Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 22 nov 2017, 16:44

Danas kod mene kreten na poslu kaze mora da je Caco imo opravdane razloge :damn:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Chat

Post Postao/la Vucevich » 22 nov 2017, 16:44

Penaltiky je napisao/la:Danas kod mene kreten na poslu kaze mora da je Caco imo opravdane razloge :damn:
Gdje ti radis jarane...

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 22 nov 2017, 16:46

Vucevich je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:Danas kod mene kreten na poslu kaze mora da je Caco imo opravdane razloge :damn:
Gdje ti radis jarane...
Ma sve je ok al od 300 ljudi mora se koji degenerik nać
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la DANTES » 22 nov 2017, 16:49

Penaltiky je napisao/la:Danas kod mene kreten na poslu kaze mora da je Caco imo opravdane razloge :damn:
Kod nas je uvijek naš imao opravdane razloge, a tuđi je ološ koji treba da pati u paklu.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Marsal
Postovi: 22753
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 22 nov 2017, 16:56

Penaltiky je napisao/la:Danas kod mene kreten na poslu kaze mora da je Caco imo opravdane razloge :damn:
Čovjek koji ima spomen ploču negdje na nekoj školi :roll: čovjek koji je, između ostalog, ubio devet bosanskohercegovačkih policajaca :shock:

I onda se pitamo što ljudi bježe iz BiH ...
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 22 nov 2017, 16:57

Svako ko je ubio civila, zarobljenika, silovo i tako dalje i tako bliže treba da leži u zatvoru. Razlozi me ne interesuju bio to Oric, Naletilic, peti deseti...
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
dirkules
Postovi: 4481
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la dirkules » 22 nov 2017, 17:11

Imam srece da sam privremeno nastanjen na dijelu koji je kontrolisala 10.brdska pod komandom Cace i mogu reci da ljudi s kojima sam razgovarao misle pozitivno o njemu. Nisam ulazio u diskusiju oko sukoba sa Mup-ovcima, ali za Kazane kazu da to nije on naredio niti znao, vec da su to klasicni sarajevski sibicari zeljni tude imovine na svoju ruku uradili. Hvale ga u pogledu sto je ganjao sarajevske "miseve" po gradu da makar rovove kopaju.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la miki_92 » 22 nov 2017, 17:16

jbm ti dan i net neutrality, sturio se skrolajuci da nadjem neku vijest na redditu :lol:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sarmelino » 22 nov 2017, 17:17

miki_92 je napisao/la:jbm ti dan i net neutrality, sturio se skrolajuci da nadjem neku vijest na redditu :lol:
Sta je deal s tim,nisam nikako u toku
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Chat

Post Postao/la Vucevich » 22 nov 2017, 17:23

miki_92 je napisao/la:jbm ti dan i net neutrality, sturio se skrolajuci da nadjem neku vijest na redditu :lol:
Idi na europu, mada tamo ima dosta apologetika genocida.

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la miki_92 » 22 nov 2017, 17:25

Sarmelino je napisao/la:
miki_92 je napisao/la:jbm ti dan i net neutrality, sturio se skrolajuci da nadjem neku vijest na redditu :lol:
Sta je deal s tim,nisam nikako u toku
ukratko, pored osnovne naknade za net imaju ti pravo uvesti dodatno placanje za npr. socijalne mreze,video servise... ako ne platis ne mozes uci na FB, insta, YT :rol:

slika

slika
Zadnja izmjena: miki_92, dana/u 22 nov 2017, 17:27, ukupno mijenjano 1 put.
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8043
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: RE: Re: Chat

Post Postao/la Rigoletto » 22 nov 2017, 17:26

Federer17 je napisao/la:
DANTES je napisao/la:Reci iskreno, je li tebi Orić heroj? Bez obzira jer ga je Hag oslobodio, znamo šta je radio. Znamo i za koga je radio..
Heroj mi je svaki onaj koji je stao u odbranu svoga naroda i napadnute drzave, tako da je isti slucaj i sa Naserom. Tim nasim borcima koji nisu imali postene puske da se brane treba ljubiti stope, postaviti ih na najvece pozicije ove drzave, omoguciti im sve moguce privilegije.

Porediti onoga koga je sud osudio za genocid i izrekao mu dozivotnu kaznu, onoga ko je bio jedan od najodgovornijih za najvece zlocine nakon Drugog svjetskog rata sa onim kojeg je taj isti sud oslobodio, za mene je van svake pameti.

Srbi svakako pricaju da smo mi sami sebe ubijali, da je broj zrtava Srebrenice 100x manji (i slicni debilizmi), tako da mene bilo kakve price za Nasera od strane Srba nimalo ne cude. Ja nista ne znam jer nisam nista ni vidio, tu je sud da odlucuje sta je istina, a sta nije. To s kim je bio, za koga je radio, mene iskreno ne zanima.
Pa i Srbi vjeruju da je Ratko stao u odbranu svog naroda. Imate slicnu retoriku. Da nisi nedajboze neki prekriveni Srbin?
goveđigulašmajka

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sarmelino » 22 nov 2017, 17:28

@miki
Aha,kao da sam citao o tome ali mi je u nekoj magli. Treba i u nas forum pocet naplacivat :kafa:
Ma to suplja kao i ono sa ACTA sto je bilo
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la SlevinKelevra » 22 nov 2017, 17:29

DANTES je napisao/la:a bih lično najviše volio da znam ko je naredio početak strijeljanja po Srebrenici. To nikad nismo saznali. Je li to tačno Mladić, je li Karadžić, je li neko drugi.
Jesi ikad cuo za Direktivu 7, potpisanu od strane Karadzica?
This Directive ordered "complete the physical separation of the Srebrenica and Zepa enclaves as soon as possible, preventing even communication between individuals between the two enclaves. By planned and well-thought-out combat operations, create an unbearable situation of total insecurity, with no hope of further survival or life for the inhabitants of Srebrenica or Zepa."
(ako treba, prevescu).

Od ovog momenta, pa sve do zadnjeg ispaljenog metka u ledja nekom jadniku, krivi su svi koji su ucestvovali u ovoj operaciji, po ovoj komandi. Naravno, neko bi dobio dozivotnu, neko 5 godina zatvora, ali svi su krivi za ucestvovanje u UZP-u koji je za posljedicu imao genocid.

Naravno, ovo je 'samo' za Srebrenicu. I Karadzic, i Mladic i cijeli politicki i vojni vrh RS-a je vec u ljeto '92 ucionio dovoljno da do kraja zivota vrijeme odrade u samicama sirom Evrope. Srebrenica je samo 'simbol' prirode i nacina vodjenja rata u BiH od 92-95.

I sad, u 2017., u vrijeme interneta, kad su ti na klik misa dostupni podaci, statistike, svjedocenja.... mozes zastupati jednu od dvije teorije:

a) sud u Hagu osudjuje srpske lidere jer je dio bjelosvjetske zavjere kontra srpskog naroda
b) sud u Hagu osudjuje srpske lidere jer su fakat radili nezamisliva sranja u ratu

Ovo je za mene stvar razuma, kojeg ne ocekujem na nekoj tribini ili skupu punom krezavih spodoba, ali od normalne, mladje, obrazovanje raje ocekujem. Vrijeme vam je.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 22 nov 2017, 17:30

Dođe Rigi opali ga uglavu i ode...
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 22 nov 2017, 17:31

DANTES je napisao/la:Kod nas je uvijek naš imao opravdane razloge, a tuđi je ološ koji treba da pati u paklu.
Sto mi ne odgovori? :mrgreen:

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la dubrava » 22 nov 2017, 17:34

Rođen sam i živio u industrijskom gradu. Gradu koji je to postao tek početkom prošlog stoljeća kada su još Austrijanci počeli graditi prvo zatvor, a onda i kompleks željezare koji je u socijalizmu postao privredni mastodont. Oba roditelja (sa završenim srednjim školama) su radila u firmama koja su ovisila upravo o tom metalurškom divu. Imali smo dvosobni stan u centru grada. S malog balkona se pružao pogled prema bulevaru i drvoredu javora ili lipa (sad ne znam točno) u dnu kojega je mirno vijugala rijeka. Imao sam najboljeg prijatelja Tarika. I Amela. S njima sam se družio, igrao, trčao i ganjao, skakao sa garaža pored zgrada. Sviđala mi se Jelena, prva komšinica u zgradi. Nedeljom sam s tatom išao na Čelikove utakmice. Vikende sam provodio u malom brdovitom selu pored grada kod dida i babe. Kod dide Vlade sam vidio sve moguće domaće životinje, družio se s rođacima i naučio igrati šah. Ljeta sam provodio kod drugih bake i đeda u selu smještenom tik uz obalu Neretve gdje je uvijek vruće i zemlja gori. Tamo sam naučio voziti biciklo i družio se s Goranom. Na glavnoj magistralnoj cesti načičkani su bili štandovi na kojima smo (baka i đed) prodavali limun, smokve, šipak, bostani... Na more sam išao u Brela i Bašku vodu, a zimi na Vlašić.
Krenuo sam i u prvi razred osnovne škole gdje me učio učitelj Blagoje.

Sve je bilo mirno i lijepo. Idilično.

I onda, jednog proljeća, na našem pragu, ugasilo se svjetlo. Došli su neljudi. Primitivni, zli, izopačeni, bijesni. Srušili su sve.

Jelena živi negdje u Michiganu.
Amel je u Njemačkoj.
Goran je u Novom Sadu.
Učitelj Blagoje tuguje za svojim sinom jedincem u nekom salašu u Banatu.
Za Tarika nikad nisam čuo niti znam gdje je i je li živ...

Za razliku od stotina, ma tisuća druge djece, ja sam imao sreće.
Pa makar bar danas, da se sjetimo sve one djece i svih onih drugih koji nisu imali tu sreću.

Pa makar danas.

p.s. ne smije se niti jedan zločin ikada zaboraviti, ali oprostiti, koliko god je teško i izgleda nemoguće, je za vlastiti mir i dušu potrebno. I priznati VLASTITE GRIJEHE. SVOJE!
Za zajednički život i buduće generacije. Jer mi smo oslonjeni jedni na druge.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
anell
Postovi: 21084
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la anell » 22 nov 2017, 17:35

Marsal je napisao/la:
anell je napisao/la:U 5 godina nijedan ban :kafa:
Kad si pakaš :mrgreen:
Ja na ovom nicku imam 2 ili 3 bana po sedmicu, a svi znamo kako je zavrsio prosli nick :mrgreen:
Zato nećeš nikad biti moderator :mrgreen:

Ma imam i ja 4-5 sedmica radnog staža u Banovićima. Svaki put nezasluženo!
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Ramsey16 » 22 nov 2017, 17:37

Problem kod srba i ovi sto ne razmisljaju kao velika vecina 95% njih suti i nece da prica o tome.
A 99% ovih sto su anketirani kazu jedno te isto haski sud bla bla bla bla on je nas heroj bla bla bla on je nas branio bla bla bla itd itd sve sto su godinama unazad nametnuli kao nesto sto je tako i sto namecu i dalje po skolama i sl

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8043
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: RE: Re: Chat

Post Postao/la Rigoletto » 22 nov 2017, 17:44

Penaltiky je napisao/la:Dođe Rigi opali ga uglavu i ode...
Ne mogu ovih nekih indijanaca nikako.
goveđigulašmajka

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 31 gost.