Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Hendo
Postovi: 4305
Pridružen/a: 26 avg 2014, 23:22
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Hendo » 23 jun 2017, 11:21

:shifty:
sekerbay je napisao/la:Šta je tespih namaz?
Jedan od najdražih namaza sufijama.
Kocka je bačena

Avatar
shzna
Postovi: 4777
Pridružen/a: 11 jul 2013, 22:10
Lokacija: MANIJACI 1987
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la shzna » 23 jun 2017, 11:22

Ultras Željezničar i jedanaest ratnika, oduvijek je najbolja taktika!

Avatar
Sarajlijica1946
Postovi: 8177
Pridružen/a: 21 jan 2016, 11:37
Lokacija: https://www.fksarajevo.ba/bs/
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sarajlijica1946 » 23 jun 2017, 11:37

Hendo je napisao/la::shifty:
sekerbay je napisao/la:Šta je tespih namaz?
Jedan od najdražih namaza sufijama.
Sad i to nevalja. :)

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 23 jun 2017, 11:51

Stavili ispit po najvećoj vrućini, u 3 poslijepodne. Majstori. :bow:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Evolution87 » 23 jun 2017, 11:56

Aerials je napisao/la:Stavili ispit po najvećoj vrućini, u 3 poslijepodne. Majstori. :bow:
Pa ljudi vam dali vise vremena da ucite :mrgreen:
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
Hendo
Postovi: 4305
Pridružen/a: 26 avg 2014, 23:22
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Hendo » 23 jun 2017, 11:57

Sarajlijica1946 je napisao/la:
Hendo je napisao/la::shifty:
sekerbay je napisao/la:Šta je tespih namaz?
Jedan od najdražih namaza sufijama.
Sad i to nevalja. :)
Nije druže, ali onako kažem. Hadisi i tespih namzu se nalaze u Tirmizijinij zbirci hadisa i generalno, IZ najviše uzima iz te hadiske zbirke.
Ako pogledaš to i jeste jedan od najdražih namaza sufijama, oni vole te posebne namaze, reći ovo u ovom vremenu, posebna mjesta, za mala djela velike nagrade..
Kocka je bačena

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 23 jun 2017, 12:01

Evolution87 je napisao/la:
Aerials je napisao/la:Stavili ispit po najvećoj vrućini, u 3 poslijepodne. Majstori. :bow:
Pa ljudi vam dali vise vremena da ucite :mrgreen:
Samo su mi dali više vremena da zaboravim i ono što znam. :rol:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 23 jun 2017, 14:15

Voljela bih, baš bih jako voljela da mi neko uman, a pošten, odgovori na pitanje: Zašto je danas, kad je vjera prisutnija nego ikad, i kriminala, droge, nemorala, svega ružnog i zlog, više nego ikad?
http://ba.****/a170645/Kolumne/Nu ... -bili.html
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 23 jun 2017, 14:22

To je srbski portal!!
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
shzna
Postovi: 4777
Pridružen/a: 11 jul 2013, 22:10
Lokacija: MANIJACI 1987
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la shzna » 23 jun 2017, 14:42

A gdje je to vjera toliko prisutna?

Konkretno, islam - nikad se manje nije postilo, nikad manje raje nije dolazilo na tabiju, a kafići nikad puniji za vrijeme posta, hanume nikad oskudnije obučene hodaju po gradu. Eto neki mali primjeri.

I kaže vjera prisutnija više nego ikad - pa i jeste, ali, nažalost, u raspravama i predajama gdje se pokušava oblatiti, suzbiti te diskreditirati nekim shizostavovima.
Ultras Željezničar i jedanaest ratnika, oduvijek je najbolja taktika!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la kobe24 » 23 jun 2017, 15:11

Jest, ja sam kriv Nuri sto je prestala da klanja, posti i uci Kur'an. :rol: Dusa slatka, gomilu gluposti i kotradiktornosti je napisala. Cuj ibadetila u Allahovo ime, a sad joj odjednom svi drugi krivi sto je te ibadete ostavila. Iskren nijjet, nema govora. :rol:

Ne bih se posebno osvrtao na indirektne prozivke ovih iznad, moj brat @shzna je sve lijepo napisao. Generalno, s vremena na vrijeme, znate biti zanimljivi, ali trenutno ste sve, samo ne zanimljivi i interesantni. Haman ova visoka temperatura brzo djeluje, pa su ti vasi fazoni odvec izlapili... :think:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
BitiSrcemVezan
Postovi: 3763
Pridružen/a: 24 avg 2014, 00:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la BitiSrcemVezan » 23 jun 2017, 15:19

vi ste gori što ovakve čitate

idi kući piši rime ne razumeš ti te teme :mrgreen:
1946

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 23 jun 2017, 16:42

shzna je napisao/la:A gdje je to vjera toliko prisutna?

Konkretno, islam - nikad se manje nije postilo, nikad manje raje nije dolazilo na tabiju, a kafići nikad puniji za vrijeme posta, hanume nikad oskudnije obučene hodaju po gradu. Eto neki mali primjeri.

I kaže vjera prisutnija više nego ikad - pa i jeste, ali, nažalost, u raspravama i predajama gdje se pokušava oblatiti, suzbiti te diskreditirati nekim shizostavovima.
Stariji Tuzlaxi kažu da na džumama po Tz džamijama prije 30 godina nije bilo 5-10 ljudi a danas kako se parkiraju moraš magistralom hodat
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
shzna
Postovi: 4777
Pridružen/a: 11 jul 2013, 22:10
Lokacija: MANIJACI 1987
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la shzna » 23 jun 2017, 16:50

Uzimaš relevantnim period u kojem se zbog odlaska u džamiju moglo ostati bez posla.

Kamo puste sreće da se u ovo vrijeme praktikuje vjera, bilo koja, jer bi sigurno bilo manje loših stvari.

Hajmo kao mjeru uzeti ikindiju ili akšam namaz, evo nedjeljom kad je narod kući, znaš koliko bude ljudi u džamiji? 10ak.

Ja ne optužujem, ako vjeruješ vjeruj, nemam kome šta nametati ali da neko baljezga da je zbog "ekspanzije" vjere ( a ista ekspanzija sigurno ne postoji ) loše vrijeme, e te nonsense ne mogu slušati.
Ultras Željezničar i jedanaest ratnika, oduvijek je najbolja taktika!

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la jasmin10 » 23 jun 2017, 16:55

Konkursi u BiH :puke:
Prekucam pismeno i fizičko testiranje, na intervjuu dobijem 15.2 boda. Falilo mi 0.8 da budem primljen.
Al zato je primljen lik koji je imao 12 od mogućih 30 na fizičkom. Ali je zato na intervjuu dobio 25.
Zna li neko da li bi bilo koristi od žalbe ?

SDA I HDZ :puke: kad mi ih neko podje branit pa odmah mu treba samar opalit.

I onda ti, ovi naši što su se uhljebili, pune glavu pričama kako ne treba ići, skupo u Njemackoj, bolje ovdje.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Unofficialpage » 23 jun 2017, 17:09

Istraživanja su pokazala da osoba sa 22 god. koristi iste dijelove mozga kao i za 15 godina. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 23 jun 2017, 17:13

shzna je napisao/la:Uzimaš relevantnim period u kojem se zbog odlaska u džamiju moglo ostati bez posla.

Kamo puste sreće da se u ovo vrijeme praktikuje vjera, bilo koja, jer bi sigurno bilo manje loših stvari.

Hajmo kao mjeru uzeti ikindiju ili akšam namaz, evo nedjeljom kad je narod kući, znaš koliko bude ljudi u džamiji? 10ak.

Ja ne optužujem, ako vjeruješ vjeruj, nemam kome šta nametati ali da neko baljezga da je zbog "ekspanzije" vjere ( a ista ekspanzija sigurno ne postoji ) loše vrijeme, e te nonsense ne mogu slušati.
Naprotiv. Nije zbog ekspanzije vjere loše vrijeme, nego zbog zanemarivanja vjere. Forma i religija su u ekspanziji postale važnije od iskrenog vjerovanja i želje da se čini dobro. Danas ljudi rade dobro da bi neko za njih mogao reći kako su dobri kršćani/muslimani, ispunjavaju se obaveze u džamiji/crkvi iz istog razloga, oblači se propisno iz istog razloga i slične stvari. Stalno su prisutne rasprave (barem u islamu) kako je pravilno klanjati, koja dužina brade je najbolja, smije li žena sama voziti, je li dozvoljeno piti 40 dana prije ramazana, da li se smije jesti krmetina i slične gluposti koje nemaju veze s vjerom. Na sav glas se priča kako je ovaj svijet bezvrijedan, a zapravo je materijalna forma postala važnija od duhovne. Važno je pokazati da je neko veći vjernik od nekog jer klanja na određeni način.
I ne kažem ja da smo kao pojedinci takvi, nego se u društvu stvorila takva uloga religije gdje je poželjno da budeš viđen kako klanjaš, postiš, nešto treće da bi imao sigurniji posao, bolje se provlačio kroz školu/fakultet. Religija je postala previše ovosvjetovna, a da bi to bilo prihvaćeno daje joj se naziv vjera iako nema veze s vjerom.

Nura naprimjer u tekstu pretjeruje jer piše kako je ona sada prestala raditi stvari koje je prije radila zbog drugih ljudi. Idiotski je prestati raditi nešto samo zbog toga što su i drugi to htjeli raditi (da ne spominjem sranja o dobroj Jugoslaviji), ali je dosta dobrih stvari napisala. I vidim da se to odmah proglašava napadom na islam, a nije to nego je napad na društvo. Nakaradno društvo koristi izgovor u vidu islam da se zaštiti i ostane nakaradno.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 23 jun 2017, 17:16

Jedan nasihat bradersima.
Ne treba negirati svaku riječ koju izuste ovi Islamofobi.
Time se otvaraju vrata sejtanu za neke nove svađe i daje se materijal onima koji ga jedva čekaju.
Ima istine u ovome što govore.
Ima istine u tome da dosta svijeta dolazi na džumu kako bi kidnulo s posla. Ima ih koji dolaze da budu viđeni.
Mi takve nazivamo munaficima.
Takođe sam bio sa ovom braćom selefijama u nekom mesdzidu. Kad se zavrsilo, pokazuje mi jedan na grupicu nekih momaka, kaže veliki dileri.
U Kalesiji neka grupica šturala na džumu dok im šef nije rekao - ok, mogu ići, ali će im odbiti malo od plata zbog izostanaka. Samo jedan nastavio ići. Naravno da mu se ništa nije odbijalo jer je to bio test.

Ali, zbog pojedinaca okrivljavati sve? Gotovo dvije milijarde ljudi?
Još gore, nečija djela pripisati islamu?
Onaj ko to radi ispada smiješan, pa čak i glup.
U najmanju ruku spušta se na nivo tetke mahaluse koja bi da priča o svemu a blage veze nema.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la DANTES » 23 jun 2017, 17:21

sekerbay je napisao/la:---
čekam te. pusti vjeru.. aj u kviz
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 23 jun 2017, 17:22

DANTES je napisao/la:
sekerbay je napisao/la:---
čekam te. pusti vjeru.. aj u kviz
Gdje me čekaš :mrgreen:
Nisam ništ dobio
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: muhamedhulk, napoleon72, rio_Ferdy88 i 41 gost.