Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la madridist » 26 sep 2017, 15:22

O ybmti,dotuces Dantu :urnebes:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 26 sep 2017, 15:47

Kawhi je napisao/la:Steta sto kod nas niko nije imao muda za to.
Jbg., šta si mogo uradit kad nisi dobio rat.
Za ostalo se slažem. Samo, nešto mi to crn scenarij, to za kmetove. Ja ih pravdam neznanjem.
Da, da smo onomad mogli dati garancije međunarodnoj zajednici da nekih 400 hiljada insana iz prijedora i bluke neće krenuti put srbije, a to bi se uspjelo sveopštom amnestijom, danas ne bi bilo rs-a. Danas bi pametne glave gledale kako da vrate stvarni naziv.
Oni koji to nisu bi bili manjina sa svim slobodama koje im garantuje međunarodno pravo.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24176
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: RE: Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 26 sep 2017, 15:57

Besic je napisao/la:Ne vidiš jer si bot
Beskoo kraljuuu [emoji106]

slika

Sent from my LG-P880 using Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18607
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 26 sep 2017, 16:09

Sarmelino je napisao/la:Ja vise ne vidim poentu postojanja Sandžaka,95% ih je u Sarajevu,ostalih 5% po ostatku BiH.
Gausse, tancaš mi po ganglijama, a ja imam ljude sirom BiH.

@Derdiyok

Sto misliš sto su JNA i četnici na početku rata isključivo tražili Sandzaklije po Grbavici :kafa:

Kada ratujemo, časno ratujemo. Kada se druzimo, onda ljudski drugujemo
Zadnja izmjena: Bosniacum Lilium, dana/u 26 sep 2017, 16:12, ukupno mijenjano 2 puta.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37517
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 26 sep 2017, 16:12

sekerbay je napisao/la:Vjeruješ li ovima :?
http://www.telegraf.rs/vesti/1220314-vi ... -u-turskoj
DANTES je napisao/la:Islam bio prije turaka
Jap, bio je.
Historijski izvori (narodna predanja, spisi) potvrðuju pojavu Islama na ovim prostorima, puno prije pada Srednjovjekovne bosanske države. Naime, pošto je Bosna imala dobre odnose sa susjednim joj, pomorskim državama (prvenstveno mislim na Dubrovnik), onda se osjeæaj Islama poèeo javljati dolaskom arapskih trgovaca, koji su tada krstarili Sredozemljem.
Ovo ne čudi jer je crkva bosanska daleko bliža islamu nego pravoslavnim i katoličkim politeistima.
DANTES je napisao/la:Bošnjaci pravoslavci.
Da. Čak i u prvom sv. ratu.
Baš sam ti neku noć postavio sliku Bošnjaka pravoslavca koji je poginuo služeći u austrougarskog vojsci.
Al ne kontaš ti to. Po vlastitom priznanju, historiju si učio od guslara.
Ili od ovog :
Za realizaciju srpskih nacionalnih koncepcija bilo je najvažnije da se pridobiju široke narodne mase u neoslobođenim oblastima, koji imaju zajednički jezik, to se odnosilo i na Bosnu, i na Hercegovinu. Zato se moralo pristupiti sistematskoj i organiziranoj propagandi, a najviše mogućnosti u tom pravcu pružala je ojačana srpska država. Za propaganda takvih ideja bio je zadužen ministar Srbije Ilija Garašanin, koji je u svom djelu Načertanije iz 1844.godine, zacrtao osnovne ideje u nacionalno-političkoj akciji. U Načertanijama se ističe da se “na istočna vjeroispovjedanja Bošnjaka neće biti za Srbiji težak zadatak uticati.” (Garašanin: 1844)
Al haj, nek ti oni sami kažu kako se zovu :D
To su oni koji su napustili bosnu prije srpskog/hrvatskog nacionalnog pokreta.

Baranjski Bošnjaci žive u Baranji, u gradu Pečuhu, i u selima Kukinju, Semelju, Udvaru, u Salanti (gdje su došli u 18. stoljeću, a danas čine 32% sela), te Nijemetu, Poganu itd... Došli su iz Bosne u Baranju, velikim dijelom u 16. i 17. stoljeću, kada je taj kraj bio pod upravom Osmanskog carstva, ali i u znatnijem broju već u 14. stoljeću... Današnji građani BiH su rasuti po cijelom svijetu i u gotovo svim zemljama imaju svoje male zajednice unutar kojih djeluju i oživljavaju svoju tradiciju...

U Mađarskoj tako djeluje zajednica građana porijeklom iz BiH - katolika - koji sami sebe nazivaju Bošnjacima. Svakodnevno čuvaju bosansku tradiciju, nose stare bosanske nošnje, a u Pečuhu čak jedna od glavnih ulica nosi ime Bošnjačka. U BiH se o bošnjačkoj zajednici u Mađarskoj ne zna gotovo ništa. Tek nedavno, boravkom jednog od članova zajednice u Tuzli, saznali su se neki vrijedniji detalji. Na čelu bošnjačke zajednice je univerzitetski profesor i sociolog Ivica Đurok iz Mađarske. Kaže da u nekim naseljima u okolini Pečuha ljudi čak nose nošnju bosanskih krajeva:
- "Suočiti ćete se s činjenicom da je ta nošnja gotovo istovjetna s nošnjom koja je u okolici Olova i nekim sličnim područjima. Pitanje je moralnog i identičkog aspekta jako važno za te ljude, za tu zajednicu."...

I dok se neki bh. državljani danas odriču svoje domovine, ljudima koji pripadaju bošnjačkoj zajednici u Mađarskoj veoma je važno da ih BiH zaštiti - jer oni žele upravo svoju matičnu zemlju. Oni na taj odgovor još uvijek čekaju - kaže profesor Đurok:
- "U Pečuhu ima sedam naselja gdje kažu za sebe da su Bošnjaci. Kažu da su katolici iz Bosne - i pitaju:
- Imamo li mi pravo na svoju matičnu domovinu koja se zove Bosna i Hercegovina? Na ovo pitanje netko treba da nam odgovori - a mi znamo odgovor. Ima li BiH neku obavezu brinuti se o nama? Ne financijski, to nam ne treba, nego u moralnom smislu - ima li Sarajevo, Tuzla, općenito BiH, neke obaveze da se brine o nama?"

Bez obzira na bilo kakvu podršku iz BiH - pa i onu moralnu - bošnjačka zajednica u Mađaskoj ima sjajnu budućnost - u nju se sve više uključuju mladi koji žele pronositi bosansku tradiciju. Na to je profesor Đurok veoma ponosan:
- Evo, radi primjera, ovo se dogodilo prije par dana. Studentica dolazi kod mene i ja kažem: - Šokica?

A ona kaže:
- Ne, ja sam Bošnjakuša!

Ja opet kažem:
- Ne, Vi ste Šokica!

A ona opet:
- Ne, ja sam Bošnjakuša!
Moras ovo malo sazetije, izgubio sam volju kada sam vidio koliko ima :mrgreen:

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18607
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 26 sep 2017, 16:16

Časni u ratu i miru, mi Sandzaklije.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sarmelino » 26 sep 2017, 16:20

Bosniacum Lilium je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la:Ja vise ne vidim poentu postojanja Sandžaka,95% ih je u Sarajevu,ostalih 5% po ostatku BiH.
Gausse, tancaš mi po ganglijama, a ja imam ljude sirom BiH.

@Derdiyok

Sto misliš sto su JNA i četnici na početku rata isključivo tražili Sandzaklije po Grbavici :kafa:

Kada ratujemo, časno ratujemo. Kada se druzimo, onda ljudski drugujemo
Ko ti davao moje sekundarne profile,Besko snitch? :mrgreen:
Ne vidim nista lose u ovom sto sam reko,svakako je bolje zivjeti u Bosni nego bilo gdje u Srbiji (osim NS i BG)
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37517
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 26 sep 2017, 16:26

Jadni mi pravi Bosanci, moramo da biramo izmedju Srbina sa Ada Ciganlije ili Crnogorskog nastavnika. A ko je za ljevicu za prasca iz CG opet. Sta je ovo ljudi sve ubaceni elementi.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18607
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 26 sep 2017, 17:03

Sarmelino je napisao/la:
Bosniacum Lilium je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la:Ja vise ne vidim poentu postojanja Sandžaka,95% ih je u Sarajevu,ostalih 5% po ostatku BiH.
Gausse, tancaš mi po ganglijama, a ja imam ljude sirom BiH.

@Derdiyok

Sto misliš sto su JNA i četnici na početku rata isključivo tražili Sandzaklije po Grbavici :kafa:

Kada ratujemo, časno ratujemo. Kada se druzimo, onda ljudski drugujemo
Ko ti davao moje sekundarne profile,Besko snitch? :mrgreen:
Ne vidim nista lose u ovom sto sam reko,svakako je bolje zivjeti u Bosni nego bilo gdje u Srbiji (osim NS i BG)
OSA je bošnjačka :kafa:

Kakav Besko, taj samo šalje skrin sotove naših privatnih poruka :kafa:
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Hendo
Postovi: 4305
Pridružen/a: 26 avg 2014, 23:22
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Hendo » 26 sep 2017, 17:09

tuzlak1987 je napisao/la:Jadni mi pravi Bosanci, moramo da biramo izmedju Srbina sa Ada Ciganlije ili Crnogorskog nastavnika. A ko je za ljevicu za prasca iz CG opet. Sta je ovo ljudi sve ubaceni elementi.
Kakvi pravi Bosanci? Koja je to nacija? Da to nije kao Bakir pjevač što priča da je Bosanac pa se kanfiduje za Bošnjačkog predsjednika ili Kojo pa kaže da je Srbin?
Mi smo Bošnjaci i polahko se budimo.
Kocka je bačena

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 26 sep 2017, 17:13

tuzlak1987 je napisao/la:Moras ovo malo sazetije, izgubio sam volju kada sam vidio koliko ima
Polahko, na triput :mrgreen:
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37517
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 26 sep 2017, 17:18

Hendo je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Jadni mi pravi Bosanci, moramo da biramo izmedju Srbina sa Ada Ciganlije ili Crnogorskog nastavnika. A ko je za ljevicu za prasca iz CG opet. Sta je ovo ljudi sve ubaceni elementi.
Kakvi pravi Bosanci? Koja je to nacija? Da to nije kao Bakir pjevač što priča da je Bosanac pa se kanfiduje za Bošnjačkog predsjednika ili Kojo pa kaže da je Srbin?
Mi smo Bošnjaci i polahko se budimo.
Sta se pod budjenjem podrazumjeva, mozda ukidanje penzije ako nemas 50 godina radnog staza, minimalna plata na 250 KM i uvodjenje akciza na gorivo da bude benzin jedno 3 marke? :mrgreen:

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24176
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: RE: Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 26 sep 2017, 17:34

Bosniacum Lilium je napisao/la:
Kada ratujemo, časno ratujemo. Kada se druzimo, onda ljudski drugujemo
Ne spominji ovo nikako, ako te cuju ovi "do Tokija" bice da je ukraden izraz. :mrgreen:



Sent from my SM-T211 using Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la kobe24 » 26 sep 2017, 17:49

@Hendo, jesu ovo na Colakovicevom profilu te nove prostorije o kojima si pricao? Mijenja li to nesto kod tvoje situacije sad, jer si pricao da ces se mozda vratiti u BiH ako se ne dobije neko novo zemljiste, prostorije, ili sta vec?
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
rasavoje
Postovi: 5128
Pridružen/a: 18 dec 2015, 23:23
Lokacija: made in PRC
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rasavoje » 26 sep 2017, 17:52

Da je srece, da si moje proljece. :zviz:
♥ ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje!

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24176
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: RE: Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 26 sep 2017, 18:26

rasavoje je napisao/la:Da je srece, da si moje proljece. :zviz:
Da te ženim s jeseni u bugarskoj opcini [emoji38]

Sent from my LG-P880 using Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Brokula
Postovi: 30536
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Brokula » 26 sep 2017, 18:33

:bih: :bih: :bih:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la miki_92 » 26 sep 2017, 18:47

ova Natasa Bekvalac se haman udaje svake druge godine :lol:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
rasavoje
Postovi: 5128
Pridružen/a: 18 dec 2015, 23:23
Lokacija: made in PRC
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rasavoje » 26 sep 2017, 18:52



:ljepota:
♥ ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje!

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41155
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 26 sep 2017, 19:03

Brokula je napisao/la::bih: :bih: :bih:
Spot radio moj rođo :mrgreen:

A ljiljan lajkao sve sa džejlinog profila :rol:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: TefalTava i 13 gostiju.