Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Unofficialpage » 22 sep 2017, 17:20

Kasno je na fakultetu, treba to od osnovne krenuti. Osnovna i srednja škola nemaju o pravopisu skoro ništa. Moraš sam učiti i tražiti. Bitnije je da se uči o nekim stvarima što su bile prije 500 god. u književnosti od pravopisa.

Lako na engl naučiti vremena i gramatiku ako imaš fond riječi oko 1000. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11403
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 22 sep 2017, 17:25

Pa ista stvar, što sam naučila, naučila sam ili u osnovnoj, ili nekako "usput", srednja škola nula bodova. Doduše oni i očekuju da ti te stvari znaš iz osnovne.
Ako se može ubaciti engleski jezik kao predmet na fakultetima, može (i treba) i bosanski jezik. Ili oboje, ili nijedno.
Donnie Darko je napisao/la: Može pravopis, ako studiraš bosanski jezik naravno. Na tehničkim fakultetima bjaaaži :kafa:
Kakve veze ima je li tehnički fakultet ili nije? Ti kao bachelor/magistar/doktor nečega ne možeš biti polupismena osoba. :stop:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Unofficialpage » 22 sep 2017, 17:30

I učila bi se historija bosanskog. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 22 sep 2017, 17:48

Kawhi je napisao/la: O cemu bolan ti? U kakvom ti svijetu zivis da mi je znati. :rol:
Čuj o čemu :roll:
Jaro, ako nemaš kapaciteta da skontaš o čemu govorim tj. na koji dio odgovaram, slobodno zaobiđi ono što sam napiso
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Donnie Darko » 22 sep 2017, 17:54

Aerials je napisao/la: Kakve veze ima je li tehnički fakultet ili nije? Ti kao bachelor/magistar/doktor nečega ne možeš biti polupismena osoba. :stop:
Kako nema veze? Na fakultetu se treba raditi samo ono što je apsolutno neophodno. Evo recimo moj fakultet, koji ionako ima previše predmeta, treba dodavati još zato što srednje škole obavljaju loš posao? :mrgreen: To bi bio čisti gubitak vremena, niko ko je prošao 8 godina osnovne i 4 godine srednje škole neće naučiti gramatiku na fakultetu, u situaciji kada u istom semestru ima 5 ili 6 važnijih predmeta.

Sreća pa su kod nas i engleski izbacili sa prve godine, baš zato što je bio gubitak vremena. Isto tako sreća pa nisu izbacili dok sam ja još bio na prvoj, to mi je jedina desetka u indeksu :mrgreen: Mada i ovaj na drugoj je gubitak vremena, ali i dođe više kao zagrijavanje za stručni engleski koji je na trećoj i četvrtoj godini, tako da razumijem zašto je i dalje tu.

Problemi o kojima ti govoriš nemaju apsolutno nikakve veze sa fakultetima :kafa:

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11403
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 22 sep 2017, 18:07

Unofficialpage je napisao/la:I učila bi se historija bosanskog. :mrgreen:
To već ne bi valjalo. :mrgreen:
Donnie Darko je napisao/la: Kako nema veze? Na fakultetu se treba raditi samo ono što je apsolutno neophodno. Evo recimo moj fakultet, koji ionako ima previše predmeta, treba dodavati još zato što srednje škole obavljaju loš posao? :mrgreen: To bi bio čisti gubitak vremena, niko ko je prošao 8 godina osnovne i 4 godine srednje škole neće naučiti gramatiku na fakultetu, u situaciji kada u istom semestru ima 5 ili 6 važnijih predmeta.

Sreća pa su kod nas i engleski izbacili sa prve godine, baš zato što je bio gubitak vremena. Isto tako sreća pa nisu izbacili dok sam ja još bio na prvoj, to mi je jedina desetka u indeksu :mrgreen: Mada i ovaj na drugoj je gubitak vremena, ali i dođe više kao zagrijavanje za stručni engleski koji je na trećoj i četvrtoj godini, tako da razumijem zašto je i dalje tu.

Problemi o kojima ti govoriš nemaju apsolutno nikakve veze sa fakultetima :kafa:
Po meni je apsolutno neophodno da fakultetski obrazovana osoba ujedno bude i pismena, a ne samo stručna.
Ne trebaju dodavati jer srednje škole ne rade dobar posao, nego jer ne bi smjeli dozvoliti da iz te institucije izađe polupismen ili poluobrazovan kadar.

Ok, uvesti onda na završnoj godini kao uslov za diplomu, pa ti biraj da ga polažeš zadnjeg kad ispolažeš sve ostalo što ti je bitnije. Ili možda uvesti prijemni ispit iz pravopisa i gramatike, odvojeno od dosadašnjih prijemnih. :kafa:

Je li imate sociologiju i psihologiju?
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Donnie Darko » 22 sep 2017, 18:22

Aerials je napisao/la: Po meni je apsolutno neophodno da fakultetski obrazovana osoba ujedno bude i pismena, a ne samo stručna.
Ne trebaju dodavati jer srednje škole ne rade dobar posao, nego jer ne bi smjeli dozvoliti da iz te institucije izađe polupismen ili poluobrazovan kadar.

Ok, uvesti onda na završnoj godini kao uslov za diplomu, pa ti biraj da ga polažeš zadnjeg kad ispolažeš sve ostalo što ti je bitnije. Ili možda uvesti prijemni ispit iz pravopisa i gramatike, odvojeno od dosadašnjih prijemnih. :kafa:

Je li imate sociologiju i psihologiju?
Zaboravio sam dodati "da obavlja svoj posao" poslije neophodno. Ne, srednje škole to ne bi smjele dozvoliti. Treba biti uslov za diplomu tamo.

Kod nas bi morali sastaviti recimo statiku i kinematiku da bi napravili mjesto za pravopis, i onda bi štekali sa znanjem iz dva predmeta koja su osnova barem pola druge i treće godine, da bi eto naučili za 3 mjeseca nešto što nisu za 12 godina :mrgreen:

Nemamo. Bila je sociologija do 2015., sad ima samo filozifija, predmet koji interesuje i koji je potreban tačno 0 studenata na mašinskom fakultetu, barem u ovakvom obliku.

Vi pretpostavljam imate oba? :kafa:

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19234
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la bodi123 » 22 sep 2017, 18:25

Unofficialpage je napisao/la:
bodi123 je napisao/la:samo tako momčino, znači pao je i Android :bih:

šta je sljedeće, kakav si sa web-om?
Nije još skroz pao ali blizu je. :D Hvala :D

Sljedeće je iOS i web ali to bez it akademije, preskupi su. :mrgreen: Znam osnovno HTML i CSS, i to je to. Skino sam neke kurseve udemyja za web. :D
Web nije previše težak a koristan, posla vazda ima, svaka ozbiljna firma ima barem jednog web developera ili neku drugu firmu za web developing s kojom imaju ugovor, tako da obavezno prodji i njega.

Kako ide Android, jesi li izbacio šta još osim onih autobusa? :mrgreen:

btw. jel moguće da neko zahtjeva da se na tehničke fakultete poput Elektrotehnike ili Mašinstva ubacuju filozofije, psihologije, pravopisi i slične pizdarije :lol: mislim ono, šta treba evo striktno kod nas raja na faksu pored ASPa, DMa, TPa, matematika, LDa, učit o **** Hegelu ili o nekakvim pravopisima od prije 500 godina :rol:

Kod nas nema ni jednog nestručnog predmeta, ni sporta, ni engleskog, i bilo čega sličnog, jedna od rijetkih ispravnih stvari koje je faks usvojio.

Za to postoji osnovna i srednja škola.
Zadnja izmjena: bodi123, dana/u 22 sep 2017, 18:26, ukupno mijenjano 1 put.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
rasavoje
Postovi: 5128
Pridružen/a: 18 dec 2015, 23:23
Lokacija: made in PRC
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rasavoje » 22 sep 2017, 18:26

Derdiyok je napisao/la: Kud ćeš bolju aktivnost nego pedalati do posla i nazad. Spojiš ugodno s korisnim i mirna Bosna. Parkiraš kod Yu-a, zakačiš za banderu i :salut: :mrgreen:
Pedalam ja kvacilom i gasom. :beba:
♥ ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje!

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Dex » 22 sep 2017, 18:30

Aerials je napisao/la:Apel da se na sve fakultete uvede Pravopis bosanskog jezika kao obavezan i uslovan predmet, i to da granica za polaganje bude najmanje 74 boda. Ne može više ovako, ljudi upisuju i završavaju fakultete, a nepismeni. :thumbdown:
Pa ti bi prva pala
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Unofficialpage » 22 sep 2017, 18:32

bodi123 je napisao/la:Web nije previše težak a koristan, posla vazda ima, svaka ozbiljna firma ima barem jednog web developera ili neku drugu firmu za web developing s kojom imaju ugovor, tako da obavezno prodji i njega.

Kako ide Android, jesi li izbacio šta još osim onih autobusa? :mrgreen:

btw. jel moguće da neko zahtjeva da se na tehničke fakultete poput Elektrotehnike ili Mašinstva ubacuju filozofije, psihologije, pravopisi i slične pizdarije :lol: mislim ono, šta treba evo striktno kod nas raja na faksu pored ASPa, DMa, TPa, matematika, LDa, učit o **** Hegelu ili o nekakvim pravopisima od prije 500 godina :rol:

Kod nas nema ni jednog nestručnog predmeta, ni sporta, ni engleskog, i bilo čega sličnog, jedna od rijetkih ispravnih stvari koje je faks usvojio.

Za to postoji osnovna i srednja škola.
Mora se i web učiti, ono što sam vidio ne čini se kao težak.

Nisam još izbacio ništa. Radim na jednom fudbalskoj fan bazi, imat će svašta, postavljanje postova (kao na fb), novosti (o svom klubu i sve novosti iz fudbala ), chat, livescore (chat za svaki meč) i ako mi još šta naumpadne. :lol: :lol: Sporo ide, firebase zeza i pa bugovi koje niko osim mene nema i tako. :mrgreen: Uči se svaki dan, mora se. A posla nema, na upworku ništa nači jer svugdje traži i iOS. :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Dex » 22 sep 2017, 18:32

bodi123 je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:
bodi123 je napisao/la:samo tako momčino, znači pao je i Android :bih:

šta je sljedeće, kakav si sa web-om?
Nije još skroz pao ali blizu je. :D Hvala :D

Sljedeće je iOS i web ali to bez it akademije, preskupi su. :mrgreen: Znam osnovno HTML i CSS, i to je to. Skino sam neke kurseve udemyja za web. :D
Web nije previše težak a koristan, posla vazda ima, svaka ozbiljna firma ima barem jednog web developera ili neku drugu firmu za web developing s kojom imaju ugovor, tako da obavezno prodji i njega.

Kako ide Android, jesi li izbacio šta još osim onih autobusa? :mrgreen:

btw. jel moguće da neko zahtjeva da se na tehničke fakultete poput Elektrotehnike ili Mašinstva ubacuju filozofije, psihologije, pravopisi i slične pizdarije :lol: mislim ono, šta treba evo striktno kod nas raja na faksu pored ASPa, DMa, TPa, matematika, LDa, učit o **** Hegelu ili o nekakvim pravopisima od prije 500 godina :rol:

Kod nas nema ni jednog nestručnog predmeta, ni sporta, ni engleskog, i bilo čega sličnog, jedna od rijetkih ispravnih stvari koje je faks usvojio.

Za to postoji osnovna i srednja škola.
Zamisli Mujo me izhandri na OSAU, ili Smaka na EM-u, i onda da kontam o nečemu što sam savladao već u osnovnoj :thumbdown:
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Dex » 22 sep 2017, 18:36

rasavoje je napisao/la:
Derdiyok je napisao/la: Kud ćeš bolju aktivnost nego pedalati do posla i nazad. Spojiš ugodno s korisnim i mirna Bosna. Parkiraš kod Yu-a, zakačiš za banderu i :salut: :mrgreen:
Pedalam ja kvacilom i gasom. :beba:
Zašto držiš pritisnuto kvačilo i gas istovremeno :nene:
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11403
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 22 sep 2017, 18:37

Donnie Darko je napisao/la: Zaboravio sam dodati "da obavlja svoj posao" poslije neophodno. Ne, srednje škole to ne bi smjele dozvoliti. Treba biti uslov za diplomu tamo.

Kod nas bi morali sastaviti recimo statiku i kinematiku da bi napravili mjesto za pravopis, i onda bi štekali sa znanjem iz dva predmeta koja su osnova barem pola druge i treće godine, da bi eto naučili za 3 mjeseca nešto što nisu za 12 godina :mrgreen:

Nemamo. Bila je sociologija do 2015., sad ima samo filozifija, predmet koji interesuje i koji je potreban tačno 0 studenata na mašinskom fakultetu, barem u ovakvom obliku.

Vi pretpostavljam imate oba? :kafa:
Je l' se možemo onda složiti da profesori u srednjim školama ne obaraju djecu koliko bi trebali? :kafa:
Pa je li se to mora ukinuti neki predmet da bi se ubacio jedan? :|
Pa ti predmeti su stvarno bespotrebni. Nemamo nijedno, mislim, ima nastavnički smjer pedagoške te neke predmete, al' njima je potrebno jer će raditi sa djecom.
Dex je napisao/la: Pa ti bi prva pala
Pa i imam želju da se ovo uvede, ne bih li i ja nešto naučila. :kafa:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Dex » 22 sep 2017, 18:40

Aerials je napisao/la: Pa i imam želju da se ovo uvede, ne bih li i ja nešto naučila. :kafa:
Polako, mlada si
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19234
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la bodi123 » 22 sep 2017, 18:41

Dex je napisao/la: Zamisli Mujo me izhandri na OSAU, ili Smaka na EM-u, i onda da kontam o nečemu što sam savladao već u osnovnoj :thumbdown:
Treba uvest pravopis i dat ga Zikriji na sva 4 odsjeka nek drži, ionako kod nas ovamo pola predmeta bezveze palamudi. :mrgreen:

Mujo mi je bivši komšija, a šta fali OSAU, druga godina vam je šprdancija ionako, jedini ozbiljan predmet. :kafa:

EM su bezveze
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Donnie Darko » 22 sep 2017, 18:41

Aerials je napisao/la: Je l' se možemo onda složiti da profesori u srednjim školama ne obaraju djecu koliko bi trebali? :kafa:
Pa je li se to mora ukinuti neki predmet da bi se ubacio jedan? :|
Pa ti predmeti su stvarno bespotrebni. Nemamo nijedno, mislim, ima nastavnički smjer pedagoške te neke predmete, al' njima je potrebno jer će raditi sa djecom.
Naravno. :kafa:

Poprilično sam siguran da postoji maksimum sati koji se mogu održavati sedmično, tako da da :mrgreen: Neka me neko ispravi ako griješim :mrgreen:

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Dex » 22 sep 2017, 18:43

bodi123 je napisao/la:
Dex je napisao/la: Zamisli Mujo me izhandri na OSAU, ili Smaka na EM-u, i onda da kontam o nečemu što sam savladao već u osnovnoj :thumbdown:
Treba uvest pravopis i dat ga Zikriji na sva 4 odsjeka nek drži, ionako kod nas ovamo pola predmeta bezveze palamudi. :mrgreen:

Mujo mi je bivši komšija, a šta fali OSAU, druga godina vam je šprdancija ionako, jedini ozbiljan predmet. :kafa:

EM su bezveze
Ja bih to dao Fatkiću i Brkiću, oni kažu da inženjer ne može ništa bez pravopisa, kako sročiti E-mail? A knjiga puna grešaka :rol:
Nemoj tako da nam je šprdancija, znaš li ti kako je pravit tabele u excelu na IE-u, ili zamisli uradit zadatke iste kao na tutorijalima na magnetici :rol:
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11403
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 22 sep 2017, 18:46

Donnie Darko je napisao/la: Naravno. :kafa:

Poprilično sam siguran da postoji maksimum sati koji se mogu održavati sedmično, tako da da :mrgreen:
Za taj podatak nisam znala. Al' nek' vam ukinu tu glupu filozofiju onda, i taman. :mrgreen:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19234
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la bodi123 » 22 sep 2017, 18:49

Dex je napisao/la: Ja bih to dao Fatkiću i Brkiću, oni kažu da inženjer ne može ništa bez pravopisa, kako sročiti E-mail? A knjiga puna grešaka :rol:
Nemoj tako da nam je šprdancija, znaš li ti kako je pravit tabele u excelu na IE-u, ili zamisli uradit zadatke iste kao na tutorijalima na magnetici :rol:
Zamišljam kakav bi bio Husmeni u njega na pravopisu :rol:

jel na IEu Selma? kladim se da je prolaznost 100% :mrgreen:

od te magnetike raja kod vas pravi bauk, meni priča jaran ne razumije ništa zadatke, a u suštini trebaš haman pa preći tutorijale i naučit 3 4 šablona, bezveze baš predmet, nešto ko druga parcijala iz IM2 po karakteru :mrgreen:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.