Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Donnie Darko » 16 nov 2017, 17:03

Kawhi je napisao/la:bismo ili bi
bih smo*

Avatar
rasavoje
Postovi: 5128
Pridružen/a: 18 dec 2015, 23:23
Lokacija: made in PRC
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rasavoje » 16 nov 2017, 17:41

Oj umora. Jest' zivot tezak. :problem:
♥ ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje!

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sljivo » 16 nov 2017, 17:58

Ko je kokuz sanja da ima dvije KM za kafe a Da Vinci je samo dio recenice u skoli koju napamet nauci, a onaj ko ima love on ganja Da Vincija radi daljeg prestiza. Jbt, udjes nekome u kucu I kaze ti vidi sta mi je Da Vinci nacrto. Mocno, zar ne.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 16 nov 2017, 17:58

Federer17 je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la: Zato što je ovaj nastao xy godina prije, i bio jedan od pokretača čitavog jednog pravca u slikarstvu, i razbio neke granice i barijere koje su do tada vladale tim dijelom umjetnosti.
Znaci, opet se vracamo na pocetak - bitno je 'ko' slika, a ne 'sta' i 'kako'? Da pokusam prevesti u svoj posao: jedan doktor otkrije neku metodu u dijagnostici, te zahvaljujuci tome izlijeci na desetine pacijenata. Medjutim, nakon odredjenog perioda se ispostavi da ima nesto bolje, brze, efikasnije, jeftinije, manje bolno za pacijenta... ali bez obzira, to se odbacuje zato sto je, pobogu, taj doktor sve to otkrio stoljece ranije i zato sto ovaj novi metod dolazi od doktora koji je iz Zavidovica i nije studirao prije 100 godina kada je taj dr. broj 1 (na pocetku price) bio najjaci u Evropi?

Zasto zivjeti u proslosti i toliko to cijeniti, a ovamo se mozda zapostavljaju 3x kvalitetnija djela savremenih umjetnika? Meni to nema logike, iako znam da mnogi ljudi tako ne razmisljaju.
Ja bih rekao da je bitno kad i na koji način (dakle tehnika, materijali itd..), a ko, to je mogao biti bilo ko od slikara/umjetnika u to vrijeme koji su razmišljali out of the box, tj tako da ne slijede te postojeće pravce, nego nastoje napraviti nešto svoje, kad govorimo o vrijednosti djela, i njegovom doprinosu slikarstvu i umjetnosti općenito.

Sad ne bih baš uzeo taj primjer jer teško je porediti nešto u medicini sa umjetnošću, al evo recimo pencilin, normalno da ti nećeš danas izmišljati ponovo pencilin jer je već izmišljen, ali ima dosta bolesti za koje još nije pronađen lijek i tako da će sigurno onaj ko pronađe za njih ostati upamćen kao prvi koji je to uspio, isto kao i Fleming.

U umjetnosti traže originalnost i kreativnost, jer možeš ti naslikati Mona Lisu i čak nekom ona biti ljepša, ali to nije to jer nisi prvi bio, zato su ovi modernisti i značajni u samoj historiji slikarstva jer su probili te granice i način razmišljanja o umjetnosti i slikarstvu, jer se nsu držali onih uvriježenih pravila i normi koje su dotad vladale.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 16 nov 2017, 17:59

sljivo je napisao/la:Ko je kokuz sanja da ima dvije KM za kafe a Da Vinci je samo dio recenice u skoli koju napamet nauci, a onaj ko ima love on ganja Da Vincija radi daljeg prestiza. Jbt, udjes nekome u kucu I kaze ti vidi sta mi je Da Vinci nacrto. Mocno, zar ne.
Za te pare bi ja jahtu, kokaina i kurvi kupio
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sljivo » 16 nov 2017, 18:00

Ovo je mocnije od toga.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11408
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 16 nov 2017, 18:02

miki_92 je napisao/la:ova skrabotina prodana sinoc za $46M :rol:

slika


:crazy:

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/11 ... 2-million/
Izgleda mi kao da je neko krv meljao po zidu. Vidim i neki krstić, nešto je ovo oko egzorcizma i đavola 100%. Odoh u kritičare. :kafa:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Dzoni » 16 nov 2017, 18:06

miki_92 je napisao/la:ova skrabotina prodana sinoc za $46M :rol:

slika


:crazy:

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/11 ... 2-million/
:ljepota:

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 16 nov 2017, 18:22

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Bojim se da me nisi razumio, al' nejse.

Penicilin bi, po toj logici, danas trebao kostati milionima maraka, ali je to sve daleko od istine.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 16 nov 2017, 18:25

Federer17 je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:
Bojim se da me nisi razumio, al' nejse.

Penicilin bi, po toj logici, danas trebao kostati milionima maraka, ali je to sve daleko od istine.
Kurcenje i glumljenje neke veličine dok se ovamo ljudi smiju budali
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Puma » 16 nov 2017, 18:30

Da Vinci nije marke vidio od ovoga. :mrgreen:
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Donnie Darko » 16 nov 2017, 18:33

Federer17 je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:
Bojim se da me nisi razumio, al' nejse.

Penicilin bi, po toj logici, danas trebao kostati milionima maraka, ali je to sve daleko od istine.
Penicilin kojeg je lično Alexander Fleming napravio, trebao bi koštati toliko. Logično.

Da sam milijarder sad bih dao desetine miliona za poklopac od wc šolje na kojem je Leonardo da Vinci sjedio, kamoli za nešto što je on naslikao, ma koliko čudno i retardirano bilo. Finansijski ne bih ni osjetio, a imao bih nešto što je pripadalo jednom od najvećih što su hodali ovom planetom.

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 16 nov 2017, 18:40

Donnie Darko je napisao/la: Penicilin kojeg je lično Alexander Fleming napravio, trebao bi koštati toliko. Logično.
Znaci, ima negdje, cuva se? Nije mu rok istek'o? :D

Ne zeleci ulaziti jos dublje u raspravu, nisam napisao da je taj primjer neadekvatan. Ista stvar je i sa slikarstvom, gdje se neka inovacija danasnjih slikara ne moze prodati ni blizu kao nesto sto je nastalo prije 100+ godina (bez obzira sto je mozda za 90/100 ljudi to ljepse). Zato sam i izrazio svoje negodovanje, zbog precjenjivanja necega starijeg u odnosu na sve sto nastane danas. Necemo zar reci kako savremeni umjetnici nisu sposobni malo sarati, izlaziti iz okvira odredjenih pravaca (ili kako se to vec naziva), i sl.

Avatar
rasavoje
Postovi: 5128
Pridružen/a: 18 dec 2015, 23:23
Lokacija: made in PRC
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rasavoje » 16 nov 2017, 18:48

Udavi ovaj federer. :facepalm:
♥ ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje!

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19262
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la bodi123 » 16 nov 2017, 18:51

Fedjice, postoje ljudi koji kupuju sliku radi njenog izgleda, odnosno vizuelne ljepote, takav si ti, takav sam i ja i još 95% ljudi na svijetu.

Ali postoje i ljudi, obično prebogati kurcosvirači, koji kupuju ovakva djela da mogu reć svom unuku, sine ovo ti je slika koju je lično naslikao Leo Da Vinci, a sa ostalim istomišljenicima mjeriti čiji je veći.

Tako da je ovaj lik kupio nešto što je posjedovao Da Vinci, a slika ko slika je najmanje bitna.

Isto ko što će neko za 300 godina kupiti štucne u kojim je Leo Messi igrao finale lige prvaka za 20 miliona.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la BelminM23 » 16 nov 2017, 18:51

Ovako se u Potjeri uzima 240.000KN ili kada podijele po 80.000KN.

:bow:

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sarmelino » 16 nov 2017, 18:53

BelminM23 je napisao/la:Ovako se u Potjeri uzima 240.000KN ili kada podijele po 80.000KN.

:bow:
Ko bi lovac ?
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

JuventinoVero
Postovi: 3655
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la JuventinoVero » 16 nov 2017, 18:54

Dean
#ALLEGRIOUT

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 16 nov 2017, 18:55

bodi123 je napisao/la:Fedjice, postoje ljudi koji kupuju sliku radi njenog izgleda, odnosno vizuelne ljepote, takav si ti, takav sam i ja i još 95% ljudi na svijetu.

Ali postoje i ljudi, obično prebogati kurcosvirači, koji kupuju ovakva djela da mogu reć svom unuku, sine ovo ti je slika koju je lično naslikao Leo Da Vinci, a sa ostalim istomišljenicima mjeriti čiji je veći.

Tako da je ovaj lik kupio nešto što je posjedovao Da Vinci, a slika ko slika je najmanje bitna.

Isto ko što će neko za 300 godina kupiti štucne u kojim je Leo Messi igrao finale lige prvaka za 20 miliona.
Znam ba, samo sam rekao da mi je to van svake pameti i cisto preseravanje, pokusavsi i objasniti razloge zasto to smatram. Isto tako sam rekao i da postujem izbor drugih (velike manjine) ljudi, bez obzira na sve. :D

Ko zna kakav bih ja bio da imam na racunu nekoliko milijardi eura. :mrgreen:
Zadnja izmjena: Federer17, dana/u 16 nov 2017, 18:56, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11408
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 16 nov 2017, 18:55

Ukratko preseravanje jer im se može. Ne znaju ba ljudi šta će s parama, iako definitivno ima boljih načina za potrošiti 400 miliona.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Jabroni, MrPink i 51 gost.