Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la SlevinKelevra » 19 okt 2017, 15:04

tuzlak1987 je napisao/la:BIH je opstala tamo gdje se narod sam organizovao dok ovaj nije nista radio. Ko ga je slusao i naebao je.

Npr da se odmah u startu u Kalesiji nisu ljudi organizovali i vratili grad, nikad se ne bi ni vratio. Da u Tuzli ona sacica policajaca nije odradili BM i Pozarnicu Tuzla bi pala i ne bi se nikada vratila ili bi u najmanju ruku imali Tuzli i Srpski Tuzlu. Svako ko se uzdao u njega je sada u Njemackoj i Svedskoj.
Gdje je mozda i bilo neke volje da se odbrani, dolazilo je do sabotaze. Pa, gdje ces dalje ici... Naser Oric, koji je bio apsolutni autoritet tog podrucja nije bio u Srebrenici kad je ona pala. Namjerno ostavis ljude bez lidera, i to u najvaznijem trenutku da sebi spase glavu... Da nije tragicno kao sto jeste, bilo bi za zayebanciju :roll:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41137
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 19 okt 2017, 15:13

Aerials je napisao/la: Hoćeš mi ti platiti prevoz iz mog grada do Sarajeva da mogu protestovati s tim ljudima? Usput da mi pored toga daš još cenera da imam šta jesti. :kafa:


ako ćeš sa mnom na kafu (može i ručak), ne moraš čak na protest ni otići :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11401
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 19 okt 2017, 16:18

:lol:
Radiš li ti išta na tom svom poslu ili samo forumaš? :mrgreen:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 19 okt 2017, 16:38

Kad maršal i slevin neš tvrde, znaj da je istina na suprotnoj strani.
A i ti asterikse, bolje ti je da se vratiš na temu o autima nego što prenosiš šuplje mahalske priče.

Pljuvanjem i škrabanjem glupost i izmisljotina o prvom predsjedniku koji je, usput rečeno, davno napustio ovaj svijet, pokušavate oprati vlastitu savjest i u stranu gurnuti činjenicu da ste flopali.
Imali ste toliko vremena da nešto uradite, da izglasate prave ljude, ali jok.
Niste u stanju da uradite ono najjednostavnije a istovremeno vrlo štetno, čak i po vas pogubno, a to je da prestanete finansirati ljude koji zagovaraju treći entitet.
Hej, kladionice im glavni izvor finansija a pune se u dijelu bosne sa muslimanskom većinom :P

Što se tiče rahmetli alije, mi nemamo problem da kritikujemo aliju kao političara, kao što se može kritikovati svaki vlastodržac, pa čak i oni iz najbolje generacije.
Ali, poturati mu da je bio srpski igrač i da je davao teritoriju mogu samo tri sorte ljudi: mrzilac lika i djela a. i.
tupan koji nasjeda na gluposti koje serviraju ovi iz prve grupe, te oni koji su zakazali na svim nivoima pa krivca traže tamo gdje ga nema.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 19 okt 2017, 16:45

rio_Ferdy88 je napisao/la:ako ćeš sa mnom na kafu (može i ručak), ne moraš čak na protest ni otići
Amaterski pristup :mrgreen:
Moraš bola loma lafinat i zapakovat. :mrgreen:
Eto, tu joj je slaba tačka, ti protesti.
Fino odigraš na tu kartu i tvoja je :mrgreen:
Ono, nafuraš na priču o protestima, organizuješ se, obezbijedis prevoz, pokupiš je, pa onda svrneš u prvu mejhanu :mrgreen:
Ali, prvu u nekoj vukojebini. Ovo ako bi joj naumpalo da bježi :mrgreen:
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14193
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 19 okt 2017, 16:47

Sve sto sam iznio ima jako uporiste pocev od sljedece literature:

Sevko Hodzic - Bosnaski ratnici (Sarajevo 1998.), Munib Alispahic, John V. Fine, pa Edin Sacirevic, arhivski radovi etc.

Nikad ne prenosim suplje mahalske, msm ovo mi je profesija.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Hendo
Postovi: 4305
Pridružen/a: 26 avg 2014, 23:22
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Hendo » 19 okt 2017, 16:50

Penaltiky je napisao/la:Hendina prica ona prav dijasporaska, pa sto se ne vratis ako ti je tako lose?
Ja se nisam vratio jer nisam došao ovdje zbog para. Više zarađujrm u Bosni i sada.
Znam četvero koji su se vratili ali to nije poenta.

Aerials, neka ti plati youtube i sportsport.ba ;)
Kocka je bačena

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 19 okt 2017, 16:59

Bez da pročitam knjigu, znam da je autor iste novinar i kao takav nije kompetentan da priča o potezima koje su vukli/vuku državnici. Uz njegovu profesiju se usko vežu one čuvene rekla-kazala, tako da...
O tim stvarima mogu da govore isključivo direktni učesnici i to pod uslovom da tada ili sad nisu na suprotnoj strani.
Tu nebulozu možeš pobiti jednom činjenicom, a to je da se Aliji nudila visoka pozicija da ostane u krnjoj jugi.
To je glatko odbio.
Činjenica je da nije bio vrsni političar, ali je takođe činjenica da u datom momentu nismo imali boljeg.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14193
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 19 okt 2017, 17:10

Nista sto se nalazi u izvjestajima ovog ratnog reportera ne kosi se sa ostalim navedenim.

Opovrgni stav Seselja prema tadasnjim muslimanskim intelektuaclima, onda samo deklaraciju je stampala srpska rec (a znamo kako su unitaristicki nastrojeni krugovi manipulisali istom), ev ti sastav clanova sprske akademije koja je trazila pomilovalanje za gosn predsjednika - Matija Bečković, Košta Čavoški, Dobrica Ćosić, Neca Jovanov itd.

Zapitaj se ukratko, sto li ?

Daj dokazi da je laz izjava o cistim etnickim kantonima, asimetricnoj federaciji itd itd.

U datom momentu trebalo se postupati po paroli - naoruzaj svoje i brani zivu glavu, bez nekih ustupaka, pasivnosti,...
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 19 okt 2017, 17:15, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 19 okt 2017, 17:14

Sarmelino je napisao/la: Jesam li te ono ja na njega nagovarao ili je donnie :hmmmmm:
Ti. :salut:
Aerials je napisao/la: Svijetu treba više stvari od ove dvojice gospodina. :kafa:
Ja nisam zadovoljan njihovim dosadašnjim saradnjama. Volio bih da Abel s Edom ponovo radi. :kafa:
Asteriks je napisao/la:Sve sto sam iznio ima jako uporiste pocev od sljedece literature:

Sevko Hodzic - Bosnaski ratnici (Sarajevo 1998.), Munib Alispahic, John V. Fine, pa Edin Sacirevic, arhivski radovi etc.

Nikad ne prenosim suplje mahalske, msm ovo mi je profesija.
Iako i ova tvoja priča ima smisla ja sam više mišljenja da je jednostavno bio glup i da su neprijatelji Bosne to samo iskoristili. U suštini ista stvar bio on glup ili namjerno radio te stvari. Činjenica je da je uradio loše stvari i treba ga pamtiti kao negativnu osobu u historiji ove države. Kakva mu je namjera bila vjerovatno nikad nećemo 100% znati, niti je bitno nakon ovakvog rezultata.

Za dokaz kakvo je njegovo djelo ne treba ništa više nego vidjeti kako je lijepo o njemu pričao Momčilo Krajišnik, ratni zločinac i neprijatelj Bosne, o njemu kad je izašao na slobodu.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 19 okt 2017, 17:19

Eto, provjerih na kladioničarskom pdf-u da prve dvije teme imaju gotovo 15000 stranica :)
Majku mu, zar vam nije lakše da u banci napravite da vam se mjesečno odbija određena suma i prebacuje direktno na čovićev ili hdz račun?
Ono, 2016. godine ste na kladionice izdvojili 1.3 milijarde maraka. Nekad dobijete?
Pa dobit ćete i ovako. Čovke vam garantuje da ćete imati gotovo neometano kretanje kroz herceg-bosnu(barem dok se ne pripoji hrvatskoj) kao i prilično stabilne cijene u "njegovim" mostaru i neumu.
Eto, win-win-win situacija.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 19 okt 2017, 17:21

sekerbay je napisao/la:Eto, provjerih na kladioničarskom pdf-u da prve dvije teme imaju gotovo 15000 stranica :)
Majku mu, zar vam nije lakše da u banci napravite da vam se mjesečno odbija određena suma i prebacuje direktno na čovićev ili hdz račun?
Ono, 2016. godine ste na kladionice izdvojili 1.3 milijarde maraka. Nekad dobijete?
Pa dobit ćete i ovako. Čovke vam garantuje da ćete imati gotovo neometano kretanje kroz herceg-bosnu(barem dok se ne pripoji hrvatskoj) kao i prilično stabilne cijene u "njegovim" mostaru i neumu.
Eto, win-win-win situacija.
Neko daje pare vjerskim zajednicama, neko kladionicama i kockarnicama, neko duhanskoj industriji, neko za alkohol, neko za video igre, etc. Svako ima svoj porok. Nema to nikakve veze s ovom temom.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19227
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la bodi123 » 19 okt 2017, 17:30

Tako je kavaje
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 19 okt 2017, 17:37

Asteriks je napisao/la:Opovrgni stav Seselja prema tadasnjim muslimanskim intelektuaclima, onda samo deklaraciju je stampala srpska rec (a znamo kako su unitaristicki nastrojeni krugovi manipulisali istom), ev ti sastav clanova sprske akademije koja je trazila pomilovalanje za gosn predsjednika - Matija Bečković, Košta Čavoški, Dobrica Ćosić, Neca Jovanov itd.
I, šta je tu dokaz da je radio na podjeli BiH?
Ništa.
Neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj.
To je normalna pojava na političkoj sceni.
Recimo da se rusi ne libe da bombarduju sirijske kurde, a opet imaju odlične odnose sa iračkim kurdima. Čak nisu bili ni protiv referenduma.
Danas amerikanci naoružaju talibane, sutra ih bombarduju.
Ako imaš neke više ciljeve, nije ti problem ući u savez sa nekim kako bi ih ostvario.
Krunski dokaz da su ti tvoji upisi nebuloze jeste to da je aliji nuđeno da bude predsjednik krnje juge.

Narod je glup. Dok su arkanovci klali po bijeljini i zvorniku, moji tuzlaci su govorili da neće biti rata.
Asteriks je napisao/la:Daj dokazi da je laz izjava o cistim etnickim kantonima, asimetricnoj federaciji itd itd.
Glupost. Ako su to bile pretenzije srpske i hrvatske strane, naše sigurno nisu.
Ustrojstvo slobodne teritorije je najbolji dokaz.
Asteriks je napisao/la:datom momentu trebalo se postupati po paroli - naoruzaj svoje i brani zivu glavu, bez nekih ustupaka
Pogrešno i krajnje naivno razmišljanje.
Bingo bi bio da se ostalo u krnjoj jugi, pa onda zajedno sa srbima syebati hrvate. Oni bi pali za mjesec. Jbg, politika je ku.rva.
Uz malo sreće, u sastav frbih bi ušla teritorija na potezu od dubrovnika do makarske, pa onda čekati bolja vremena za potpunu nezavisnost.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 19 okt 2017, 17:41

Tako je kavaje, potvrdi ono što o tebi napisa drug mona.
Koja glupost braćo draga :roll:
To je isto da su preživjeli nacisti tamo iza '45 pokrenuli obnavljanje trećeg rajha a da je sve to finansirala novonastala jevrejska država tj. jevreji koji su preživjeli holokaust.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la legenda reala » 19 okt 2017, 17:44

tuzlak1987 je napisao/la: Ili sto Sefer kaze dolazi mu u kancelariju, a Alija mu govori mogli smo da mijenjamo Istocnu Hercegovinu za Sandzak.

.
Šteta što nije, to je jedina dobra ideja mu bila
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la solinas » 19 okt 2017, 17:50

Ma kladionice su p.dim,pa imas ti radnike poreze dadzbine.nije to bure vode da covic zahvati kada hoce....
problem je ukupna vanjska trgovina sa dvije susjedne zemlje,poznato je da su i u ratu hrvati finansirali separatiste u bih,kao i ovi istocno svoje...
To rade i sada samo nasim parama,kulturno,demokratski.
Zmija se od glave sijece,a koliko nas zna koliko drzava hrvatska dobije naseg novca samo za uvoz vode,mineralne,potrebe za drvnu industriju,i tako te neke stvari kojih mi imamo u izobilju....
da se taj novac upola samo,ulozi u vlastiti potencijal tih prirodnih bogatstava,gdje bi nam kraj bio........i ne pljujte ba mrtva covjeka,bilo koji politicar,u situaciji u kojoj je on bio...vise ne bi uradio...sve je unaprijed pripremljeno,cijeli scenarij,znao je to i on,i ublazio posljedice koliko je mogao..Pa hrvati godinu glumise prijatelje,i onda kada rat nije bas isao zamisljenim tokom,udarise s ledja..znao je sigurno i alija da se to moze desiti,ali u sustini,mislim da je bio lakovjeran....izdajnici su bili tu oko njega,sumnjam da je bas on bio taj...
A svi politicari trguju u ratu,zarad vecih ciljeva,osuvanja naroda uopsteno....mi nismo imali ni ljudstvo,niti logistiku,da sami dobijemo rat...da je potrajao jos par godina,to bi bilo to,i od bosne,i bosnjaka...to da bi mi za par sedmica dosli do drine,95,moze se pricati samo djeci u vrticu...
bila je mobilizacija u srbiji,pa da je slobodan poslao 30-40 000 ljudi preko drine,bilo bi gutavo...a odakle mi da stvorimo tada taj broj...
Kako god,ono sto je bilo,svako tumaci na svoj nacin...
Samo da nesto jos kazem u vezi tih famoznih zlatnih kasika
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la kobe24 » 19 okt 2017, 17:51

sekerbay je napisao/la:Eto, provjerih na kladioničarskom pdf-u da prve dvije teme imaju gotovo 15000 stranica :)
Majku mu, zar vam nije lakše da u banci napravite da vam se mjesečno odbija određena suma i prebacuje direktno na čovićev ili hdz račun?
Ono, 2016. godine ste na kladionice izdvojili 1.3 milijarde maraka. Nekad dobijete?
Pa dobit ćete i ovako. Čovke vam garantuje da ćete imati gotovo neometano kretanje kroz herceg-bosnu(barem dok se ne pripoji hrvatskoj) kao i prilično stabilne cijene u "njegovim" mostaru i neumu.
Eto, win-win-win situacija.
:salut: :salut:

Potpisujem svaku rijec u svim postovima koje si na ovu temu napisao. Doktorsi si dotukao ove neznalice. :kafa:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 19 okt 2017, 17:55

sekerbay je napisao/la: Narod je glup. Dok su arkanovci klali po bijeljini i zvorniku, moji tuzlaci su govorili da neće biti rata.
Narod je slušao Aliju pa je mirno spavao.
sekerbay je napisao/la:Tako je kavaje, potvrdi ono što o tebi napisa drug mona.
Koja glupost braćo draga
Ne znam kakve veze s političkom situacijom ima to na šta ko troši pare koje je zaradio. Ja se ne kladim da ne bude da branim kladioničare jer sam i sam takav. Kladionice su sila i u najbogatijim zemljama na svijetu. Kad god se neki političar ili politika neke stranke kritikuje uvijek se pojavi neki poput tebe koji kaže "A šta si ti uradio, po cijeli dan...". Ti sad raspravljaš ovdje s @Asteriksom koji je historičar i nabadaš mu na nos klađenje u BiH iako se čovjek možda ni ne kladi, a i da se kladi to nije bitno.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 19 okt 2017, 18:09

kasnije odgovorim.
sad jedan fin video.

like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.