Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 okt 2017, 00:46

legenda reala je napisao/la:
Aerials je napisao/la:Štednjom se ne može danas stan uzeti. Jedino ako štediš nekih 30 godina. Pa mora se živjeti, nećeš ti čitavu platu odvajati na štednju, a jesti zrak. Ne ide to tako lako.
Dobro on će biti doktor imaće pet milja platu, logičan slijed događaja je da će i oženiti doktoricu pa on može šparati, a inače na prosječnoj plati bi mogo za stana ušparati, kad bi trebo u penziju hahhaha kolko su danas stanovi skupi
Ma i obični doktor danas 1200 do 1500 u vrh glave, da se na glavu nasadi sa dežurama, jedino kad specijalizira, ili da uzima ljudima šakom i kapom, ali kao muslimanu to mu je zabranjeno tako da mu otpada taj dodatak na platu u startu :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 22 okt 2017, 00:46

Aerials je napisao/la:
Kawhi je napisao/la: I to.
Pa što ne čitaš šta? :P
Nemam šta.

Nije mi jasno ova priča da je nemoguće zaraditi za stana za 5 godina. Pogledajte članove stranaka i partija. Imaju po 4-5 stanova. Sve legalno i po Božijim i po ljudskim zakonima.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la kobe24 » 22 okt 2017, 00:47

tuzlak1987 je napisao/la:Ako vec o tome brines kao vjernik onda treba imati odlicnu taktiku pocevsi od roditelja. Jel dozvoleno bar zivotno osiguranje? Npr to je dosta stvar gdje stavis osiguranje na 5-10 godina i onda u konacnici dobijes 7-8 hiljada povrata za jednu osobu. Znaci treba ti 20 godina sa dobrim planom da iz nicega izvuces 50-60 hiljada.

A stan gdje kobe zivi u Tuzli od 45-50 kvadrata se krece od 70 hiljada starija gradnja do 80-90 hiljada nova gradnja i zavisno od lokacije. Mozda dobijes i neki popust.

Jbg nismo mi Jevreji da imamo dobre taktike :D
Nije dozvoljeno ni zivotno osiguranje. To je jos gore od orocavanja, gdje su prihodi daleko manji.

Pa ko je rekao da se mora u Tuzli kupiti? Nemaju svi para da zive na Stupinama npr.. :mrgreen: Kupis kakav manji plac na Moluhama i pravis kucu, ili kupis stan u Lukavcu, Kalesiji, Zivinicama... :mrgreen: Ako nemas odmah para za toga, onda zivis kao podstanar eto u Zivinicama, gdje te sve sa rezijama ne izadje vise od 250 maraka. :mrgreen:

@Rio brate, zezao sam se ja gore sa ovim nekakvim proracunima i taktikama. Uvodni dio prethodnog posta je bio sala. :D Svjestan sam da je to ogromna stvar i da nije uopste jednostavno sakupiti pare za kucu ili stan. Ja npr. mislim da u svojoj nekoj uzoj porodici sigurno imam ljudi koji bi mi svi zajedno posudili do 30 hiljada mozda i da im to onda vratim za par godina. Mada, i to je zeznuta stvar, ali bih se prije odlucio na to nego na dizanje kredita. Otkako znam za sebe i otkako sam postao svjestan da ce doci dan kad cu se morati rastati od roditelja, potenciram kod njih da stede pare i da ih ne trose na sve moguce gluposti. :mrgreen: Idealna opcija bi bila da oni sami budu u stanju da mi kupe neki stan, kad vec dodje vrijeme da se zenim i da zivim odvojeno od njih. :lol:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 22 okt 2017, 00:49

Ma samo se u stan treba uvaljivati, kuca pojede pare. Ako jednom odes u kucu onda nemas mira citav zivot :urnebes:

Ko ode u jedan stan kupiti ce i drugi.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 22 okt 2017, 00:50

kobe24 je napisao/la: Pa ko je rekao da se mora u Tuzli kupiti? Nemaju svi para da zive na Stupinama npr.. :mrgreen: Kupis kakav manji plac na Moluhama i pravis kucu, ili kupis stan u Lukavcu, Kalesiji, Zivinicama... :mrgreen: Ako nemas odmah para za toga, onda zivis kao podstanar eto u Zivinicama, gdje te sve sa rezijama ne izadje vise od 250 maraka. :mrgreen:
Zašto svi Tuzlaci žele otići iz Tuzle? :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 22 okt 2017, 00:52

tuzlak1987 je napisao/la:Ma samo se u stan treba uvaljivati, kuca pojede pare. Ako jednom odes u kucu onda nemas mira citav zivot :urnebes:

Ko ode u jedan stan kupiti ce i drugi.
Istina. Kuća jede pare. Vazda nekog posla i ulaganja. :crazy:
Kawhi je napisao/la: Nemam šta.

Nije mi jasno ova priča da je nemoguće zaraditi za stana za 5 godina. Pogledajte članove stranaka i partija. Imaju po 4-5 stanova. Sve legalno i po Božijim i po ljudskim zakonima.
Nije moguće da si pročitao sve na internetu.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Lillard » 22 okt 2017, 00:53

Tvoje poimanje vjere i Boga je za mene apsolutno pogrešno, to je ono šta sam zaključio iz tvojih postova @Kobe. Ne moraš odgovarat, znam već šta ćeš napisat, pa svejedno. Samo sam htio to reć.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 22 okt 2017, 00:55

Aerials je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Ma samo se u stan treba uvaljivati, kuca pojede pare. Ako jednom odes u kucu onda nemas mira citav zivot :urnebes:

Ko ode u jedan stan kupiti ce i drugi.
Istina. Kuća jede pare. Vazda nekog posla i ulaganja. :crazy:
Kawhi je napisao/la: Nemam šta.

Nije mi jasno ova priča da je nemoguće zaraditi za stana za 5 godina. Pogledajte članove stranaka i partija. Imaju po 4-5 stanova. Sve legalno i po Božijim i po ljudskim zakonima.
Nije moguće da si pročitao sve na internetu.
Moguće je.
Lillard je napisao/la:Tvoje poimanje vjere i Boga je za mene apsolutno pogrešno, to je ono šta sam zaključio iz tvojih postova @Kobe. Ne moraš odgovarat, znam već šta ćeš napisat, pa svejedno. Samo sam htio to reć.
Njemu tvoja pogrešna. Kad umrete saznati ćete koji je bio u pravu. :kafa:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 22 okt 2017, 00:57

Kawhi je napisao/la: Moguće je.
Nope. Imaš i knjige isto.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 okt 2017, 00:57

Govorimo o tome da ti kupiš stan sebi svojim parama, ne tuđim, to je već druga stvar. A vjeruj mi da je bolje da ne očekuješ ni od kog ništa, sve što sam zaradiš i stekneš cijenit ćeš više u odnosu na poklonjeno i manje će te bolit glava :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Vijadukt » 22 okt 2017, 00:58

Zivjeti kao podstanar = bacanje para niz vodu. Prosto ko pasulj. Ako ces ih vec bacati bolje predaj dusu kreditoru i placaj ratu od tih para.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 22 okt 2017, 00:59

Aerials je napisao/la:
Kawhi je napisao/la: Moguće je.
Nope. Imaš i knjige isto.
Ne treba mi to u životu.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 22 okt 2017, 01:00

Kawhi je napisao/la: Ne treba mi to u životu.
See, ipak nisi sve što ima na internetu.
Ne znam onda šta da čitaš.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 22 okt 2017, 01:02

Aerials je napisao/la:
Kawhi je napisao/la: Ne treba mi to u životu.
See, ipak nisi sve što ima na internetu.
Ne znam onda šta da čitaš.
Nisam to rekao.
Ne znam ni ja.
Vijadukt je napisao/la:Zivjeti kao podstanar = bacanje para niz vodu. Prosto ko pasulj. Ako ces ih vec bacati bolje predaj dusu kreditoru i placaj ratu od tih para.
Ovaj život je svakako nebitan. Sve što se dešava na dunjaluku treba gledati kao iskušenje za ahiret. Tako da što više patiš to bolje.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la DANTES » 22 okt 2017, 01:03

Kobe24 vidi se da si još mlad. To su plemenite ideje i vrijedni planovi, ali.. 40 000 za stan za nekih 7 do godina? Teško. Cijene idu gore. A i da uštediš tolike pare je nemoguće, iako ti ne piješ, ne pušiš, ne kladiš se.. Vjerovatno nešto jedeš, i oblačiš. Koristiš mobilni i internet, kao i tv. Ako uštediš 40 hiljada ti si za nobela..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 22 okt 2017, 01:05

Kawhi je napisao/la:
Aerials je napisao/la: Nije moguće da si pročitao sve na internetu.
Moguće je.
Sad ćeš reći moguće je, ali ne znači i da se desilo? :hmmmmm:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la kobe24 » 22 okt 2017, 01:06

tuzlak1987 je napisao/la:Ma samo se u stan treba uvaljivati, kuca pojede pare. Ako jednom odes u kucu onda nemas mira citav zivot :urnebes:

Ko ode u jedan stan kupiti ce i drugi.
Slazem se apsolutno. Tu je uvijek fiksno trosenje i ulaganja nisu velika, mada i kuca svakako ima svojih prednosti. Evo npr. ova mala ima kucu. To u Tuzli ne moze svako imati, a ona samo nesto kuka. :P

@Kawhi, ma u Tuzli je daleko najljepse, ali ako vec nemas para za stan u drzavi Tuzli, onda pribjegavas alternativama (koje nisu lose). :mrgreen:

@Lillard, to je brate poimanje vjere kakvo islam od nas trazi. Ko nastoji da zivi po islamu, onda se trudi da sto je moguce vise postuje ono sto je naredjeno i zabranjeno. Ja nisam nikakav svetac, niti imam bilo sta protiv onoga ko ne dijeli moje misljenje. Svako u svom zivotu postupa onako kako misli da treba. Btw, i sama krscanska ulema je, cini mi se, do 15-16. stoljeca imala stav da je svako poslovanje s kamatom zabranjeno, ali se to vremenom u krscanstvu promijenilo kako su dolazili oni koji su sve vise mijenjali vjeru. Toga danas i u islamu ima.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kawhi » 22 okt 2017, 01:06

Aerials je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
Aerials je napisao/la: Nije moguće da si pročitao sve na internetu.
Moguće je.
Sad ćeš reći moguće je, ali ne znači i da se desilo? :hmmmmm:
Šredingerova mačka.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 22 okt 2017, 01:08

U Tuzli najbolje isli stanovi onima sto su za vrijeme frke dole u Afganistanu isli raditi i tako je dosta ljudi uzelo stan, svako ko je otisao prvo sto je uradio kada je dosao je kupovina stana. Vjerovatno je tako i u drugim gradovima..

Ali opet evo ovdje se svi slazu kako je tesko do stana i na to gledaju kao naucnu fantastiku, a ovi sto prave zgrade prodaju 95% stanova. :crazy:
Znaci ima ljudi sto kupe, ima ljudi i sto izvale za vecu kvadraturu, a kvadrat 1700.

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Vijadukt » 22 okt 2017, 01:09

Kawhi je napisao/la: Ovaj život je svakako nebitan. Sve što se dešava na dunjaluku treba gledati kao iskušenje za ahiret. Tako da što više patiš to bolje.
jesi to poso obnavljati gradivo iz vjeronauke?
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 36 gostiju.