Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Chat

Post Postao/la Vucevich » 22 nov 2017, 15:19

DANTES je napisao/la:
Federer17 je napisao/la:
DANTES je napisao/la:Nešto da se politički samoubije
Pa da, zato sto je velika vecina onih koji glasaju u RS misljenja da je Mladic heroj. Iako, da budemo realni, istog misljenja je i Ivanic. :D
Reci iskreno, je li tebi Orić heroj? Bez obzira jer ga je Hag oslobodio, znamo šta je radio. Znamo i za koga je radio..
Ne, ne 'znamo sta je uradio'. Njega je sud u Hagu dva puta oslobodio, sud u Svicarskoj i vrhovni sud u Bosni i Hercegovini. Nakon svega toga je OCITO da je nevin, jedino onih koji zele da relativiziraju zlocine i opravdaju genocid u Srebrenici pokusvaju reci da je Oric kriv.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24506
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: AW: RE: Re: Chat

Post Postao/la Goalgetter » 22 nov 2017, 15:21

dirkules je napisao/la:Dobro kaze Seida Karabasic iz Prijedora: Je li trebalo da nas pobiju 10000 da bi se ustanovio genocid u Prijedoru?
Upravo tako. Ali kao sto rekoh, da se dosudi genocid u ostalim opstinama BiH izazvalo bi veliku politicku buru, cisto politicka odluka. Kao sto Srbi kazu jeste ovo sramotna odluka, jer je trebala ispasti jos 2 put gora.
Zadnja izmjena: Goalgetter, dana/u 22 nov 2017, 15:21, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Saurman
Postovi: 29498
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Saurman » 22 nov 2017, 15:21

Hendo je napisao/la:
Saurman je napisao/la:
DANTES je napisao/la: Reci iskreno, je li tebi Orić heroj? Bez obzira jer ga je Hag oslobodio, znamo šta je radio. Znamo i za koga je radio..
Šta je radio ?

Poginuli borci VRS u srazu sa Orićevim jedincima su vojni legitiman cilj.
Hag ga oslobodio, sud Bosne ga oslobodio... jer kada lažeš moraš lagati okruglo da se može kotrljati.
Ovi njihovi svjedoci jedan kaže da je ubijeni bio visok sa brkovima, drugi kaže da je bio nizak i debeo. Znači, ni lagati ne znaju.
Kraj priče. Orić je nevin, da su mogli klanje neke krave bi mu prišili.
Ma laž je srpski državni interes što bi rekao Dobrica Ćosić, oni su i za Dobrovoljačku pokušali obmanut svjetsku i domaću javnost o tobože zločinu nad JNA.

Porazni su komentari po srbijanskim portalima čast izuzetcima.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Chat

Post Postao/la Vucevich » 22 nov 2017, 15:22

Nece nikad dosuditi da je bilo genocida u Prijedoru (iako jeste - ja sam iz Prijedora, dobro se to zna) jer bi to znacilo da je Republika Srpska zvanicno genocidna tvorevina a to bi bilo 'stetno' za politiku u regionu.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41224
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 nov 2017, 15:24

Lillard je napisao/la:Likusa od 20 godina stavlja na story sliku Mladica i poruku podrske. Steta, zgodna drama, inace iz Bijeljine :D
Ti iduće sedmice stavi Prlića i ostale Bobanovce da se solidarišeš, i poruka dole Hag, garantovan prolaz :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 22 nov 2017, 15:26

Problem je sto mi ne guramo dovoljno za Prijedor. Nesto sto je na nivou njemackih konc. logora je stvar koja se kod nas slabo pamti.

Nije vazna presuda. Vazno je da mi pamtimo sta se desilo.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
dirkules
Postovi: 4443
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la dirkules » 22 nov 2017, 15:26

Sta znaci pomirenje kod srba? Da majke i prezivjeli Srebrenice, Bratunca, Kotor Varosi, Prijedora, Vlasenice, Visegrada, Foce itd. predu preko svojih najmilijih i presute. Navikli su da ne odgovaraju na ovom svijetu kao sto nisu odgovarali za prijasnje pokolje
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Saurman
Postovi: 29498
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Saurman » 22 nov 2017, 15:26

Vucevich je napisao/la:Nece nikad dosuditi da je bilo genocida u Prijedoru (iako jeste - ja sam iz Prijedora, dobro se to zna) jer bi to znacilo da je Republika Srpska zvanicno genocidna tvorevina a to bi bilo 'stetno' za politiku u regionu.
Kako onda nazvati entitet RS koji je stvoren na genocidu dokazan u Srebrenici i etničkom čišćenju.?
Zadnja izmjena: Saurman, dana/u 22 nov 2017, 15:27, ukupno mijenjano 1 put.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Hendo
Postovi: 4305
Pridružen/a: 26 avg 2014, 23:22
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Hendo » 22 nov 2017, 15:27

Nemojte da vam promakne onaj Feniks kod Mladića i Dodik ga je nosio čini mi se.
Opet bi oni to isto sve ponovili samo ako im mi Bošnjaci to dozvolimo. Nema tu ni Turske, ni Irana i Arabije ni NATO ni Rusije, samo ako im Bošnjaci to dozvole.
Kocka je bačena

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la uNbx » 22 nov 2017, 15:30

Da li iko vjeruje da će jednog dana srpski narod doživjeti katarzu i suočit se sa zlodjelima koja su rađena u njihovo ime? S druge strane, ako se to desi da li će onda Bošnjaci prestat gledat na Srbe kao genocidan narod?
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 22 nov 2017, 15:32

DANTES je napisao/la:Reci iskreno, je li tebi Orić heroj? Bez obzira jer ga je Hag oslobodio, znamo šta je radio. Znamo i za koga je radio..
Heroj mi je svaki onaj koji je stao u odbranu svoga naroda i napadnute drzave, tako da je isti slucaj i sa Naserom. Tim nasim borcima koji nisu imali postene puske da se brane treba ljubiti stope, postaviti ih na najvece pozicije ove drzave, omoguciti im sve moguce privilegije.

Porediti onoga koga je sud osudio za genocid i izrekao mu dozivotnu kaznu, onoga ko je bio jedan od najodgovornijih za najvece zlocine nakon Drugog svjetskog rata sa onim kojeg je taj isti sud oslobodio, za mene je van svake pameti.

Srbi svakako pricaju da smo mi sami sebe ubijali, da je broj zrtava Srebrenice 100x manji (i slicni debilizmi), tako da mene bilo kakve price za Nasera od strane Srba nimalo ne cude. Ja nista ne znam jer nisam nista ni vidio, tu je sud da odlucuje sta je istina, a sta nije. To s kim je bio, za koga je radio, mene iskreno ne zanima.

Avatar
dirkules
Postovi: 4443
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la dirkules » 22 nov 2017, 15:32

Hendo je napisao/la:Nemojte da vam promakne onaj Feniks kod Mladića i Dodik ga je nosio čini mi se.
Opet bi oni to isto sve ponovili samo ako im mi Bošnjaci to dozvolimo. Nema tu ni Turske, ni Irana i Arabije ni NATO ni Rusije, samo ako im Bošnjaci to dozvole.
:salut:
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24506
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: AW: RE: Re: Chat

Post Postao/la Goalgetter » 22 nov 2017, 15:33

Kawhi je napisao/la:Problem je sto mi ne guramo dovoljno za Prijedor. Nesto sto je na nivou njemackih konc. logora je stvar koja se kod nas slabo pamti.
Slazem se. Veliki propust je tu ucinjen, jer dovoljno argumenata ima, znamo sav slijed dogadjaja, koncentracioni logori itd.
Zadnja izmjena: Goalgetter, dana/u 22 nov 2017, 15:36, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la kobe24 » 22 nov 2017, 15:36

Naser Oric, heroj nego sta?!
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
dirkules
Postovi: 4443
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la dirkules » 22 nov 2017, 15:36

Naravno krece povijest srpske drzave na RTRS-u da se osvijeste i pozovu na kosovski zavjet.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la jasmin10 » 22 nov 2017, 15:39

Naser Oric, heroj je na slobodi.
Srpski "heroji" su u Haagu.

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la VolimTz » 22 nov 2017, 15:40

Zasto vas toliko pogađa odgovor srpskog nacionalnog korpusa ? Kraj te priče je počeo sa nezavisnim Kosovo, pa homoseksualcem Kačavendom (zamislite da je to reis napravio na drugoj strani), pa onda homoseksualka ministrica, i kao šlag na tortu ugostili se turci a srpski zvaničnici zaboravili 500 godina pa pjevaju na koljenima sultanu, pa ni Bakica se nije toliko ponizio.

Njihova je svijeća izgorjela.
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

Avatar
Brokula
Postovi: 30914
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Brokula » 22 nov 2017, 15:40

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Likusa od 20 godina stavlja na story sliku Mladica i poruku podrske. Steta, zgodna drama, inace iz Bijeljine :D
Ti iduće sedmice stavi Prlića i ostale Bobanovce da se solidarišeš, i poruka dole Hag, garantovan prolaz :mrgreen:
oj :rol: :rol:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la DANTES » 22 nov 2017, 15:41

Federer17 je napisao/la:
DANTES je napisao/la:Reci iskreno, je li tebi Orić heroj? Bez obzira jer ga je Hag oslobodio, znamo šta je radio. Znamo i za koga je radio..
Heroj mi je svaki onaj koji je stao u odbranu svoga naroda i napadnute drzave, tako da je isti slucaj i sa Naserom. Tim nasim borcima koji nisu imali postene puske da se brane treba ljubiti stope, postaviti ih na najvece pozicije ove drzave, omoguciti im sve moguce privilegije.

Porediti onoga koga je sud osudio za genocid i izrekao mu dozivotnu kaznu, onoga ko je bio jedan od najodgovornijih za najvece zlocine nakon Drugog svjetskog rata sa onim kojeg je taj isti sud oslobodio, za mene je van svake pameti.

Srbi svakako pricaju da smo mi sami sebe ubijali, da je broj zrtava Srebrenice 100x manji (i slicni debilizmi), tako da mene bilo kakve price za Nasera od strane Srba nimalo ne cude. Ja nista ne znam jer nisam nista ni vidio, tu je sud da odlucuje sta je istina, a sta nije. To s kim je bio, za koga je radio, mene iskreno ne zanima.
Dovoljno si rekao.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kajzer10 » 22 nov 2017, 15:42

Sto se Orica tice, ja stvarno ne znam mnogo. Nisam nesto istrazivao niti me zanima taj covjek previse. Iskreno mislim da on nije cist. U Podrinju su pocinjeni zlocini na Srbima i to je sud naglasio ali isti taj sud donosi odluke bazirane na dokazima koji se prilozi. Kako sam citao, ta komandna odgovornost Orica se nije mogla dokazati.
Isto sudjenje pred Sudom BiH, gdje imas svjedoke koji su uglavnom Srbi i koji su mijenjali iskaz. Zasto recimo MUP RS-a ne istrazi zasto je i pod kojim okolnostima doslo do toga, ako im je stalo da porodice srpskih zrtava dobiju pravdu?
Naravno da ne vjerujem da sud donosi odluke jer je antisrpski nastrojen i slicno.
Opet, Oric je cvijece za Mladica a naravno i mnoge druge i cini mi se nema ni priblizno neki mitski status medju bosnjackim narodom kao Mladic medju Srbima. Vise bih to rekao za Nanica koji je cist ko suza i vojnik za primjer.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 26 gostiju.