Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 10 nov 2017, 14:40

E moj kavaj :mrgreen:
Pa ivz je jedna od najjačih ako ne i najjača firma.
U njemačkoj ti od plate odbijaju crkveni porez plus što je crkva najveći zemljoposjednik. Hoćeš da kupiš kuću, vidiš piše Pacht (renta) imaš kuću na tuđoj zemlji i plaćaš rentu. Kad pitaš kome pripada zemlja, u 90% slučajeva crkvi.
Da ne govorim o nekretninama koje godišnje donose stotine miliona. Ili o zlatu.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Ramsey16 » 10 nov 2017, 14:41

Uno to sto ti navodis nije problem studenata koji ne znaju taj problem je obrazovni sistem koji je dozvolio da ne znaju i kasnije problem prakse ili posla znaci sve je sranje

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 10 nov 2017, 14:42

Hendo je napisao/la:Kawhi

Hendi se nudi posao u njegovoj branši, 80 eura satnica. Posao je da hoda po zatvorima i razgovara sa zatvorenicima jer je Hendo teolog i zna arapski, francuski, engleski i sada je na A2 iz njemačkog. Ja ne primam nijednog eura za svoj anganžman u džamiji.

Ali Hendo to ne radi, nego riba obdaništa za 10 eura po satu.
Kardinal ima 5000 eura platu a onaj iznad njega 20 000 eura i država ih plaća. Popovi rade besplatno, plati im se ako dođu kuću da blagoslovi ...
Pa što ne prihvatiš?

Pa to sam i napisao. Lako je davati takvu platu kardinalima kad predstavljaju mizeran dio društva.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Hendo
Postovi: 4305
Pridružen/a: 26 avg 2014, 23:22
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Hendo » 10 nov 2017, 14:45

Kawhi je napisao/la:
Hendo je napisao/la:Kawhi

Hendi se nudi posao u njegovoj branši, 80 eura satnica. Posao je da hoda po zatvorima i razgovara sa zatvorenicima jer je Hendo teolog i zna arapski, francuski, engleski i sada je na A2 iz njemačkog. Ja ne primam nijednog eura za svoj anganžman u džamiji.

Ali Hendo to ne radi, nego riba obdaništa za 10 eura po satu.
Kardinal ima 5000 eura platu a onaj iznad njega 20 000 eura i država ih plaća. Popovi rade besplatno, plati im se ako dođu kuću da blagoslovi ...
Pa što ne prihvatiš?

Pa to sam i napisao. Lako je davati takvu platu kardinalima kad predstavljaju mizeran dio društva.
Zato što sam gledao OZ dok sam bio mlad. :D
Kocka je bačena

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Unofficialpage » 10 nov 2017, 14:45

Ramsey16 je napisao/la:Uno to sto ti navodis nije problem studenata koji ne znaju taj problem je obrazovni sistem koji je dozvolio da ne znaju i kasnije problem prakse ili posla znaci sve je sranje
Ne sporim taj problem, obrazovni sistem je na samom dnu, previše se uči i previše se gleda ocjena. Ali ima i do studenata, ima ih dosta koji žele samo da faks završe, daj šesticu samo da se riješim toga. Teže da budu prosjek. Kod nas se stvorila atmosfera da škola ne znači ništa, da đaba idemo u nju, da ništa nećemo naučiti (djelimično i dođe tačno), da sa školom ne može se ništa... što naravno nije tačno.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 10 nov 2017, 14:49

Hendo je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
Hendo je napisao/la:Kawhi

Hendi se nudi posao u njegovoj branši, 80 eura satnica. Posao je da hoda po zatvorima i razgovara sa zatvorenicima jer je Hendo teolog i zna arapski, francuski, engleski i sada je na A2 iz njemačkog. Ja ne primam nijednog eura za svoj anganžman u džamiji.

Ali Hendo to ne radi, nego riba obdaništa za 10 eura po satu.
Kardinal ima 5000 eura platu a onaj iznad njega 20 000 eura i država ih plaća. Popovi rade besplatno, plati im se ako dođu kuću da blagoslovi ...
Pa što ne prihvatiš?

Pa to sam i napisao. Lako je davati takvu platu kardinalima kad predstavljaju mizeran dio društva.
Zato što sam gledao OZ dok sam bio mlad. :D
Meni je to najbolja stvar koja se desila u životu. Nakon jedne epizode sam odlučio izbjegavati svakog sumnjivog. :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Hendo
Postovi: 4305
Pridružen/a: 26 avg 2014, 23:22
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Hendo » 10 nov 2017, 14:51

Sjećaš li se kako je završio onaj svećenik? E ja ne bih tako da završim, pogotovo u današnje vrijeme.
Čekao se top gol ponedjeljkom u 21 i OZ bio u 00:00. To su bila vremena.
Kocka je bačena

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 10 nov 2017, 14:55

Hendo je napisao/la:Sjećaš li se kako je završio onaj svećenik? E ja ne bih tako da završim, pogotovo u današnje vrijeme.
Čekao se top gol ponedjeljkom u 21 i OZ bio u 00:00. To su bila vremena.
Ma slabo se sjecam. Trebao bih ponovo pogledati. Jedna scena s bilijarom mi je jedina ostala urezana u pamcenje.

Ja sam mislio da su evropski zatvori sigurniji. Barem za posjetioce.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41212
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 10 nov 2017, 15:40

slika
:mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Marsal
Postovi: 22686
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 10 nov 2017, 16:52

Bio sam eto već drugi put po osam dana u Beču i poslije toga kad čujem za bilo koji grad na Balkanu da je metropola :roll: odma' šamarčinu od uha do uha razvezat.

Gdje smo mi, a gdje su oni. :roll: Što se tiče naših ljudi tamo, upoznao sam ih stvarno masu i činjenica je da ako znaju jezik i da ako žele raditi neće imati problema da žive život neke srednje klase. Ništa posebno, ali opet imaš sve o čemu u Bosni možeš sanjat ako nisi na budžetu i to dobrom budžetu.

Ipak, ti sad kad odeš prve 2-3 godine trebaš se dobro pomučit da staneš na svoje noge. To je istina, kad prođe taj početni period sve kasnije ide ko mlijeko.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Unofficialpage » 10 nov 2017, 16:57

Ma zaostaju za nama, još dobro žive. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Lillard » 10 nov 2017, 17:01

Marsal je napisao/la:Bio sam eto već drugi put po osam dana u Beču i poslije toga kad čujem za bilo koji grad na Balkanu da je metropola :roll: odma' šamarčinu od uha do uha razvezat.

Gdje smo mi, a gdje su oni. :roll: Što se tiče naših ljudi tamo, upoznao sam ih stvarno masu i činjenica je da ako znaju jezik i da ako žele raditi neće imati problema da žive život neke srednje klase. Ništa posebno, ali opet imaš sve o čemu u Bosni možeš sanjat ako nisi na budžetu i to dobrom budžetu.

Ipak, ti sad kad odeš prve 2-3 godine trebaš se dobro pomučit da staneš na svoje noge. To je istina, kad prođe taj početni period sve kasnije ide ko mlijeko.
Zagreb je metropola. Beograd isto. Ostalo jok.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Ramsey16 » 10 nov 2017, 17:11

Zagreb je strasno dosadan grad

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Lillard » 10 nov 2017, 17:11

Ramsey16 je napisao/la:Zagreb je strasno dosadan grad
Jesi živio u njemu?
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 10 nov 2017, 17:17

Beograd i Novi Sad su izgledom najs, problem je samo sto ljudima treba jedno pet puta vise para da iskoriste to sto ti gradovi pruzaju. A ne da imas odlican i skup grad, a plate 300 eura. :D

U SFRJ Ljubljana najbolja. Sve sredjeno, ljudi imaju para ali ne trose pare na gluposti kao mi vec na korisne stvari. Imaju i neki osjecaj za red, higijenu, kulturu. Biciklom mozes doci gdje hoces ili pjeske. Znaci nemas se sta pozaliti, da kazes nije dobro.

Avatar
Marsal
Postovi: 22686
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 10 nov 2017, 17:46

Lillard je napisao/la: Zagreb je metropola. Beograd isto. Ostalo jok.
Jesu u odnosu na Varaždin, Sisak, Vrnjačku Banju i Kraljevo. U odnosu na europske gradove jok.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Otelo
Postovi: 33445
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Otelo » 10 nov 2017, 18:01

solinas je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Ti se uhvatio jednog grada i samo se tim primjerom vodiš.
Sta je poenta tvoje priče ? Bolje u Bosni nego u Njemackoj ? Ti znaš ljude koji su se vratili ? Ili čitaš pa se vodiš tim primjerima ? Ja ne znam niti jedan jedini primjer osim par penzionera. A imam bruku familije, poznanika i niko ne pomišlja na povratak. 150 hiljada Hendo otišlo...
Ti bgm ko pravi dijasporac, samo o troškovima pricas.
U Bosni plata 600, stan 200, režije 150, hrana 150...
Evo ti konkretan primjer kojima se ja vodim.
Od druga brat otišao, sada će mu aBd doći žena i troje djece. Ljudi su se malo prepatili dok su dočekali spajanje ali se apsolutno isplatilo.
Ne pričam ovo u prazno jer sam živio i rodjen sam u Njemackoj ali nažalost nisam ostao.
U Becu je prosjecan stan 477 eura (austrijski drzavni prosjek)u globalu su skuplji ja placam 64 kvadrata 572 eura plus struja gas (grijanje),jbg dodaj internet telefon tv pretplata. ..
Moji troskovi izadju oko 1000 eura mjesecno.
A minimalna plata u austriji je 1200.
Za tu platu radi prosjecni bosnjo. ..Ako nema bas neku skolu. ..
Moze se jedino na bausteli zaraditi do 1700 neto.
Ako si sam prezivices nekako a da dovodis porodicu nema sanse.
Jedino gdje dvoje radi moze se disati. ..
Dvije godine sam radio za minimalac I znam.
Tek ucenjem jezika I kasnije vremenom probijas se. ..danas radim za 2700 neto. ..
Jbg nas narod misli to je samo dojdi I beri pare. Daleko od toga.
Pa to i je problem u našem mentalnom sklopu, jednostavno svi misle da će doći i da će se njemački/austrijski poslodavci otimati da im daju veću platu. Jednostavno, ne može odmah. Strpiš se godinu/dvije, trudiš se na poslu, učiš jezik, sklapaš poznanstva i na kraju dođeš do dobre situacije.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 10 nov 2017, 18:07

U tri dana se sastavilo nova licna, vozačka i registracija medjutim kako danas nulirah listing kazni ko da sam se preporodio.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Lillard » 10 nov 2017, 18:09

Marsal je napisao/la:
Lillard je napisao/la: Zagreb je metropola. Beograd isto. Ostalo jok.
Jesu u odnosu na Varaždin, Sisak, Vrnjačku Banju i Kraljevo. U odnosu na europske gradove jok.
Nije u odnosu na Beč i Pariz jbga. Ali da je metropola, jest.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la jasmin10 » 10 nov 2017, 18:15

Otelo je napisao/la:
solinas je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Ti se uhvatio jednog grada i samo se tim primjerom vodiš.
Sta je poenta tvoje priče ? Bolje u Bosni nego u Njemackoj ? Ti znaš ljude koji su se vratili ? Ili čitaš pa se vodiš tim primjerima ? Ja ne znam niti jedan jedini primjer osim par penzionera. A imam bruku familije, poznanika i niko ne pomišlja na povratak. 150 hiljada Hendo otišlo...
Ti bgm ko pravi dijasporac, samo o troškovima pricas.
U Bosni plata 600, stan 200, režije 150, hrana 150...
Evo ti konkretan primjer kojima se ja vodim.
Od druga brat otišao, sada će mu aBd doći žena i troje djece. Ljudi su se malo prepatili dok su dočekali spajanje ali se apsolutno isplatilo.
Ne pričam ovo u prazno jer sam živio i rodjen sam u Njemackoj ali nažalost nisam ostao.
U Becu je prosjecan stan 477 eura (austrijski drzavni prosjek)u globalu su skuplji ja placam 64 kvadrata 572 eura plus struja gas (grijanje),jbg dodaj internet telefon tv pretplata. ..
Moji troskovi izadju oko 1000 eura mjesecno.
A minimalna plata u austriji je 1200.
Za tu platu radi prosjecni bosnjo. ..Ako nema bas neku skolu. ..
Moze se jedino na bausteli zaraditi do 1700 neto.
Ako si sam prezivices nekako a da dovodis porodicu nema sanse.
Jedino gdje dvoje radi moze se disati. ..
Dvije godine sam radio za minimalac I znam.
Tek ucenjem jezika I kasnije vremenom probijas se. ..danas radim za 2700 neto. ..
Jbg nas narod misli to je samo dojdi I beri pare. Daleko od toga.
Pa to i je problem u našem mentalnom sklopu, jednostavno svi misle da će doći i da će se njemački/austrijski poslodavci otimati da im daju veću platu. Jednostavno, ne može odmah. Strpiš se godinu/dvije, trudiš se na poslu, učiš jezik, sklapaš poznanstva i na kraju dođeš do dobre situacije.
Ako ovdje čovjek radi 10 godina i nikada ga nije poslodavac nije nagradio i unaprijedio, onda ne znam što se ne bi stupio 2-3 godine vani.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.