Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 26 sep 2017, 12:08

DANTES je napisao/la:Ili još bolje vratiti Srbi muhamedanci... Ljepše je.. Ispravnije..
Ovdje si samo djelomično u pravu.
Pa, znaš li koji je najveći uslovno rečeno srpski grad, veći i od beograda? To je istanbul.
Baš sinoć čitam da u turskoj ima par miliona ljudi koji vuku porijeklo iz Srbije.
Njih si mogo nazivat srbi muhamedanci. Neke si čak mogo optužiti da su prodali vjeru za večeru, jok Bošnjake. Kod nas je islam došao prije negoli su zavladale osmanlije.
Što se tiče bosanskih Srba, većina su porijeklom od Bošnjaka pravoslavaca dok se manjina može pohvaliti da su srbi.
Aerials je napisao/la:Šta je dobro protiv povraćanja i mučnine? :|
Ako si trudna, onda niš :mrgreen:
Ako nisi, onda kola i banane.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la DANTES » 26 sep 2017, 12:19

Aerials je napisao/la:
rob do bagro je napisao/la: Supa. :thumbup:
Ma ne mogu okusiti ništa, svakako odmah povratim. :cry:
DANTES je napisao/la: Klometol... Odmah prestaje..
Tuzlak1987 ma da samo Rusija.
Znaš li im cijenu, to su tablete je li?
Da. Oko 5-6KM...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 26 sep 2017, 12:20

Pa da, jedno auto prepolovilo drugo auto.
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /170925128
Jbg., nesreća. :(
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la DANTES » 26 sep 2017, 12:21

sekerbay je napisao/la:
DANTES je napisao/la:Ili još bolje vratiti Srbi muhamedanci... Ljepše je.. Ispravnije..
Ovdje si samo djelomično u pravu.
Pa, znaš li koji je najveći uslovno rečeno srpski grad, veći i od beograda? To je istanbul.
Baš sinoć čitam da u turskoj ima par miliona ljudi koji vuku porijeklo iz Srbije.
Njih si mogo nazivat srbi muhamedanci. Neke si čak mogo optužiti da su prodali vjeru za večeru, jok Bošnjake. Kod nas je islam došao prije negoli su zavladale osmanlije.
Što se tiče bosanskih Srba, većina su porijeklom od Bošnjaka pravoslavaca dok se manjina može pohvaliti da su srbi.
Vickast si.. Islam bio prije turaka. Bošnjaci pravoslavci. Ko ti je predavao istoriju? Neki rođak Deretića Jovana? :urnebes:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Stone Island » 26 sep 2017, 12:31

DANTES je napisao/la:
sekerbay je napisao/la:
DANTES je napisao/la:Ili još bolje vratiti Srbi muhamedanci... Ljepše je.. Ispravnije..
Ovdje si samo djelomično u pravu.
Pa, znaš li koji je najveći uslovno rečeno srpski grad, veći i od beograda? To je istanbul.
Baš sinoć čitam da u turskoj ima par miliona ljudi koji vuku porijeklo iz Srbije.
Njih si mogo nazivat srbi muhamedanci. Neke si čak mogo optužiti da su prodali vjeru za večeru, jok Bošnjake. Kod nas je islam došao prije negoli su zavladale osmanlije.
Što se tiče bosanskih Srba, većina su porijeklom od Bošnjaka pravoslavaca dok se manjina može pohvaliti da su srbi.
Vickast si.. Islam bio prije turaka. Bošnjaci pravoslavci. Ko ti je predavao istoriju? Neki rođak Deretića Jovana? :urnebes:
Tu ste negdje. Omakne se i tebi kvalitetna glupost.

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Besic » 26 sep 2017, 12:35

Rokoko87 je napisao/la:
Besic je napisao/la:
Rokoko87 je napisao/la:
:lol:
? :kafa:
Kobe te zakuca, još jedan u nizu. :kafa:
Naveo sam ga na ovo.

Jesmo li spremni za idući vikend?
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
rasavoje
Postovi: 5128
Pridružen/a: 18 dec 2015, 23:23
Lokacija: made in PRC
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rasavoje » 26 sep 2017, 12:43

DANTES je napisao/la:
rasavoje je napisao/la:Kako me oci bole. Nisam odavno plakala. :evil:
Da pomognem. FK Sarajevo u Evropi. FK Sarajevo na tabeli. Eto. Plači
Sta 'eee? Ko ti drma kavez? :tralala:
♥ ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje!

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 26 sep 2017, 13:09

Vjeruješ li ovima :?
http://www.telegraf.rs/vesti/1220314-vi ... -u-turskoj
DANTES je napisao/la:Islam bio prije turaka
Jap, bio je.
Historijski izvori (narodna predanja, spisi) potvrðuju pojavu Islama na ovim prostorima, puno prije pada Srednjovjekovne bosanske države. Naime, pošto je Bosna imala dobre odnose sa susjednim joj, pomorskim državama (prvenstveno mislim na Dubrovnik), onda se osjeæaj Islama poèeo javljati dolaskom arapskih trgovaca, koji su tada krstarili Sredozemljem.
Ovo ne čudi jer je crkva bosanska daleko bliža islamu nego pravoslavnim i katoličkim politeistima.
DANTES je napisao/la:Bošnjaci pravoslavci.
Da. Čak i u prvom sv. ratu.
Baš sam ti neku noć postavio sliku Bošnjaka pravoslavca koji je poginuo služeći u austrougarskog vojsci.
Al ne kontaš ti to. Po vlastitom priznanju, historiju si učio od guslara.
Ili od ovog :
Za realizaciju srpskih nacionalnih koncepcija bilo je najvažnije da se pridobiju široke narodne mase u neoslobođenim oblastima, koji imaju zajednički jezik, to se odnosilo i na Bosnu, i na Hercegovinu. Zato se moralo pristupiti sistematskoj i organiziranoj propagandi, a najviše mogućnosti u tom pravcu pružala je ojačana srpska država. Za propaganda takvih ideja bio je zadužen ministar Srbije Ilija Garašanin, koji je u svom djelu Načertanije iz 1844.godine, zacrtao osnovne ideje u nacionalno-političkoj akciji. U Načertanijama se ističe da se “na istočna vjeroispovjedanja Bošnjaka neće biti za Srbiji težak zadatak uticati.” (Garašanin: 1844)
Al haj, nek ti oni sami kažu kako se zovu :D
To su oni koji su napustili bosnu prije srpskog/hrvatskog nacionalnog pokreta.

Baranjski Bošnjaci žive u Baranji, u gradu Pečuhu, i u selima Kukinju, Semelju, Udvaru, u Salanti (gdje su došli u 18. stoljeću, a danas čine 32% sela), te Nijemetu, Poganu itd... Došli su iz Bosne u Baranju, velikim dijelom u 16. i 17. stoljeću, kada je taj kraj bio pod upravom Osmanskog carstva, ali i u znatnijem broju već u 14. stoljeću... Današnji građani BiH su rasuti po cijelom svijetu i u gotovo svim zemljama imaju svoje male zajednice unutar kojih djeluju i oživljavaju svoju tradiciju...

U Mađarskoj tako djeluje zajednica građana porijeklom iz BiH - katolika - koji sami sebe nazivaju Bošnjacima. Svakodnevno čuvaju bosansku tradiciju, nose stare bosanske nošnje, a u Pečuhu čak jedna od glavnih ulica nosi ime Bošnjačka. U BiH se o bošnjačkoj zajednici u Mađarskoj ne zna gotovo ništa. Tek nedavno, boravkom jednog od članova zajednice u Tuzli, saznali su se neki vrijedniji detalji. Na čelu bošnjačke zajednice je univerzitetski profesor i sociolog Ivica Đurok iz Mađarske. Kaže da u nekim naseljima u okolini Pečuha ljudi čak nose nošnju bosanskih krajeva:
- "Suočiti ćete se s činjenicom da je ta nošnja gotovo istovjetna s nošnjom koja je u okolici Olova i nekim sličnim područjima. Pitanje je moralnog i identičkog aspekta jako važno za te ljude, za tu zajednicu."...

I dok se neki bh. državljani danas odriču svoje domovine, ljudima koji pripadaju bošnjačkoj zajednici u Mađarskoj veoma je važno da ih BiH zaštiti - jer oni žele upravo svoju matičnu zemlju. Oni na taj odgovor još uvijek čekaju - kaže profesor Đurok:
- "U Pečuhu ima sedam naselja gdje kažu za sebe da su Bošnjaci. Kažu da su katolici iz Bosne - i pitaju:
- Imamo li mi pravo na svoju matičnu domovinu koja se zove Bosna i Hercegovina? Na ovo pitanje netko treba da nam odgovori - a mi znamo odgovor. Ima li BiH neku obavezu brinuti se o nama? Ne financijski, to nam ne treba, nego u moralnom smislu - ima li Sarajevo, Tuzla, općenito BiH, neke obaveze da se brine o nama?"

Bez obzira na bilo kakvu podršku iz BiH - pa i onu moralnu - bošnjačka zajednica u Mađaskoj ima sjajnu budućnost - u nju se sve više uključuju mladi koji žele pronositi bosansku tradiciju. Na to je profesor Đurok veoma ponosan:
- Evo, radi primjera, ovo se dogodilo prije par dana. Studentica dolazi kod mene i ja kažem: - Šokica?

A ona kaže:
- Ne, ja sam Bošnjakuša!

Ja opet kažem:
- Ne, Vi ste Šokica!

A ona opet:
- Ne, ja sam Bošnjakuša!
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18611
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 26 sep 2017, 13:31

Svi ste vi Sandzaklije :kafa:

Hoćemo konstitutivnost u Srbiji, BiH i CG :kafa:
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sarmelino » 26 sep 2017, 13:36

Ja vise ne vidim poentu postojanja Sandžaka,95% ih je u Sarajevu,ostalih 5% po ostatku BiH.
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Besic » 26 sep 2017, 13:59

Ne vidiš jer si bot
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11406
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 26 sep 2017, 14:02

sekerbay je napisao/la: Ako si trudna, onda niš :mrgreen:
Ako nisi, onda kola i banane.
:thumbdown:
Nije fakat za zajebancije. :plac:
DANTES je napisao/la: Da. Oko 5-6KM...
Hvala. :thumbup:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la BernardBarnjak » 26 sep 2017, 14:21

Sarmelino je napisao/la:Ja vise ne vidim poentu postojanja Sandžaka,95% ih je u Sarajevu,ostalih 5% po ostatku BiH.

Nisam, fakat, znao da ih ima i van Sarajeva :mrgreen:
Moze li konkretno gdje?
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sarmelino » 26 sep 2017, 14:29

BernardBarnjak je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la:Ja vise ne vidim poentu postojanja Sandžaka,95% ih je u Sarajevu,ostalih 5% po ostatku BiH.

Nisam, fakat, znao da ih ima i van Sarajeva :mrgreen:
Moze li konkretno gdje?
Ma nemam pojma,to sam zakljucio na osnovu tog sto u mom manjem gradu ima dobar broj njih :rol: Ne vidim zasto ih ne bi bilo u drugim vecim gradovima,svakako im je bolje ovdje nego tamo.
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la madridist » 26 sep 2017, 14:33

slika
:salut:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 26 sep 2017, 14:58

sekerbay je napisao/la:!
Problem s ovim je sto Bosnjaci nemaju nacionalnu drzavu, za razliku od ostalih nacija u Evropi. Tu sam gresku Dantule previdio. Cak je i rekao da Srbi imaju.
Kad Bosna postane nacionalna drzava Bosnjaka, a ne Frankenstajn iz Mrkonjic Grada i sama drzava moze naprijed, a mozemo se brinuti i za Bosnjake sirom svijeta. "Tekovine" ZAVNOBIHa moraju biti izbrisane i ponistene.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Besic » 26 sep 2017, 15:01

Svaka ti je zlatna
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 26 sep 2017, 15:02

No, prava na učenje na maternjem jeziku nisu ostvarena svoj djeci na cijelom teritoriju Bosne i Hercegovine. Činjenica je da već godinama unazad bošnjačkoj djeci u Republici Srpskoj nije omogućeno učenje bosanskog jezika, zbog čega su bošnjačka djeca iz Kotor Varoši napustila Osnovnu školu “Sveti Sava”. O ovoj temi nisu željeli govoriti direktorica Osnovne škole “Sveti Sava” u Kotor Varoši Slađana Šubara, ali ni njena zamjenica Borjana Vučurević. Također, ni u Ministarstvu prosvjete i kulture Republike Srpske nisu bili raspoloženi za razgovor
U srbiji i hrvatskoj more, u republici šumskoj ne more.

Da se, kolega dantos, nadovežem na prethodni post. Pozz te fina raja sa kliksa :D
Fra Ivan Franjo Jukic 1848:
"...Mi Bošnjaci...
Fra Antun Knezevic 1870:

Neke naše komšije vrlo se ljute, što se dičimo i ponosimo našim starim imenom, jezikom i običajima i što pod živu glavu nećemo da prigrlimo njihovo ime za oznaku narodnosti i jezika. U napadajima na nas složne su naše komšije, koje ćemo, da se bolje razumijemo, nazvati Jovo i Ivo. No i jedan i drugi traži od nas nešto drugo, jer izmedju sebe ne mogu – o živu glavu – da se slože.
Prijatelj Jovo poručuje nam, da uzmemo njegovo ime, a prijatelj Ivo veli, “jok Bošnjače, ti si moj i moraš prigrliti moje ime“. Potegni tamo, potegni amo, a sve bez našega pitanja. Od same ljubavi, a zbog svoje beskrajne svađe, prijatelji bi nas upravo raskinuli; da se nijesmo već odavna tome priučili, mi bi se morali od čuda kameniti kao kulašinsko dijete.
Al‘ ovako, kako stvari stoje, zapitaćemo naše prijatelje, koji se bave perom i štampom: za što se tako svađate za nas, kad dobro znadete, da je Bošnjak od starine privikao dičiti se jezikom i zvati se imenom svojim, da se vjerno drži tradicija i uspomena svojih djedova.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 26 sep 2017, 15:13

Kawhi je napisao/la:
sekerbay je napisao/la:!
Problem s ovim je sto Bosnjaci nemaju nacionalnu drzavu, za razliku od ostalih nacija u Evropi. Tu sam gresku Dantule previdio. Cak je i rekao da Srbi imaju.
Kad Bosna postane nacionalna drzava Bosnjaka, a ne Frankenstajn iz Mrkonjic Grada i sama drzava moze naprijed, a mozemo se brinuti i za Bosnjake sirom svijeta. "Tekovine" ZAVNOBIHa moraju biti izbrisane i ponistene.
Pa naš vrh je aminovao tome.
Dakle, etnički bošnjaci = muslimani. Mislili su da je to napredak u odnosu na muslimane sa velikim M.
Kakva greška.
Čovječe, srce mi ko ćaba kad vidim ove bošnje katoličke vjeroispovijesti koji žive u mađarskoj.
Al eto, da se danas vrate u bosnu, a imaju pravo da se vrate, preko noći bi morali postati hrvati :roll:
Kolosalna greška tadašnjeg bh vrha.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 26 sep 2017, 15:21

sekerbay je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
sekerbay je napisao/la:!
Problem s ovim je sto Bosnjaci nemaju nacionalnu drzavu, za razliku od ostalih nacija u Evropi. Tu sam gresku Dantule previdio. Cak je i rekao da Srbi imaju.
Kad Bosna postane nacionalna drzava Bosnjaka, a ne Frankenstajn iz Mrkonjic Grada i sama drzava moze naprijed, a mozemo se brinuti i za Bosnjake sirom svijeta. "Tekovine" ZAVNOBIHa moraju biti izbrisane i ponistene.
Pa naš vrh je aminovao tome.
Dakle, etnički bošnjaci = muslimani. Mislili su da je to napredak u odnosu na muslimane sa velikim M.
Kakva greška.
Čovječe, srce mi ko ćaba kad vidim ove bošnje katoličke vjeroispovijesti koji žive u mađarskoj.
Al eto, da se danas vrate u bosnu, a imaju pravo da se vrate, preko noći bi morali postati hrvati :roll:
Kolosalna greška tadašnjeg bh vrha.
Za to je kriv prvi preCjednik. Nije shvatao vaznost nacije. Samo mu islam bio na pameti. Doduse, nisu ni potomci begova oko njega pomogli, koji pravoslavce i katolike vide kao kmetove.

No, opet sve je to pocelo u ZAVNOBIHu i AVNOJu. Ulice po cijeloj Evropi nosile ime "Bosnjacka", a u Jugi nisu htjeli stampati knjige koje imaju tu rijec u sebi.

Konstitutivnost je najsmjesnija stvar ikad izmisljena. Tudjman je to najpametnije uradio. Steta sto kod nas niko nije imao muda za to.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: numanumaye22 i 34 gosta.