Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41224
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 19 okt 2017, 12:02

Aerials je napisao/la:Čuj kaži elhamdulilah i šuti. Zato nam i jest ovako, jedino nama je normalno raditi više od 8h dnevno uz neplaćen prekovremeni, godišnji od, u vrh glave, 10 dana, neplaćeno bolovanje (ako ga i dobiješ) i kojekakve druge stvari. Umjesto da se ugledamo na to kako je bolje u drugim državama, mi se zadovoljavamo ovim jer "bilo je gore prije, šutite".
Samo nek je živa glava i nek ne puca :kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la jasmin10 » 19 okt 2017, 12:03

Aerials je napisao/la:Čuj kaži elhamdulilah i šuti. Zato nam i jest ovako, jedino nama je normalno raditi više od 8h dnevno uz neplaćen prekovremeni, godišnji od, u vrh glave, 10 dana, neplaćeno bolovanje (ako ga i dobiješ) i kojekakve druge stvari. Umjesto da se ugledamo na to kako je bolje u drugim državama, mi se zadovoljavamo ovim jer "bilo je gore prije, šutite".
Ili ono: dobro je kako ima :roll: radi za 500 maraka po 10 sati ali eto komsija radi po 10 sati za 400 maraka pa kaže dobro je kako ima.

Ali nije ni da nešto pokušavamo uraditi da nam bude bolje. Na proteste zbog nezaposlenosti omladine došla 2 momka :damn:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41224
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 19 okt 2017, 12:15

jasmin10 je napisao/la:Na proteste zbog nezaposlenosti omladine došla 2 momka :damn:
Ostali rade, nisu ih pustili sa posla kao tu dvojicu :kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la jasmin10 » 19 okt 2017, 12:20

rio_Ferdy88 je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Na proteste zbog nezaposlenosti omladine došla 2 momka :damn:
Ostali rade, nisu ih pustili sa posla kao tu dvojicu :kafa:
:mrgreen:

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la DANTES » 19 okt 2017, 12:21

Aerials je napisao/la:Čuj kaži elhamdulilah i šuti. Zato nam i jest ovako, jedino nama je normalno raditi više od 8h dnevno uz neplaćen prekovremeni, godišnji od, u vrh glave, 10 dana, neplaćeno bolovanje (ako ga i dobiješ) i kojekakve druge stvari. Umjesto da se ugledamo na to kako je bolje u drugim državama, mi se zadovoljavamo ovim jer "bilo je gore prije, šutite".
Pa... Možda je hendu dobro. On se pati u Njemačkoj..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Hendo
Postovi: 4305
Pridružen/a: 26 avg 2014, 23:22
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Hendo » 19 okt 2017, 12:39

Aerials je napisao/la:Čuj kaži elhamdulilah i šuti. Zato nam i jest ovako, jedino nama je normalno raditi više od 8h dnevno uz neplaćen prekovremeni, godišnji od, u vrh glave, 10 dana, neplaćeno bolovanje (ako ga i dobiješ) i kojekakve druge stvari. Umjesto da se ugledamo na to kako je bolje u drugim državama, mi se zadovoljavamo ovim jer "bilo je gore prije, šutite".
Radim i ja njemačkoj prekovremeno i neplaćeno od 17 do 3 ujutro. 10 sati, 8 plaćeno. Gazda mi već 3 puta ove godine na more ide a ja ne mogu do Bosne otići, jer ako svi idu ko će raditi? I 1100 eura plata, troškovi 1400.
Svugdje je ista razlika između privatnog i javnog sektora. Amerikanka je na poslu sve do dan prije poroda, provjeri malo. Ali bitno je pametovati po forumima i na fb, širiti negativu... Što nisi izašao na taj protest? 2 čovjeka došla a za vodu 50.
I ja da sam čekao da mi neko drugi pomogne, sada bih glasao za SDP i bio ljevica čekao neku međunarodnu pomoć, borio se za cuke i bio ****.
Kocka je bačena

Avatar
Marsal
Postovi: 22698
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 19 okt 2017, 12:57

Alija je najveći izdajnik Bosne i Hercegovine u njenoj historiji, ono što nam je on uradio sigurno će se za jedno 100 godina spominjati u negativnom kontekstu,i historija će izučavati kako je on bio pogubna ličnost za sve oni koji vole ovu ržavu. A hvala Bogu ljudi su već polako shvatili koliko nas je on taj čovjek unazadio i bacio u prošlost i koliko je svima nama osim svojim podanicima uništio budućnost.

Za njega su Dodik, Čović i svi ostali koji ne žele dobro ovoj državi patriote, i to patriote u pravom smisli te riječi.

Kosti ti struhle dabogda Aljo, a tvojoj lozi se zametno svaki trag majmune ublehaški.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la kobe24 » 19 okt 2017, 13:56

Napisa covjek kojem je vrhunac u zivotu smisliti sto 'bolju' psovku, popiti sto je moguce vise alkohola, kritikovati sve zivo i lezeci cekati da se nesto promijeni nabolje.

Nakon nebuloznog posta o Vranjesu, nastavio si sa novim biserima. U narednom postu ocekujem velicanje Karadzica, Mladica i ostalih velikana...
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Vijadukt » 19 okt 2017, 14:12

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Aerials je napisao/la:Čuj kaži elhamdulilah i šuti. Zato nam i jest ovako, jedino nama je normalno raditi više od 8h dnevno uz neplaćen prekovremeni, godišnji od, u vrh glave, 10 dana, neplaćeno bolovanje (ako ga i dobiješ) i kojekakve druge stvari. Umjesto da se ugledamo na to kako je bolje u drugim državama, mi se zadovoljavamo ovim jer "bilo je gore prije, šutite".
Samo nek je živa glava i nek ne puca :kafa:
tesko se drzavi sa ovakvom omladinom. Moj rio ona bi godisnji, platu vecu od 400 KM ...
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 19 okt 2017, 14:12

Jah eto Alija najgori.

slika

Poslano sa mog SM-T211 koristeći Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Asteriks
Postovi: 14291
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 19 okt 2017, 14:28

Molio bih da se mal detaljnije prelista istorija pa se iznesu neke cinjenice.

Znamo svi ko je izdao islamsku deklaraciju kao i aludiranja jednog Seselja da se pomiluju muslimanski intelektualci.

Znamo sto je vas dragi Alija ponavljao tokom sudjenja. Jasno je takodjer da su akademici SANU trazli pomilovanje gosn Aliji 1983., a kada nadjete imena tih clanova jasno je interesna sfera da se pusti iz zatvora. Zasto? Pa sam je zelio etnicke kantone gdje su u svakom vecina jedan od tri naroda.

Zasto nije bilo otpora kod razoruzavanja teritorijalne odbrane gdje smo predali oruzje uoci pokolja. Onda, nisu sklonjeni regrutni spiskovi Bosnjaka a tek kasnije je predsjednik fol protestovao protiv toga.

Molio bih da razdvojite vjeru od politike i da napravite kriticki osvrt na covjeka koji je bio uzasan vodja.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 19 okt 2017, 14:31

Hendina prica ona prav dijasporaska, pa sto se ne vratis ako ti je tako lose?
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la jasmin10 » 19 okt 2017, 14:35

Penaltiky je napisao/la:Hendina prica ona prav dijasporaska, pa sto se ne vratis ako ti je tako lose?
Kao da slušam svoju familiju kad dodje. Iz dijaspore vole Bosnu, vratili bi se odmah. Cim dodju ovdje, sve kritikuju, odu par dana na more i vrate se u dijasporu.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11406
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 19 okt 2017, 14:45

Hendo je napisao/la: Radim i ja njemačkoj prekovremeno i neplaćeno od 17 do 3 ujutro. 10 sati, 8 plaćeno. Gazda mi već 3 puta ove godine na more ide a ja ne mogu do Bosne otići, jer ako svi idu ko će raditi? I 1100 eura plata, troškovi 1400.
Svugdje je ista razlika između privatnog i javnog sektora. Amerikanka je na poslu sve do dan prije poroda, provjeri malo. Ali bitno je pametovati po forumima i na fb, širiti negativu... Što nisi izašao na taj protest? 2 čovjeka došla a za vodu 50.
I ja da sam čekao da mi neko drugi pomogne, sada bih glasao za SDP i bio ljevica čekao neku međunarodnu pomoć, borio se za cuke i bio ****.
Hoćeš mi ti platiti prevoz iz mog grada do Sarajeva da mogu protestovati s tim ljudima? Usput da mi pored toga daš još cenera da imam šta jesti. :kafa:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Marsal
Postovi: 22698
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 19 okt 2017, 14:48

kobe24 je napisao/la:Napisa covjek kojem je vrhunac u zivotu smisliti sto 'bolju' psovku, popiti sto je moguce vise alkohola, kritikovati sve zivo i lezeci cekati da se nesto promijeni nabolje.

Nakon nebuloznog posta o Vranjesu, nastavio si sa novim biserima. U narednom postu ocekujem velicanje Karadzica, Mladica i ostalih velikana...
:lol: :lol: :lol:
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 19 okt 2017, 14:50

Asteriks je napisao/la:Molio bih da se mal detaljnije prelista istorija pa se iznesu neke cinjenice.

Znamo svi ko je izdao islamsku deklaraciju kao i aludiranja jednog Seselja da se pomiluju muslimanski intelektualci.

Znamo sto je vas dragi Alija ponavljao tokom sudjenja. Jasno je takodjer da su akademici SANU trazli pomilovanje gosn Aliji 1983., a kada nadjete imena tih clanova jasno je interesna sfera da se pusti iz zatvora. Zasto? Pa sam je zelio etnicke kantone gdje su u svakom vecina jedan od tri naroda.

Zasto nije bilo otpora kod razoruzavanja teritorijalne odbrane gdje smo predali oruzje uoci pokolja. Onda, nisu sklonjeni regrutni spiskovi Bosnjaka a tek kasnije je predsjednik fol protestovao protiv toga.

Molio bih da razdvojite vjeru od politike i da napravite kriticki osvrt na covjeka koji je bio uzasan vodja.
Ma covjek je bio idealan primjerak da se ubaci u citavu tu pricu o raspadu Jugoslavije, prvo zbog svojih stavova i historije, drugo zbog tudjih ciljeva.
Ako bih mogao da kazem tacno sta je on bio, on je bio regrutovan.
Sve fino tempirano i nacin na koji dolazi na vlast, gubi od Abdica izbore. (Abdica koji tada nije bio sotona kao danas sto je, jer to se moze vidjeti i po broju glasova Bosnjacki narod ga je volio). Ali onda dolazi do preokreta gdje od Abdica dobija vlast na godinu dana da bude predsjednik, a onda je Abdic trebao nakon te godine da preuzme vlast. A bas u toj godini dana pocinje rat.

Meni samo nije jasno u svemu tome jel Alija bio dio masinerije i jedan od covjecica u toj citavoj prici ili je bio toliko glup da napravi taj citav lanac dogadjaja.

Kao da je sve namjerno radio, 1992. u Armiji ima solidan broj Hrvata i Srba. 1993. pravi Islamizaciju Armije, mijenja kadrove, na neki nacin ide da prvi fildzan drzavicu, ulazi u te teritorijalne trgovine, uvozi Arape i unistava i onaj lijep dio price o nezavisnosti gdje se to gledala kao borba ljudi, to postaje borba Bosnjaka. Znaci za sva vremena pristaje na to da BIH ne bude normalna drzava vec etnicki ociscena drzava u 3 dijela.

Da ne spominjemo ove teorije gdje on za Dejton dobija neke gradove kao Vogosca, Ilijas, dio Sarajeva i tako to za nista. Nije dao nista, a dobio. Pa onda mozemo da predpostavimo da je dao nesto prije Dejtona pa sada mu se vraca? Demagog Sloba to objasnjava sa dvije rijeci "zasluzili su". Iz aviona se vidi da laze i da postoje drugi motivi u tim predajama teritorija.
Ili sto Sefer kaze dolazi mu u kancelariju, a Alija mu govori mogli smo da mijenjamo Istocnu Hercegovinu za Sandzak.

Fino smo nasjeli, SANU nam poturio najgoreg od najgorih kako bi nas mogao rokati.
Zadnja izmjena: tuzlak1987, dana/u 19 okt 2017, 14:53, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la jasmin10 » 19 okt 2017, 14:53

Koliko gluposti u jednom postu :damn:

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la SlevinKelevra » 19 okt 2017, 14:55

Post na ovaj datum prosle godine... Moj stav se naravno nije promjenio, niti ce, al eto, dobili smo godinu dana za nove dokaze sta su nam uradili Izetbegovici, od 'opstine vaznije od deset drugih' pa do 'slucaja Cengic' i tako dalje...
SlevinKelevra je napisao/la:Jedna od najvecih, ako ne i najveci izdajnik drzave Bosne i Herecgovine. 93. bio dogovorio podjelu zemlje, i zadovoljio se malom muslimanskom srzavicom (famozni Sabor, smjena generala Halilovica). Samo zahvaljujuci pritiscima nekih ljudi taj sporazum nikada nije potpisan, ali je do kraja rata poprilicno realiziran (Srebrenica, recimo). Plan nije uspio samo tamo gdje su obicni ljudi i istinske patriote branili kucni prag i drzavu do zadnje kapi krvi (Bihac, Mostar...). U Daytonu imao Srbe 'u saci', a bio protiv ukidanja zlocinackog SDS-a, a nije mu smetalo ni ime 'Republika Srpska'. (Trebace za kasnije). Naravno, ne zaboraviti i pljacku donacija koja se mjeri u milijardama, a sve je otislo mafijaskoj porodici Izetbegovic i poslusnicima. :puke:

Avatar
Asteriks
Postovi: 14291
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 19 okt 2017, 14:58

PostPostao/la tuzlak1987 » 19 okt 2017, 14:50
Logicno da je radio namjerno, jer sva ta saveznistva odaju obostranu korist. Msm rat je bio neizbjezan al trazit podjelu, cak i ebene mahale, haos. Znamo da je nudio i Tuzlu,... Pa znamo sulude ideje samog uredjenja koji je predlagao cak i kao rezervne planove itd.

Cojk je isao na ruku Skupstine SFRJ itd., a uvijek pri greskama (kojih je bilo milion) gurao je prvog do sebe da bi sacuvao vl reputaciju.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 19 okt 2017, 15:00, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 19 okt 2017, 15:00

BIH je opstala tamo gdje se narod sam organizovao dok ovaj nije nista radio. Ko ga je slusao i naebao je.

Npr da se odmah u startu u Kalesiji nisu ljudi organizovali i vratili grad, nikad se ne bi ni vratio. Da u Tuzli ona sacica policajaca nije odradili BM i Pozarnicu Tuzla bi pala i ne bi se nikada vratila ili bi u najmanju ruku imali Tuzli i Srpsku Tuzlu. Svako ko se uzdao u njega je sada u Njemackoj i Svedskoj.

Na kraju priredjuju svima farse pada RSK, napredovanje u Krajini kao rezultat pada RSK, pobjedu na Vozucoj nakon pada Srebrenice i lagano sjeli za stol te dogovorili par detalja i gotovo.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: J1897 i 22 gosta.