Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

bodi123
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la bodi123 » 19 okt 2017, 17:30

Tako je kavaje
Samo Saraj'vo, samo Koševo, grmi stadion, ti si šampion!

16 Grand Slam Titles (10 RG, 3 USO, 2 WB, 1 AO), 30 Masters 1000 Titles, 74 Career Titles, Olympic Gold Medal

#LaDecima

sekerbay
Kontakt:

PostPostao/la sekerbay » 19 okt 2017, 17:37

Asteriks WroteColonOpovrgni stav Seselja prema tadasnjim muslimanskim intelektuaclima, onda samo deklaraciju je stampala srpska rec (a znamo kako su unitaristicki nastrojeni krugovi manipulisali istom), ev ti sastav clanova sprske akademije koja je trazila pomilovalanje za gosn predsjednika - Matija Bečković, Košta Čavoški, Dobrica Ćosić, Neca Jovanov itd.

I, šta je tu dokaz da je radio na podjeli BiH?
Ništa.
Neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj.
To je normalna pojava na političkoj sceni.
Recimo da se rusi ne libe da bombarduju sirijske kurde, a opet imaju odlične odnose sa iračkim kurdima. Čak nisu bili ni protiv referenduma.
Danas amerikanci naoružaju talibane, sutra ih bombarduju.
Ako imaš neke više ciljeve, nije ti problem ući u savez sa nekim kako bi ih ostvario.
Krunski dokaz da su ti tvoji upisi nebuloze jeste to da je aliji nuđeno da bude predsjednik krnje juge.

Narod je glup. Dok su arkanovci klali po bijeljini i zvorniku, moji tuzlaci su govorili da neće biti rata.

Asteriks WroteColonDaj dokazi da je laz izjava o cistim etnickim kantonima, asimetricnoj federaciji itd itd.

Glupost. Ako su to bile pretenzije srpske i hrvatske strane, naše sigurno nisu.
Ustrojstvo slobodne teritorije je najbolji dokaz.

Asteriks WroteColondatom momentu trebalo se postupati po paroli - naoruzaj svoje i brani zivu glavu, bez nekih ustupaka

Pogrešno i krajnje naivno razmišljanje.
Bingo bi bio da se ostalo u krnjoj jugi, pa onda zajedno sa srbima syebati hrvate. Oni bi pali za mjesec. Jbg, politika je ku.rva.
Uz malo sreće, u sastav frbih bi ušla teritorija na potezu od dubrovnika do makarske, pa onda čekati bolja vremena za potpunu nezavisnost.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

sekerbay
Kontakt:

PostPostao/la sekerbay » 19 okt 2017, 17:41

Tako je kavaje, potvrdi ono što o tebi napisa drug mona.
Koja glupost braćo draga :roll:
To je isto da su preživjeli nacisti tamo iza '45 pokrenuli obnavljanje trećeg rajha a da je sve to finansirala novonastala jevrejska država tj. jevreji koji su preživjeli holokaust.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

legenda reala
Kontakt:

PostPostao/la legenda reala » 19 okt 2017, 17:44

tuzlak1987 WroteColonIli sto Sefer kaze dolazi mu u kancelariju, a Alija mu govori mogli smo da mijenjamo Istocnu Hercegovinu za Sandzak.

.

Šteta što nije, to je jedina dobra ideja mu bila
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

solinas
Kontakt:

PostPostao/la solinas » 19 okt 2017, 17:50

Ma kladionice su p.dim,pa imas ti radnike poreze dadzbine.nije to bure vode da covic zahvati kada hoce....
problem je ukupna vanjska trgovina sa dvije susjedne zemlje,poznato je da su i u ratu hrvati finansirali separatiste u bih,kao i ovi istocno svoje...
To rade i sada samo nasim parama,kulturno,demokratski.
Zmija se od glave sijece,a koliko nas zna koliko drzava hrvatska dobije naseg novca samo za uvoz vode,mineralne,potrebe za drvnu industriju,i tako te neke stvari kojih mi imamo u izobilju....
da se taj novac upola samo,ulozi u vlastiti potencijal tih prirodnih bogatstava,gdje bi nam kraj bio........i ne pljujte ba mrtva covjeka,bilo koji politicar,u situaciji u kojoj je on bio...vise ne bi uradio...sve je unaprijed pripremljeno,cijeli scenarij,znao je to i on,i ublazio posljedice koliko je mogao..Pa hrvati godinu glumise prijatelje,i onda kada rat nije bas isao zamisljenim tokom,udarise s ledja..znao je sigurno i alija da se to moze desiti,ali u sustini,mislim da je bio lakovjeran....izdajnici su bili tu oko njega,sumnjam da je bas on bio taj...
A svi politicari trguju u ratu,zarad vecih ciljeva,osuvanja naroda uopsteno....mi nismo imali ni ljudstvo,niti logistiku,da sami dobijemo rat...da je potrajao jos par godina,to bi bilo to,i od bosne,i bosnjaka...to da bi mi za par sedmica dosli do drine,95,moze se pricati samo djeci u vrticu...
bila je mobilizacija u srbiji,pa da je slobodan poslao 30-40 000 ljudi preko drine,bilo bi gutavo...a odakle mi da stvorimo tada taj broj...
Kako god,ono sto je bilo,svako tumaci na svoj nacin...
Samo da nesto jos kazem u vezi tih famoznih zlatnih kasika
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 19 okt 2017, 17:51

sekerbay WroteColonEto, provjerih na kladioničarskom pdf-u da prve dvije teme imaju gotovo 15000 stranica :)
Majku mu, zar vam nije lakše da u banci napravite da vam se mjesečno odbija određena suma i prebacuje direktno na čovićev ili hdz račun?
Ono, 2016. godine ste na kladionice izdvojili 1.3 milijarde maraka. Nekad dobijete?
Pa dobit ćete i ovako. Čovke vam garantuje da ćete imati gotovo neometano kretanje kroz herceg-bosnu(barem dok se ne pripoji hrvatskoj) kao i prilično stabilne cijene u "njegovim" mostaru i neumu.
Eto, win-win-win situacija.

:salut: :salut:

Potpisujem svaku rijec u svim postovima koje si na ovu temu napisao. Doktorsi si dotukao ove neznalice. :kafa:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Kawhi
Kontakt:

PostPostao/la Kawhi » 19 okt 2017, 17:55

sekerbay WroteColonNarod je glup. Dok su arkanovci klali po bijeljini i zvorniku, moji tuzlaci su govorili da neće biti rata.

Narod je slušao Aliju pa je mirno spavao.

sekerbay WroteColonTako je kavaje, potvrdi ono što o tebi napisa drug mona.
Koja glupost braćo draga

Ne znam kakve veze s političkom situacijom ima to na šta ko troši pare koje je zaradio. Ja se ne kladim da ne bude da branim kladioničare jer sam i sam takav. Kladionice su sila i u najbogatijim zemljama na svijetu. Kad god se neki političar ili politika neke stranke kritikuje uvijek se pojavi neki poput tebe koji kaže "A šta si ti uradio, po cijeli dan...". Ti sad raspravljaš ovdje s @Asteriksom koji je historičar i nabadaš mu na nos klađenje u BiH iako se čovjek možda ni ne kladi, a i da se kladi to nije bitno.
You become awake, unlike the rest of us.

sekerbay
Kontakt:

PostPostao/la sekerbay » 19 okt 2017, 18:09

kasnije odgovorim.
sad jedan fin video.

Asteriks
Kontakt:

PostPostao/la Asteriks » 19 okt 2017, 18:11

Postao/la sekerbay » 19 okt 2017, 17:37

Ponavljam, cvrste dokaze imas u navedenoj literaturi.

Sta da ti odgovorim na prvi citat, cojece radi se o stanju napetosti. Pogledaj malo pravac srpske akademija nauka (slobodno ga procitaj), zelje te brigu za muslimanske intelektualce, slobodno, znaci nije moja izmisljotina.

O asimetricnoj federaciji imas plan Izetbegović – Gligorov, onda potrazi plan podjele i zahtjev za cistim kantonima, potrazi spise gdje zeli da dijeli Tuzlu...

Zasto od jedine legitimne i preostale jedinice u vidu teritorijalne odbrane nije uzeo oruzje, cekao je i na kraju predao cijeli arsenal. Svaka ebena republika je imala kontrolu na svojom TO-om. Otislo je preko 40 kamiona oruzja samo iz Stargi grad Sarajevo TO.

Bez obzira na centralizaciju, regrutacija je bilo podredjena lokalnoj samopuravi. Makedonija sakrila svoje spiskove a JNA je mobilisala odredjen broj vojnika, gdje predsjednik nije iskoristio svoje ustavno pravo. Istina dosli su kasnije prostesti ali to su velike greske u koracima itd itd.
It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.

DANTES
Kontakt:

PostPostao/la DANTES » 19 okt 2017, 18:14

Što vi toliko napadate klađenje? Pa mi vjernici baš smo najsličniji kladioničarima.. I jedni i drugi očekujemo dobiti i nagradu za nešto što možda ne postoji, ali može postojati..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Kawhi
Kontakt:

PostPostao/la Kawhi » 19 okt 2017, 18:17

DANTES WroteColonŠto vi toliko napadate klađenje? Pa mi vjernici baš smo najsličniji kladioničarima.. I jedni i drugi očekujemo dobiti i nagradu za nešto što možda ne postoji, ali može postojati..

Stavio si na crveno sve sto si imao. :kafa:

madridist

PostPostao/la madridist » 19 okt 2017, 18:48

Znaci apsolvirali smo alkohol i kladionice.
Idemo dalje :lol:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 19 okt 2017, 18:53

Nemojte se libiti podržavati domaću pivarsku industriju, po mogućnosti proizvode Pivare Tuzla :bih: :mrgreen:

Aerials
Kontakt:

PostPostao/la Aerials » 19 okt 2017, 18:57

Hendo WroteColonAerials, neka ti plati youtube i sportsport.ba ;)

Je li to nemaš ili nećeš? :hmmmmm:

Kawhi WroteColonJa nisam zadovoljan njihovim dosadašnjim saradnjama. Volio bih da Abel s Edom ponovo radi. :kafa:

Pa i jest bolja njihova od Abel + Kanye. Mene zanima na šta bi ličila pjesma sa sva trojicom, mada nešto kad razmislim, ne mogu ih zamisliti zajedno na jednoj pjesmi, a da to bude dobro. :think:
Would you believe in what you believe in if you were the only one who believed it?

sekerbay
Kontakt:

PostPostao/la sekerbay » 19 okt 2017, 18:57

Ti bas dijete :roll:
Ne znam kako da ti objasnim bez svježeg primjera.
Evo, Erdoğan je trenutno najbolji političar kojeg muslimanski svijet ima za ponuditi.
Ja ne mogu da sudim o redžepu tajipu, to će Allah, ali mogu o džumhurbaškanu erdoanu.
Turska je postala sila koja na istoj visini razgovara sa najvećim svjetskim silama. Nema više podanickog mentaliteta. Čitam frisku informaciju da je turska trenutno br. 1 u evropi po novozaposlenim ljudima.
A pratiš li njegove izjave?
Jedan dan kaže da će klanjati u alepu, a drugi da treba razgovarati sa asadom. Jedan dan kaže da se mora uraditi sve kako bi se zaustavila iranska ekspanzija, a drugi putuje u teheran i ljubi se sa ruhanijem.
Bombarduje sirijske kurde jer se boji da će se rožava proširiti na tursku, a istovremeno dočekuje i grli iračkog kurda barzanija.
To je ta dnevna politika u kojoj nema prijatelja nego samo goli interes. Pregovaras sa svima a ratujes samo kad moraš.

Vidi se da si o ratu učio iz knjiga. Ja sam ga preguro.
Tuzlake je bolila taki za podrinjem i posavinom.
Nije tu bilo solidarnosti i bratske ljubavi.
Evo, pitaj forumaše šta misle o podrinjcima. Tad je bilo još gore.
Što se tiče kasarni, nisi mogo prismrdit a kamoli da nešto uzmeš. Poučeni ranijim iskustvima, srpska komanda nije dopuštala da tz kasarnu preleti ptica a kamoli da se neš uzme

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 19 okt 2017, 19:01

Posavci su bas raja :kafa:

A Seco brate, ako je Turska toliko dobra, sto ti nisi dole nego si u Njemackoj?
Zadnja izmjena: Penaltiky, dana/u 19 okt 2017, 19:02, ukupno mijenjano 1 put.

Asteriks
Kontakt:

PostPostao/la Asteriks » 19 okt 2017, 19:01

Nije tacno i imas sve zabiljezeno al ovdje stajem, vidim da pocinjes sa nekim spustanjem. Dajes lijeve primjere a nisi izucio potrebnu literaturu neg trazis neki cudan zakljucas, bacas moralne pridike te prebacujes loptu negdje sasvim daleko.

Procitaj malo o 16.9.1993., pogledaj stav nekih mislilaca o pregovoru u Zenevi itd.

Vozda. :salut:
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 19 okt 2017, 19:03, ukupno mijenjano 1 put.
It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.

Kawhi
Kontakt:

PostPostao/la Kawhi » 19 okt 2017, 19:03

Aerials WroteColonPa i jest bolja njihova od Abel + Kanye. Mene zanima na šta bi ličila pjesma sa sva trojicom, mada nešto kad razmislim, ne mogu ih zamisliti zajedno na jednoj pjesmi, a da to bude dobro. :think:

Dark Times je genijalna stvar.

Isus bi ponovo sisao jer bi i on zelio biti dio toga. :ljepota:

JackTheStripper
Kontakt:

PostPostao/la JackTheStripper » 19 okt 2017, 19:11

Nema vecih retarda od pseudogradanske fine raje iz NS, GS i SDP...

slika
Sklon' se bona Zineta s pendžera, vidiš da te Vlasi očima kurišu...

Zastava će nova viti,
iznad naših glava tad;
sunit, šijit jedno biti,
isti im je trud i rad.

sekerbay
Kontakt:

PostPostao/la sekerbay » 19 okt 2017, 19:11

madridist WroteColonZnaci apsolvirali smo alkohol i kladionice.
Idemo dalje :lol:

Jok, samo smo obradili ovaj dio o kladionicama i čovićevim podguznim muhama koje bi da kritikuju ratno bh vodstvo, a nisu u stanju da u miru zaustave novog bobana iako je rješenje u njihovim rukama.
O alkoholu drugom prilikom.

Asteriks WroteColonovdje stajem

Pa bolje ti je. Koristiš se "argumentima rekla-kazala"
i iznosiš "činjenice" koje nisu izrovili ni najveći alijini politički neprijatelji.

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Forster, Kawhi i 12 gostiju.