Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37546
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 22 nov 2017, 20:19

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Lillard je napisao/la:
Toliko od mene na ovu temu, i ne da mi se bogami ovo više čitat na chatu.
Ne brini sad će i tvoji doći na red, polahko, gdje ti se žuri, ne osjećaš se valjda majorizirano :mrgreen:
Ma njihovi budu oslobodjeni svi uvijek, on samo moze na kakav koncert na trgu otici. Pitanje je samo ko gostuje? Thompson, Djecaci, Colonia, Bare, besplatno Karlovacko i Ozujsko :urnebes:

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la jasmin10 » 22 nov 2017, 20:19

f0rest1946 je napisao/la:


Pogledajte reakcije Intelektualaca :facepalm: :facepalm:

S njima pomirenje, suzivot?

NIKAD NIKAD NIKAD :salut:
Koji glupani :crazy:

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la uNbx » 22 nov 2017, 20:20

Sveti je napisao/la:
uNbx je napisao/la:
Sveti je napisao/la:@Rooney88
Ne znam koliko poznajes prilike koje su se tih godina zbivale u Srebrenici ali odgovorno tvrdim da jeste. Sa ogranicenom kolicinom oruzja, namirnica i ljudstva uspijevao je da, okruzen sa sve 4 strane, zadrzi srebrenicu te prezivi iako je bio odsjecen od bilo kakve pomoci od strane bilo koga. Njegov problem je bio sto su mu vojsku cinila vojno neinteligentna fronta sacinjena uglavnom od golobradih momaka koja je nedovoljno istrenirana i bez vojne discipline usla u borbe sa profesionalnom vojskom Jugoslavije. Ti isti mladici su bivali vrlo lako poneseni ratnim desavanjima sto je u par navrata rezultiralo nepotrebnom silom nad civilima, sto na kraju nije imalo veze sa Naserom.

Sve sto se kasnije desilo nakon mijesanja Alije i sda je tuzna realnost srebrenice ciji su borci u presudnim momentima ostalli bez komandira.
Izvini, ali ne možeš abolirati komandanta ako su pripadnici njegove formacije radili zločine. To je apsurd. On se prihvatio te pozicije, i kao takav je odgovoran za sve što ijedan pojedinac uradi pod njegovom nadležnosti. U najmanju ruku je kriv jer je nesposoban voditi ljude, ako ih već ne može obuzdati. Riba smrdi od glave. Rat je zayebana stvar, i rijetki su oni koji su sposobni biti časni komandanti.
Vec sam to naveo kao njegov problem i kao njegovu nesposobnost da se nosi s tim. To opet ne moze izbrisati ostale stvari koje je uradio u korist srebrenice i njenog naroda. Kada ga je alija iz samo njima poznatih razloga povukao iz enklave tad su nastali problemi o kojima se danas prica

@lillard apsolutno se slazem
Na to sam se referisao. Ja koliko znam, bio je starješina.
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 22 nov 2017, 20:26

Lillard je napisao/la:Ne nego je @dantes kao i svaki čovjek s ovih prostora. Zna da je to bilo užasno i pogrešno i priznat će to, ali ne može otvoreno govorit protiv svog naroda. Isto kao što vi ne bi protiv svog, tj. protiv nekih činjenica. dantes je puno bolji čovjek od one većine koju danas čitam na portalima ili fejsbuku, samo ga namjerno navlačite na tanak led. Frajer ovdje kaže za čitav jedan narod da je bolestan i ne dogodi se ništa, niti bi se dogodilo da on to sto puta napiše. Ali da je dantes uradio obrnuto, em bi ga yebavali u glavu većina na ovoj temi, em ne bi više posta nikad napisao na ovom forumu.

Ja mogu nekog ne volit, nekog mrzit, ali pojedinačno, ne mogu čitav narod karakterizirat tako. Jedan Srbin je najbolji čovjek kojeg sam u životu upoznao, i ne pretjerujem uopće, jedan koji me se dojmio za života. A znam ih još par, iz raznih razloga, koji su odlični ljudi. I nijedan od njih neće blatit svoj narod, kao što ni dantes ne radi što je meni sasvim normalno. Ne vidim da je igdje rekao da je odluka suda pogrešna ili išta slično. Al' je četnik, reklo par likova na ss.ba koji prozivaju druge za šovinizam i fašizam, a istog propagiraju.

Toliko od mene na ovu temu, i ne da mi se bogami ovo više čitat na chatu.
Pa meni je veci problem sto @DANTES kao normalan covjek ne moze protiv svog naroda nego sto ce neki zatucani ravnogorac pricati kako je Mladic heroj. Normalni trebaju vuci i reci mi smo usrali, izvinite, nema opravdanja za to. Vrlo dobro se zna koji je narod najodgovorniji za '90. i koji je narod najvise zlocina pocinio.

I Njemci bi danas bili nacisti da normalni Njemci nisu htjeli protiv svog naroda.

Savez za promjene radi goru stvar od Dodika. Kad su vec za promjene trebaju i napraviti neku promjenu, a ne pricati iste stvari kao Dodik da eto ne ni izgubili glasace. Ne treba vecina naroda povuci, dovoljna je manjina u tome.

Ne misli niko da nas da su svi Srbi Mladici i Karadzici. Problem je sto 99% Srba ne kritikuje Mladica i Karadzica zbog straha da ce onda svi Srbi biti vidjeni kao genocidni. A bas je obrnuto jer bi tada pokazali da ima i onih koji misle drugacije.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41205
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 nov 2017, 20:28

Kad smo kod tog lillardovog, evo i kawhi je to objasnio :salut:
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Ramsey16 » 22 nov 2017, 20:31

Ramsey16 je napisao/la:Problem kod srba i ovi sto ne razmisljaju kao velika vecina 95% njih suti i nece da prica o tome.
A 99% ovih sto su anketirani kazu jedno te isto haski sud bla bla bla bla on je nas heroj bla bla bla on je nas branio bla bla bla itd itd sve sto su godinama unazad nametnuli kao nesto sto je tako i sto namecu i dalje po skolama i sl
Prvi sam ja to prije 5-6 stranica objasnio :mrgreen:

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 22 nov 2017, 20:33

Kakvo je vrijeme došlo da u rodjenoj državi ne smiješ osuditi one koji su napali tu državu, kao i one koji su podržavali/podržavaju to, da se, ne daj Bože, istočne i zapadne komšije ne bi uvrijedili.

Poslano sa mog SM-T211 koristeći Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 22 nov 2017, 20:35

rio_Ferdy88 je napisao/la:Kad smo kod tog lillardovog, evo i kawhi je to objasnio :salut:
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing
Problem je sto ljudi danas misle da je dovoljno misliti bez ikakve akcije.
Ramsey16 je napisao/la:
Ramsey16 je napisao/la:Problem kod srba i ovi sto ne razmisljaju kao velika vecina 95% njih suti i nece da prica o tome.
A 99% ovih sto su anketirani kazu jedno te isto haski sud bla bla bla bla on je nas heroj bla bla bla on je nas branio bla bla bla itd itd sve sto su godinama unazad nametnuli kao nesto sto je tako i sto namecu i dalje po skolama i sl
Prvi sam ja to prije 5-6 stranica objasnio :mrgreen:
Previse si bla bla bla koristio. :mrgreen:
Derdiyok je napisao/la:Kakvo je vrijeme došlo da u rodjenoj državi ne smiješ osuditi one koji su napali tu državu, kao i one koji su podržavali/podržavaju to, da se, ne daj Bože, istočne i zapadne komšije ne bi uvrijedili.

Poslano sa mog SM-T211 koristeći Tapatalk
Merhametluk je kukavicluk.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Chat

Post Postao/la Vucevich » 22 nov 2017, 20:36

Lillard je napisao/la:Ne nego je @dantes kao i svaki čovjek s ovih prostora. Zna da je to bilo užasno i pogrešno i priznat će to, ali ne može otvoreno govorit protiv svog naroda. Isto kao što vi ne bi protiv svog, tj. protiv nekih činjenica. dantes je puno bolji čovjek od one većine koju danas čitam na portalima ili fejsbuku, samo ga namjerno navlačite na tanak led. Frajer ovdje kaže za čitav jedan narod da je bolestan i ne dogodi se ništa, niti bi se dogodilo da on to sto puta napiše. Ali da je dantes uradio obrnuto, em bi ga yebavali u glavu većina na ovoj temi, em ne bi više posta nikad napisao na ovom forumu.

Ja mogu nekog ne volit, nekog mrzit, ali pojedinačno, ne mogu čitav narod karakterizirat tako. Jedan Srbin je najbolji čovjek kojeg sam u životu upoznao, i ne pretjerujem uopće, jedan koji me se dojmio za života. A znam ih još par, iz raznih razloga, koji su odlični ljudi. I nijedan od njih neće blatit svoj narod, kao što ni dantes ne radi što je meni sasvim normalno. Ne vidim da je igdje rekao da je odluka suda pogrešna ili išta slično. Al' je četnik, reklo par likova na ss.ba koji prozivaju druge za šovinizam i fašizam, a istog propagiraju.

Toliko od mene na ovu temu, i ne da mi se bogami ovo više čitat na chatu.
Kakve to veze ima sa "narodom"? Upravo je ovo primitivno razmisljanje zasto smo u rupi. Ne radi se o 'narodu' vec o POJEDINCU koji je pocinio zlocine. Ako se identifikujes s njim, onda je to tvoj problem.

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Ramsey16 » 22 nov 2017, 20:37

Kawhi je napisao/la: Previse si bla bla bla koristio. :mrgreen:
Mrsko mi pisati pa da skratim :mrgreen:

Btw Sad mi je avatar manje strasan nego prosli :urnebes: samo da Banell ne primjeti

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kajzer10 » 22 nov 2017, 20:41

Lillard je napisao/la:Ne nego je @dantes kao i svaki čovjek s ovih prostora. Zna da je to bilo užasno i pogrešno i priznat će to, ali ne može otvoreno govorit protiv svog naroda. Isto kao što vi ne bi protiv svog, tj. protiv nekih činjenica. dantes je puno bolji čovjek od one većine koju danas čitam na portalima ili fejsbuku, samo ga namjerno navlačite na tanak led. Frajer ovdje kaže za čitav jedan narod da je bolestan i ne dogodi se ništa, niti bi se dogodilo da on to sto puta napiše. Ali da je dantes uradio obrnuto, em bi ga yebavali u glavu većina na ovoj temi, em ne bi više posta nikad napisao na ovom forumu.

Ja mogu nekog ne volit, nekog mrzit, ali pojedinačno, ne mogu čitav narod karakterizirat tako. Jedan Srbin je najbolji čovjek kojeg sam u životu upoznao, i ne pretjerujem uopće, jedan koji me se dojmio za života. A znam ih još par, iz raznih razloga, koji su odlični ljudi. I nijedan od njih neće blatit svoj narod, kao što ni dantes ne radi što je meni sasvim normalno. Ne vidim da je igdje rekao da je odluka suda pogrešna ili išta slično. Al' je četnik, reklo par likova na ss.ba koji prozivaju druge za šovinizam i fašizam, a istog propagiraju.

Toliko od mene na ovu temu, i ne da mi se bogami ovo više čitat na chatu.
Sta bi tebi konkretno u ovom slucaju bilo blacenje sopstvenog naroda i otvoreno pricanje kontra istog?
Posto mi ovo lici na pricu koja otprilike ide: slusaj za vas je zlocinac a za mene heroj. ja postujem vase misljenje ali hajde da i vi postujete moje

Evo ja stvarno ne znam kakav je to mentalni sklop ako strucni ljudi utvrde neke cinjenice a ti to osporavas jer je neko tvoj sunarodnjak i jer fakat mislis da je to u sluzbi tvog naroda. Yebes narod vise, za mene je svako ko je pocinio ratni zlocin smece taman da mi je rod rodjeni a ne tamo neki sunarodnjak.

Avatar
chily-rz
Postovi: 8254
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la chily-rz » 22 nov 2017, 20:42

Blatiti svoj narod ? Ko od njih to traži ? Nisu zar Mladic ili Karadzic olicenje srpstva pa da za osudu takvih se može reci da si blatio svoj narod ?

Nek brate fino pogledaju istinu u oci i saberu dva sa dva,.Bosna nije uzrokovala raspad Jugoslavije,šta više,Bošnjacka politika je bila jasno,za Jugoslaviju ali iskljucivo s Hrvatima u njoj jer bez Hrvata to nije više Jugoslavija,.

Referendum za otcjepljenje održan u skladu sa ustavom bivše nam države,.

To je to,nema dalje,pravno,legalno i zakonski samostalna i nezavisna republika Bosne i Hercegovine,.Kome je to smetalo ? Bošnjacima u BiH ? Jok,zna se kome,.

I ja danas trebam slušat propagandu kako smo sami sebi krivi za rat,kao Bošnjaci bili za raspad Juge,srpsku djecu bacali lavovima u Sarajevu,na markale donosili mrtve i slicne idiotarije i nebuloze,.To se i dan danas može cuti na RTRS-u gdje je taj usrani Mladic heroj jeb.ote,.Lik koji je usrani general,imao vojsku,teško naoružanje i nije dobio Bošnju koji je imao embargo na oružje,.Na stranu to što je divljak i koljac,genocidaš,što je frustracije zbog poraza lijecio na civilima on je ba dokazano kriminalan vojnik jer nije znao voditi vojsku i nije mi jasno kao takav kako u njemu može vidjeti heroja,.

Avatar
dirkules
Postovi: 4395
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la dirkules » 22 nov 2017, 20:43

Udruzeni zlocinacki poduhvat i genocid ne moze pojedinac izvrsiti, ispade sad Mladic i njih 10 silovali tolike zene, poubijali, mucili, palili kuce, rusili dzamije...
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Unofficialpage » 22 nov 2017, 20:44

Ne napadaš svoj narod ili bilo koji već se ogradiš i budeš čovjek i kažeš jest učinio genocid, zločin, sramota našeg naroda, stavio nam je najveću ljagu... Ovako ćeš svoj narod odbraniti a ne reći on je moj heroj, spasio nas, borio se za nas... Tek tako sam sebe etiketiraš kao taj pojedinac koji je činio to što je činio. Onaj koje kriv treba da odgovara i da se to što je učinio nazove pravim imenom.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 22 nov 2017, 20:44

Ramsey16 je napisao/la:
Kawhi je napisao/la: Previse si bla bla bla koristio. :mrgreen:
Mrsko mi pisati pa da skratim :mrgreen:

Btw Sad mi je avatar manje strasan nego prosli :urnebes: samo da Banell ne primjeti
Mene nije kritikovao za promjenu avatara. Doduse, ja sam mu se redovno ulizivao u zadnje vrijeme.

Kenjara nije bas lice koje treba nosati na avataru. Trebao je kojeg Spursa ugodnijeg lica naci.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Rajaz
Postovi: 13319
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Rajaz » 22 nov 2017, 20:44



Bratstvo – jedinstvo je završilo na dva flora,
u masovnim grobnicama i koncentracionim logorima
Na kojem od ta dva flora želiš da ti sviram?
P'ičko jedna nostalgična!

Je'bo ti Jugoslavija majku!
Je'bo ti balkan beat majku!
Je'bo ti regija majku!
Je'bo ti Tito i oca i majku!

Bratstvo jedinstvo je završilo na dva flora,
pred streljačkim vodovima i masovnim koljačima!
Na kojem od ta dva flora ti igraš?
P'ičko jedna nostalgična!

Je'bo ti Bijelo dugme majku!
Je'bo ti Lepa Brena majku!
Je'bo ti Džoni Štulić majku!
Je'bo ti Paket aranžman majku!
Je'bo ti komunizam i svastiku i majku!

a-ha a-ha

Bratstvo jedinstvo je završilo!
Vrijeme je da se upoznamo
onakvi kakvi stvarno jesmo,
onakvi kakvi stvarno jesmo,
onakvi kakvi stvarno jesmo!

Avatar
Lillard
Postovi: 26286
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Lillard » 22 nov 2017, 20:45

Kajzer10 je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Ne nego je @dantes kao i svaki čovjek s ovih prostora. Zna da je to bilo užasno i pogrešno i priznat će to, ali ne može otvoreno govorit protiv svog naroda. Isto kao što vi ne bi protiv svog, tj. protiv nekih činjenica. dantes je puno bolji čovjek od one većine koju danas čitam na portalima ili fejsbuku, samo ga namjerno navlačite na tanak led. Frajer ovdje kaže za čitav jedan narod da je bolestan i ne dogodi se ništa, niti bi se dogodilo da on to sto puta napiše. Ali da je dantes uradio obrnuto, em bi ga yebavali u glavu većina na ovoj temi, em ne bi više posta nikad napisao na ovom forumu.

Ja mogu nekog ne volit, nekog mrzit, ali pojedinačno, ne mogu čitav narod karakterizirat tako. Jedan Srbin je najbolji čovjek kojeg sam u životu upoznao, i ne pretjerujem uopće, jedan koji me se dojmio za života. A znam ih još par, iz raznih razloga, koji su odlični ljudi. I nijedan od njih neće blatit svoj narod, kao što ni dantes ne radi što je meni sasvim normalno. Ne vidim da je igdje rekao da je odluka suda pogrešna ili išta slično. Al' je četnik, reklo par likova na ss.ba koji prozivaju druge za šovinizam i fašizam, a istog propagiraju.

Toliko od mene na ovu temu, i ne da mi se bogami ovo više čitat na chatu.
Sta bi tebi konkretno u ovom slucaju bilo blacenje sopstvenog naroda i otvoreno pricanje kontra istog?
Posto mi ovo lici na pricu koja otprilike ide: slusaj za vas je zlocinac a za mene heroj. ja postujem vase misljenje ali hajde da i vi postujete moje

Evo ja stvarno ne znam kakav je to mentalni sklop ako strucni ljudi utvrde neke cinjenice a ti to osporavas jer je neko tvoj sunarodnjak i jer fakat mislis da je to u sluzbi tvog naroda. Yebes narod vise, za mene je svako ko je pocinio ratni zlocin smece taman da mi je rod rodjeni a ne tamo neki sunarodnjak.
Pročitaj bolje. Lik je rekao da je pravedno osuđen i ne pričam o tome. Ovdje je većina rekla kako su Srbi ko narod budale..ovakvi onakvi.. da ne nabrajam. I sad neko očekuje od @dantesa da kaže isto ili da ne stane u obranu toga. Pa čekaj malo, o tom pričam. Pojedinci su kažnjeni, pravedno, ali nemoj očekivat da će Srbin o svom narodu mislit i pisat isto šta i neki ovdje, a ako to ne uradi, četnik je.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 22 nov 2017, 20:47

Dantulo jel moze Burek bit sa sirom

P.S. Radije bi se druzio s cetnikom Dantesom nego s vehabijom koji me olosem nazva
Zadnja izmjena: Penaltiky, dana/u 22 nov 2017, 20:51, ukupno mijenjano 2 puta.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Chat

Post Postao/la Vucevich » 22 nov 2017, 20:48

dirkules je napisao/la:Udruzeni zlocinacki poduhvat i genocid ne moze pojedinac izvrsiti, ispade sad Mladic i njih 10 silovali tolike zene, poubijali, mucili, palili kuce, rusili dzamije...
Ne moze, ali reci da je presuda za ovog zlocina "napad protiv jednog naroda" nevjerovatno retardirano. Kao da kazes, taj covjek je genocidna ubica, tu ides "protiv svog naroda", jel? :tokralju:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 22 nov 2017, 20:49

Rajaz je napisao/la:


Bratstvo – jedinstvo je završilo na dva flora,
u masovnim grobnicama i koncentracionim logorima
Na kojem od ta dva flora želiš da ti sviram?
P'ičko jedna nostalgična!

Je'bo ti Jugoslavija majku!
Je'bo ti balkan beat majku!
Je'bo ti regija majku!
Je'bo ti Tito i oca i majku!

Bratstvo jedinstvo je završilo na dva flora,
pred streljačkim vodovima i masovnim koljačima!
Na kojem od ta dva flora ti igraš?
P'ičko jedna nostalgična!

Je'bo ti Bijelo dugme majku!
Je'bo ti Lepa Brena majku!
Je'bo ti Džoni Štulić majku!
Je'bo ti Paket aranžman majku!
Je'bo ti komunizam i svastiku i majku!

a-ha a-ha

Bratstvo jedinstvo je završilo!
Vrijeme je da se upoznamo
onakvi kakvi stvarno jesmo,
onakvi kakvi stvarno jesmo,
onakvi kakvi stvarno jesmo!
Najbolja stvar snimljena nakon rata.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Giuseppe1, Judd, numanumaye22, Surreal i 23 gosta.