi: 193
Pridružen/a: 17 jan 2013, 02:02
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Gigabyte » 10 maj 2017, 23:58

slika
Jel neko zna sta oznacava lampica broj 25? I kako se moze rijesiti taj problem? Gori na instrument tabli Grande Punta. Hvala unaprijed

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la tuzlak1987 » 11 maj 2017, 00:07

Asteriks je napisao/la:Ides sad ono min sa euro 4 standardom. Radis homologaciju u ovlastenom servisu, naravno prijavis ga na granici.

Carina (evo sad cuo da je nema osim, vidi pod spojlerom) a PDV 17%.
na auto-placu u inostranstvu - prodavac može da vam na fakturi da izjavu da je auto proizveden u EU, pa ne morate da platite carinu, ali samo za vozila vrednosti do 6.000 evra po AMSS katalogu!

od zvaničnog i ovlašćenog dilera u inostranstvu za određene marke automobila - on može da vam, bez obzira na vrednost automobila, obezbedi neophodnu dokumentaciju (izjavu, autorizaciju, EUR1) kojom potvrđuje da je auto proizveden u EU, što znači da ne morate da plaćate carinu

od privatnog lica u inostranstvu – bez potvrde proizvođača ne možete da overite EUR1, što znači da morate da platite carinu
E sad, ak ga uzimas u firmi ista sredjuje te obrasce il od privatnog lica, gdje imas onaj poseban. Naravno, zavisi oces li ici po auto ili ces platis speditera, imas one tablice, putarinu i to bi bilo to.

Zavisi opet, u dijaspori se mogu naci jeftinija, bolje ocuvana auta, jer nase auto kuce gule kozu, ali tebi je najbitnije da dobijes istorijat servisiranja te da se provjeri broj sasije.

Svakak ces detaljnije provjerit il sa posrednikom preko kojeg uzimas il u tehnickom servisu, jer su oni najbolje upuceni u takve stvari.

Naravno da se isplati, npr kolega je davno uveo Astru 1.7 dti, i odma dobio prirucnik da treba mijenjat alnaser te dopunit klimu. Tamo je kultura informisanja level izad, dok kod nas prefarba pragove, izvadi bolji akumulator, etc te ti stvalja specijalnu cijenu u nesto sto se podrazumjeva i fura kao dodatnu opremu.

Jes da i ovam mos naletit kao i tamo, ali jednostavno ak imas prilike na uvoz imas vise mogucnosti. Ugrubo - Homologacija - 270, vinjete et nek su ukupno 70, tablice - 250, ulazni papiri 100, i dodaj PDV na tu vrijednost koliko se procjeni znaci na fakturu od auta i nekak stjeraj da ta faktura bude sto manja.
Hvala na objasnjenju :thumbup: Isto sam gledao npr Kramar koji dovlaci i svi su negdje 120-160 hiljada presli, a cijene mi izgledaju nekako zestoko za vecinu modela. I onda sa ocem krenem da gledam modele po kucama i pijacama tamo vani i zacudim se kako ima jeftinih modela koji su manje vise netaknuti i izgledaju bolje nego kod Kramara.
Tako da cu definitivno gledati kombinaciju da angazujem nekog lika koji je u tim vodama, mislim da imam nekog vec na umu i da bi tu preko poznanstava mogao da izganjam da mi on to odradi za neko auto bez da ima neku dobit od mene vec eto da ucini uslugu.

Mada sam primjetio nekako da ljudi vise kod nas uzimaju i po auto kucama i kada uzimaju polovne pa mi bilo cudno sto ne prosire vidike na inostranstvo kada vec mogu bolje proci. :thumbup:

Avatar
Asteriks
Postovi: 14320
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 11 maj 2017, 08:12

Mah kake nase auto kuće, prije dvije godine lik otisao u Kiseljak po cetvorku. Tamo ga cekaju dva modela, prvi bljuje plav dim na auspuh a drugi struho ispod patosnica.

Sreca kae pa povede jednog strucnjaka te nadju trecu, odličnu ali 8000. Kasnije skonto da su mu skinuli naslonjač za ruku, msm sitnica al sve to fino prepakuju u dodatnu opremu.

@Gigabyte to ti je senzor suvozacevog vazdusnog jastuka.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: napoleon72, Surreal i 38 gostiju.