Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Donnie Darko » 25 jul 2017, 11:57



:ljepota: :tokralju:

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la DANTES » 25 jul 2017, 13:03

Sage je napisao/la:Ko god nema posla i kuce nad glavom, nek ide... meni to ne smeta. Smeta mi kad neko, meni poznat, zaradjivo skupa sa zenom 2500KM i otiso u Njemacku. Ili ako neko radi i ima pristojna primanja ovdje. Sto kaze Hendo, ko ne zna- ne zna. Ako neko nije zadovoljan sa A5 2016 i golfom 5 nece bit ni sa S8 i audijem 8(moram materijalno docarat). I ko nema radne navike ovdje, bit cemu jeb.e.no gdje god ode. Doduse ni politicarske svinje, vladajuce, se ne trude ni da komentarisu odlazak a kamo li da sta urade po tom pitanju. Meni licno je zao sto ide raja, ali sta se moze.
Rođak moje mame radio u cg na rudniku. Imao odličnu platu. Žena mu držala mali butik. Imali su para više od većine ljudi. Dobar život. Kuća na selu, kuća u gradu. Trebalo je da prodaju i stan koji su imali u Sarajevu prije rata. Ali hoće ljudi u ameriku i samo u ameriku. Čikago, gdje familija od žene. I odu mislim 99 ili 2000, ne znam tačno, uglavnom bili su tako kad je bio onaj napad na Njujork. I kreće kuknjava. Nema niđe kao što je bilo kod nas. Samo se radi, drugačiji narod, čak i Srbi u Čikagu, nisu kao srbi ovamo. Pa ni hrvati ni bošnjaci svi su drugačiji. Niko nije kao ovamo. A ovako je prodao kuću u pljevljima i onaj stan u Sarajevu. Danas pravi novu kuću hoće da se vrati. Fazon je što je mlađi od moje mame, a izgleda kao moj đed. I on i žena. Kćerka se udala u SAD i sa mužem se vrati ovamo. Sin im se oženio i ima kuću i posao u Čikagu. I sad kud će oni. Jedno dijete tamo, drugo ovamo. Tamo su radili 3 puta više nego ovdje i eto zaradili su možda više para ali po kojoj cijeni. On ima bajpas, ona reumu. A imali su sjajan život i ovdje.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Sage
Postovi: 5339
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sage » 25 jul 2017, 13:05

Ko nije zadovoljan na orahu nije ni na tovaru.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la DANTES » 25 jul 2017, 13:08

Sage je napisao/la:Ko nije zadovoljan na orahu nije ni na tovaru.
Tačno tako.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12593
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Nerminovic » 25 jul 2017, 13:22

vozdra s Kipra slika

Sendt fra min HUAWEI VNS-L31 med Tapatalk
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Avatar
Pegi10
Postovi: 2829
Pridružen/a: 15 apr 2014, 20:10
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Pegi10 » 25 jul 2017, 14:11

madridist je napisao/la: ili naravno Albuquerque New Mexico :mrgreen:
slika
Ti i brat? :mrgreen:
Na temi Film i Kinematografija postoje samo Nerminovic i neznalice :kafa:
Dantes, Bog za kompjutere :kafa:
Quarterbeg, kloc za muziku :kafa:
Katastrofa šta se sve snima, previše se ljudima pustilo.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 25 jul 2017, 14:32

Ne znam zašto mi je ovo smiješno. :lol:

The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 25 jul 2017, 14:33

Aerials je napisao/la:Do Sarajeva možda najdalje, i to ako bude solidan posao ponuđen. :P
Ne planiram ići van države, i jadno mi je što je omladini prioritet ići tamo njegovati neke ljude, nego boriti se ovdje za nešto. Uvijek je najlakše pobjeći od svega. :)
Odmah da ti kazem da matematicari sa tvog faxa se kupe u Njemacku sa medicinskom da rade, nakon faksa vanredno upisuju medicinsku :urnebes:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 25 jul 2017, 15:35

sekerbay je napisao/la:Kavaje, spavaš li mirno :cry:
Samo u februaru u bosni podnijeto 10 000 zahtjeva za radnu vizu u njemačkoj.

Ako se nastavi tim tempom, to je 5% stanovništva godišnje. Za 10 godina, svaka druga kuća će bit prazna :mrgreen:
Samo nek idu zdepi. Sto manje ljudi kojima je jedini cilj uhljebit se to vece sanse da imamo normalnu drzavu.

Svakako ce Njemacka i zapadna Evropa i njihov stil zivota propasti od ulaska tolikih lezihljebovica i zatucanih ljudi od kojih su nasi cak i najbolji.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 25 jul 2017, 16:14

tuzlak1987 je napisao/la: Odmah da ti kazem da matematicari sa tvog faxa se kupe u Njemacku sa medicinskom da rade, nakon faksa vanredno upisuju medicinsku :urnebes:
Super, što ih više ode, meni je bolje. :mrgreen:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 25 jul 2017, 16:35

Kawhi je napisao/la: Samo nek idu zdepi. Sto manje ljudi kojima je jedini cilj uhljebit se to vece sanse da imamo normalnu drzavu.

Svakako ce Njemacka i zapadna Evropa i njihov stil zivota propasti od ulaska tolikih lezihljebovica i zatucanih ljudi od kojih su nasi cak i najbolji.
Ne mozes ljude koji idu 'trbuhom za kruhom', ne bi li sebi i svojoj porodici obezbijedili kakav-takav zivot, nazivati tim terminom. A, budimo realni, sigurno je 70-80% takvih. Razlog je nuzda, citaj - ova nasa nazovi drzava koja ti ne daje nikakvu mogucnost zaposlenja sa srednjom skolom, sto zbog toga sto smo na samom dnu u svemu, sto zbog toga sto ta mjesta 'pokupe' ovi sa stelama, babini sinovi i slicni njima.

10-20% je onih ambicioznih (kojima ova drzava ne nudi mogucnost napretka, usavrsavanja i znanja kojeg su zeljni), ili ovih koje je @Donnie spominjao. I takve apsolutno razumijem i podrzavam. Svega 5-10% su ljudi koji idu iz cejfa, radi malo vece zarade (kad se sve sabere i oduzme) nego sto su je ovdje imali.

Normalnu drzavu ce tek tada biti nemoguce uspostaviti, upravo iz razloga sto neces vidjeti da babini sinovi idu preko granice/okeana. Takvi, iako u vecini slucajeva potpuno nekvalifikovani, fakultet zavrsili sa stelom, ili cak oni sa diplomom fakulteta iz Travnika, Brckog ce ciniti vecinu i zauzimati ozbiljne pozicije u drustvu. Nije da vec sada nemamo veliki broj takvih primjera. Da ne idem dalje od sebe, kada vidim kako pojedinci zavrsavaju medicinu, upisuju 10-ke iz klinickih predmeta, dobijem zelju da ovu drzavu napustim prvog dana poslije zavrsetka fakulteta (iako trenutno preovladava zelja za ostankom).
Zadnja izmjena: Federer17, dana/u 25 jul 2017, 16:37, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Evolution87 » 25 jul 2017, 16:36

Ja se drzim one da pametan zivi gdje mu je bolja, a budala gdje se je rodio.
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 25 jul 2017, 16:44

Najlakše je trbuhom za kruhom. Ja razumijem ljude poput fudbalera, naučnika, košarkaša i drugo koji ovdje nemaju jednake uslove za to čim se bave. Opet i oni imaju odgovornost da pomažu na bilo koji mogući način Bosnu. Perači guzova mogu i ovdje prati guzove.
Dobar hirurg može svaki mjesec na 3-4 dana ići negdje vani i raditi operacije za ogromne pare. Njima nije recimo prioritet da se odsele ako su uspješni u tome čime se bave.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 25 jul 2017, 16:56

Federer17 je napisao/la: 10-20% je onih ambicioznih (kojima ova drzava ne nudi mogucnost napretka, usavrsavanja i znanja kojeg su zeljni), ili ovih koje je @Donnie spominjao. I takve apsolutno razumijem i podrzavam. Svega 5-10% su ljudi koji idu iz cejfa, radi malo vece zarade (kad se sve sabere i oduzme) nego sto su je ovdje imali.
10-20% ih ide jer želi da se usavršava? U čemu, njegovanju starijih? Ja lično ne poznajem niti jednu osobu koja ima diplomu medicinske škole, a da je otišla da se stručno usavršava. Čak znam jednu sa završenom višom medicinskom koja radi isto kao i ovi ostali. Svi su otišli da peru guz'ce, kao to im je bolje.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 25 jul 2017, 17:20

Kawhi je napisao/la:Najlakše je trbuhom za kruhom. Ja razumijem ljude poput fudbalera, naučnika, košarkaša i drugo koji ovdje nemaju jednake uslove za to čim se bave. Opet i oni imaju odgovornost da pomažu na bilo koji mogući način Bosnu. Perači guzova mogu i ovdje prati guzove.
Dobar hirurg može svaki mjesec na 3-4 dana ići negdje vani i raditi operacije za ogromne pare. Njima nije recimo prioritet da se odsele ako su uspješni u tome čime se bave.
Gdje mogu raditi sa diplomom medicinske skole? Samo oni 'najjaci' se zaposle u domove zdravlja ili klinicke centre, pa cak i sa vandredno zavrsenom medicinskom. Druga stvar sto to nije bas tako kako vi predstavljate, 'peraci guzova', jer sigurno svi ne rade u takvim ustanovama (staracki domovi i sl.). Znam dosta primjera da preko nekog poznanika uspiju naci mjesto na klinici, ili gdje vec. Svi oni cekaju 5 godina kako bi dobili papire i sigurno nece sjediti prekrstenih ruku i biti zadovoljni trenutnim poslovima. Ovako su time sigurno ograniceni. @gaston nam moze reci kako to ide, iz prve ruke.

Sigurno je bolje dobiti tamo 2000e bruto, od cega ti opet ostane novca za svoje potrebe, nego ovdje sjediti u kuci i visiti po drustvenim mrezama. Dosta mojih prijatelja iz razreda salje pare i roditeljima, odu na ljetovanja u Spaniju, Tursku. Iz Bosne to sebi sigurno ne mogu priustiti.

Ne znam koliko cesto se moze cuti da neki nas hirurg ide vani, ma koliko on bio dobar. Meni nisu poznati takvi slucajevi. Moguce da odu jer ga neki kolega pozove ne bi li nesto naucio, usavrsio, 'donio' novu metodu lijecanja u BiH, ili mu eventualno pomogao. Sta smo mi u svijetu medicine za razvijene zemlje - cisti prosjek. Cinjenica je da mi imamo nevjerovatnih strucnjaka koje upravo ovaj sistem i bijeda onemogucava da postanu jos bolji. Ali eto, i da ima takvih slucajeva, sta cemo sa ostalim doktorima, specijalistima? Nisu svi hirurzi.

Zasto nasi doktori (prvenstveno specijaliste) ne idu vani? Zasto da idu kada ovdje 'sa strane' svakodnevno uzmu dobru lovu. Cekas na operaciju mjesec, za par stotina dodjes na red u narednoj sedmici. Isti slucaj i za bilo kakvu pretragu/pregled gdje imaju ogromne liste cekanja. S tim parama 'sa strane', oni imaju i ono sto bi dobili u Njemackoj. Isto tako, veliki broj ih radi privatno, na fakultetima, pa su i tu dodatna primanja (bez obzira sto mora nesto trpiti, tj. tesko da se svi ti poslovi odradjuju kako treba). Dok, kad odes u Njemacku, ti si na 0, i sigurno mora proci odredjeni period da bi se dokazao i pokazao svoje znanje. Ko ce se spustiti dvije-tri stepenice nize, a ima vec 40-50 godina?
Aerials je napisao/la: 10-20% ih ide jer želi da se usavršava? U čemu, njegovanju starijih? Ja lično ne poznajem niti jednu osobu koja ima diplomu medicinske škole, a da je otišla da se stručno usavršava. Čak znam jednu sa završenom višom medicinskom koja radi isto kao i ovi ostali. Svi su otišli da peru guz'ce, kao to im je bolje.
Pricamo o populaciji koja napusta BiH, ne samo o medicinskim sestrama/tehnicarima. U tih 20% sam zaboravio navesti i one koji s pravom idu zbog osjetno vece zarade, poput programera, inzinjera, pa i doktora.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4713
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kajzer10 » 25 jul 2017, 17:30

Ma ja, zdepi :lol:
Recimo medicinari koji najvise lete vani. U mojoj bolnici danas troje ljudi radi nesto sto je prije radilo 5 ljudi. Ne zato jer ljudi odose vani, nego jer ljudi ne zele primiti radnike.

Mislim da ne poznajem fakultetski obrazovanog covjeka koji je normalno dobio posao. Ili su to ljudi koji krv pisaju zbog raznoraznih steli ili ovi koji godinama sjede i zive na grbaci roditelja dok im se ne posreci. Ali to je valjda cilj u zivotu, ici tezim putem.
Isto tako ne poznajem covjeka koji je otisao vani a da nije prosao odlicno.

I nije samo nezaposlenost od 43% ( :lol: ) razlog zasto ljudi odose. Imas uvijek istu garnituru politicara koji akumiliraju nestabilnost i konstatno te drze u neizvjesnosti. Ljudi zele stabilnu drzavu a pod stabilnom mislim neki minimum minimuma stabilnosti - da stanovnistvo drzave ne bi najradije uzelo pusku i poklalo se izmedju sebe.
Zamisli neko vlada godinama i godinama, postepeno urusava drzavu, drustvo, ekonomiju i stanje je nikad gore, i opet dodje velika vecina i odgovorne zaokruzi na izborima. Pa vala podrzavam svakog ko sa takvima ne zeli dijeliti kisik.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la DANTES » 25 jul 2017, 17:37

Kajzer10 je napisao/la:Ma ja, zdepi :lol:
Recimo medicinari koji najvise lete vani. U mojoj bolnici danas troje ljudi radi nesto sto je prije radilo 5 ljudi. Ne zato jer ljudi odose vani, nego jer ljudi ne zele primiti radnike.

Mislim da ne poznajem fakultetski obrazovanog covjeka koji je normalno dobio posao. Ili su to ljudi koji krv pisaju zbog raznoraznih steli ili ovi koji godinama sjede i zive na grbaci roditelja dok im se ne posreci. Ali to je valjda cilj u zivotu, ici tezim putem.
Isto tako ne poznajem covjeka koji je otisao vani a da nije prosao odlicno.

I nije samo nezaposlenost od 43% ( :lol: ) razlog zasto ljudi odose. Imas uvijek istu garnituru politicara koji akumiliraju nestabilnost i konstatno te drze u neizvjesnosti. Ljudi zele stabilnu drzavu a pod stabilnom mislim neki minimum minimuma stabilnosti - da stanovnistvo drzave ne bi najradije uzelo pusku i poklalo se izmedju sebe.
Zamisli neko vlada godinama i godinama, postepeno urusava drzavu, drustvo, ekonomiju i stanje je nikad gore, i opet dodje velika vecina i odgovorne zaokruzi na izborima. Pa vala podrzavam svakog ko sa takvima ne zeli dijeliti kisik.
Pa jbt svaki izborna kampanja kod nas, je puna nacionalizma, te bratunac te srebrenica, te dan o aj te dan onaj. Sjećaš li se ikad, da je neko vodio predizbornu kampanju sa naglaskom na ekonomiju? I pozicija i opozicija. To je strašno. I niko da se zapita alo kreteni mrtvi su mrtvi, šta ćemo mi, mi bi da živimo malo ako može.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 25 jul 2017, 17:45

Provjereno znam da dosta inzinjera ide u Njemacku i Austriju, tamo na master ili da rade. Uglavnom neki daju otkaze i u drzavnim firmama da odu tamo, a neki cim zavrse idu tamo na master i da rade. (Bec, Minhen najvise).

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 25 jul 2017, 17:46

Ko ih bira? Kolika je stopa izlaznosti mladih na izbore? Koliko je vanstranački aktivizam zastupljen kod nas? Najlakše je govoriti "političari nam ne daju da bude dobro", i onda sjesti skrštenih ruku na kafu s jaranima.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la DANTES » 25 jul 2017, 17:51

Aerials je napisao/la:Ko ih bira? Kolika je stopa izlaznosti mladih na izbore? Koliko je vanstranački aktivizam zastupljen kod nas? Najlakše je govoriti "političari nam ne daju da bude dobro", i onda sjesti skrštenih ruku na kafu s jaranima.
Znaš kako kad čitaš ovako forum rekao bi čovjek niko ne glasa za snsd i sda.. Kad ono jes
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 51 gost.