Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
61%
Benzin
22
22%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
13
13%
 
Ukupno glasova: 100

Avatar
disara
Postovi: 68
Pridružen/a: 27 dec 2012, 00:08
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la disara » 13 sep 2017, 18:08

@Asteriks Mislio sam uzimati Suzukija SX4 1.9 dizel, 88 kw, 4x4, znas li sta o njima, kakvi su motori, cijena dijelova i ostalo?
Konkretno ovaj primjerak
https://www.olx.ba/artikal/26772730/suz ... -ddis-4x4/

Avatar
Asteriks
Postovi: 14221
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 13 sep 2017, 20:57

Pouzdani Fijatov motor al to je neka vrsta poluterenca sa dosta problema u vezi ovjesa, djelova itd.

Zaobidji.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VelaHavle » 14 sep 2017, 10:17

Braco i sestre, imam pitanje. Upalio mi kompjuter servis na udiju a4 2003 godiste. Sta podrazumijeva taj servis? Hvala!
Aljegri, out!

Avatar
rasavoje
Postovi: 5128
Pridružen/a: 18 dec 2015, 23:23
Lokacija: made in PRC
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rasavoje » 14 sep 2017, 11:57

Koji servisi u Sa rade Zeder za Renault?
♥ ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje!

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 sep 2017, 13:46

Asteriks je napisao/la:Pouzdani Fijatov motor al to je neka vrsta poluterenca sa dosta problema u vezi ovjesa, djelova itd.

Zaobidji.
Šta veliš za ovu novu Vitaru, ekstra cijena, meni je ona i mazda CX3 top kad bih uzimao novo auto :D
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la theboss_RD07 » 14 sep 2017, 18:44

Kad god upalim auto board kompjuter izbacuje gresku na airbagu i svijetli lampica. Jel nesto zbog cega bi se trebao zabrinuti?

Avatar
Asteriks
Postovi: 14221
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 14 sep 2017, 22:08

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Asteriks je napisao/la:Pouzdani Fijatov motor al to je neka vrsta poluterenca sa dosta problema u vezi ovjesa, djelova itd.

Zaobidji.
Šta veliš za ovu novu Vitaru, ekstra cijena, meni je ona i mazda CX3 top kad bih uzimao novo auto :D
Ti bi sigurno drugu generaciju Vitare (do 2005.) posto u trecoj nema dizelasa. Ne znam sta da ti kaem, imas Mazdine motore i motore PSA grupacije (kubikaze 2.0), znaci za te platforme za ovog Suzukija.

Kazu kak je ovjes takav da dobro osjetis neravnine.

Msm, kupi al imas boljih SUV vozila o cistokrvnim dzipcima da ne pricam.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 sep 2017, 23:11

Asteriks je napisao/la: Ti bi sigurno drugu generaciju Vitare (do 2005.) posto u trecoj nema dizelasa. Ne znam sta da ti kaem, imas Mazdine motore i motore PSA grupacije (kubikaze 2.0), znaci za te platforme za ovog Suzukija.

Kazu kak je ovjes takav da dobro osjetis neravnine.

Msm, kupi al imas boljih SUV vozila o cistokrvnim dzipcima da ne pricam.
Ma mislio sam na ovu novu, i jedno i drugo, 2017.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Asteriks
Postovi: 14221
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 15 sep 2017, 14:30

Ak os CX3 benzinjaru 2.0 iz 2017., znaj da ces dobiti ekonomicnog SUV-a izuzetno preciznog mjenjaca, smijesne potrosnje za tu tezinu, dobrih medjuubrzanja i sto je zanimljivo, neces morati nabijati gas ako nekad ne uhvatis vecu brzinu, to prima i na nizim obrtajima.

Ova Mazda ima mjesanu potrosnju do 7l sto je vrhunski pogdatak.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
disara
Postovi: 68
Pridružen/a: 27 dec 2012, 00:08
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la disara » 15 sep 2017, 17:01

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Asteriks je napisao/la: Ti bi sigurno drugu generaciju Vitare (do 2005.) posto u trecoj nema dizelasa. Ne znam sta da ti kaem, imas Mazdine motore i motore PSA grupacije (kubikaze 2.0), znaci za te platforme za ovog Suzukija.

Kazu kak je ovjes takav da dobro osjetis neravnine.

Msm, kupi al imas boljih SUV vozila o cistokrvnim dzipcima da ne pricam.
Ma mislio sam na ovu novu, i jedno i drugo, 2017.
Jucer sam isao do Sarajeva i svratim do salona, gledao bas ove nove Vitare i na prvu mi je se svidjela, stvarno su fina i udobna auta, pogotvo naprijed, dok je zadnja klupa vec malo uza i manja. Cijena nove sa osnovnom opremom oko 29 hiljada, 1.6 dizel 4x4.

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la BosnianKingdom » 16 sep 2017, 10:55

rasavoje je napisao/la:Koji servisi u Sa rade Zeder za Renault?
Imaš u Nedzaricima radnju pored puta, rade Zeder, vjerovatno i za Reno, a imaš i u Lukavici. Ja sam konkretno radio kod ovih u Nedzaricima i zadovoljan sam. 350,00 KM za nekih 1,5h gotovo. Imaš i na piku njihov oglas pa možeš potražiti. Treba se prvo naručiti ili ako nema gužve odmah upadneš.
VelaHavle je napisao/la:Braco i sestre, imam pitanje. Upalio mi kompjuter servis na udiju a4 2003 godiste. Sta podrazumijeva taj servis? Hvala!
Ma to ti je mali servis, ulje i to. Ipak provjeri kad si ti mjenjao, ne mora značiti da je tačno to boardu. Ako je isto kao u Passata onda pritisneš ono desno dugme na satu, okreneš ključ da daš kontakt i onda lijevo dugme na satu okreneš u desno kako bi poništio to. Ali ne mora značiti da ti je isto kao u Passata pa provjeri.
Sabrine mi moje!

Avatar
rasavoje
Postovi: 5128
Pridružen/a: 18 dec 2015, 23:23
Lokacija: made in PRC
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la rasavoje » 16 sep 2017, 11:04

BosnianKingdom je napisao/la:
rasavoje je napisao/la:Koji servisi u Sa rade Zeder za Renault?
Imaš u Nedzaricima radnju pored puta, rade Zeder, vjerovatno i za Reno, a imaš i u Lukavici. Ja sam konkretno radio kod ovih u Nedzaricima i zadovoljan sam. 350,00 KM za nekih 1,5h gotovo. Imaš i na piku njihov oglas pa možeš potražiti. Treba se prvo naručiti ili ako nema gužve odmah upadneš.
Bos-Mont? Ne rade za Renault.
A Lukavica, ako je Zeder, oni uzimaju 460 KM.
♥ ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje!

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la BosnianKingdom » 16 sep 2017, 13:01

rasavoje je napisao/la:
BosnianKingdom je napisao/la:
rasavoje je napisao/la:Koji servisi u Sa rade Zeder za Renault?
Imaš u Nedzaricima radnju pored puta, rade Zeder, vjerovatno i za Reno, a imaš i u Lukavici. Ja sam konkretno radio kod ovih u Nedzaricima i zadovoljan sam. 350,00 KM za nekih 1,5h gotovo. Imaš i na piku njihov oglas pa možeš potražiti. Treba se prvo naručiti ili ako nema gužve odmah upadneš.
Bos-Mont? Ne rade za Renault.
A Lukavica, ako je Zeder, oni uzimaju 460 KM.
E jeste BosMont, nisam znao da ne rade za Renault, e onda ne znam gdje još ima ovdje kod nas. Jedino Cobra u Komelu, ali nije to to sto ti tražiš opet.
Sabrine mi moje!

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Tracy3McGrady » 16 sep 2017, 14:32

Ovako, imam pitanje. Kupio sam polovan Audi A4 2007. Godište.

Auto ima 170.000km, zupcasti se mijenja na 120.000km kako mi rekoše. a stari vlasnik ne zna da li mu je mijenjan zupcasti jer ga je vozio nekih 30/40.000. R sad nije pitanje je da li se može provjeriti da li je ikad mijenjan i u kakvom je stanju? Postoji li uopšte šta za takvu vrstu provjere?

Mislim, zamijenit ću ja nije problem, ali mi se ne mijenja ako je "skoro" mijenjan.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Asteriks
Postovi: 14221
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 16 sep 2017, 15:03

To ti majstor moze odoka provjeriti. Znaci samu zategnutost remena, profil rebara, event pukotine te uopce generalno stanje.

Ipak, bilo kakva provjera je itekak rizicna jer ustvari ne znas na kojem si nivou roka uporabe. Mos bliknut i gleas dobar, a onda nakon 10k da se jave navedeni problemi a ti mislis da uopce nije vrijeme velikog servisa pa nastane havarije.

Za takve stvari imas jedino pravo rijesenje - zamjena, ma koliko te klepilo po dzepu jer ces barem biti miran par godina.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Tracy3McGrady » 16 sep 2017, 16:51

Asteriks je napisao/la:To ti majstor moze odoka provjeriti. Znaci samu zategnutost remena, profil rebara, event pukotine te uopce generalno stanje.

Ipak, bilo kakva provjera je itekak rizicna jer ustvari ne znas na kojem si nivou roka uporabe. Mos bliknut i gleas dobar, a onda nakon 10k da se jave navedeni problemi a ti mislis da uopce nije vrijeme velikog servisa pa nastane havarije.

Za takve stvari imas jedino pravo rijesenje - zamjena, ma koliko te klepilo po dzepu jer ces barem biti miran par godina.
Hvala buraz na odgovoru

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
JHam
Postovi: 9030
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la JHam » 16 sep 2017, 22:07

rasavoje je napisao/la:
BosnianKingdom je napisao/la:
rasavoje je napisao/la:Koji servisi u Sa rade Zeder za Renault?
Imaš u Nedzaricima radnju pored puta, rade Zeder, vjerovatno i za Reno, a imaš i u Lukavici. Ja sam konkretno radio kod ovih u Nedzaricima i zadovoljan sam. 350,00 KM za nekih 1,5h gotovo. Imaš i na piku njihov oglas pa možeš potražiti. Treba se prvo naručiti ili ako nema gužve odmah upadneš.
Bos-Mont? Ne rade za Renault.
A Lukavica, ako je Zeder, oni uzimaju 460 KM.
Ako bas hoces Zeder, mislim da Ogi s pala radi, znam da dosta servisa njega zove kad musterija trazi Zeder. Kod mene je na autu maxx-lock, unaprijedjena verzija zedera

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VelaHavle » 21 sep 2017, 11:04

Ulje i filteri se uradili, dosao red na G12. Bio mi je crveni Antifriz u autu a trebao je G12 biti. Je l se smije G12 mijesat sa tim crvenim antifrizom ili se mora ispustit antifriz pa G12 natocit? Hvala.
Aljegri, out!

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la jasmin10 » 21 sep 2017, 11:12

Da li se sada isplati uvesti auto ? Ili sa svime na kraju izadje kao da ga i ovdje kupuješ ?

Avatar
Asteriks
Postovi: 14221
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 21 sep 2017, 11:16

Ulje i filteri se uradili, dosao red na G12. Bio mi je crveni Antifriz u autu a trebao je G12 biti. Je l se smije G12 mijesat sa tim crvenim antifrizom ili se mora ispustit antifriz pa G12 natocit? Hvala.
Ma sipas onaj antifriz oznake sto stoji na gumi il negdje u blizini posude. Nemoj mijesati a izmjena je jednostavna. Skines selnu i odspojis gumistucnu sa hladnjaka, pustis da istece, isperes vodom blok motora kroz posudu, zavrnes pomenuto i naspes tecnost u omjeru 1:1 (litar vode : litar antifriza).
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Giuseppe1, rio_Ferdy88 i 9 gostiju.