Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Federer17 » 27 maj 2017, 16:54

chelsea358 je napisao/la:Znam da se nov J3 moze naci za te pare.Ako neko zna gdje ima J5 neka kaze :D
Evo od prvih nekoliko ponudjenih rezultata na piku, uglavnom se to krece do 320 KM maksimalno. Sve su u pitanju mob shopovi, tako da ne vidim razlog da npr. neka radnja gdje ti zivis stavi znacajno vecu cijenu. Kod ovih AS Mobitel sam davno kupovao neki HTC (doduse, otisao u radnju, ne online) i nikakvih problema nije bilo. I sad je ziv. :mrgreen:
slika

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la dema » 27 maj 2017, 18:05

Xiaomi je dobar, ne može se porediti sa oukitel to je manji proizvodac. Xiaomi je top 10 u svijetu.

Avatar
Sarajlijica1946
Postovi: 8177
Pridružen/a: 21 jan 2016, 11:37
Lokacija: https://www.fksarajevo.ba/bs/
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Sarajlijica1946 » 28 maj 2017, 02:44

Gori mi lampica za punjenje non stop, nervira me hem cu ocoraviti od nje. Zna li neko sta da radim. :hmmmmm:

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la BosnianKingdom » 31 maj 2017, 20:58

anonimni je napisao/la:
BosnianKingdom je napisao/la:
Prije 10 dana otišao mi WiFi čip, i ja promjenio matičnu ploču i od tada imam probleme gdje mi izbacuje error da nije umetnuta Sim kartica, a jeste. Pomislio sam da je problem do kartice ili matične. Kartica mi je ista od 2001/2 i rezana, i kontam možda je do nje,stara,ishabana, odem u bhtelecom zamjenim. Ali problem se nastavlja.
Znaci dnevno bar 10 puta mi izbacuje grešku da nema sim kartice i ja samo restartujem mobitel i ono opet radi, do sljedeće greške i sve tako u krug.

Naravno otići ću do čovjeka koji mi je mjenjao ploču, ali volio bi znati sta je razlog. Da on meni ne priča tamo bajke. Hvala unaprijed. S4.
Otisao SIM citac, lako ga je zamijeniti, desetak-petnaest maraka i par minuta posla, samo je pitanje koliko ce serviseri vremena uzeti... promijeni servis btw., ne bih ja na tvom mjestu bio siguran da nije do njih, a cijene svega su svugdje slicne (osim u ovlastenim)
@anonimni, ti si mi pouzdan.
Mjesec dana prođe ja jos problem nisam riješio.
Neću da odem kod ovog prijašnjeg servisera, a gledao sam kod jos 4-5 niko kao nema taj dio. Jedan mi govori da jedino opet mjenjam matičnu. Imaš li kakav savjet sta da radim, kakvog servisera da mi preporucis ili nesta?
Sabrine mi moje!

Avatar
anonimni
Postovi: 10128
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 31 maj 2017, 22:03

Ja sa servisima općenito imam jedno iskustvo, razbio 4S i mijenjao display u univerzalnom, tako da nisam relevantan da ti savjetujem bilo koga, KimTec je ovlašteni servis za Samsung ali se bojim da će te uzeti lopatom i da ti je novi telefon u tom rangu čak jeftiniji, nazovi njih ujutru, objasni im problem i neka ti daju cijenu popravka pa ako ti se isplati idi kod njih, ako ne nikog ti neću ni hvaliti ni kuditi :mrgreen:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la mandraX » 01 jun 2017, 02:11

@anonimni, nema ti ko sta bajke pricati, to se iste sekunde vraca na servis, pravo u ruke onom koji ti je plocu zamjenio, pusti supljake...i nemoj pristati ako ti predlozi da on zamjeni SiM citac, ili druga ploca ili lova nazad.
Meni je dosao na servis davno jedan S4 sa istim problemom, odjednom izbaci nema SiM kartice, promjenjen SIM citac - opet isto...ne mora znaci da bude da je do citaca.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Avatar
anonimni
Postovi: 10128
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 01 jun 2017, 09:03

Ma nemam ja s tim problema hvala Bogu, ali svejedno :D upratih da ti radis s telefonima i ako ti radis tako posteno ne znaci da rade tako svi, ublehasa na svakom koraku, ni ja ne bih dopustio da mi 2x uzme lovu ali eto, nismo svi isti...
Ako i jest nesto do ploce tim gore, jos je skuplja ta varijanta, zato mislim da ce KimTec kolegi pomoci makar da razjasni sta je problem...
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la mandraX » 01 jun 2017, 09:49

Ma to sam sinoć pisao preko Tapatalk-a, smeće od aplikacije, ne znaš ko koga citira više. :mrgreen:

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 01 jun 2017, 10:47

mandraX je napisao/la:Ma to sam sinoć pisao preko Tapatalk-a, smeće od aplikacije, ne znaš ko koga citira više. :mrgreen:
Aj mi ti objasni ovo brzo punjenje 80% za 15 min i koliko su para i kako znam da je to to da mi neko ne uvali obični. Fala.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la mandraX » 01 jun 2017, 12:14

Penaltiky je napisao/la:
mandraX je napisao/la:Ma to sam sinoć pisao preko Tapatalk-a, smeće od aplikacije, ne znaš ko koga citira više. :mrgreen:
Aj mi ti objasni ovo brzo punjenje 80% za 15 min i koliko su para i kako znam da je to to da mi neko ne uvali obični. Fala.
Pojma neam, iskreno. Naručivao sam u radnju neke navodno "brze" punjače, al' ni blizu toga ne budu, nigdje veze...okanio sam se.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 01 jun 2017, 12:37

pa i ja sam to konto onda vidim brzi punjač 6-7 KM nemoguće
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Eld0rado
Postovi: 827
Pridružen/a: 20 jul 2015, 16:22
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Eld0rado » 01 jun 2017, 13:11

brzi punjac i mobitel koji nema opciju brzo punjenje nema smisla, nema potrebe da se igrate sa takvim stvarima pogotov ako su kineski punjaci.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 01 jun 2017, 13:49

Eld0rado je napisao/la:brzi punjac i mobitel koji nema opciju brzo punjenje nema smisla, nema potrebe da se igrate sa takvim stvarima pogotov ako su kineski punjaci.
ima kod mene brzo punjenje Xperia XA
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Quinlan » 01 jun 2017, 13:51

Kod mene ovaj Kinez coolpad ima brzo punjenje, ali iako imam taj brzi punjač drugi mobiteli se isto pune u kući jer nemaju tu opciju
A meni čak i na drugim punjacima brzo puni ne samo na ovom što sam dobio uz mob, takoda mislim da je prvenstveno do mobitela, a ne punjača

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 01 jun 2017, 15:09

Quinlan je napisao/la:Kod mene ovaj Kinez coolpad ima brzo punjenje, ali iako imam taj brzi punjač drugi mobiteli se isto pune u kući jer nemaju tu opciju
A meni čak i na drugim punjacima brzo puni ne samo na ovom što sam dobio uz mob, takoda mislim da je prvenstveno do mobitela, a ne punjača
moraju i mobitel i punjač podržavat, da bi za 15 min napunio
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17778
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la akisarajevo92 » 01 jun 2017, 15:19

Zelio u Digital City-u kupiti HTC One M9, posto na svojoj stranici predstavljaju mobitele kao nove, a sada vidim da su u svojoj radnji na OLX-u stavili kao "koristeno" :puke:

pa gdje u Sarajevu kupiti HTC, a da budes siguran da je original i nov?
Don't believe the hype.

Avatar
anonimni
Postovi: 10128
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 01 jun 2017, 15:48

Ja 10-ku uzeo prije pola godine u Telecomu, al' pošto nemaju M9 pa ti to nije opcija, imaš još univerzalno u Šopingu i Hustel na čaršiji, ako nije vakumiran (a la iPhone :mrgreen: ) svakako ne kupuj

Penaltiče, uzmi punjač od 2A ako ti je do brzog punjenja, ne znam kolika je izlazna snaga tvog punjača al' bržeg nema ja mislim, ne pikam QuickCharge tehnologiju :mrgreen:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 01 jun 2017, 17:49

anonimni je napisao/la:Ja 10-ku uzeo prije pola godine u Telecomu, al' pošto nemaju M9 pa ti to nije opcija, imaš još univerzalno u Šopingu i Hustel na čaršiji, ako nije vakumiran (a la iPhone :mrgreen: ) svakako ne kupuj

Penaltiče, uzmi punjač od 2A ako ti je do brzog punjenja, ne znam kolika je izlazna snaga tvog punjača al' bržeg nema ja mislim, ne pikam QuickCharge tehnologiju :mrgreen:
moj org je 2A, eh interesuje me qualcomm i onaj drugo quick charge kolko su para i dje se pouzdano moze uzet
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
anonimni
Postovi: 10128
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 01 jun 2017, 18:03

eBay je babuka za to, gdje ovdje uzeti fkt ne znam... QuickCharge i jeste Qualcommova tehnologija, čisto informativno :mrgreen:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Penaltiky » 01 jun 2017, 18:11

anonimni je napisao/la:eBay je babuka za to, gdje ovdje uzeti fkt ne znam... QuickCharge i jeste Qualcommova tehnologija, čisto informativno :mrgreen:
znam znam ima qualcomm i mediatek al et reko da znam imal đe ovdje
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.